Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Jeżeli argument to ... kilka litrów, zegarek i brak spryskiwaczy (rozumiem do LEDów) to nie mam pytań i dalsza dyskusja jest...prowadzi do nikąd.

Ale dla pocieszenia odnośnie klapy.. nowe passerati będzie tylko w wersji kombi :-).
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

To nie jest "kilka litrów". Mam 2 m i maksymalnie do tyłu odsunięty fotel, a przy tym wysokie dzieci i zwykle dużo bagażu na wakacje. Dla superba nie ma konkurencji i nie chodzi mi o cenę, znaczek, bycie premium tylko po prostu o użyteczność.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piotr26 »

Rzucam kamień:)

Bagażnik - w Passacie ma podwójną podłoge, która wprawdzie mozna zdjąć, ale co z tego jak zostają po bokach prowadnice zabierające miejsce. Dla mnie to ważne, bo jeżdzę z rodziną z bagażnikiem wypełnionym po brzegi ( każda przestrzeń jest wypchana ) i boxem na dachu. W Skodzie to jeden wielki prostopadłościan więc te kilka litrów jest naprawdę ważne:) Poza tym ta podwójna podłoga jest bez sensu - mam taką w golfie i tam się nic nie mieści -to taka skrytka na gazety:D

Miejsce z tyłu - w Superbie więcej. Żona może mieć wszystkie swoje bambetle do obsługi dzieci, torebkeę plecak i jeszcze miejsce na nogi.

Koszty - Passat skonfigurowany tak jak Superb był droższy o ponad 30 tys według konfiguratora po uwzglednieniu rabatów ( na Pasaata były wyższe! ). Materiały nie są lepsze, więc po co przepłacać. Moje drugie auto jest mniej warte niż ta różnica...

Jeżeli Passat to tylko w R line, ale nie da się tego zestawić z jasną skórą,a to był warunek konieczny, więc Passat odpadł. Nie żałuje;)
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Dobra... ukamieniowany...;-)))

Chociaż w każdym poście przewija się hasło cena ;-)

Ja chyba mam inne wymagania po prostu od auta..

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

No tak, tylko w kilku postach ludzie napisali, że mają wyrąbane na cenę a nie podoba im się mniejsza praktyczność i wygląd Passata. Ja passata nie kupiłbym nawet gdyby był tańszy od superba, bo po prostu mi się nie podoba i o.
Ale każdy ma inny gust i inne potrzeby, inaczej tylko jeden albo dwa samochody byłyby w sprzedaży ;) nie mówiąc o kolorach.
Za to merola, audi czy bmke bym kupił z takim samym wyposażeniem(max w superbie) i osiagami(272/280) w podobnych pieniądzach albo 30-40tys więcej, ale nie za ponad 100-150 różnicy, bo nie czuję, że to dla mnie jest aż tyle warte. Ktoś może czuje, ktoś może nie ma na tyle nie mi już oceniać.

Ostatnio bawiłem się w konfigurowanie arteona R, to mi wyszedł z tym wyposażeniem co mam obecnie ponad 300 tysięcy. No kuwa chyba na głowę musiałbym upaść. Uprzedzając: heble mam i tak już lepsze, dźwięk i moc też, zawieszenie w trakcie, wyciszenie też pewnie wleci. Po za wyglądem i zajebistym znaczkiem VW, wolę jednak mieć 100 koła na koncie więcej niż mieć to w tym aucie :roll:
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

To ja powiem ze swojego podwórka ze w firmie właśnie zamówiłem 5x rav4 4x4 hybryd na wymianę za 5x superbow. W budżecie 150k i limicie spalin 130g/km co2 jaki nam korpo narzuciło nic nie znaleźliśmy. Jest to świadomy wybór i kompromis (mniejsze auto, hybryda itp).
Zobaczymy jak się będzie spisywać.
Pasków nawet nie braliśmy pod uwagę;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
yataman
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yataman »

Przejrzałem konkurencje, niestety nie udało znaleźć się nic lepszego, więc pewnie będzie kolejny Superb :-)
Bardzo blisko zwycięstwa były:
Allspace - odpadł bo dzieci z psem się nie zmieszczą na tylnej kanapie, bagażnik też bez szału.
Q7 - trochę za dużo trzeba dopłacić, choć bardzo cicho i komfortowo się nim przemieszcza po autostradzie.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

yataman pisze: 5 mar 2021, o 16:24 Przejrzałem konkurencje, niestety nie udało znaleźć się nic lepszego, więc pewnie będzie kolejny Superb :-)
Bardzo blisko zwycięstwa były:
Allspace - odpadł bo dzieci z psem się nie zmieszczą na tylnej kanapie, bagażnik też bez szału.
Q7 - trochę za dużo trzeba dopłacić, choć bardzo cicho i komfortowo się nim przemieszcza po autostradzie.
Allspace mały ?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Mniejszy niż kodiaq, sądziłem że jest większy...i uwaga miałem do kupienia allspace tańszego o około 20 tyś od kodiaqa...jednak baba wybrała kodiaqa że względu na wielkość i designer... także to moje 3 grosze do dyskusji...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Hm ciekawe Nadwozie Skody Kodiaq ma 4697 mm długości, zaś Tiguana - 4701 mm. Z kolei pod względem szerokości lepiej wypada Kodiaq - 1882 mm, czyli o 43 mm więcej niż Tiguan. Kodiaq jest również odrobinę wyższy od swojego volkswagenowskiego kuzyna (1676 mm; + 2 mm). Doszliśmy wreszcie do rozstawu osi. I tutaj dominuje Kodiaq, którego rozstaw osi wynosi 2791 mm, o 4 mm więcej niż Tiquana. Za to jeśli sprawdzimy prześwit, to okazuje się, że wygrywa SUV Volkswagena. Prześwit Tiguana wynosi 201 mm, o 14 mm więcej niż Kodiaqa.
yataman
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yataman »

Sdss pisze: 5 mar 2021, o 17:04
yataman pisze: 5 mar 2021, o 16:24 Przejrzałem konkurencje, niestety nie udało znaleźć się nic lepszego, więc pewnie będzie kolejny Superb :-)
Bardzo blisko zwycięstwa były:
Allspace - odpadł bo dzieci z psem się nie zmieszczą na tylnej kanapie, bagażnik też bez szału.
Q7 - trochę za dużo trzeba dopłacić, choć bardzo cicho i komfortowo się nim przemieszcza po autostradzie.
Allspace mały ?
W porównaniu z moim Superbem wypada blado, stolik za wiele nie zmienia
https://ibb.co/KydD1gN
https://ibb.co/j5bsH7V
3 osoby z tylu plus pies to szału, nie będzie ;-)
Kierowca 176cm
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Ej. Ten Passat to był przykład...:-)
Chodzi mi o to, że Skoda niestety... słabo jeździ i hamuje;-)) i ... latam na fotelu jak na kanapie...
Ale cena jest ... atrakcyjna.

Ale gdyby mi dżin zaproponował... nie zawahałbym się...
Ale nie wiem jak wersja Superb sport może łamie ten stereotyp i super się prowadzi?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: timanfaya »

maureliusz pisze: 5 mar 2021, o 20:27 Ale nie wiem jak wersja Superb sport może łamie ten stereotyp i super się prowadzi?
Nie ma czegoś takiego jak superb sport. Jest sportline i, jak sama nazwa nieco podpowiada, to bardziej zmiany wizualne (ok, jest nieco obniżone zawieszenie, ale raczej to niewiele zmienia)
Chodzi mi o to, że Skoda niestety... słabo jeździ i hamuje;-)) i ... latam na fotelu jak na kanapie...
no tu pod tym względem (latanie po fotelu) jest faktycznie lepiej niż w zwykłej wersji
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

orlik pisze:
maureliusz pisze: 2 mar 2021, o 05:54 Kolega miał służbowe S3 teraz ma Arteona...i mówi przepaść jeżeli chodzi o prowadzenie i trzymanie w zakręcie...
Ja powiem Ci szczerze tej przepaści nie odczułem, ani pod względem zakrętów ani wyciszenia. Żeby być wiarygodnym, trzeba by przetestować arteona na tych samych kołach/gumach, i podobnym zawieszeniu.
Jest przepaść zdecydowanie. Pewnie gwint w Skodzie zrobiłby robotę.

Zrobiłem jednym i drugim sporo kilometrów. Ciągle robię zresztą. Arteon był jednak droższy pomimo super oferty, bo kupiliśmy go za 190k zł, a konfiguracja była na ponad 239k zł. Skoda kupiona za 178k zł a konfiguracja na 196k zł. Z tym, że w Arteonie jest motor 2.0 240KM 4x4, a w Skodzie 2.0 190KM 4x4. Pozatym Skoda lepiej wyposażona, bo ma podwójne szyby, Webasto i wentylację foteli. Za to Arteon ma Panorame.

Z tych dwóch bardziej podoba mi się VW, ale ma sporo mniejszy bagażnik, a na tym mi zależało. Do Superba dorzuciłem lepsze heble i chcę też wrzucić Gwint. Soft już mam, ale ciągle sporo brakuje to przyspieszenia tego biturbo diesla. Obrazek
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

enocylhdclub pisze: 6 mar 2021, o 06:43
orlik pisze:
maureliusz pisze: 2 mar 2021, o 05:54 Kolega miał służbowe S3 teraz ma Arteona...i mówi przepaść jeżeli chodzi o prowadzenie i trzymanie w zakręcie...
Ja powiem Ci szczerze tej przepaści nie odczułem, ani pod względem zakrętów ani wyciszenia. Żeby być wiarygodnym, trzeba by przetestować arteona na tych samych kołach/gumach, i podobnym zawieszeniu.
Jest przepaść zdecydowanie. Pewnie gwint w Skodzie zrobiłby robotę.

Zrobiłem jednym i drugim sporo kilometrów. Ciągle robię zresztą. Arteon był jednak droższy pomimo super oferty, bo kupiliśmy go za 190k zł, a konfiguracja była na ponad 239k zł. Skoda kupiona za 178k zł a konfiguracja na 196k zł. Z tym, że w Arteonie jest motor 2.0 240KM 4x4, a w Skodzie 2.0 190KM 4x4. Pozatym Skoda lepiej wyposażona, bo ma podwójne szyby, Webasto i wentylację foteli. Za to Arteon ma Panorame.

Z tych dwóch bardziej podoba mi się VW, ale ma sporo mniejszy bagażnik, a na tym mi zależało. Do Superba dorzuciłem lepsze heble i chcę też wrzucić Gwint. Soft już mam, ale ciągle sporo brakuje to przyspieszenia tego biturbo diesla. Obrazek
Oglądałaś zawais w jednym i drugim? Różnice?
ODPOWIEDZ