Wygłuszenie S3.

SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: SE7 »

Firma niestety ale musi zarobić. Jest naprawdę wiele osób, które być może by ten temat ogarnęły, ale brak miejsca, czasu jak również narzędzi.
Niby prosta rzecz zdjąć tapicerki, nadkola i przy okazji trochę innych rzeczy-to zajmuje w zależności od auta dość dużo czasu, składanie również.
Samo wyklejanie - opalarka, wałek, nóż, nożyce, zgrabne ręce i im cieplej tym lepiej. Materiał na auto - max. 1 400zł.
Trochę moich aut już wygłuszyłem (dostawcze) i kiedyś firmową Dacię Lodgy. Skody nie ruszam bo mam szyby dźwiękochłonne i nie widzę sensu bo wg mnie jest ok.
yataman
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: yataman »

Kuster pisze: 9 mar 2021, o 17:23
yataman pisze: 9 mar 2021, o 13:32
Kuster pisze: 9 mar 2021, o 08:05 Heh... Wiecie... Ja to nie jestem zbyt dziany a do tego ogranicza mnie (pilnuje) małżonka... Do tego ja po prostu lubię grzebać przy aucie ;)
Niektórzy mają kasę, nie lubią grzebać a lubią mieć...

Ale! Kuźwa ponad 3tys zł za "wygłuszenie" które nie obejmuje tylnych drzwi? (Bo tak zrozumiałem z wypowiedzi yatamana)
8tys i masz wszystko łącznie ze słupkami? A po cholerę demontować te plastiki że słupków) Żeby wkleić po kawałeczku maty? I jaki efekt to da?
Żeby się potem nie okazało że po montażu plastiki ci skrzypią bo je źle zamontowali albo co gorsza porywali zaczepy które w grupie VW nie są wielokrotnego użytku...
Dlatego zapytuje tutaj i szukam najlepszego rozwiązania.
Co do cenny w moim przypadku, przy braku miejsca do wykonania prac i umiejętności chciałbym dać zarobić fachurze, który to ogarnie.
Rozglądam się aby ogarnąć temat. Na to chwilę większość propozycji oscyluje w takiej cenie.
Kup materiał a ja Cię to ogarnę (Katowice) w dobrej cenie ^^
Git. Odezwę się na privie :-)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: rezon »

Między matami jest jednak różnica. Używałem Dynamat xtreme i STP Gold. Zdecydowanie wygodniejsze do pracy są Dynamaty - lepiej się dopasowują, łatwiej dociąć. STP są sztywniejsze, twardsze. Skuteczność - trudno oceniać bez profi badań.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: orlik »

Rezon, u nas ktoś po za Essą robi wygłuszenia?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: rezon »

nie wiem. raczej tak. Nadkola, wnęki, bagażnik, maskę i drzwi w łosiu zrobiłem sobie samodzielnie. Został mi dach i podłoga, ale w tym roku mam znacznie więcej zleceń, więc trudno powiedzieć czy i kiedy się za to zabiorę. Głównie Dynamat xtreme + pianka STP 3 lub 10 mm. W bardziej płaskie miejsca dawałem STP Gold - głównie bagażnik. STP jest znacznie tańsze niż Dynamat.
Obrazek
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: mkuldane »

Jeżdżę od około tygodnia SIII Combi i o ile w mieście jest ok, to na trasie faktycznie ciut przygłośny (tzn. obiektywnie nie bardzo, ale chciałoby się czegoś lepszego). Wydaje mi się, że przy prędkosciach 120+ słychać nie tyle silnik, co szum - i to raczej od kół a nie opływającego powietrza. Chciałbym jakimś relatywnie nie zabójczym kosztem poprawić ten komfort autostradowy. Czy Waszym zdaniem wyklejenie matami nadkoli+bagażnika+ewentualnie gródź między kabiną a silnikiem jest rozsądnym kompromisem?
Jaki może być szacunkowy koszt takiej operacji i czy możecie kogoś polecić w Wawie lub okolicach (ale lepiej w kierunku na Łodź/Katowice niż Lublin/Białystok)?
Sam się w życiu nie podejmę tego, bo mam tak gliniane rączki, że nie dość żebym maty poniszczył, to i pewnie lusterko urwę :D
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: orlik »

Przejedź się w deszczu to dopiero zobaczysz jak fatalnie wygłuszone są nadkola.
W Wawie masz to szczęście, że trochę jest firm co robiło superby. Poszukaj na facebooku relacje, ja już nie pamiętam nazw.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: leszekmw »

mkuldane pisze: 24 mar 2021, o 16:04 Jeżdżę od około tygodnia SIII Combi i o ile w mieście jest ok, to na trasie faktycznie ciut przygłośny
ale nówką jeździsz ?
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: ADSL »

Podpowiedzcie proszę ile mniej więcej materiału potrzeba na nadkola przód oraz drzwi przód.
Zamierzam wygłuszać za pomocą:
-Masy bitumicznej STP Aero gold
-Zamkniętokomórkowej pianki STP aeroflex (czy 13mm wejdzie w drzwi czy brać cieńszą)
-Mazidła Stp Noise liquidator do nadkoli (przed noołożeniem aerogold i aeroflex) -czy 1 KG wystarczy?

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: SE7 »

Najlepiej zrzucić tapicerki, nadkola i mniej więcej pomierzyć. W Skodzie nie wytłumiam, ale robiłem to ostatnio w Toyocie ProAce Verso Medium (auto nowe). Maska silnika, wszystkie drzwi, boki - koszt materiałów ok. 800zł.
Toyota ma szyby dźwiękochłonne fabrycznie, Skoda też. Po wytłumieniu subiektywnie, komfort akustyczny prawie jak w Skodzie, ale to są zupełnie inne auta.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1050
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Kuster »

ADSL pisze: 1 kwie 2021, o 19:30 Podpowiedzcie proszę ile mniej więcej materiału potrzeba na nadkola przód oraz drzwi przód.
Zamierzam wygłuszać za pomocą:
-Masy bitumicznej STP Aero gold
-Zamkniętokomórkowej pianki STP aeroflex (czy 13mm wejdzie w drzwi czy brać cieńszą)
-Mazidła Stp Noise liquidator do nadkoli (przed noołożeniem aerogold i aeroflex) -czy 1 KG wystarczy?

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
Tak na prawdę to schodzi po 1,5/2 mat na drzwi
Od wewnątrz i zewnątrz drzwi + pianka na boczek

Przykład
Mój Accord
https://i.imgur.com/51HwgEv.jpg
https://i.imgur.com/XoDIMGh.jpg

Mazidło jak chcesz to użyj "masa uszczelniająca na pędzel" np z Bolla wyjdzie taniej
1kg na pewno będzie za mało...
Ja osobiście będę na wnęki i nadkola leciał najprostszym baranem 2-3 warstwy...
Liczę z 3-4 puszki na wszystkie nadkola
Jak dbasz tak masz
Bebok
Posty: 86
Rejestracja: 3 gru 2018, o 16:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 342KM 475Nm
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tychy

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Bebok »

ADSL pisze: 1 kwie 2021, o 19:30 Podpowiedzcie proszę ile mniej więcej materiału potrzeba na nadkola przód oraz drzwi przód.
Zamierzam wygłuszać za pomocą:
-Masy bitumicznej STP Aero gold
-Zamkniętokomórkowej pianki STP aeroflex (czy 13mm wejdzie w drzwi czy brać cieńszą)
-Mazidła Stp Noise liquidator do nadkoli (przed noołożeniem aerogold i aeroflex) -czy 1 KG wystarczy?

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
Ja nadkola wykleiłem na blachę oraz na plastik. Na plastik dałem jeszcze piankę 8mm ale na drugi raz dałbym 5mm maksymalnie, bo przy 8 już była fest bieda założyć nadkole, a w jednym czy dwóch miejscach plastikowe nadkole prawie dotyka wzmocnień karoserii, więc tam trzeba piankę wyciąć.
Nie wiem jak bardzo aeroflex jest "flex", ja dawałem Biplast 10mm i nie było problemu z założeniem tapicerki, więc te 3mm więcej przy podatnej na ściskanie piance nie będzie problemem.
Na jedne drzwi licz dwie maty 50x75cm
Na oba nadkola tak ze 3 maty (blacha + plastik) + zamalowanie całości "smołą"
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: ADSL »

Dzięki!

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: mkuldane »

leszekmw pisze: 1 kwie 2021, o 13:35
mkuldane pisze: 24 mar 2021, o 16:04 Jeżdżę od około tygodnia SIII Combi i o ile w mieście jest ok, to na trasie faktycznie ciut przygłośny
ale nówką jeździsz ?
Tak. Scout'em. 2.0 TDI 200KM
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: leszekmw »

no scout jest podniesiony , ma jakieś listwy dodatkowe co wszystko zwiększać może hałas..
może jeszcze jakieś opony masz "terenowe" ..nie wiem co tam wkładają na pierwszy montaż..
ODPOWIEDZ