Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

yataman pisze: 5 mar 2021, o 16:24 Przejrzałem konkurencje, niestety nie udało znaleźć się nic lepszego, więc pewnie będzie kolejny Superb :-)
Bardzo blisko zwycięstwa były:
Allspace - odpadł bo dzieci z psem się nie zmieszczą na tylnej kanapie, bagażnik też bez szału.
Q7 - trochę za dużo trzeba dopłacić, choć bardzo cicho i komfortowo się nim przemieszcza po autostradzie.
oczywiście piszesz o używanych autach ?
WG pisze: 4 mar 2021, o 22:23 To nie jest "kilka litrów". Mam 2 m i maksymalnie do tyłu odsunięty fotel, a przy tym wysokie dzieci i zwykle dużo bagażu na wakacje. Dla superba nie ma konkurencji i nie chodzi mi o cenę, znaczek, bycie premium tylko po prostu o użyteczność.
no przy takich wymiarach superb się na pewno sprawdza ale sam wiesz że jesteś z rodziną raczej wyjątkiem..
wiem że można mieć problemy z samochodem bo mam kolegę koszykarza 2,11 jak dobrze pamiętam..
on wybrał pacyfikę.
ale jak kiedyś przyjechał do mnie ojca astrą to dopiero były jaja... :lol:
maureliusz pisze: 5 mar 2021, o 06:11 Chociaż w każdym poście przewija się hasło cena
tak jak napisałem wcześniej.. cena
a potem dorabianie sobie do tego ideologii pod siebie.. :lol:
no może z wyłączeniem takich sytuacji jak ma WG , jakieś jeszcze inne wyjątki..
no i jeszcze jakaś grupa klientów dla których auto jest tylko i wyłączanie narzędziem ale to już pomijamy.

ale więcej już się nie wypowiadam o tym wszystkim bo nie chce mi się wdawać w dyskusję która nigdy się nie skończy..
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

enocylhdclub pisze: 6 mar 2021, o 06:43 Zrobiłem jednym i drugim sporo kilometrów. Ciągle robię zresztą. Arteon był jednak droższy pomimo super oferty, bo kupiliśmy go za 190k zł, a konfiguracja była na ponad 239k zł.
Artek pewnie kupiony jak była wyprzedaż diesli? W benzynie 272/280 raczej był nie do wyrwania w tej cenie.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

leszekmw pisze: 6 mar 2021, o 09:35 tak jak napisałem wcześniej.. cena
a potem dorabianie sobie do tego ideologii pod siebie.. :lol:
Z tego co zauważyłem to sam sobie dorabiasz ideologie, bo po prostu Cię nie stać i myślisz, że wszyscy tak do tego podchodzą.
Pamiętam jak na forum został zjechany Szymon: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=18&t=7176
No bo jak to? Skodę kupił i ją zachwalał?
Typowe myślenie zakompleksionego Polaczka cebulaczka, uważającego że jak ma się kasę to trzeba się pokazać.
Żałuję, że dałem się wciągnąć w tą jałową dyskusję. Żyj z bólem dupy nadal, ja i sporo właścicieli superba nie musimy niczego udowadniać ;)
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »


leszekmw pisze: tak jak napisałem wcześniej.. cena
a potem dorabianie sobie do tego ideologii pod siebie.. Obrazek
.
:-)) ...

W moim przypadku nie było mnie stać jak pisałem.

Tyle w temacie. Każdy ma swoje potrzeby i swoje wymagania oraz możliwości.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

leszekmw pisze: 6 mar 2021, o 09:35 ... no i jeszcze jakaś grupa klientów dla których auto jest tylko i wyłączanie narzędziem ale to już pomijamy.
no dla mnie jest głównie narzędziem i Volvo lepiej się sprawdza od Skody ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Bo XC70 to fajne auto i kupiłeś za uczciwe pieniądze. Jak komuś nie zależy na nowych bajerach, jakiś lepszych osiągach i nowocześniejszym wyglądzie zewnętrznym, to jest to dobry wybór. Miałem okazję tym jechać i wrażenie takiego wygodnego czołgu na drodze ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Ja mam V60 Cross Country, lodówa XC70 nie jest mi potrzebna ;) Przy nim nawet Superb jest mało pakowny ;) Mój z kolei to ma mikroskopijny bagażnik.
Obrazek
Obrazek
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

rezon pisze: 6 mar 2021, o 19:08 Ja mam V60 Cross Country, lodówa XC70 nie jest mi potrzebna ;) Przy nim nawet Superb jest mało pakowny ;) Mój z kolei to ma mikroskopijny bagażnik.
Obrazek
Obrazek
Pojemnością bagażnika to akurat trochę przesadziłeś z tą wersją Volvo vs Superb.
yataman
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yataman »

leszekmw pisze: 6 mar 2021, o 09:35
yataman pisze: 5 mar 2021, o 16:24 Przejrzałem konkurencje, niestety nie udało znaleźć się nic lepszego, więc pewnie będzie kolejny Superb :-)
Bardzo blisko zwycięstwa były:
Allspace - odpadł bo dzieci z psem się nie zmieszczą na tylnej kanapie, bagażnik też bez szału.
Q7 - trochę za dużo trzeba dopłacić, choć bardzo cicho i komfortowo się nim przemieszcza po autostradzie.
oczywiście piszesz o używanych autach ?
Nie. Oglądałem nowe auta.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2021, o 09:16 przez yataman, łącznie zmieniany 1 raz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

SE7 pisze: 6 mar 2021, o 19:31 ... Pojemnością bagażnika to akurat trochę przesadziłeś z tą wersją Volvo vs Superb.
Jak zmienisz swoje >600l układnego bagażnika na 430l i wybierzesz się w kilka osób na deski/narty na tydzień bez boxa - to pogadamy ;) Teczka z laptopem wchodzi mi bez problemu, ale czasami potrzebuję "nieco" więcej miejsca ;) Nowa V60 jest znacznie pojemniejsza, ale z uwagi na konstrukcję, cenę i silnik - wolałem jednak kupić "stary" model.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

orlik pisze:
enocylhdclub pisze: 6 mar 2021, o 06:43 Zrobiłem jednym i drugim sporo kilometrów. Ciągle robię zresztą. Arteon był jednak droższy pomimo super oferty, bo kupiliśmy go za 190k zł, a konfiguracja była na ponad 239k zł.
Artek pewnie kupiony jak była wyprzedaż diesli? W benzynie 272/280 raczej był nie do wyrwania w tej cenie.
Nie wiem, możliwe. Kupiony jako nowy w salonie, ale z placu.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

orlik pisze: 6 mar 2021, o 13:36
leszekmw pisze: 6 mar 2021, o 09:35 tak jak napisałem wcześniej.. cena
a potem dorabianie sobie do tego ideologii pod siebie.. :lol:
Z tego co zauważyłem to sam sobie dorabiasz ideologie, bo po prostu Cię nie stać i myślisz, że wszyscy tak do tego podchodzą.
Pamiętam jak na forum został zjechany Szymon: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=18&t=7176
No bo jak to? Skodę kupił i ją zachwalał?
Typowe myślenie zakompleksionego Polaczka cebulaczka, uważającego że jak ma się kasę to trzeba się pokazać.
Żałuję, że dałem się wciągnąć w tą jałową dyskusję. Żyj z bólem dupy nadal, ja i sporo właścicieli superba nie musimy niczego udowadniać ;)
Pamiętam hehehe carproject miał na daily superba jeszcze jak R8 jeździł hehe...a skodilaka chwalił i tacy co premium łałdi uwielbiają (małe z niemcowni ;)) się dziwili że skodilak w zderzeniu z rzeczywistą obiektywną oceną nie wypada tak źle :P A że polaczki to cebulaczki przecież oczywiste :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

A co z Małym z niemcowni :D ? Gdzie go wciągnęło, co teraz ujeżdża?
W sumie jemu się nie dziwię, jak ma możliwość negocjacji auta służbowego to bierzesz jak najlepiej/najdrożej się da. Do tego przygody z superbem z pierwszego miotu i ciągłymi problemami z tego wynikającymi, też pewnie miałbym wyrąbane na skodę i niemiło ją wspominał :lol:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

CLO27 pisze: 10 mar 2021, o 08:16

Pamiętam hehehe carproject miał na daily superba jeszcze jak R8 jeździł hehe...a skodilaka chwalił i tacy co premium łałdi uwielbiają (małe z niemcowni ;)) się dziwili że skodilak w zderzeniu z rzeczywistą obiektywną oceną nie wypada tak źle :P A że polaczki to cebulaczki przecież oczywiste :)
ktos cos do mnie :) :) :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

orlik pisze: 10 mar 2021, o 09:23 A co z Małym z niemcowni :D ? Gdzie go wciągnęło, co teraz ujeżdża?
W sumie jemu się nie dziwię, jak ma możliwość negocjacji auta służbowego to bierzesz jak najlepiej/najdrożej się da. Do tego przygody z superbem z pierwszego miotu i ciągłymi problemami z tego wynikającymi, też pewnie miałbym wyrąbane na skodę i niemiło ją wspominał :lol:
zyje jakos takos - robote zmienilem, i jezdze jakims bidnym fordem - jak clo :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ