Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jdef90 »

Witajcie po dłuższej przerwie. Już ponad pół roku nie ma mam SIII. Aktualnie jeżdżę BMW 430i Coupe i powiem szczerze, że oprócz wyglądu i zręczności prowadzenia (która na dłuższą metę wcale nie jest jakimś wielkim benefitem, tak samo jak i moc 252KM) nie widzę jakiś specjalnych plusów BMW vs Skoda. Sorry... jest jeden. Fotele. To jest bardzo znaczący plus na korzyść BMW (mam SportLine). Napęd tylny też daje trochę funu (choć w sumie na codzień tak jak superb rwał na mokrym przód, tak BMW rwie tył, fakt można się pobawić, ale na co dzień jeżdżę a nie się bawię, a te dodatkowe kucyki to też nie jakieś łał).

A i tak jeszcze tytułem uzupełnienia... Range Rover Sport L494 ponownie przypomniał mi co to wyciszenie wnętrza i komfortowe zawieszenie.
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Jeżeli zręczność prowadzenia nie jest benefitem...to co jest w aucie się pytam? :-)

Jeżeli patrzymy tylko na ilość miejsca (a takie widzę często komentarze) to faktycznie Superb... długo nic i... pewnie Vito lub Sprinter ;-)

Dla mnie auto coś więcej. Od razu za BMW mogę się zamienić :-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kleofas »

dla każdego co innego
dla mnie prowadzenie auta to kara, nie lubię tego robić, obym dożył autonomicznych samochodów, będę mógł robić w życiu przyjemne rzeczy a nie kręcić kółkiem i martwić się czy z naprzeciwka nie jedzie jakiś pijak co chce mnie zabić
ile czasu się traci na bezsensowne siedzenie w samochodzie

nigdy nie zrozumiem jarania się kucykami, sztywnością zawieszenia :D drfitem :D kolejkami górskimi skokami ze spadochronem i innym gównem dającym adrenalinę
pzdr
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 185
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: mackowski30 »

kleofas pisze: 30 mar 2021, o 08:46 dla każdego co innego
dla mnie prowadzenie auta to kara, nie lubię tego robić, obym dożył autonomicznych samochodów, będę mógł robić w życiu przyjemne rzeczy a nie kręcić kółkiem i martwić się czy z naprzeciwka nie jedzie jakiś pijak co chce mnie zabić
ile czasu się traci na bezsensowne siedzenie w samochodzie

nigdy nie zrozumiem jarania się kucykami, sztywnością zawieszenia :D drfitem :D kolejkami górskimi skokami ze spadochronem i innym gównem dającym adrenalinę
pzdr
:lol: :lol: :lol:
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

kleofas pisze: 30 mar 2021, o 08:46 dla każdego co innego
dla mnie prowadzenie auta to kara, nie lubię tego robić, obym dożył autonomicznych samochodów, będę mógł robić w życiu przyjemne rzeczy a nie kręcić kółkiem i martwić się czy z naprzeciwka nie jedzie jakiś pijak co chce mnie zabić
ile czasu się traci na bezsensowne siedzenie w samochodzie

nigdy nie zrozumiem jarania się kucykami, sztywnością zawieszenia :D drfitem :D kolejkami górskimi skokami ze spadochronem i innym gównem dającym adrenalinę
pzdr
siedząc za kierownicą mclarena czy lambo nie czułem się ukarany, wręcz przeciwnie, czułem się świetnie :)
ale to chwilowy zachwyt, pewnie mając na co dzień patrzyłbym inaczej.
Znajomy jak kupił rs7 to i do sklepu mówił, że frajda jechać, przeszło mu po pół roku.

Ale masz rację, z czasem prowadzenie auta staje się karą i marnotrastwem czasu
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

I właśnie dlatego nie możemy się dogadać...
Zawsze jak jadę autem... zastanawiam się czemu nie zostałem handlowcem...
Dawniej na handrę wsiadałem w auto i jazda bez celu...

Ja kocham jazdę i się tym jaram. Dlatego tak tęsknię za moją foką i jej prowadzeniem...

No nic szanuję każde gusta/potrzeby i teraz przynajmniej rozumiem te nasze spiny ;-))

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

jdef90 pisze: 29 mar 2021, o 22:35 Aktualnie jeżdżę BMW 430i Coupe i powiem szczerze, że oprócz wyglądu i zręczności prowadzenia (która na dłuższą metę wcale nie jest jakimś wielkim benefitem, tak samo jak i moc 252KM) nie widzę jakiś specjalnych plusów BMW vs Skoda.
bo to bmw do ogólnego fanu a nie komfortu..
pojeździj 5 to zmienisz zdanie..
4 są chyba jednymi z najmniej komfortowymi bmw..
ddarek
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2021, o 19:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: ddarek »

Cześć.

Ja nadal szukam swojego przyszłego auta. Wstępnie stanęło na Superb/Passat/Octavia/A4, ale niedawno jechałem 5 letnim Passatem (50 kkm przejechane) i o ile z przodu jest ok, to na tylnej kanapie jest głośno. Powiedziałbym, że nawet bardzo (130 km/h, S7). Dlatego szukam nadal, czy jest szansa na jakiś lepszy wóz. I tak o to dotarłem do Forda Mondeo. Jakoś tak pomijany jest w recenzjach. Mało o nim słychać. Wg. ADAC jest bardziej cichy. Recenzje na YT są bardzo pozytywne. Wady to:
- brak benzyny,
- nieco słaby kokpit, małe przyciski, stary wygląd,
- stara stacja multimedialna, która wygląda strasznie,
- brak przycisku na desce do przełączania komfortu w adaptacyjnych amortyzatorach
- bagażnik mniejszy o około 100 litrów, nieco mniej foremny,

Wg. ADAC Mondeo jest bardziej cichy niż Passat/Superb (prawie 1,5 dB), głośniejszy od A4 (o 0,6 dB).
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=36&t=13050

Co myślicie o pomyśle, aby wybrać Mondeo zamiast Superba? W autach biorę masę dodatków. Cenowo autka wychodzą podobnie. Najważniejsze dla mnie to cisza i komfort. Niestety chciałem benzynę. Ford daje silnik typu diesel, ale wydaje się, że w trasie te 1,5 dB ciszej to dużo. Czy Ford Mondeo jest ocynkowany?
komoornik
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Mondeo jest dostępny w benzynie - jako hybryda. Tylko że jego produkcja niedługo dobiega końca.

Moim zdaniem Mondeo odstaje mocno pod wieloma względami od Superba.

Nie lepiej kupić Superba i go wyciszyć?
winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: winiary »

Już po pierwszej trasie po odebraniu Superba (L&K w liftback-u po lifcie z benzyną 2.0 190KM) stwierdziłem, że jest dość głośno niestety. Przy prędkościach miejskich jest zaskakująco cicho, ale od około 120 już mocno się przebijają szumy toczenia opon. Koniec końców dałem do wyciszenia nadkola, a samemu wykleiłem matą alu-butylową i pianką kauczukową podłogę bagażnika. Różnica jest gigantyczna, zwłaszcza od podłogi bagażnika dużo hałasu się przedostaje i z tyłu było głośno. W Passacie też pewnie nie będzie pod tym kątem wybitnie, bo tam też jest goła blacha. Jeśli chcesz cichy samochód bez dłubania, to chyba pozostaje A4. Nie wiem natomiast jak to jest w Mondeo. Kolejna sprawa, szumy opływowe w Superbie zaczynają się od 130-140. Przy tych prędkościach jest jeszcze przyjemnie i wydaje się, że to optymalne prędkości przelotowe w tym samochodzie, ale 150+ robi się już głośniej i tego się chyba nie przeskoczy.
ddarek
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2021, o 19:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: ddarek »

@winiary, nadkola wyciszałeś z zewnątrz? Od strony koła? Ja boję się tego zabiegu. Wydaje się, że nadkoli z zewnątrz nie da się wyciszyć w taki sposób, aby nie zatrzymało wody. Nawet od środka wydaje się to pewnym ryzykiem, z uwagi na drobne przestrzenie w których zatrzymuje się powietrze i pracujący materiał (w lecie +50, w zimie -20). Dlatego te kleje w tych matach są tak mocne - aby nie dopuścić do powstania przestrzeni z powietrzem. Z tego powodu szukam od razu fabrycznie wyciszonego autka.

Jak dla mnie to Passat i Superb ma to samo wyciszenie.

A4 jest jakąś opcją. Trochę ciasno z tyłu, przede wszystkim ciężko się wiada do tyłu, drogo, dużo drożej z opcjami, ale rzeczywiście wydaje się komfortowo i cicho i raczej bardzo dobra renoma. Podobno serwis jest strasznie drogi. Prawda?

Lexus RH450 za drogi i trochę nie te klimaty. Ale może się przejadę z ciekawości. Podobno łatwo rdzewieją.
winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: winiary »

ddarek pisze: 21 kwie 2021, o 11:34 @winiary, nadkola wyciszałeś z zewnątrz? Od strony koła? Ja boję się tego zabiegu. Wydaje się, że nadkoli z zewnątrz nie da się wyciszyć w taki sposób, aby nie zatrzymało wody. Nawet od środka wydaje się to pewnym ryzykiem, z uwagi na drobne przestrzenie w których zatrzymuje się powietrze i pracujący materiał (w lecie +50, w zimie -20). Dlatego te kleje w tych matach są tak mocne - aby nie dopuścić do powstania przestrzeni z powietrzem. Z tego powodu szukam od razu fabrycznie wyciszonego autka.
...
Nie zabierałem się własnoręcznie za wyciszanie nadkoli. Dałem to do firmy, która się zajmuje wyciszaniem. Wyciszali od zewnątrz - wykleili blachę nadkola (zabezpieczyli to też jakąś kleistą substancją, żeby woda nie wsiąkała) i plastikową osłonę od wewnętrznej strony. Tak więc nie widać nic patrząc z zewnątrz.

Serwis A4 w ASO na pewno będzie najdroższy z tej listy, choćby ze względu na koszt roboczogodziny. Natomiast poza ASO części pewnie w sporym stopniu są zgodne z tym co w VW czy Skodzie.
komoornik
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

No nie do końca.

Superb i Passat pod spodem to prawie to samo, ale Audi A4 to inna bajka - m.in. wielowahacz z przodu.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Ja kupiłem Allroada po S3 i jest dużo ciszej. Bez porównania

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

A4? A6?

Bo Allroad mało mówi.

Jeśli masz do tego dźwiękochłonne szyby a w Superbie pewnie nie było to różnica na pewno znaczna.
ODPOWIEDZ