Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

A4 Allroad i tak mam podwójne szyby wygłuszone

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

whity pisze: 10 mar 2021, o 10:00
orlik pisze: 10 mar 2021, o 09:23 A co z Małym z niemcowni :D ? Gdzie go wciągnęło, co teraz ujeżdża?
W sumie jemu się nie dziwię, jak ma możliwość negocjacji auta służbowego to bierzesz jak najlepiej/najdrożej się da. Do tego przygody z superbem z pierwszego miotu i ciągłymi problemami z tego wynikającymi, też pewnie miałbym wyrąbane na skodę i niemiło ją wspominał :lol:
zyje jakos takos - robote zmienilem, i jezdze jakims bidnym fordem - jak clo :)
Tylko nie biednym full opcja jak większość skodilaków na ottomoto :D Skóre mom więc kuifaaaaa jaki biedny :D :p
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: afoka »

A rozważał ktoś kiedyś takie 2 letnie A6 - polskiego pochodzenia, <30kkm, na gwarancji np 2-3 lata jeszcze. Tak jak patrzę to podobnie cenowo wychodzi co nowy Superb.
komoornik
Posty: 1034
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Tak, ja rozważałem.

Tylko że ja zamówiłem Superba L&K z prawie wszystkimi opcjami - znaleźć A6 choć z podobnym wyposażeniem to wręcz nierealne.
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: afoka »

komoornik pisze: 18 maja 2021, o 13:53 Tak, ja rozważałem.

Tylko że ja zamówiłem Superba L&K z prawie wszystkimi opcjami - znaleźć A6 choć z podobnym wyposażeniem to wręcz nierealne.
No ja właśnie na takiego Superba czekam: 2.0 TSI L&K+, katalogowo 220k . Tyle, ze troche nie wiem kiedy/czy się doczekam i dlatego zacząłem się rozglądać.
Hm, jest troche takich A6 w Audi Select plus, w quatrro 45, z pakietami i opcjami. Fakt, że jak zależy Ci na konkretnych opcjach i nie da rady bez nich, to wybór się zaweża mocno. Ja szukam m.in z hakiem to znam ten ból ...
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: emce »

Hej!

Kupowałem SL z myślą o dwójce dzieci, pojemnym bagażniku, przystępnej cenie, ładnym wyglądzie i mocy jaka oferuje.

Idzie 4 rok, przebiegu ponad 70k km i szukam alternatywy. Mam 192cm wzrostu, a marzy mi się szklany dach, no i wyposażenie nie gorsze jak obecnie. Niestety w każdej osobówce skutecznie obniża się linia dachu wewnątrz przez co oram po suficie i jest to już słabe.

Na pewno chciałbym 4x4, ze względnie dużym bagażnikiem, hakiem no i niekoniecznie chciałbym znów skody czy podobnej klasy - potrzeba zmiany, na coś innego (i niekoniecznie VAG - wszystkie maja zbyt wiele elementów wspólnych :)).

Ze względu na ten dach postawiłem bardziej na SUV’y i tak, zastanawiałem się pomiędzy X3/X4/X5, ale im wyżej dym bardziej ubogo (w granicach 300k). Potem był. Velar, ale też w wyposażeniu słabo. Ostatnio natomiast trafiłem na Mercedesa GLB AMG 35. Wyglada 7/10, ale z przestronnością, dachem, fotelami z tył, silnikiem (parametrami) i bagażnikiem (w wersji 5os) jest naprawdę niezle. Co lepsze, dopakowany po brzegi kosztuje jakieś 320k przed upustami.

Podobno składane są w Meksyku i dość długo się czeka. Macie jakieś doświadczenia? Znajomych? No i teoretycznie to tez klasa D :)

A może macie jakieś inne pomysły / przemyślenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Mam taki sam dylemat i podobne wymagania i parametry. U mnie stanęło na volvo V90 lub audi Q7.
Za Ok 300k po rabatach można trafić fajna wersje. Volvo ma tez teraz mega duże upusty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: emce »

Brałem pod uwagę, ale Audi to praktycznie diesel, a w volvo ogranicza mnie v-max 180km/h i nie chodzi tu o to, żebym cały czas pociskal z tą czy wyższa prędkością, ale dobrze jest mieć zapas pod nogą, no a jak będę w DE, to czasami się chce przycisnąć mocniej :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

emce pisze: 20 cze 2021, o 16:32 Ostatnio natomiast trafiłem na Mercedesa GLB AMG 35. Wyglada 7/10, ale z przestronnością, dachem, fotelami z tył, silnikiem (parametrami) i bagażnikiem (w wersji 5os) jest naprawdę niezle. Co lepsze, dopakowany po brzegi kosztuje jakieś 320k przed upustami.

Podobno składane są w Meksyku i dość długo się czeka. Macie jakieś doświadczenia? Znajomych? No i teoretycznie to tez klasa D :)
Brat kumpla odebrał kilka tygodni temu. Czekał coś koło 10-11 miesięcy... Co do samego auta to się nie wypowiem bo nie miałem okazji widzieć jeszcze na oczy.
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: emce »

kefirek pisze:
emce pisze: 20 cze 2021, o 16:32 Ostatnio natomiast trafiłem na Mercedesa GLB AMG 35. Wyglada 7/10, ale z przestronnością, dachem, fotelami z tył, silnikiem (parametrami) i bagażnikiem (w wersji 5os) jest naprawdę niezle. Co lepsze, dopakowany po brzegi kosztuje jakieś 320k przed upustami.

Podobno składane są w Meksyku i dość długo się czeka. Macie jakieś doświadczenia? Znajomych? No i teoretycznie to tez klasa D :)
Brat kumpla odebrał kilka tygodni temu. Czekał coś koło 10-11 miesięcy... Co do samego auta to się nie wypowiem bo nie miałem okazji widzieć jeszcze na oczy.
Napisz jak będziesz wiedział coś więcej. Ciekaw jestem opinii :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
komoornik
Posty: 1034
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Saturday Car Fever miał serię filmów o GLB - choć nie o wersji AMG.

https://www.youtube.com/watch?v=kP1EUwQvOrE

Czasem przeciąga ale to faktycznie test/recenzja a nie prezentacja jak u niektórych youtuberów.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

Niby nowy superb zamówiony, ale mogę zrezygnować bezkosztowo, więc cały czas mam dylematy:) Podobno każdy facet jak kupuje samochód przez pół roku rozważa opcje...

Co sądzicie:
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-a ... d9ffd31205
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-4 ... a2fcf8c641


Czy tego typu oferty to zasadzka?
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: emce »

Ze względu na Unię, nie szedłbym już chyba w diesla. Plus dla nowej fury to zawsze gwarancja. Co więcej w całej grupie VAG mnie osobiście wkurza zbyt duża powtarzalność wybranych elementów wykończenia i mam wrazenie, że bardzo podobna jakość wykonania. Jakbym zmieniał, to szukałbym chyba czegos nowego dla zmiany - ale rozumiem, ze niektórym może być dobrze z tym jak jest ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

emce pisze:Ze względu na Unię, nie szedłbym już chyba w diesla. Plus dla nowej fury to zawsze gwarancja. Co więcej w całej grupie VAG mnie osobiście wkurza zbyt duża powtarzalność wybranych elementów wykończenia i mam wrazenie, że bardzo podobna jakość wykonania. Jakbym zmieniał, to szukałbym chyba czegos nowego dla zmiany - ale rozumiem, ze niektórym może być dobrze z tym jak jest ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czemu nie diesla? Co się ma zmienić w najniższych 5 latach u nas? :D
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Różnica komfortu i hałasu jest wyraźnie odczuwalna między A6 i Superbem. Czy warto płacić dwa razy więcej za podobny technicznie samochód, to już każdy musi sam decydować.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ