Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: into »

Hej.
Cos strzela i to bardzo głośno z okolic skrzyni. Co dziwne nie ma objawow zuzytej dwumasy. Nawet mechanik pierwszy raz coś takiego widział. Trzaski na postoju na luzie, choć czasem podczas jazdy. Gdy wcisne sprzęgło trzaski ustają. Brzmi to bardzo nieciekawie jakby zaraz coś się miało rozleciec. Ktoś miał taki przypadek ?
Na filmiku kilka razy slychac wyraźnie jak tłucze.
Dodam, że na polsprzegle to się również pojawia i czuć na pedale. Pierwszy raz to usłyszałem jakoś w marcu i zdarzało się to bardzo rzadko. Od kilku dni objawy na filmiku są coraz częściej. Ktoś miał podobny przypadek ?

https://youtu.be/i-_Yw2UqZ2U
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 187
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: mackowski30 »

Na bank dwumas!
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: into »

Hmm. Na żadnym z filmów na yt gdzie sa uszkodzone koła dwumasowe nie ma takich trzaskow. Poza tym mechanik jak to usłyszał to był bardzo zdziwiony a na pewno nie raz słyszał uszkodzony dwumas. Dodam, że od dwóch dni jest deszczowo i tych dźwięków nie ma, pojawiają się one w sloneczne cieple dni.
Auto nie szarpie, biegi normalnie wchodzą, jeździ się ok. Na obecnym sprzegle i kole dwumasowym zrobione ok 100 tyś.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: marioti »

dźwięki pojawiają się w nieregularnych odstępach i wcale nie są cały czas takie same. Dwumas zazwyczaj tłucze się najwięcej po odpaleniu zimnego silnika. Wg mnie coś musiało się urwać i lata w obudowie. Ja bym rozebrał dwumas i sprzęgło żeby sprawdzić ten rejon
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: into »

Te dźwięki są bardzo głośne, na filmie tego nie słychać i brzmią bardzo nieciekawie jakby coś się rozpadalo. Poza tym dwumas uszkodzony tłucze się cały czas tak? U mnie to się pojawialo raz na jakiś czas, później jak było cieplej to częściej. Od trzech dni jak deszcz pada w ogóle. Na pewno ma to związek że skrzynia i sprzeglem bo gdy podczas trzaskow wciskalem sprzęgło ten dźwięk ustawal. Na pewno mam jeszcze dwa wtryski do wymiany bo mają kiepskie parametry ale ten dźwięk nie pochodzi z okolic wtrykow.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: marioti »

żeby dwumas tłukł się cały czas to musiałoby się coś urwać, czyli zazwyczaj sprężyna lub jakieś mocowanie. U mnie jak dwumas kończył życie to było go słychać tylko na zimnym silniku.
Słuchaj od 1:35 https://www.youtube.com/watch?v=vuiGUNUbRRc
Dźwięk jest ten sam czy to dsg czy manual.

wg mnie uwaliła się okładzina sprzęgła albo coś innego odpadło i się tłucze. Sam mówisz, że jak wciskasz sprzęgło to dźwięk ustaje, czyli jak wciskasz pedał, to sprzęgło przestaje się ruszać, a tłucze się tylko jak obraca się razem z wałem
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: into »

Takiego dźwięku u mnie nie ma. Później wrzucę filmik jak pracuje silnik i sprzęgło bez trzaskow.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Uszkodzona skrzynia 6 biegów manual?

Post autor: into »

Tak pracuje na zimnym. Są tam jakieś dziwne dźwięki, jakby metaliczne ale nie mam pojęcia co to jest. Tych trzaskow co są na pierwszym filmie nie ma.

https://youtu.be/_tyK8ZurLeU
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ