Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

arczi901 pisze: 1 cze 2021, o 06:59 Panowie zamknijmy temat Adriana bo są ważniejsze 😁
Czy macie jakieś newsy na temat opóźnień? Mojego Superba będą klepać za 2tyg i się zastanawia czy się nastawiać na odbiór z końcem czerwca 🤔
Bedąc w zeszłym tygodniu w ASO na jazdach testowych Enyaq rozmawiając z handlowcem problem jest ponoć ze skrzyniami do napędów 4x4. Najkrócej czeka się na manuala i elektryka. On dla obecnie składanych zamówień daje terminy na październik.
komoornik
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Na stronie konfigurator już niby na 2022.

Wyleciała funkcja masażu fotela kierowcy - ciekawe czy całkowicie czy może to będzie teraz standard (znikoma szansa raczej) :?
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

kefirek pisze: 1 cze 2021, o 10:03
arczi901 pisze: 1 cze 2021, o 06:59 Panowie zamknijmy temat Adriana bo są ważniejsze 😁
Czy macie jakieś newsy na temat opóźnień? Mojego Superba będą klepać za 2tyg i się zastanawia czy się nastawiać na odbiór z końcem czerwca 🤔
Bedąc w zeszłym tygodniu w ASO na jazdach testowych Enyaq rozmawiając z handlowcem problem jest ponoć ze skrzyniami do napędów 4x4. Najkrócej czeka się na manuala i elektryka. On dla obecnie składanych zamówień daje terminy na październik.
Oooo widzisz. Czyli moje przypuszczenia że problem dotyczy narazie 4x4 coś ma w sobie,
U mnie oska dsg i ciekawe czy też będzie zaparkowany przy fabryce 😁
Dzięki za info!
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

U mnie nie wiedza dalej ile to potrwa. Zaproponowali, ze zorganizuja mi auto “tej samej klasy” z grupy VAG na czas oczekiwania, za ktore bede placil ta sama rate miesiecznie co za superba, i skroca mi o tyle moj leasing. Szczegoly mam miec w poniedzialek.
M
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

swiss-mike pisze: 1 cze 2021, o 15:23 U mnie nie wiedza dalej ile to potrwa. Zaproponowali, ze zorganizuja mi auto “tej samej klasy” z grupy VAG na czas oczekiwania, za ktore bede placil ta sama rate miesiecznie co za superba, i skroca mi o tyle moj leasing. Szczegoly mam miec w poniedzialek.
M
No to zachowanie dealera w porządku. Oby jak najszybciej przyjechał docelowe autko
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hubi_pl »

kefirek pisze: 1 cze 2021, o 10:03
arczi901 pisze: 1 cze 2021, o 06:59 Panowie zamknijmy temat Adriana bo są ważniejsze 😁
Czy macie jakieś newsy na temat opóźnień? Mojego Superba będą klepać za 2tyg i się zastanawia czy się nastawiać na odbiór z końcem czerwca 🤔
Bedąc w zeszłym tygodniu w ASO na jazdach testowych Enyaq rozmawiając z handlowcem problem jest ponoć ze skrzyniami do napędów 4x4. Najkrócej czeka się na manuala i elektryka. On dla obecnie składanych zamówień daje terminy na październik.
Skrzyniami biegów do wersji auta 4x4, czy skrzyniami jako sprzęgłem załączającym tył?
Mr Haldex
Superbmce
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 08:04
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Superbmce »

U mnie sytuacja wygląda tak :
Zamówiłem superb sportline 1.5 tsi w połowie lutego. Później ok początku marca zmieniłem na 2.0 190km
Najpierw miał być jakoś 24 tydz. Po zmianie termin wskoczył na 48 tydz czyli połowę października produkcja. Wkurzyłem się ale salon poinformowal mnie ze termin ruchomy i pewnie się zmieni. Następnie sprzedawca napisał że aktualnie to 26 tydz roku ale też termin ruchomy.
Teraz niby nie mają podglądu bo zmiana rocznika modelowego z 21 na 22 i system nie pokazuje.
Czy to może być prawda? Czy salon po prostu mnie spławia?
Dzięki za odp
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

hubi_pl pisze: 1 cze 2021, o 21:12
kefirek pisze: 1 cze 2021, o 10:03
arczi901 pisze: 1 cze 2021, o 06:59 Panowie zamknijmy temat Adriana bo są ważniejsze 😁
Czy macie jakieś newsy na temat opóźnień? Mojego Superba będą klepać za 2tyg i się zastanawia czy się nastawiać na odbiór z końcem czerwca 🤔
Bedąc w zeszłym tygodniu w ASO na jazdach testowych Enyaq rozmawiając z handlowcem problem jest ponoć ze skrzyniami do napędów 4x4. Najkrócej czeka się na manuala i elektryka. On dla obecnie składanych zamówień daje terminy na październik.
Skrzyniami biegów do wersji auta 4x4, czy skrzyniami jako sprzęgłem załączającym tył?
tego nie wiem, zapewne sam sprzedawca też by o tym nie wiedział.
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

U mnie 280KM superb ( kofig na 226tys ) zamówione koniec kwietnia
Produkcja 26 tydzień czyli już po przerwie konserwacyjne. Optymizm handlowca, odbiór połowa lipca
Pożyjemy zobaczymy :mrgreen:
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Superbmce pisze: 2 cze 2021, o 05:42 U mnie sytuacja wygląda tak :
Zamówiłem superb sportline 1.5 tsi w połowie lutego. Później ok początku marca zmieniłem na 2.0 190km
Najpierw miał być jakoś 24 tydz. Po zmianie termin wskoczył na 48 tydz czyli połowę października produkcja. Wkurzyłem się ale salon poinformowal mnie ze termin ruchomy i pewnie się zmieni. Następnie sprzedawca napisał że aktualnie to 26 tydz roku ale też termin ruchomy.
Teraz niby nie mają podglądu bo zmiana rocznika modelowego z 21 na 22 i system nie pokazuje.
Czy to może być prawda? Czy salon po prostu mnie spławia?
Dzięki za odp
U mnie w piątek przyszła informacja, że mam juz zamknięty 26 tydzień produkcji. Także z tym że nie ma podglądu to coś dziwnego
Ja zamawiałem pod koniec lutego i później też zmiana pod koniec marca.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Cienki221 pisze: 2 cze 2021, o 08:03 U mnie 280KM superb ( kofig na 226tys ) zamówione koniec kwietnia
Produkcja 26 tydzień czyli już po przerwie konserwacyjne. Optymizm handlowca, odbiór połowa lipca
Pożyjemy zobaczymy :mrgreen:
miesiąc od produkcji do odbioru to jest optymizm? Kurczaki, też mam 26/2021 i liczę ze pod koniec czerwca będzie już na placu gotowy do zarejestrowania i odbiór początek lipca:)
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: afoka »

No u mnie pojawił się termin zamrożony na 25tydzień (tez 280KM 4x4).
Pozostaje mi tylko optymizm bo w 27 jadę na wczasy...
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hubi_pl »

kefirek pisze: 2 cze 2021, o 07:15
hubi_pl pisze: 1 cze 2021, o 21:12
kefirek pisze: 1 cze 2021, o 10:03
Bedąc w zeszłym tygodniu w ASO na jazdach testowych Enyaq rozmawiając z handlowcem problem jest ponoć ze skrzyniami do napędów 4x4. Najkrócej czeka się na manuala i elektryka. On dla obecnie składanych zamówień daje terminy na październik.
Skrzyniami biegów do wersji auta 4x4, czy skrzyniami jako sprzęgłem załączającym tył?
tego nie wiem, zapewne sam sprzedawca też by o tym nie wiedział.
No to takie gadanie sprzedawcy aby pogadać...niby coś wiem ale nie do końca :)
Mr Haldex
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

afoka pisze: 2 cze 2021, o 08:22 No u mnie pojawił się termin zamrożony na 25tydzień (tez 280KM 4x4).
Pozostaje mi tylko optymizm bo w 27 jadę na wczasy...
U mnie zamrożony 24 a nie 26, także z tego powodu liczę na furę do końca czerwca :) Jak bedzie to zobaczymy.
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

nie chce studzic Waszego optymizmu (tych co sie ciesza, ze maja zamrozony termin), ale produkcja (zjazd z tasmy) to jedno, a termin dostawy (po dolozeniu brakujacej na rynku elektroniki) jak widac, to zupelnie inna bajka - moje auto jest wyprodukowane od prawie 4 tygodni i stoi na parkingu przy fabryce , a dealer nie wie, czy brakujace elementy beda dostepne za tydzien, piec tygodni, czy dwa miesiace. Takze, trzymam kciuki za Wasze cacka, ale nie napalajcie sie za bardzo, bo moze byc rozczarowanie srogie.
M
ODPOWIEDZ