Carplay i podłączenie iphone

azizi
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2021, o 09:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Carplay i podłączenie iphone

Post autor: azizi »

Witajcie.
Temat był już poruszany i różnie ludzie pisali. Jak to jest z tym kablem do iphone i podpięciem w skodzie przez carplay. U mnie rzadko się zdarza, że telefon się połączy. Próbowałem wielu różnych przewodów i tylko na starym zdezelowanym (oryginalnym) appla czasami się to udaje. Postanowiłem kupić nowy 0,5m produkcji appla i też łączy się w kratkę. Sprawdziłem na innym telefonie i jest podobnie.

Testowałem moje połączenie w sumie na 3 różnych w pełni sprawnych iphonach tj XS, XS MAX i XI, z różnymi wersjami softu i różnymi kablami. Za każdym razem loteria. Wyłączenia BT czy też wł. siri też nic nie zmienia bo skoro raz się łączy to czemu innym razem nie może.

Tu moje pytanie. Czy ktoś wymieniał coś od strony samochodu tj portu usb itp?
kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Carplay i podłączenie iphone

Post autor: kolczyq »

U mnie na nieoryginalnym kablu łączy się bez problemu, ewentualnie czasem trzeba go ręcznie wklikać. Baaaardzo rzadko się rozłączy i wyrzuci błąd, że nie można połączyć i trzeba ponownie wpiąć kabel. SS3 z 06.2017 z dotykowym Amundsenem.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Carplay i podłączenie iphone

Post autor: coolmobil »

Może masz coś uszkodzone z USB w aucie. Ja także bez problemu podłączam telefon. Nie ma różnicy czy oryginalny kabel czy tez nie. Jakiś czas temu kupiłem taki krótki 15 cm jakiś nie oryginalny właśnie do auta. Działa bez zarzutu czy to iPhone XS czy 12 Pro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
azizi
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2021, o 09:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Carplay i podłączenie iphone

Post autor: azizi »

No właśnie nie mam pojęcia co tam może być nie tak. Wykluczyłem kabel i telefon więc zostaje coś od strony auta.
Dużo osób na necie też ma ten sam problem więc musi to być wina auta, że u jednych jest ok, a u innych są problemy.
robsto
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2018, o 18:01
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Carplay i podłączenie iphone

Post autor: robsto »

Najważniejsze po stronie telefonu - MUSISZ mieć aktywne siri !!! Jeżeli jest - kabel sprawa trzeciorzędna - u mnie działa ze wszystkim ori i nie ori - mam dwa krótkie Baseus na stałe w aucie. iPhonów przeszło przez auto z pięć. Zawsze bez problemów. Jeżeli nie działa - coś z autem/usb.
azizi
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2021, o 09:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Carplay i podłączenie iphone

Post autor: azizi »

SiRi jest włączona. Obstawiam auto bo jak pisałem kilka telefonów sprawdzałem i każdy miał problem.
Ogólnie teraz jakoś lepiej się łączy na nowym oryginalnym, więc oby tak pozostało.
Mimo wszystko 100% pewności nie ma :/
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Carplay i podłączenie iphone

Post autor: Kelso »

Na moim XS oraz zony iphonie (nie pamietam modelu ale jakis nowsiejszy) dziala bez problemu…na ori i na jakimkolwiek innym kablu bez problemu.
Jedyny problem jaki kiedys mialem to taki ze jak nie dzialalo carolay to musialem tel zrestartowac (wiem banal ale walczylem chyba ze dwa dni lacznie z resetem radia)
azizi
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2021, o 09:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Carplay i podłączenie iphone

Post autor: azizi »

Dzięki za info. Mam na XS JB zrobiony więc restarty odpadają.
ODPOWIEDZ