Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: emce »

enocylhdclub pisze:
emce pisze:Ze względu na Unię, nie szedłbym już chyba w diesla. Plus dla nowej fury to zawsze gwarancja. Co więcej w całej grupie VAG mnie osobiście wkurza zbyt duża powtarzalność wybranych elementów wykończenia i mam wrazenie, że bardzo podobna jakość wykonania. Jakbym zmieniał, to szukałbym chyba czegos nowego dla zmiany - ale rozumiem, ze niektórym może być dobrze z tym jak jest ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czemu nie diesla? Co się ma zmienić w najniższych 5 latach u nas? :D
Wybrane kraje już wprowadzają zakazy wjazdu dieslem i kto wie ile ich będzie za 5 lat :). Jeżeli nie planujesz dalszych wypadów to jest Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: arczi901 »

Kupując auto trzeba też patrzeć na to jak z jego sprzedażą. Moim zdaniem warto zobaczyć jak sprzedaja się dzisiaj auta które już teraz mają tyle lat ile planuje właściciel pojeździć plus trzeba mieć na uwadze że będzie tylko gorzej bo Europa odchodzi o diesla i nawet spalinowek
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

No tak UE może odchodzi, ale mi się wydaje że w Polsce wersje już nielubiane w UE będą wręcz poszukiwane:)
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

rezon pisze: 13 lip 2021, o 16:49 Różnica komfortu i hałasu jest wyraźnie odczuwalna między A6 i Superbem. Czy warto płacić dwa razy więcej za podobny technicznie samochód, to już każdy musi sam decydować.
Ale ja mam dylemat czy nowy superb czy używane A6 za te sama kwotę.
anastazyy
Posty: 397
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

WG pisze:
rezon pisze: 13 lip 2021, o 16:49 Różnica komfortu i hałasu jest wyraźnie odczuwalna między A6 i Superbem. Czy warto płacić dwa razy więcej za podobny technicznie samochód, to już każdy musi sam decydować.
Ale ja mam dylemat czy nowy superb czy używane A6 za te sama kwotę.
W takiej sytuacji bralbym A6 ale tylko dlatego zeby sprawdzić na własnej osobie czy to cale premium to jest premium

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Gdzie w UE nie można wjeżdżać do miast?
Mam rodzinę w DE i jakoś jeżdżą Dieslami podłużnych miastach

W PL strefa czystego transportu też w zasadzie nie istnieje
Kraków coś świruje ale tam nie można wjeżdżać do ścisłego centrum czyt. Stare miasto -> gdzie i tak jest zakaz poruszania się pojazdów bez zezwoleń...

Może wyjątkiem będzie Wawa ale stolica to co innego
W myśl nowych przepisów (artykuł 68i) do SCT w latach 2021-2025 mogłyby wjeżdżać tylko samochody spełniające normę Euro 4 (obowiązuje od 2004 roku), w latach 2026-2030 tylko z Euro 5 (od 2011 roku), a w latach 2031-2036 – Euro 6 (od 2015 r. dla pojazdów wyposażonych w silniki benzynowe i 2016 r. w wysokoprężne).
https://autokult.pl/41794,zakaz-sprzeda ... -taki-plan

Superb 2.0TDi a tym bardziej A6 spełniają normy Euro6 więc mamy jeszcze spokojnie 10lat

Osobiście jakby mi to nie robiło większej różnicy NOWY 0km czy UŻYWANY XXtys km to brał bym A6...
Klasa premium, krążownik na szynach
I do tego 3.0 BiTDi spala "niewiele" a masz 650NM pod nogą... To czuć i to bardzo

No i nie będziesz narzekał że coś skrzypi, za głośny, za wolny, itp, itd...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2021, o 21:51 przez Kuster, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak dbasz tak masz
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

WG pisze: 13 lip 2021, o 19:43
rezon pisze: 13 lip 2021, o 16:49 Różnica komfortu i hałasu jest wyraźnie odczuwalna między A6 i Superbem. Czy warto płacić dwa razy więcej za podobny technicznie samochód, to już każdy musi sam decydować.
Ale ja mam dylemat czy nowy superb czy używane A6 za te sama kwotę.
używany to zawsze ryzyko. Zależy jak używany, jaka historia. Nowy to nowy - wiesz, co masz. Używany - cóż też kiedyś kupowałem i czasami wychodziły niespodzianki. A6 tanie w naprawach na pewno nie jest, nie wszystko pasuje od Skody, a elektroniką jest nafaszerowane jak F35 ;) Gdybym dla siebie wybierał, to odżałowałbym kółeczka i kupił jednak nową kurę. A jak potrzebowałbym komfortu - to kupiłbym ponownie łosia. Fotele Volvo ma wygodniejsze niż A6, a charakterystyka zawieszenia V60CC bardzo mi odpowiada. Wyciszenie - tu jest kolosalna różnica, zwłaszcza przy większych prędkościach - A6 rules. Prowadzenie trudno mi porównywać, bo V60CC ma prześwit 21cm, a znajomy A6 w serii czyli może 12cm. Wiadomo, że A6 będzie się bardziej kleiła do drogi ;). Nie ma na pewno takiego bujania na długich nierównościach jak w Superbie. Zawias Audi inaczej pracuje. Każdy musi sam oceniać ryzyko związane z zakupem używki. Nie rozumiem np. osób, które szarpią się na używane Cayenne, a później płaczą przy naprawach.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

emce pisze:
enocylhdclub pisze:
emce pisze:Ze względu na Unię, nie szedłbym już chyba w diesla. Plus dla nowej fury to zawsze gwarancja. Co więcej w całej grupie VAG mnie osobiście wkurza zbyt duża powtarzalność wybranych elementów wykończenia i mam wrazenie, że bardzo podobna jakość wykonania. Jakbym zmieniał, to szukałbym chyba czegos nowego dla zmiany - ale rozumiem, ze niektórym może być dobrze z tym jak jest ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czemu nie diesla? Co się ma zmienić w najniższych 5 latach u nas? :D
Wybrane kraje już wprowadzają zakazy wjazdu dieslem i kto wie ile ich będzie za 5 lat :). Jeżeli nie planujesz dalszych wypadów to jest Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jakieś potwierdzenie? Słyszę to od kilku lat, a póki co dieslem można wszędzie wjechać (euro 6).
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »


Kuster pisze:Gdzie w UE nie można wjeżdżać do miast?
Mam rodzinę w DE i jakoś jeżdżą Dieslami podłużnych miastach

W PL strefa czystego transportu też w zasadzie nie istnieje
Kraków coś świruje ale tam nie można wjeżdżać do ścisłego centrum czyt. Stare miasto -> gdzie i tak jest zakaz poruszania się pojazdów bez zezwoleń...

Może wyjątkiem będzie Wawa ale stolica to co innego
W myśl nowych przepisów (artykuł 68i) do SCT w latach 2021-2025 mogłyby wjeżdżać tylko samochody spełniające normę Euro 4 (obowiązuje od 2004 roku), w latach 2026-2030 tylko z Euro 5 (od 2011 roku), a w latach 2031-2036 – Euro 6 (od 2015 r. dla pojazdów wyposażonych w silniki benzynowe i 2016 r. w wysokoprężne).
No i nie będziesz narzekał że coś skrzypi, za głośny, za wolny, itp, itd...
Widać, że nie jeździłeś nowym A6 :D
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

Wczoraj się przymierzyłem i mieszczę się dobrze w nowym A6, ale funkcjonalnie Superb lepszy. Schowki dziwne w A6: w podłokietniku brak, w drzwiach i przed pasażerem małe, ale za to można włożyć rękę do łokcia do schowka przy kierownicy po lewej, tam gdzie superb ma małą szufladkę. Sedan A6, duży bagażnik ze słabym dostępem, otwierany otwór na narty, ale nie otwierana tylna kanapa. Avant: dzielona tylna kanapa 1/3:2/3 ale brak otworu na narty czy możliwości złożenia środkowego segmentu. Dziwne te ekrany w A6 - trzeba wciskać i wyraźnie klikają przy wciśnięciu, nie działają na dotyk.

Na nowe A6 przy silniku diesla 204KM bez pytania dali 22% rabatu i mając to "z tyłu głowy" trzeba kalkulować atrakcyjność ceny używki.

Wyrywkowe przemyślenia:
Duży diesel w A6 - do wymiany łańcucha rozrządu trzeba wyjąć silnik.
Używka - gorsza oferta ubezpieczenia i leasingu.
Superb zawieszenie z Golfa - z jednej strony wada, z drugiej zaleta - tanie naprawy. Może i buja czasem, ale jeżdżę i nie miałem jakiś problemów ze stabilnością przy dużych prędkościach, wręcz przeciwnie, bez problemu można jechać 200 i nie ma wrażenia niepewności. Podobno w superbie jest większy problem przy małym silniku - za lekki przód.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Faktycznie z C8 nie miałem styczności, ale jakby mi budżet pozwalał to kupiłbym A6 C7 kombi nawet z najsłabszym 2.0TDi 177KM

A6 C7
Lepiej wygłuszone (z zewnątrz nawet diesel ładniej brzmi)
Lepsze materiały + ich spasowanie
Wygodniejsze fotele
Wielowahaczowe zawieszenie - lepszy komfort podróżowania (wcale nie jest tak drogo... Przykład Bilstein B12 dla A6 C7 koszt ~3100zl, a dla Superb 3 koszt ~3400zl)
Seryjnie na ogół wychodzą z lepszym układem hamulcowym. Konfiguracje dla 3.0TDi:
345mm przód, 300mm tył
345mm przód, 330mm tył
356mm przód, 330mm tył (na ogół mocniejsze np. competition)
Blacha w pełnym ocynku i to dużo grubszym niż np. Superb

No i tak jak to ojciec gada ze swojego doświadczenia
W Audi nawet 10-15letnim odkrecasz wszystkie śruby normalnie
Przy innym aucie tak kolorowo już nie ma :)
Jak dbasz tak masz
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Znajomy ma 1.5 roczny - nie wiem C7 czy C8.
Schowek w podłokietniku - ma schowek w tunelu, otwierany na boki.
Oparcie kanapy dzielone 40/20/40 było w opcji dodatkowo płatnej. Seryjnie to 1/3:2/3. Niestety nawet w salonie potrafią gadać na ten temat głupoty - rozważałem A3/A4 jako następcę S2 i zapewniano mnie o braku takiej opcji. Po sprawdzeniu na stronie Audi okazało się, że jak najbardziej można zamówić.
Zawieszenie Superba na tyle inaczej pracuje, że wyraźnie daje się odczuwać mniejszą stabilność przy większych prędkościach - ale daje się jeździć, tylko jest to bardziej męczące - wymaga większej uwagi. Przede wszystkim moi pasażerowie odczuwali kołysanie wzdłużne, którego nie mam w Volvo i którego nie odczuwają w Audi.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Mam na Audi jeszcze 2,5 roczny leasing, mam nadzieję że w tym czasie wyjdzie nowy Superb bo pewnie znów wrócę do kury.
Przestrzeń i multimedia (stabilność) i schowki w Superb duże lepsze niż w A4 Allroad

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: arczi901 »

venom200 pisze: 14 lip 2021, o 16:05 Mam na Audi jeszcze 2,5 roczny leasing, mam nadzieję że w tym czasie wyjdzie nowy Superb bo pewnie znów wrócę do kury.
Przestrzeń i multimedia (stabilność) i schowki w Superb duże lepsze niż w A4 Allroad

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
W 2023 ma zadebiutować nowy superb 4tej generacji i produkcja ma być przeniesiona na Słowację z Czech
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Tylko żeby nie przekombinowali

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ