Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

orlik pisze: 17 lip 2021, o 01:27
rezon pisze: 16 lip 2021, o 19:56 Gdybym nigdy nie jeździł TSI - to może i uwierzyłbym w 800+ na baku przy normalnej jeździe. Nawet na trasie. Piórko na gaz to można się starać zejść do 6l/100km, ale przy tak dłubniętym z może być to baaaardzo trudne :lol:
Mówię zupełnie poważnie. Przy 7 biegowym dsg w zupełności realne. I z psem na pokładzie, ale też nie jest to jazda z piórkiem na gazie (albo ok jest :D ), po prostu płynna i rozsądna gdzie i tak większość zostaje w tyle :)
Jak już się ma takiego kopa, to nie chce się nikomu udowadniać i gnać na złamanie karku podczas normalnej dalekiej podróży. Moc wykorzystuje się już dla zabawy, ale w innych warunkach :P
już tu jednemu pisałem - konto na motostat, tankowania do pełna, ikonka w podpis i.... pogadamy o poważnym podejściu. Z tankowań, a nie z kompa, który potrafi się pomylić nawet o 2l. >800km na jednym tankowaniu oznacza 6l/100km co w ciężkim samochodzie z 4x4 jest IMO możliwe, ale kosztem baaaaardzo wielu wyrzeczeń. Jeździłem kilka tygodni 250KM Volvo nawet z 8-mio biegowym automatem. Nie zszedłem poniżej 9l/100km przy normalnej jeździe. Można wziąć poprawkę na inny automat 1l/100. Zostaje jeszcze do zrzucenia 2l. A przy dłubniętym samochodzie wszystkie konie chcą pić - nawet jak nie pracują. Zrobiłem >200kkm 1.8TSI 4x4 z mocą zaledwie 152KM i w testach na min spalanie zszedłem do 7l i to w jazdach, gdzie moc prawie nie była potrzebna. 6l to miałem - jadąc z Zakopanego do Krakowa :lol: :lol: :lol: Nawet poniżej 5l wychodziło :lol: :lol: :lol: czyli zasięg ponad 1kkm, ale wystarczyło po płaskim i wracał do normy. A Ty >400KM i prawie nic Ci nie pali???? :lol: :lol: :lol: Nie no, niektórzy jednak tu jeżdżą samochodami :lol: :lol: :lol:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
krzysn
Posty: 280
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: krzysn »

W sprawie spalania można licytować się bez końca. Rok temu w S3 2.0tsi 190km, w trzy osoby, pełen bagażnik, na jednym baku zrobiłem trasę z Lublina nad morze i z powrotem. Łącznie prawie 1200km. Sam nie wierzyłem, że się dało. Jechałem 7-ką.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SS »

Zapraszam na A1 Częstochowa Kamieńsk. Jadąc cały odcinek przepisowo pobijecie rekordy ;)
Pisał Sebastian
anastazyy
Posty: 403
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

SS pisze:Zapraszam na A1 Częstochowa Kamieńsk. Jadąc cały odcinek przepisowo pobijecie rekordy ;)
Wlasnie czekam na pocztówkę z tego przejazdu

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

SS pisze: 17 lip 2021, o 08:19 Zapraszam na A1 Częstochowa Kamieńsk. Jadąc cały odcinek przepisowo pobijecie rekordy ;)
Ostatnio jak jechałem od czeskiej granicy google wyprowadziło mnie na wysokości kamieńska w prawo (kawałek jakąś drogą techniczną) i potem na Piotrków. Ładna droga i w sumie do tego miejsca niepotrzebnie jechałem 70-tką:)
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

winiary pisze: 16 lip 2021, o 21:44 Chciałbym zauważyć, że prawdopodobnie szykują się zmiany z leasingiem w ramach nowego ładu: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... wkowe.html.
Wykup na osobę prywatną i sprzedaż bez podatku i vat-u po 6 miesiącach już nie będzie możliwa (trzeba 6 lat trzymać). Jeśli to wejdzie, to leasing z 1% wykupem będzie praktycznie nieopłacalny. Więc z tymi wyliczeniami tego co się opłaca, a co nie, to bym jeszcze poczekał. Też poszedłem w leasing 1%, a możliwe że jak każdy zostanę na nim wyruchany bez wazeliny. Wtedy już lepiej będzie iść w jakiegoś perfect lease-a czy inny najem w premium. I rata za Audi będzie mniejsza albo porównywalna jak za Superba/Passata pomimo wyższej ceny na fakturze.
Cenna uwaga, dzięki. muszę to sobie przeliczyć jeszcze raz. A tak na marginesie, mam pytanie odnośnie rozliczeń VAT-u. Jeśli jestem wspólnikiem spółki i nie mam limitowanego czasu pracy, a jeden z oddziałów firmy jest w moim domu, to jak US definiuje prywatny użytek samochodu? Przecież jako właściciel mogę sobie w weekend pracować itd. Spotkał się ktoś z tym zagadnieniem? Wujek google jakoś nic mi nie podpowiada.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

WG pisze: 16 lip 2021, o 12:52 Zrobiłem sobie kalkulację: nowy A6 avant quattro z 204 konnym dieslem dobrze wypasiony (wszystkie pakiety promocyjne, fotele konturowe, hak, systemy bezpieczeństwa, przyciemniane szyby itd) vs nowy superb z 280 konną benzyną wypasiony prawie na max.

Na A6 z tym silnikiem jest teraz rabat 22% - wychodzi cena katalogowa 314tys, po zniżce 245tys brutto, na superba liczę na 14% (tyle mi obiecał handlowiec na paź/list 2021) - wychodzi cena katalogowa 215 tys, po zniżce 185tys brutto. Obydwa samochody z pakietami serwisowymi na 4 lata.

Mam oferty leasingu i ubezpieczenia ing na jeden i drugi samochód.

Przyjmuję wartość po 4 latach A6 170tys brutto, superb 130tys brutto.

Ubezpieczenie 4 lata A6 26036 zł (pakiet wieloletni), superb 20875zł (pakiet wieloletni).

Odejmuję wartość po 4 latach od całkowitych kosztów leasingu wraz z wykupem, uwzględniam ubezpieczenie i przy tych założeniach, zakładając, że sprzedajemy auto po 4 latach po wykupie na osobę prywatną, różnica kosztów pomiędzy A6 i superbem wyniesie około 26tys zł, czyli około 540 zł miesięcznie.

Prośba do Was o komentarz: czy przyjąłem realną cenę po 4 latach? czy widzicie jakiś błąd w rozumowaniu? VATu nie uwzględniam, bo obydwa samochody mają wartość powyżej limitu.

Porównuję akurat takie samochody (benzyna vs diesel) bo takiego rozważam superba, a na diesla A6 jest najlepszy rabat.
Jednak źle to liczyłem. Przy audi w koszty wrzuci się znacznie mniejsze kwoty bo cena samochodu jest dużo wyższa niż 150000.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Rezon, ale skąd wziąłeś 6l/100? Łącznie paliwa jak jest zatankowane aż do odbicia jest przynajmniej ok. 70l. Policz sobie spalanie 7,5-8,5 i zobacz jaki z tego wyjdzie zasięg. Ok. 8 przy dsg7 to normalne spalanie jadąc zgodnie z przepisami +20-30km/h i wyprzedzając tych co się ociągają.
Widzę, że się zatrzymałeś na pojemności baku 1.8tsi w S2 i piszesz tylko żeby pisać. Jako ciekawostka w 1.4tsi robilem 1200 a nawet 1300 sie zdarzyło na trasie, tam bak był jeszcze większy bo nie było haldexa i podwójnego układu wydechowego, do tego mniejsza masa, mniejsza pojemność i niższe spalanie. To tak apropo zasięgów w nowych tsi.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2021, o 11:08 przez orlik, łącznie zmieniany 1 raz.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Ja jak miałem Superba DSG 6 i 280 KM to najniżej jak zszedłem to 7,2 w trasie i to żona prowadziła u mnie byłoby to nie realne.
Teraz w Audi A4 Allroad 265 i DSG 7 zszedł ja na 6,8 a żona na 6,2

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

WG pisze: 17 lip 2021, o 08:45 Cenna uwaga, dzięki. muszę to sobie przeliczyć jeszcze raz. A tak na marginesie, mam pytanie odnośnie rozliczeń VAT-u. Jeśli jestem wspólnikiem spółki i nie mam limitowanego czasu pracy, a jeden z oddziałów firmy jest w moim domu, to jak US definiuje prywatny użytek samochodu? Przecież jako właściciel mogę sobie w weekend pracować itd. Spotkał się ktoś z tym zagadnieniem? Wujek google jakoś nic mi nie podpowiada.
Ale do czego zmierzasz? Zeby wsadzić auto na odliczenie 100% Vatu? Bo jeżeli tak to nie polecam, bedziesz chciał pojechać na wakacje, do sklepu po bułki, niech Cię ktoś uprzejmie doniesie.
komoornik
Posty: 1069
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

WG pisze: 16 lip 2021, o 14:08
komoornik pisze: 16 lip 2021, o 13:58 Nie wiem czy dobrze liczysz, ale wiem że Twoje porównanie to jak porównanie jabłek do gruszek.
Ale o co konkretnie chodzi? Porównuję tylko koszty, a diesel 200KM 4x4 wychodzi podobnie cenowo jak benzyna 280KM, oferta leasingu i ubezpieczenia będzie taka sama.
To przy tym porównaniu kosztów zapomniałeś o podstawowej rzeczy - koszcie paliwa.
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Cienki221 »

Sam stoję przed taką decyzją, zamówiony superb na 3 lata prawie full benzyna 280 a po tym co widzę szukam audi
Jedyne co muszę mieć to webasto, to zawęża moje poszukiwania, z benzyn to jest może 2 sztuki audi które mogę brać
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

orlik pisze: 17 lip 2021, o 10:55 Rezon, ale skąd wziąłeś 6l/100? Łącznie paliwa jak jest zatankowane aż do odbicia jest przynajmniej ok. 70l. Policz sobie spalanie 7,5-8,5 i zobacz jaki z tego wyjdzie zasięg. Ok. 8 przy dsg7 to normalne spalanie jadąc zgodnie z przepisami +20-30km/h i wyprzedzając tych co się ociągają.
Widzę, że się zatrzymałeś na pojemności baku 1.8tsi w S2 i piszesz tylko żeby pisać. Jako ciekawostka w 1.4tsi robilem 1200 a nawet 1300 sie zdarzyło na trasie, tam bak był jeszcze większy bo nie było haldexa i podwójnego układu wydechowego, do tego mniejsza masa, mniejsza pojemność i niższe spalanie. To tak apropo zasięgów w nowych tsi.
Sorry nie wiedziałem, że Superb ma obecnie 70l zbiornik. Myślałem, że tak samo jak w A6 kombi 63l
ps. sprawdziłem S3 - 66l czyli faktycznie jadąc z piórkiem na pedale można zrobić >800km. Normalna jazda - z wielkim trudem i na oparach. Więc zamiast rozpisywać się o swoim superoszczędnym S3 2.0TSI 4x4 DSG dłubniętym na >400KM - załóż konto na motostat, notuj tankowania, wrzuć ikonkę w podpis i chętnie przyznam Ci rację jak zobaczę tam średnią 8l z kilkunastu tysięcy km. Na razie odwoływanie się do 1.4TSI w ośce jako potwierdzenie oszczędności 2.0TSI 4x4 to tak jak porównywanie motoroweru do Z1000. Każde ma dwa koła i jedzie. To tak apropo zasięgów w nowych TSI, bo średnia z tankowań na motostat to jest dla wszystkich TSI 9.8l, a nie 8l/100km, a 280KM w większości mają >10l. Osobiście uważam to za zupełnie akceptowalny wynik - jakby nie popatrzeć jest czym jechać, ale dla moich potrzeb superoszczędny S3 2.0TSI ma za mały REALNY zasięg. Wyobrażenia niektórych kierowców i powroty z Włoch/Austrii pomijam - też mam wyraźnie mniejsze spalanie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Cienki221 pisze: 17 lip 2021, o 17:30 ....Jedyne co muszę mieć to webasto, to zawęża moje poszukiwania, z benzyn to jest może 2 sztuki audi które mogę brać
grzana przednia szyba Ci nie wystarczy? Benzyna rozgrzewa się po ok. 3km, diesel z grzałką el. dmucha ciepłym po ok. 1.5 (silnik nagrzewa się dużo poźniej)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

rezon pisze: 17 lip 2021, o 19:45 Sorry nie wiedziałem, że Superb ma obecnie 70l zbiornik. Myślałem, że tak samo jak w A6 kombi 63l
ps. sprawdziłem S3 - 66l czyli faktycznie jadąc z piórkiem na pedale można zrobić >800km. Normalna jazda - z wielkim trudem i na oparach. Więc zamiast rozpisywać się o swoim superoszczędnym S3 2.0TSI 4x4 DSG dłubniętym na >400KM - załóż konto na motostat, notuj tankowania, wrzuć ikonkę w podpis i chętnie przyznam Ci rację jak zobaczę tam średnią 8l z kilkunastu tysięcy km. Na razie odwoływanie się do 1.4TSI w ośce jako potwierdzenie oszczędności 2.0TSI 4x4 to tak jak porównywanie motoroweru do Z1000. Każde ma dwa koła i jedzie. To tak apropo zasięgów w nowych TSI, bo średnia z tankowań na motostat to jest dla wszystkich TSI 9.8l, a nie 8l/100km, a 280KM w większości mają >10l. Osobiście uważam to za zupełnie akceptowalny wynik - jakby nie popatrzeć jest czym jechać, ale dla moich potrzeb superoszczędny S3 2.0TSI ma za mały REALNY zasięg. Wyobrażenia niektórych kierowców i powroty z Włoch/Austrii pomijam - też mam wyraźnie mniejsze spalanie.
Po pierwsze - zgoda bak ma 66L według danych katalogowych( nie napisałem ile ma bak, tylko ile jest paliwa), nie zapominaj, że są jeszcze przewody itp. Mam flotę, więc mam podgląd do tankowań, chyba że Orlen na każdej stacji w której tankujemy dwa superby oszukuje :) i jest masa tankowań na ok.+-70L w moim superbie i wspólniczki (ile jeszcze było benzyny w aucie nie wiem, bo skąd).
Np ostatnie: 70.17 L, 71.72 L,55.63L 69.41L

Po drugie - nie zauwazyłem, żeby auto na trasie przy normalnej jeździe więcej paliło niż na serii(może i delikatnie pali więcej, ale dla mnie jest to niezauważalne). Owszem pali więcej jak się depta. Nawet potrafi dużooo więcej :D

Po trzecie - nie chce mi się zakładać żadnego konta na motostacie, bo tak na prawdę wali mnie spalanie, jak bym patrzył na spalanie to bym kupił fabię 1.0 w gazie, bez urazy dla kogokolwiek, ale nie po to się kupuje najmocniejszego superba i jeszcze go podkręca, żeby liczyć spalanie. Brzmi to może szyderczo, ale każdy posiadacz najmocniejszej wersji wie i rozumie o czym mówię, zwłaszcza, że i tak nie pali tyle co mustang 5.0 albo stinger 3,3.

Po czwarte - rozmawialiśmy o realnych zasięgach, więc dodałem swoją opinię, że robi 800+ jak się jedzie z rodziną i nie ma się ochoty korzystać z auta w 100%, ale to nie znaczy, że się toczy, jedzie bez klimy i bez radia :lol: Nazywasz to jazdą dotykając gazu piórkiem OK, żeby tak jechać autami do 200 koni to chyba trzeba by to nazywać dotykając kamieniem :)
Nie jest to też jazda z wielkim trudem, jest się i tak szybszym niż większość poruszających się samochodów, nie jest to też jazda na oparach, włącza się rezerwa to się tankuje w zależności od dostępności stacji.
Nie potrzebuję robić tutaj też dodatkowych pomiarów, wystarczy że zatankuję do pełna, kasuję TRIPa i widzę ile przejechałem do następnego tankowania. No chyba, że orlen oszukuje i licznik w aucie też mam walnięty, bo dodaje za dużo kilometrów :)

Po piąte - tak, porafi też w uj spalić zwłaszcza na mieście i przy butowaniu, i tak jak mówiłem wtedy 400-500max, ale nie zawsze się chce i nie zawsze tak można, zwłaszcza przy dalekich podróżach.

Po szóste - tu też zgoda, że średnie spalanie z uj kilometrów(jazda mieszana) wyjdzie minimum 10l, i nie mówię nie, u mnie pewnie nawet 12+.

Po siódme - przeczytaj jeszcze raz czy gdziekolwiek pisałem o zajebiście oszczędnym silniku i o jego spalaniu, czy po prostu napisałem o realnym zasięgu +800, który można zrobić w trasie, przy normalnej jeździe bez jakichkolwiek wyrzeczeń, ale też bez szaleństw na urwanie karku. Pozdrawiam.

Ps. do tego się przyj&b@l&ś:
orlik pisze: 16 lip 2021, o 16:02
anastazyy pisze: 16 lip 2021, o 13:12 No to skoda 280KM u mnie rekord min to 420 a max 550 na baku
Ja przy mocy 450+ jestem w stanie zrobić 800+ na baku, sprawdzone ostatnio tylko na trasie. Po mieście 400-500max.
Zazwyczaj tankuję setkę na Shellu i to w ilości do 30L jak kręcę się wokół komina (mniejsza szansa wystąpienia spalania stukowego, niższa masa i lepsze osiągi dla zabawy), natomiast jak jadę w trasę to jeżdzę tak, żeby nie tracić czasu na tankowanie, nie ryzykuję na drodze i nie muszę udowadniać sobie i innym.
ODPOWIEDZ