Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: hubi_pl »

Nie wpadłbym na to żeby tankować mniej paliwa żeby auto było lżejsze :D niezła teoria w skodzie :)
Mr Haldex
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

rezon pisze: 17 lip 2021, o 20:27
Cienki221 pisze: 17 lip 2021, o 17:30 ....Jedyne co muszę mieć to webasto, to zawęża moje poszukiwania, z benzyn to jest może 2 sztuki audi które mogę brać
grzana przednia szyba Ci nie wystarczy? Benzyna rozgrzewa się po ok. 3km, diesel z grzałką el. dmucha ciepłym po ok. 1.5 (silnik nagrzewa się dużo poźniej)
Przy webasto masz na grzane przy 0km , szyb nie trzeba skrobnąć.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

hubi_pl pisze: 18 lip 2021, o 07:37 Nie wpadłbym na to żeby tankować mniej paliwa żeby auto było lżejsze :D niezła teoria w skodzie :)
Jak mierzysz czasy przyśpieszeń ze startu i z rolki to tak to wygląda ;) Inaczej nie ma to sensu :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

orlik pisze: 18 lip 2021, o 02:35 [.....
Po trzecie - nie chce mi się zakładać żadnego konta na motostacie, bo tak na prawdę wali mnie spalanie, jak bym patrzył na spalanie to bym kupił fabię 1.0 w gazie, bez urazy dla kogokolwiek, ale nie po to się kupuje najmocniejszego superba i jeszcze go podkręca, żeby liczyć spalanie. Brzmi to może szyderczo, ale każdy posiadacz najmocniejszej wersji wie i rozumie o czym mówię, zwłaszcza, że i tak nie pali tyle co mustang 5.0 albo stinger 3,3.

Po czwarte - rozmawialiśmy o realnych zasięgach, więc dodałem swoją opinię, że robi 800+ jak się jedzie z rodziną i nie ma się ochoty korzystać z auta w 100%, ale to nie znaczy, że się toczy, jedzie bez klimy i bez radia :lol: Nazywasz to jazdą dotykając gazu piórkiem OK, żeby tak jechać autami do 200 koni to chyba trzeba by to nazywać dotykając kamieniem :)
Nie jest to też jazda z wielkim trudem, jest się i tak szybszym niż większość poruszających się samochodów, nie jest to też jazda na oparach, włącza się rezerwa to się tankuje w zależności od dostępności stacji.
....
czyli z lenistwa nadal będziesz pisał o swoich wyobrażeniach, podczas gdy inni to idioci, co nie potrafią jeździć skoro 2.0TSI 4x4 przejeżdżają ledwie 500km na baku, a ty swoją mega oszczędną kurą 440KM przejeżdżasz ponad 800 :lol: :lol: :lol: Dobrze, że chociaż jeden taki S3 jeździ. :lol: :lol: :lol: Przynajmniej na forum :lol: :lol: :lol: A prawda jest taka, że gdybyś założył konto, to w ikonce byłoby >10l i skończyłoby się pisanie bzdur o realnym zasięgu w normalnej jeździe
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Może i tak, ale jednorazowego przejazdu 800km tam nie zobaczysz na tym motostacie. Z drugiej strony, myślę, że konta prowadzą tam ci, którzy się spalaniem przejmują.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

orlik pisze: 17 lip 2021, o 11:25 Ale do czego zmierzasz? Zeby wsadzić auto na odliczenie 100% Vatu? Bo jeżeli tak to nie polecam, bedziesz chciał pojechać na wakacje, do sklepu po bułki, niech Cię ktoś uprzejmie doniesie.
Pracować możesz również nad morzem a zakupy do firmy też trzeba robić :) możesz balansować tak jak balansuje US bo wytłumaczyć możesz się zawsze a winę udowodnić nie jest tak łatwo.

Enriquez pisze: 18 lip 2021, o 13:51 Może i tak, ale jednorazowego przejazdu 800km tam nie zobaczysz na tym motostacie. Z drugiej strony, myślę, że konta prowadzą tam ci, którzy się spalaniem przejmują.
Ja mam a spalaniem się nie przejmuje.
Spali 7 spoko, spali 11 też spoko.
To ciekawość czy faktycznie pali tyle ile pokazuje komp a potrafi się pomylić nawet o 2 litry.

I co ciekawe wg. motostatu w moim przypadku paliwa "verva" pali 0.7 litra więcej niż zwykłego, weryfikowałem to na 20 tankowaniach. A niby lepsze, czystrze no i "dalej zajedziesz" , ciekawe.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

oolsztyniak pisze: 18 lip 2021, o 14:09 Pracować możesz również nad morzem a zakupy do firmy też trzeba robić :) możesz balansować tak jak balansuje US bo wytłumaczyć możesz się zawsze a winę udowodnić nie jest tak łatwo.
Jasne, że tak. Wszystko można. Tylko od kilku lat szukają kasy jak porąbani i nie mam ochoty, tłumaczyć się z wyjazdów prywatnych, tankowań, kilometrówek, ze zdjęć samochodu zrobionych w różnych miejscach całkowicie niezwiązanych z formą działalności, ze staniem auta pod domem, gdzie firma jest w zupełnie innym miejscu. A po kilku latach zwrócić cały odliczony VAT za auto, paliwo, naprawy i inne pierdoły z odsetkami plus pewnie dodatkową karą. Dziękuję, wolę mieć święty spokój.
Nawet jak masz firmę zarejestrowaną w domu, i auto stoi pod domem istnieje prawdopodobieństwo/potencjalność, że możesz je wykorzystać do celów prywatnych, owszem można walczyć w sądzie i są dwa uda, albo się uda albo nie uda ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

rezon pisze: 18 lip 2021, o 13:28 czyli z lenistwa nadal będziesz pisał o swoich wyobrażeniach, podczas gdy inni to idioci, co nie potrafią jeździć skoro 2.0TSI 4x4 przejeżdżają ledwie 500km na baku, a ty swoją mega oszczędną kurą 440KM przejeżdżasz ponad 800 :lol: :lol: :lol: Dobrze, że chociaż jeden taki S3 jeździ. :lol: :lol: :lol: Przynajmniej na forum :lol: :lol: :lol: A prawda jest taka, że gdybyś założył konto, to w ikonce byłoby >10l i skończyłoby się pisanie bzdur o realnym zasięgu w normalnej jeździe
Rezon, nie chce mi się już odpisywać, bo z Tobą się rozmawia jak ze ścianą. Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo ogólnie czytać i słuchać innych.
Nie napisałem o swoich wyobrażeniach tylko stanie faktycznym, jaki sam doświadczyłem niejednokrotnie.
Nigdy nie powiedziałem też, że inni to idioci. Jak robią w trasie max 500km na DSG7 to ich sprawa i nic mi do tego.
Ja wiem tylko jedno, przy średnim spalaniu, które da się osiągnąć na tej skrzyni siedmiobiegowej, i średnim splaniu 8-9l na trasie!!!!!!!! i mając minimum 70l w aucie według matematyki da się zrobić 875km-777km. Są tacy co spalą jeszcze mniej i tacy co spalą więcej. No kurw@ nie da się tego prościej wytłumaczyć.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

orlik pisze: 18 lip 2021, o 16:30
rezon pisze: 18 lip 2021, o 13:28 czyli z lenistwa nadal będziesz pisał o swoich wyobrażeniach, podczas gdy inni to idioci, co nie potrafią jeździć skoro 2.0TSI 4x4 przejeżdżają ledwie 500km na baku, a ty swoją mega oszczędną kurą 440KM przejeżdżasz ponad 800 :lol: :lol: :lol: Dobrze, że chociaż jeden taki S3 jeździ. :lol: :lol: :lol: Przynajmniej na forum :lol: :lol: :lol: A prawda jest taka, że gdybyś założył konto, to w ikonce byłoby >10l i skończyłoby się pisanie bzdur o realnym zasięgu w normalnej jeździe
Rezon, nie chce mi się już odpisywać, bo z Tobą się rozmawia jak ze ścianą. Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo ogólnie czytać i słuchać innych.
Nie napisałem o swoich wyobrażeniach tylko stanie faktycznym, jaki sam doświadczyłem niejednokrotnie.
Nigdy nie powiedziałem też, że inni to idioci. Jak robią w trasie max 500km na DSG7 to ich sprawa i nic mi do tego.
Ja wiem tylko jedno, przy średnim spalaniu, które da się osiągnąć na tej skrzyni siedmiobiegowej, i średnim splaniu 8-9l na trasie!!!!!!!! i mając minimum 70l w aucie według matematyki da się zrobić 875km-777km. Są tacy co spalą jeszcze mniej i tacy co spalą więcej. No kurw@ nie da się tego prościej wytłumaczyć.
Motostat, ikonka i porozmawiamy o stanie faktycznym. Na razie IMO piszesz o swoich marzeniach i snach. Normalna jazda 440KM i 8l/100km :lol: :lol: :lol:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

a Ty dalej nie rozumiesz, że ludzie wpisują tam średnie spalanie w trybie mieszanym z czego więcej w mieście? To podpowiem, wejdz sobie w profile ludzi, zobacz jak mają spalania na trasie, i jeszcze sprawdz auta 272 z dsg7, bo starsze 280 mają dsg6.
No patrz, jakiś kolejny pojeb jak ja, po za miastem robi mniej niż 10l/100
Obrazek

I co ma 440 koni do 272? Przy normalnej jeździe na trasie spalanie jest podobne, ale tak tak, Ty wiesz lepiej bo moim autem jeździsz jak śpię. To nie jest zmiana silnika z 2 litrowego V4 na 5litrowe V8. Rożnice są dopiero przy ostrym deptaniu i na mieście wtedy faktycznie zasysa zdecydowanie więcej.
Widzę jesteś Alfą i Omegą we wszystkim, nawet wiesz lepiej ile moje auto potrafi przejechać :) Brawo, rozgryzłeś mnie. Zaraz jeszcze udowodnisz, że nie mam auta :D
Ostatnio zmieniony 18 lip 2021, o 19:45 przez orlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Wątek zaczyna odbiegać od tematu ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Sorry, ale jakoś nie mogę się powstrzymać, jak ktoś pisze o swoich snach, ktoś inny się skusi, a później będzie mocno zdziwiony, że jego samochód pali 20% więcej niż czytał czyli tak naprawdę normalnie. Dla mnie zasięg min. 650km jest bardzo istotny i dlatego wybrałem diesla, bo w benzynie 2.0 miałbym za mały do moich potrzeb, a jazda z piórkiem na pedale gazu bo mi zabraknie nie jest moim marzeniem. Różnica w kulturze pracy między dieslem, nawet R5 a benzyną jest aż nazbyt wyraźna przy dłuższych trasach, ale zasięg wyraźnie większy. Coś za coś.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

To ja może wrócę do tematu wątku - za 8 miesięcy kończy mi się najem s3 sportline 272 kombi.
Potrzebuje wziąć nowe auto, wymóg to co2 mniej niż 130 g/km2 wiec pewnie tylko pluginy. Budżet bo to najem ma firmę mam limit Ok 3300 pln netto miesięcznie. Chce wziąć na 48 miesięcy i 20000km rocznie max. Takie mamy warunki w corpo.
Rozważam q7, xc90 lub v90. Reszta aut ma mega małe bagażniki przez baterie. Odpada a6 kombi i q5.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z powyższymi autami lub coś może polecić?

Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

Enriquez pisze:Wątek zaczyna odbiegać od tematu ...
Może warto posprzątać :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

baarttbaartt pisze: 18 lip 2021, o 20:39 .... xc90 lub v90. ....
zapisz się na https://volvoforum.pl/ i poczytaj. IMO różnica komfortu do S3 kolosalna - pierwsze wrażenie, kiedy szukałem następcy S2 - cisza i wygoda. Ale na forum jest stosunkowo dużo jak na liczbę sprzedanych wpisów o drganiach kół w 90-tkach, co nawet jak niezbyt mocne, to w tej klasie samochodu na pewno jest denerwujące. "duże" łosie produkowane są w Chinach. Rozważałeś V60 (ze Szwecji)? Nie zauważyłem wpisów o drganiach czy wibracjach, a wg mnie znacznie zgrabniejsze autko. A jeszcze w wersji Cross Country :) Nowa 60 jest znacznie obszerniejsza wewnątrz niż moja. Chyba, że parkowanie nigdy nie stanowi dla Ciebie problemu to i seria 90, i Q7 będzie OK ;). Q7 wydaje się zwrotniejsze niż Volvo, ale Q7 znam tylko z perspektywy prawego fotela, więc mogę się mylić. Niestety nowe Volvo układ kanapy wyłącznie 60/40 z mikroskopijną przelotką na długie przedmioty jak we wszystkich nowych łosiach, co dla mnie skreśla je z listy ew. zmian (narty/snowboard wożę w środku). Nie wiem jak Ty, ale ja jeżdżę dużo tras i po jednym SUV'ie stwierdziłem, że to nie dla mnie. Wolę podwyższone kombi. S2 miałem z Pakietem na bezdroża czyli 14cm prześwitu, teraz mam V60 Cross Country z 21cm prześwitem.
Na korzyść Volvo na pewno przemawiają fotele - to wg mnie najmocniejsza strona tego samochodu. Są megawygodne. Czasami myślę czy nie kupić jakiejś używki i nie przerobić na biurowy ;)
Praca skrzyni z konwerterem momentu jest diametralnie inna od DSG w VAG'ach. W Volvo masz 8b skrzynie, które trochę mulą silnik i nie czuć mocy pod pedałem. Nie jeździłem pluginami - może w nich elektryka poprawia zachowanie. Czy to benzyna, czy diesel to miałem/mam wrażenie jakby miały ze 25% mocy/momentu mniej. Przejedź się Volvo i Audi - różnica pracy skrzyni jest bardzo wyraźna - wg mnie na korzyść Audi.
Nie grzebałem w nowych, ale "stara" V60 MY2018 jest o wiele solidniej zrobiona niż S2 czy S3. Wszystko takie grube, solidne - nawet śruby kół to M14, a nie M12 jak w Skodach. Żadnych nitów zrywalnych tylko śruby i wkręty oraz zatrzaski wielorazowego użytku. Nic dziwnego, że nie zarabiali na siebie i musieli ich kupić Chińczycy. Tak staroświeckiej (czyt. porządnej technicznie) konstrukcji dawno nie widziałem. Chyba nie zdążyli jeszcze tego wszystkiego zepsuć ;)
Osobiście z podanej listy wybrałbym V60CC - ale ja czasami po Korkowie znaczy się Krakowie jeżdżę i zaparkować czasami muszę, a nawet Superb uczył mnie czasami pokory ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ