Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

rezon pisze: 18 lip 2021, o 20:37 Sorry, ale jakoś nie mogę się powstrzymać, jak ktoś pisze o swoich snach, ktoś inny się skusi, a później będzie mocno zdziwiony, że jego samochód pali 20% więcej niż czytał czyli tak naprawdę normalnie. Dla mnie zasięg min. 650km jest bardzo istotny i dlatego wybrałem diesla, bo w benzynie 2.0 miałbym za mały do moich potrzeb, a jazda z piórkiem na pedale gazu bo mi zabraknie nie jest moim marzeniem. Różnica w kulturze pracy między dieslem, nawet R5 a benzyną jest aż nazbyt wyraźna przy dłuższych trasach, ale zasięg wyraźnie większy. Coś za coś.
Wyjdz człowieku z Matrixa. Pisałem ile się da przejechać, i pisałem też szczerze, że potrafi jarać ile się depnie. Jeżeli masz problemy z odbieraniem przekazu to nie dopierdaj się do mnie. I jaraj się tym dieslem R5, wymieniaj olej co 30 i niech ziemia Ci lekka będzię. Wpisuj raporty w te stronki spalinowe skoro nie masz innych pasji i w dalszym ciągu przypierdalaj się do innych, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, skoro nic ciekawszego do roboty nie masz. I koło dzyndzla mi lata co już piszesz, bo zaczynasz stwarzać problemy jak baba. Napisałem raz ile robię autem na baku w trasie, to się przyssałeś jak szydercza pirania. Turlaj dropsa i zdrowia życzę.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

baarttbaartt pisze: 18 lip 2021, o 20:39 Rozważam q7, xc90 lub v90. Reszta aut ma mega małe bagażniki przez baterie. Odpada a6 kombi i q5.
Ciężko jest napisać, które z tych aut jest najlepsze, bo każde jest fajne na swój sposób. Mam znajomych co mieli/mają każde z tych wymienionych i wszyscy byli/są zadowoleni. Niestety jak się sam nie przejedziesz w salonie i nie poczujesz mięty to ciężko cokolwiek coś wybrać. Kolega ostatnio zamienił takiego superba jak mój na nowe volvo, ale xc60, bardzo zadowolony z komfortu i wykonania, jednak za mocą tęskni. Więc cieżki ogólnie temat z tym doradzaniem ;)
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

baarttbaartt pisze: 18 lip 2021, o 20:39 To ja może wrócę do tematu wątku - za 8 miesięcy kończy mi się najem s3 sportline 272 kombi.
Daj znać jak będziesz oddawal do salonu, może warto będzie auto odkupić ;)
baarttbaartt pisze: 18 lip 2021, o 20:39 Rozważam q7, xc90 lub v90. Reszta aut ma mega małe bagażniki przez baterie. Odpada a6 kombi i q5.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z powyższymi autami lub coś może polecić?
A lexus rx?
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: hubi_pl »

orlik pisze: 18 lip 2021, o 11:47
hubi_pl pisze: 18 lip 2021, o 07:37 Nie wpadłbym na to żeby tankować mniej paliwa żeby auto było lżejsze :D niezła teoria w skodzie :)
Jak mierzysz czasy przyśpieszeń ze startu i z rolki to tak to wygląda ;) Inaczej nie ma to sensu :)
Wg mnie to nie ma sensu w normalnych autach, co innego tor itd.
Mr Haldex
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

orlik pisze: 19 lip 2021, o 00:43 .....
Wyjdz człowieku z Matrixa. Pisałem ile się da przejechać, i pisałem też szczerze, że potrafi jarać ile się depnie. Jeżeli masz problemy z odbieraniem przekazu to nie dopierdaj się do mnie. I jaraj się tym dieslem R5, wymieniaj olej co 30 i niech ziemia Ci lekka będzię. Wpisuj raporty w te stronki spalinowe skoro nie masz innych pasji i w dalszym ciągu przypierdalaj się do innych, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, skoro nic ciekawszego do roboty nie masz. I koło dzyndzla mi lata co już piszesz, bo zaczynasz stwarzać problemy jak baba. Napisałem raz ile robię autem na baku w trasie, to się przyssałeś jak szydercza pirania. Turlaj dropsa i zdrowia życzę.
Ikonkę spalania i notowania mam nie dla siebie, tylko dla innych, aby czytając fora wiedzieli czego się spodziewać w realu, a nie matrixie czy snach. Jak dla mnie - ile wleję, tyle spali. Tylko zasięg jest dla mnie ważny.
Ale niektórym widzę gul skacze, że ktoś zmienia olej co 30kkm i nie dolewa :lol: :lol: :lol: Pierwsza myśl - "oby Ci się zatarł :evil: " ? :lol: :lol: :lol: I jaka zazdrość o ten jeden dodatkowy cylinder :lol: :lol: :lol: Niby nic, a robi robotę :lol: :lol: :lol: Specjalnie dla takich chwil kupowałem :lol: :lol: :lol:
A poważnie to wybrałem 2.4 z uwagi na wyższą akcyzę, bo budżet Państwa w potrzebie :lol: :lol: :lol: A nie wróć, miało być poważnie - wybrałem z uwagi na opinie o znikomej awaryjności, chociaż nawet TSI u mnie jeździło bez problemów i wbrew internetowym opiniom uważam TSI za jeden z najciekawszych silników, które miałem okazję eksploatować. 1.8TSI zaskoczył mnie bardzo pozytywnie zużyciem paliwa - spodziewałem się większego. W 2.4 spodziewałem się nieco mniejszego. Volvowskie diesle 2.4R5 niestety nie są montowane - nawet w 90'tkach, gdzie na szczęście nie schodzą poniżej 2l silników jak w Superbach 1.5/1.6l :shock: .
baarttbaartt drobna poprawka - XC90 ma jednak kanapę 40/20/40. Tylko S/V nie mają. Kurę bardzo mile wspominam, ale łoś jest przyjemniejszy do jazdy. Jak będziesz sprawdzał - zwróć uwagę na różnicę między Volvo a Skodą w grubości drzwi na wysokości klamki. Q7 chyba też ma cieńsze. Pogadaj w salonie o testowaniu trochę dłuższym niż kilka km. Różnicę w komforcie najmocniej odczuwa się po kilkuset km trasy. Wybór wycenionego już S3 zmieniłem na Volvo po 2x250km starym XC60.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Dzięki za rady. Mam zaprzyjaźnione salony wezmę auta do testów i dam znac. Zrobiłem tak samo zanim kupiłem superba. Testowałem 3 dni kilka aut (q5, a4 i s3) i wybór padł na S3 na full dopakowany.

Ps
Japończyków jakoś nie lubię mimo ze właśnie cała flotę w firmie zmieniłem z s3 ma rav4;)
Ale ja nimi nie jezdze…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

baarttbaartt pisze: 19 lip 2021, o 10:35 .... wezmę auta do testów i dam znac. ..
chętnie poczytam. Kiedyś to swoje V60 też będę musiał zmienić, bo km lecą czasami jak wściekłe. Dobrze mieć jakieś rozeznanie w opiniach innych, zwłaszcza że Superb dość wysoko stawia poprzeczkę. Jest kilka osób na forum Volvo o dziwnie znajomych nick'ach ;) .
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

WG pisze: 16 lip 2021, o 16:47
orlik pisze: 16 lip 2021, o 15:56 To zależy czego oczekujesz od auta. Bo jak się przejedziesz 280 konnnym superbem to stwierdzisz, że audi z 200 konnym dieslem nie jedzie.
Jeżeli chodzi o silniki diesla i miałbym do wyboru superba w dieslu albo audi w dieslu w podbnej mocy, to bralbym zdecydowanie audi.
Natomiast w przypadku najmnocniejszej wersji 280 konnej, do audi o podobnych osiągach różnica wyjdzie kolosalnie większa w zakupie...
Pewnie w końcu i tak kupię superba, ale nie mogę się powstrzymać od szukania alternatyw. Generalnie to męczące, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi co lepsze..
No i w końcu jednak nie Superb. Właśnie podpisałem zamówienie na A6. 2 letnie z przebiegiem 21tys i 5 letnią gwarancją. A za namową Orlika, żeby jakoś się odpychało to ma 3.0 tdi 286KM ;) Normalnie się uśmiecham na samą myśl - 286KM, 620NM momentu, prawdziwe quattro i 8 biegowy tiptronik.

Jak ktoś się zastanawia nad alternatywą dla superba to trochę takich ofert jest - auta służbowe Audi z Niemiec z małym przebiegiem kupione przez salony Audi w Polsce. Nie wiem czy będą takie jeszcze np. za rok dwa bo wydaje mi się, że te mają mały przebieg ze względu na COVID.

Szukałem jakiegoś forum Audi ale jakaś straszna bida w tym temacie, więc chyba najwięcej się dowiem tutaj bo parę osób nie tylko superby zna zdaje się.

Po spędzeniu dwóch godzin na macaniu i mierzeniu w salonie wybrałem w końcu sedana. Ma podobny bagażnik jak Avant - idealny prostopadłościan, tylna kanapa się rozkłada (3 części i klapa na narty), a otwór pomiędzy bagażnikiem a przestrzenią po złożeniu siedzeń jest duży i foremny. Funkcjonalność więc dobra a dużo bardziej mi się podoba. Miejsca na tylnej kanapie więcej niż w C7 ale nieco mniej niż w superbie.
komoornik
Posty: 1039
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

https://ofertyspecjalneaudi.pl/

Wrzucę jako ciekawostkę dla osób które interesuje "najem".

Jeszcze parę miesięcy temu finansowanie Audi było znacznie droższe.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

Fakt, perfect lease ma dużo lepsze warunki i to logiczne po podskoczyły ceny używek więc wartość rezydualne są lepsze. Kiedyś było 1% netto ceny cennikowej teraz dużo lepiej. Jednak generalnie to się nie opłaca jak się dokładnie policzy. Dodatkowo, ubezpieczenie płacimy od ceny katalogowej. Jak sobie skonfigurowałem 2l diesla 204KM to po zniżce 22% która teraz obowiązuje wychodziło mi co najmniej 250tys. 3l diesle, które są jeszcze na gwarancji do 2024 są w cenie 210-250 tys, a to są ceny wywoławcze od których można coś jeszcze urwać. Ja sobie wymyśliłem elementy które musi mieć ten samochód - hak, matrixy, skórę, elektryczne fotele, aktywny tempomat itd i takiego szukałem. Drugie założenie było takie, że jak porównuję dwa egzemplarze i każdemu czegoś brakuje co bym preferował mieć, to wybieram brak elementu, który można dołożyć bez problemu np. przyciemniane szyby.

Oszczędzę komuś odrobinę kasy: jakby ktoś interesował się tym:
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-3 ... 4eb3b86fe1
to odradzam - gość pisze bezwypadkowe a w po sprawdzeniu VIN - dwa wypadki. Jak to sprawdziłem to już tylko szukałem ogłoszeń dealerów.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

I fajnie, pochwal się zdjęciami i wrażeniami jak już się do niego dorwiesz ;)
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

orlik pisze: 25 lip 2021, o 15:32 I fajnie, pochwal się zdjęciami i wrażeniami jak już się do niego dorwiesz ;)
Z przyjemnością. Dorwiesz to w sumie trafne określenie :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

rezon pisze: 18 lip 2021, o 20:37Dla mnie zasięg min. 650km jest bardzo istotny i dlatego wybrałem diesla
Mam taki zasięg w benzynie bez specjalnego spinania i z "przyzwoitymi" prędkościami średnimi 8-)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

sane pisze: 29 lip 2021, o 10:33
rezon pisze: 18 lip 2021, o 20:37Dla mnie zasięg min. 650km jest bardzo istotny i dlatego wybrałem diesla
Mam taki zasięg w benzynie bez specjalnego spinania i z "przyzwoitymi" prędkościami średnimi 8-)
W 1.8 TSI 4x4 też miałem, ale bez wielkich nadmiarów. W testowanym Volvo 2.0 254KM AWD już nie miałem ;) W S3 280KM 4x4 też pewnie nie miałbym ;) Wszystkie konie muszą pić, nawet jak nie pracują ;), a bez czterołapa nawet nie rozważam samochodów
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

rezon pisze: 29 lip 2021, o 14:30 W 1.8 TSI 4x4 też miałem, ale bez wielkich nadmiarów. W testowanym Volvo 2.0 254KM AWD już nie miałem ;) W S3 280KM 4x4 też pewnie nie miałbym ;) Wszystkie konie muszą pić, nawet jak nie pracują ;), a bez czterołapa nawet nie rozważam samochodów
Ale u mnie jest ponad 400KM :P
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ