Poziom oleju

ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Poziom oleju

Post autor: ziom_pl »

No niby nie trzeba tak często wymieniać filtra paliwa, ale co wymianę widzę jakieś tam drobne opiłki. Koszt nie jest zbyt duży więc wymieniam i czyszczę obudowę filtra...
Co do stacji paliw to nigdy nie wiem jakie jest paliwo, zawsze staram się tankować lepsze, ale czasami ciężko trafić na takie szczególnie za granica... Teraz dużo jeździłem po Francji (około 8k km), tankując na Totalu + Aral w Niemczech... efekt taki, że korekta na:
- 2 cylindrze +0,90
- 3 cylindrze -0,50
1,2 w normie w okolicy 0,1.
Po przepłukaniu środkiem Liquid molli, + 2 zbiorniki (mojego „sprawdzonego” paliwa w okolicy), dzisiaj sprawdziłem i wraca wszystko do normy.
Dlatego ciężko tu mówić o sprawdzonych stacjach jak autem jeździ się w trasy :-)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Poziom oleju

Post autor: yaro_1 »

że jak? u faszystów i żabojadów gorsze paliwo mają niż na lokalnej stacji w polsce :shock:
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Poziom oleju

Post autor: ziom_pl »

No niestety... Ale gdzie było możliwe, to lałem droższego diesla
A dzisiaj jak piałem wyżej wraca do normy, czyli na chwile obecną mam:
1. +0,06
2. +0,06
3. -0,17
4. +0,04

Co do oleju,
1. Czy ktoś wie czy idzie przestawić zakres temp na wyświetlaczu, aby pokazał faktyczną temp od 0 stopni, a nie od 50 stopni ?
2. Czy wie ktoś jak włączyć sobie aby wskazywał poziom oleju na wyświetlaczu?
Mam VCDS do dyspozycji, trochę grzebałem tam ale nie mogę znaleźć...
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1043
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Poziom oleju

Post autor: Kuster »

Nie ustawisz temperatury oleju od 0°C bo czujniki mają zakres działania od 50°C do 150°C bodajże woda tak samo

Musiałbyś czujniki zmieniać na inne a to i tak nie wiadomo czy wtedy miałbyś prawidłowe wskazania na wyświetlaczu

Poziom oleju wskaże tylko jak samochód jest wyposażony w taki czujnik inaczej nie ma takiej opcji
A z tego co mi wiadomo w silnikach grupy VAGa montuje się czujniki działające na zasadzie albo olej jest albo go nie ma czy tam "jest go za mało" i działa to na odczycie ciśnienia/przepływu oleju
Jak dbasz tak masz
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Poziom oleju

Post autor: ziom_pl »

Tylko, że sprawdziłem VCDSem w blokach pomiarowych i tam pokazuje normalnie temp oleju od 0 stopni i widać jak rośnie...
To samo z poziomem oleju widać ile jest konkretnie w mm i jaki jest próg ostrzeżenia.

Dlatego myślałem, że uda się to wrzucić gdzieś na wyświetlacz jak to było np. W audi
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Poziom oleju

Post autor: Tom-Tdi »

Żeby takie szczegółowe dane wyświetlać są potrzebne dodatkowe moduły.
fabek
Administrator
Posty: 1235
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poziom oleju

Post autor: fabek »

Filtr paliwa należy wymieniać często jak się da. Opiłki pochodzą z pompy. Zanim się obejrzysz będą wtryski do wymiany z całym common-railem.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Poziom oleju

Post autor: leszekmw »

no to tak pewnie co tankowanie trzeba by nowy..
co prawda nie obserwuję takich wiadomości za dokładnie jakoś nie słyszałem żeby w s3 padła pompa paliwa lub ktoś miał problemy wtryskami..

ziom_pl jeśli faktycznie widzisz opiłki to przydało by sie skontrolować skąd się biorą zanim będzie coś poważniejszego. filtr wszystkiego ie wyłapie
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1043
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Poziom oleju

Post autor: Kuster »

ale pier doli cie z tymi filtrami paliwa...
jak są opiłki w układzie czy to paliwowym czy smarowania to znaczy że już coś szlag trafiło na amen lub ktoś syfu nasypał po dobroci....

https://www.youtube.com/watch?v=90mD7PRxl_s&t=1300s
łysy sam mówi w w/w filmiku że przepuszczalność wkładu filtra jest tak mała że wszelkiego rodzaju duże zanieczyszczenia nie mają prawa przedostać się dalej.
Kolejna sprawa to budowa pompy paliwa...
Paliwo ma styczność w zasadzie tylko z wirnikiem (mechanizm elektryczny jest osłonięty/suchy)
Popy mają swoje filtry/sitka które wyłapują pierwszy syf żeby nie zatrzeć pompy...
Jak tankujemy syf to on sie odkłada na sitku, jest mniejszy przepływ paliwa a pompa działa coraz mocniej żeby wydajność układu na czujnikach nie spadła... przez to pompy sie zacierają

No i paliwo to nie olej silnikowy... uzupełniamy cały czas "świeży i czysty" produkt więc nie zasyfi się on tak jak w silniku filtr oleju po 10tys km

Zaraz z waszych rozumowań to trzeba bedzie zakładać filtry jak z Ikarusa/Solarisa żeby jeździć "bezpiecznie"
Jak dbasz tak masz
marceli1000
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2020, o 14:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Poziom oleju

Post autor: marceli1000 »

ziom_pl pisze: 2 lut 2021, o 20:50 Witam,
U mnie też bierze trochę oleju 2.0TDI 150KM.
Pierwszy olej zlały po 5k km. Drugi po kolejnych 10k km (Czyli na liczniku miał 15k km).
Po przejechaniu około 12k km od wymiany musiałem zrobić pierwszą dolewkę. Przy 30k byłem na wymianie serwisowej (aby gwarancje zachować), ale raz po tym jechałem do siebie wymienić filtr powietrza, filtr kabinowy, oraz filtr paliwa, bo serwis przy „pierwszej” wymianie tego nie robi...
Teraz widzę, że co około 12-13k km musze zrobić dolewkę, aby dociągnąć do wymiany co 15k km. Obecnie przebieg mam 87k km i za chwile będzie kolejna wymiana, cały czas wymieniam olej i wszystkie filtry co 15k km.
Auto z listopada 2018. Przebiegi głównie autostradowe, prędkości 120-160 km/h.
Szczerze to łudziłam się, że uda się bez dolewkę jeździć tę skorupą... a tu jednak trzeba olej na dolewkę wozić ze sobą...
Czy też tak dolewacie, przy podobnych warunkach eksploatacji?
Mam ten sam silnik, skoda z września 2018, głównie jazda po trasie i dolewki identycznie jak u Ciebie. Podniesiona moc do 200 KM i nadal te same dolewki.
Munio
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2019, o 16:54
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Poziom oleju

Post autor: Munio »

Mam pytanie do posiadaczy wersji 2.0 272km benzyna.
Czy uzupełnieliście olej w swoich autach? Pytam ponieważ po przeszło 11000 km, dolałem niewiele, bo ok 150-200 ml, ale zdarzyło się to poraz pierwszy, stąd moje pytanie.
Wiem, że w instrukcji jest zapis o ilości 0,5l/1000 km, ale jestem ciekawy opinii faktycznych użytkowników tych motorów :)

Dzięki za odpowiedź
fist4sz3k
Posty: 68
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 23:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legnica

Re: Poziom oleju

Post autor: fist4sz3k »

Witam,
przyznam, że nie sprawdzałem poziomu oleju w świeżo zakupionym aucie, natomiast zrobiłem, to przy przebiegu ~7500 km. Ku mojemu zdziwieniu poziom na zimnym silniku oscyluje mniej więcej w połowie miarki bagnetu. Nie wiem czy tak został zalany przez fabrykę, czy zwyczajnie coś tam w międzyczasie „wypił". Byłby ktoś uprzejmy i sprawdził jaki posiada stan poziomu oleju na zimnym silniku w 2.0 TSI 190KM? Najlepiej jeszcze przed pierwszą wymianą oleju. Dzięki z góry :)
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Poziom oleju

Post autor: ziom_pl »

marceli1000 pisze: 15 sie 2021, o 13:11
Mam ten sam silnik, skoda z września 2018, głównie jazda po trasie i dolewki identycznie jak u Ciebie. Podniesiona moc do 200 KM i nadal te same dolewki.
Też mam podniesioną moc na 200KM i dolewki zostały takie same. A jak to z DPF u ciebie wygląda, zaglądasz może co jakiś czas?
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Poziom oleju

Post autor: piotr26 »

Munio pisze: 17 sie 2021, o 19:32 Mam pytanie do posiadaczy wersji 2.0 272km benzyna.
Czy uzupełnieliście olej w swoich autach? Pytam ponieważ po przeszło 11000 km, dolałem niewiele, bo ok 150-200 ml, ale zdarzyło się to poraz pierwszy, stąd moje pytanie.
Wiem, że w instrukcji jest zapis o ilości 0,5l/1000 km, ale jestem ciekawy opinii faktycznych użytkowników tych motorów :)

Dzięki za odpowiedź
Tak, Ja dolałem jakies 200 ml od poprzedniej wymiany, a przejechałem około 8 tys km. Zalany Eurol Syntence 0W30, auto po programie. Wcześniej na fabrycznym Shall-u ze Skody przy porównywalnym interwale dolałem około 700 ml, ale nie sprawdziłem jaki był poziom bezpośrednio po wymianie.
radziu784
Posty: 97
Rejestracja: 17 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: Sportline

Re: Poziom oleju

Post autor: radziu784 »

Za każdym razem jak sprawdzam olej to mam nutke niepewności, ze wzgledu na rozmazany olej na bagnecie i zakropkowanych. Nie ma idealnej lini odciecia gdzie się kończy olej. Jak wkladacie bagnet i wyciagacie? Czy do końca aż uszczelka na żółtym korku sie wciśnie?
ODPOWIEDZ