Awaria elektrycznej klapy ss3 kombi L&K

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Awaria elektrycznej klapy ss3 kombi L&K

Post autor: Kulpas »

Witam.
Miesiąc temu awarii uległa elektryczna klapa bagażnika w moim superb-ie. Początkowo podejrzewałem uszkodzone siłowniki, ale biorąc pod uwagę koszt nowych napisałem do specjalisty od regeneracji takich siłowników (kolega z grupy). Osobiście odwiedziłem kolegę i padła diagnoza że albo zamek a ostatecznie sterownik klapy. Po wymianie zamka problem nie zniknął. Miałem już zamawiać sterownik (moduł) elektrycznej klapy ale postanowiłem jeszcze oddać auto do elektronika (TKOCZ Auto Elektro Serwis). Auto oddane rano na naprawę i tego samego dnia popołudniu oddane - NAPRAWIONE. Okazało się, że uszkodzona była wiązka elektryczna między zamkiem a dociągiem. Instalacja naprawiona, wykonana polaryzacja, zrobione nastawy podstawowe i klapa działa jak powinna. Gorąco polecam ten serwis gdyż już kolejne auto tam robiłem i zostało ekspresowo naprawione.
Zakupiony zamek na szczęście można było zwrócić do 14 dni więc koszt naprawy niewielki.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Awaria elektrycznej klapy ss3 kombi L&K

Post autor: j4r3k »

czy tylko dla mnie to brzmi jak czysta reklama? :D
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Awaria elektrycznej klapy ss3 kombi L&K

Post autor: Kulpas »

Żadna reklama. Poprostu diagnoza specjalisty od regeneracji siłowników była nakierowana na zamek klapy lub sterownik klapy - ostatecznie któryś siłownik do wymiany. Na całe szczęście usterka była w instalacji elektrycznej więc koszty naprawy niewielkie w porównaniu z tym co sugerował kolega z grupy superb (zaoszczędzone ok.2000zł). Dlatego uważam że zawsze lepiej oddać auto do dobrego i polecanego elektronika niż niepotrzebnie wymienić pół samochodu. Pozdrawiam
niemaly
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2023, o 12:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Maciek

Re: Awaria elektrycznej klapy ss3 kombi L&K

Post autor: niemaly »

Witam, Wspomniałeś że ktoś n forum regeneruje elektryczne siłowniki. Podałbyś kontakt please?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Awaria elektrycznej klapy ss3 kombi L&K

Post autor: Kulpas »

Łukasz Budzyński z Torunia - specjalista od regeneracji elektrycznych siłowników
Obrazek
FYMCIO
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2018, o 21:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 400 Nm
Imię: FYM
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaria elektrycznej klapy ss3 kombi L&K

Post autor: FYMCIO »

Dziś byłem tam u Pana Łukasza. Wiedza niesamowita. Wszystko od ręki po umówieniu. POLECAM ! W ASO chcieli 2300 netto za siłownik lewy. Drugi prawy też został zrobiony bo też kończył (wiązki przetarte przewodów) bo siłowniki są sprawne... Cena śmieszna na fakturę i przelew (!) vie e-mail. Oby więcej takich ludzi z pasją ! :-)

Pozdrawiam Pana Łukasza B. !
ODPOWIEDZ