Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

baarttbaartt pisze:307k


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziś o dziwo audi centrum lodz wysłało nowa ofertę na 303k i przebili ofertę ze Śląska…

A jak byłem u nich w salonie ponad tydzień temu to mieli mnie centralnie w dupie i chyba im przeszkadzałem ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

Nie bierzecie pod uwagę używek? Ja nie brałem też, ale znajomy mnie zainspirował. Jest sporo ofert na A6 50 (3.0 tdi 286KM) 2019 i 2020 od dealerów z małymi przebiegami i 5-letnią gwarancją. Są to auta służbowe z centrali Audi w Niemczech odkupione przez polskich dealerów. Przebiegi 10-25tys.
Przykład:
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-3 ... 922dab1bc1
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Hybryd plugin używek nie ma za wiele bodajże ze 3 sztuki a cenę maja wyższa niż nowki po rabacie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

No akurat hybryda nie za bardzo faktycznie, ale A6 50 katalogowo kosztuje ponad 400tys...
tom7
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2011, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: A6 2.0 TFSI
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tom7 »

Ja po Superbie od 2,5 roku śmigam A6 C7 Avant. 2.0 TFSI quattro. Ściągnięty od niemieckiego dealera przez nasz salon jako auto 1 roczne z przebiegiem 10k km, wersja mocno doposażona, ciągle na gwarancji i do dziś twierdzę, że była to świetna decyzja, jestem mega zadowolony.
Maryjan
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2021, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Marian

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maryjan »

A co sądzicie o bmw 3gt? Ilość miejsca ok, xdrive, automat. Co prawda model już nie produkowany ale teraz pokontraktowe się pokazują.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: arczi901 »

Maryjan pisze: 14 wrz 2021, o 16:15 A co sądzicie o bmw 3gt? Ilość miejsca ok, xdrive, automat. Co prawda model już nie produkowany ale teraz pokontraktowe się pokazują.
Koleżka ma od ponad roku i bardzo sobie chwali. Wcześniej latał A4 i mówi że zmiana na plus. Kupił 2letnie poleasingowe.
Mi osobiście nie podchodzi bmw no może poza M4, M5,... Lub X5 w mpakiecie. Niestety tsm trzeba szykować 300k+
Minus w bmw to ilość miejsca w porównaniu do superba.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Jako że jeździłem ostatnio kilkoma elektrykami hundai, mustang mach e, skoda enyaq to szczerze odradzam....mnie elektryki nie przekonują. Co mogę polecić bo ostanio do tego się przekonuje (chociaż zawsze byłem bardzo bardzo bardzo przeciwko) to marka bmw jako sama w sobie - podejście do klienta itp nie porównywalne jak w audi, jeździłem z miesiąc temu m5 i powiem że gdyby budżet puszczał, niestety 500+ to byłoby to brane pod uwagę przy zmianie mego terazniejszego wozidła...Warto się w realnym budżecie pochylić nad tym 540 xdrive okolice 300koła fajnie wyposażone można wyrwać - nie wierzę że polecam bmw, ale kufa naprawdę mnie zaskoczyło...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

broniek pisze: 4 wrz 2021, o 07:30Ci z audi nigdy by kury nie kupili.
Myślę, że mógłbyś się zdziwić. Ja oczywiście nie mówię, że Superb jest lepszy niż A6 (pod niektórymi względami jest, pod innymi nie jest), ale znam kilka osób, które kupiły Skodę, bo nie mają kompleksów (za to mają kasę), a doceniają walory użytkowe i stosunek możliwości do ceny w autach tej marki.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

broniek pisze: 4 wrz 2021, o 07:30 Fani skody powiedzą, że a6 wcale nie jest duzo lepsza, Ci z audi nigdy by kury nie kupili.
nie trzeba być fanem, jest tu na forum kilka osób co przesiadło się z A6, ba! niektórzy nawet z uśmiechem na twarzy.
Ale są też osoby co z SS3 na A6 i też zadowoleni.
Maryjan
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2021, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Marian

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maryjan »

Pojezdzilem A6 c7 i c8. Oba 2.0 tdi, quattro, kombi. I coz mogę powiedzieć - roznicy (poza wyciszeniem) na 70-100 kpln nie widzę. Tak, podoba mi się (zwlaszcza c7). Nie, nie kupię. Jak skoda dalej będzie grała w chu..to kupię używkę bmw na przeczekanie. Patrząc na ceny superba 3 to się chyba niektórym sprzedającym w głowie pomieszało :)
Przykład z mojej branży -były wzrosty o 300% ceny w przeciągu 6 msc, a teraz mamy już spadek i jest cena startowa +20-30%.
Więc musimy przeczekać i nie nakręcać spirali.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Czekam na premierę superba 4, która ponoć ma być pod koniec przyszłego roku więc jak będzie fajny to kto wie, może wejdę ponownie w skodę ale jak wyjdzie padlina to sam nie wiem na co by się tu przesiąść? :roll:
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: broniek »


sane pisze:
broniek pisze: 4 wrz 2021, o 07:30Ci z audi nigdy by kury nie kupili.
Myślę, że mógłbyś się zdziwić. Ja oczywiście nie mówię, że Superb jest lepszy niż A6 (pod niektórymi względami jest, pod innymi nie jest), ale znam kilka osób, które kupiły Skodę, bo nie mają kompleksów (za to mają kasę), a doceniają walory użytkowe i stosunek możliwości do ceny w autach tej marki.
Sam przesiadłem się z A4 B8 do SIII zamiast do A6 C7 gdyż superb pod wieloma względami bardziej mi odpowiadał. Mam to gdzieś jaki znaczek mam na masce ale nie powiesz mi, że takie rzeczy jak zawieszenie, wyciszenie, układ kierowniczy czy hamulcowy w skodzie są na poziomie audi. Oczywiście każdy z nas, któremu przeszkadzają te wady skody jest w stanie to poprawić w dużo niższej cenie niż trzeba dopłacić za audi. Nie każdy z kolei chce sobie tym głowę zawracać i idzie po 4 kółka. Pisząc, że Ci z audi nigdy by kury nie kupili miałem na myśli, że WIĘKSZOŚĆ klientów na salonowe audi rozważa raczej marki premium a nie skodę. Co do "premium" każdy ma swoje zdanie czy warto, moim zdaniem kurę ciężko przebić a zakupu superba nigdy nie żałowałem.
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

broniek pisze:
sane pisze:
broniek pisze: 4 wrz 2021, o 07:30Ci z audi nigdy by kury nie kupili.
Myślę, że mógłbyś się zdziwić. Ja oczywiście nie mówię, że Superb jest lepszy niż A6 (pod niektórymi względami jest, pod innymi nie jest), ale znam kilka osób, które kupiły Skodę, bo nie mają kompleksów (za to mają kasę), a doceniają walory użytkowe i stosunek możliwości do ceny w autach tej marki.
Sam przesiadłem się z A4 B8 do SIII zamiast do A6 C7 gdyż superb pod wieloma względami bardziej mi odpowiadał. Mam to gdzieś jaki znaczek mam na masce ale nie powiesz mi, że takie rzeczy jak zawieszenie, wyciszenie, układ kierowniczy czy hamulcowy w skodzie są na poziomie audi. Oczywiście każdy z nas, któremu przeszkadzają te wady skody jest w stanie to poprawić w dużo niższej cenie niż trzeba dopłacić za audi. Nie każdy z kolei chce sobie tym głowę zawracać i idzie po 4 kółka. Pisząc, że Ci z audi nigdy by kury nie kupili miałem na myśli, że WIĘKSZOŚĆ klientów na salonowe audi rozważa raczej marki premium a nie skodę. Co do "premium" każdy ma swoje zdanie czy warto, moim zdaniem kurę ciężko przebić a zakupu superba nigdy nie żałowałem.
Z tym układem hamulcowym bym nie szalał. Zobacz jakie są "potężne" hamulce w Audi z małymi silnikami :D Jak chcesz hamować to i tak musisz wsadzić inne ;) Miałem też A5 i rzeczywiście prowadziło się lepiej, tylko zaś taki Passat/Arteon już miał dla mnie identyczne komfortowo zawieszenie co ta A5, a nawet lepsze bo było DCC. Pewnie, że w Audi można mieć jeszcze lepsze, ale cena robi się kosmiczna.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

enocylhdclub pisze: 18 wrz 2021, o 19:30 taki Passat/Arteon już miał dla mnie identyczne komfortowo zawieszenie co ta A5, a nawet lepsze bo było DCC. Pewnie, że w Audi można mieć jeszcze lepsze, ale cena robi się kosmiczna.
A5 (o 8W oczywiście mówimy) jest odczuwalnie sztywniejsze od Superba/Passata/Arteona i przede wszystkim A5 jest na platformie MLB, gdzie zawieszenie jest niezależne przy obu osiach, co nie tyle wpływa na komfort "resorowania", ale mocno wpływa na komfort akustyczny pracy zawiasu. Do tego w MLB można już mieć pneumatykę, a nie tylko DCC/Magnetic Ride.
Niemniej jednak różnica w cenie jest tak duża, zwłaszcza po doposażeniu, że wiele osób dochodzi do wnioskiu, że dopłata nie ma sensu.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ