Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Porównywałem Audi A5 z 2016 roku do Arteona z 2018 roku. Nie czułem odczuwalnej różnicy sztywności.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

enocylhdclub pisze: 19 wrz 2021, o 08:16 Porównywałem Audi A5 z 2016 roku do Arteona z 2018 roku. Nie czułem odczuwalnej różnicy sztywności.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
Ja użytkowałem oba w firmie: MY18 A5 Sportback S-Line (w tym zawieszenie) i MY18 Arteon R-Line DCC. Zawieszenie w A5 jest bardziej zwarte przede wszystkim i znacznie ciszej pracuje.

Jeżeli zaś chodzi stricte o prowadzenie na seryjnym zawieszeniu to uczciwie muszę przyznać, że numero uno to chyba jednak bawarki :P
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Miałem okazję pojeździć nowym C8, i moim zdaniem i mojego ojca(miał na miesiąc do ujeżdzania audi) superb po wyciszeniu(drzwi, nadkola, podszybie, bagażnik, slupki) bardziej odcina się od tego co dzieje się na zewnątrz, zawieszenie w superbie na st xa (plus kiera progresywna i tryb sport) jest bardziej pewne i precyzyjne , mocy nie porównuję, bo był to 2.0 diesel ok. 200koni, więc nie ma nawet o czym mówić. Środek ładniejszy w audi, ale jakość plastików dupy nie urywa (bardzo podobna do tego co obecnie jest w superbie), moim zdaniem lepsza jakość była w C7,. Światła lepsze w audi, i to tyle co mnie pozytywnie zaskoczyło. Czy bym wymienił? Na pewno nie.
Ojciec miał przyjemność też pojeździć wcześniej L&K w dieslu i uznał, że auto jest głośne na autostradzie, a zawieszenie nie do końca pewne. Uznał to auto za poprawne, ale tu zdecydowanie ustępujące audi. Zmienił zdanie jak się przejechał poprawioną skodą... ;)

I tu całkowicie zgadzam się z Brońkiem, porównując dwa seryjne auta superb/audi, czuć zdecydowaną różnicę nie tylko w portfelu. Jednak po zrobieniu superba dużo tańszym kosztem, aniżeli różnica ceny zakupu obu, można mieć bardzo fajne auto, które prowadzi się lepiej oraz jest cichsze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Pamiętaj, że Audi też możesz tanio poprawić i wtedy Twoja teoria leży …
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Ja za siedem miesięcy odbieram q7 i zacznę je poprawiać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Ja mam nadzieję się doczekać na wakacje. Mam na myśli najbliższe wakacje :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Enriquez pisze: 19 wrz 2021, o 17:30 Pamiętaj, że Audi też możesz tanio poprawić i wtedy Twoja teoria leży …
Nie leży. Różnica ceny zakupu audi vs superb( z poprawionym zawieszeniem i wyciszeniem) na podobnym wyposażeniu i osiągach jest bardzo duża, moim zdaniem nie warta tej różnicy.
Ja osobiście nie kupiłbym ,,zwykłego" A6. Więc albo grubo bym szedł w RS (może S C7 4.0 V8), AMG, M, albo mam wyjebane i jeżdzę skodą.

Co do zakupu Q7 to inna bajka, żaden kodiaq nie dorówna temu, i tu też szedłbym w audi.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Ja z kolei się tak zastanawiam co ludzi ciągnie do dużych suvów bo oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, które takie auta oferują i lepszej widoczności, pod kazdym innym kątem gorzej się nimi jeździ. Mam X6 w chacie jako drugie auto, byłem nim w Chorwacji i po powrocie z przyjemnością zasiadałem za sterami skody w której mniej się męczę w takiej trasie niż lecąc tak dużą krową więc szacun za wybór suva do jazdy na codzień ;-)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Ja uważam, że starość ;) ale może ktoś da inne argumenty, które mnie przekonają ;)
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

piramida pisze:Ja z kolei się tak zastanawiam co ludzi ciągnie do dużych suvów bo oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, które takie auta oferują i lepszej widoczności, pod kazdym innym kątem gorzej się nimi jeździ. Mam X6 w chacie jako drugie auto, byłem nim w Chorwacji i po powrocie z przyjemnością zasiadałem za sterami skody w której mniej się męczę w takiej trasie niż lecąc tak dużą krową więc szacun za wybór suva do jazdy na codzień ;-)
Z ciekawości czemu X6 do Chorwacji a nie skodą? Miejsca chyba podobnie?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

enocylhdclub pisze: 20 wrz 2021, o 07:51
piramida pisze:Ja z kolei się tak zastanawiam co ludzi ciągnie do dużych suvów bo oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, które takie auta oferują i lepszej widoczności, pod kazdym innym kątem gorzej się nimi jeździ. Mam X6 w chacie jako drugie auto, byłem nim w Chorwacji i po powrocie z przyjemnością zasiadałem za sterami skody w której mniej się męczę w takiej trasie niż lecąc tak dużą krową więc szacun za wybór suva do jazdy na codzień ;-)
Z ciekawości czemu X6 do Chorwacji a nie skodą? Miejsca chyba podobnie?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
W bagażniku i z tylu raczej nie bardzo.
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: broniek »

X6 ma z tyłu i w bagażniku zdecydowanie mniej miejsca. Na suvy jest moda, mało kto robi teraz fajne pojemne kombi poza superbem. Jak ktoś szuka szczególnych wrażeń z jazdy w suvie to już trzeba iść w alfę stelvio q, macana s/gts czy z większych x6mc lub rsq8. Mówimy tu o cenach kilka razy skoda bo zwykłe suvy są po prostu najwyżej poprawne. Z plusów maja lepsza widoczność, bezpieczeństwo, prześwit, może wsiadanie i wysoka pozycję za kierownicą, która ma wielu zwolenników. Z pakownością różnie, tu superba ciężko przebić, q7 czy kodiaq będzie wiekszy a pozostałe często zostają daleko w tyle. Ja też obecnie jeżdżę suvem i uczucia mam mieszane, na pewno nikogo do tego nie namawiam bo zdania są bardzo podzielone i sam jestem przeciwnikiem tego typu aut. Chciałem a6 kombi lub 5 touringa w 3l benzynie ale cenowo w mojej konfiguracji x5 I q7 wychodziły kilka czy kilkanaście tys więcej, więc może z rosadku czy dla odmiany poszedłem w x5. Z plusów mogę dodać na pewno przewożenie rowerów na platformie. Nic nie wystaje poza obrys auta, zawieszenie siada nieodczuwanie a podczas jazdy cisza, spokój i brak wpływu na spalanie.


Ostatnio zmieniony 20 wrz 2021, o 10:09 przez broniek, łącznie zmieniany 3 razy.
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

orlik pisze:Ja uważam, że starość ;) ale może ktoś da inne argumenty, które mnie przekonają ;)
U mnie niestety corpo polityka flotowa wymuszająca użycie plugina. Chciałem a6 kombi bo nie znoszę suvow ale ma mikroskopijny bagażnik z powodu baterii.
Volvo v90 w chuj drogie.
Zaczalem szukać po suvach żeby zapakować psy i dzieci a ze mam dobry rabat w audi to wybór padł na q7 tfsi e.
Ot cała historia;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

No i to jest argument ;)
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Sdss pisze:
enocylhdclub pisze: 20 wrz 2021, o 07:51
piramida pisze:Ja z kolei się tak zastanawiam co ludzi ciągnie do dużych suvów bo oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, które takie auta oferują i lepszej widoczności, pod kazdym innym kątem gorzej się nimi jeździ. Mam X6 w chacie jako drugie auto, byłem nim w Chorwacji i po powrocie z przyjemnością zasiadałem za sterami skody w której mniej się męczę w takiej trasie niż lecąc tak dużą krową więc szacun za wybór suva do jazdy na codzień ;-)
Z ciekawości czemu X6 do Chorwacji a nie skodą? Miejsca chyba podobnie?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
W bagażniku i z tylu raczej nie bardzo.
No to tym bardziej czemu X6 taki kawał drogi? :D

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ