Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Rafaello
Posty: 24
Rejestracja: 4 sie 2021, o 10:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rafaello »

Jestem świeżo po rozmowie z handlowcem. Sytuacja jest taka jak jeden z kolegów już mówił, czyli wszystkie samochody bez zatwierdzonej daty produkcji będą produkowane dopiero w 2022 roku. Oczywiście wg. kolejki. Co do gwarancji ceny na razie wszystko bez zmian, ale nie wiadomo co będzie po nowym roku. Także jak dobrze pójdzie może maj-czerwiec auto będzie do odbioru. Już nie wiem co z tą Skodą zrobić. Bo może trzeba będzie jeszcze rok poczekać na SS 4 i sytuacja z półprzewodnikami też się unormuje. Z tego co czytałem od 2022 mają obowiązek dokładać nowy system bezpieczeństwa czyli Intelligent Speed Assistant to jeden z układów wspomagania kierowcy. Ma on pomóc kierującemu pojazdem dostosować prędkość do rodzaju drogi, po jakiej się on porusza. System ISA ma spowodować, że kierowcy będą jechać zgodnie z obowiązującym ograniczeniem prędkości. Pozostaje też kwestia ceny nowego pojazdu. Obowiązkowy montaż systemów ISA prawdopodobnie nie pozostanie bez wpływu na cenę samochodu. Koszt montażu asystenta zostanie przerzucony na końcowego odbiorcę, czyli konsumenta.
Arken
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:18
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arken »

ISA będzie dopiero w Superbie 4, więc na ceny samochodów wyprodukowanych w 2022 nie będzie miał wpływu.
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

Również dostałem informację od handlowca - od końca października do końca listopada wstrzymują całkowicie produkcję - także jedyna szansa na auta, które są zakolejkowane (mają datę produkcji) to początek października lub ewentualnie grudzień.
Rafaello
Posty: 24
Rejestracja: 4 sie 2021, o 10:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rafaello »

michal1326 pisze: 4 paź 2021, o 11:01 Również dostałem informację od handlowca - od końca października do końca listopada wstrzymują całkowicie produkcję - także jedyna szansa na auta, które są zakolejkowane (mają datę produkcji) to początek października lub ewentualnie grudzień.
Ja raczej myślę że będą uzupełniać te auta z parkingów żeby już kasę za nie dostać
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

Rafaello pisze: 4 paź 2021, o 09:49 Jestem świeżo po rozmowie z handlowcem. Sytuacja jest taka jak jeden z kolegów już mówił, czyli wszystkie samochody bez zatwierdzonej daty produkcji będą produkowane dopiero w 2022 roku. Oczywiście wg. kolejki. Co do gwarancji ceny na razie wszystko bez zmian, ale nie wiadomo co będzie po nowym roku. Także jak dobrze pójdzie może maj-czerwiec auto będzie do odbioru. Już nie wiem co z tą Skodą zrobić. Bo może trzeba będzie jeszcze rok poczekać na SS 4 i sytuacja z półprzewodnikami też się unormuje. Z tego co czytałem od 2022 mają obowiązek dokładać nowy system bezpieczeństwa czyli Intelligent Speed Assistant to jeden z układów wspomagania kierowcy. Ma on pomóc kierującemu pojazdem dostosować prędkość do rodzaju drogi, po jakiej się on porusza. System ISA ma spowodować, że kierowcy będą jechać zgodnie z obowiązującym ograniczeniem prędkości. Pozostaje też kwestia ceny nowego pojazdu. Obowiązkowy montaż systemów ISA prawdopodobnie nie pozostanie bez wpływu na cenę samochodu. Koszt montażu asystenta zostanie przerzucony na końcowego odbiorcę, czyli konsumenta.
ISA hmm, obecny tempomat aktywny z rozpoznawanie znaków jest wstanie dostosować prędkość do ograniczeń.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »


Sdss pisze: ISA hmm, obecny tempomat aktywny z rozpoznawanie znaków jest wstanie dostosować prędkość do ograniczeń.
No teraz masz to w opcji potem będziesz mial w cenie auta...patrzac na tempo podwyżek to za te 2 lata to autka podrożeją o kolejne kilka-killanascie tys.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: saperek »

Cześć,

jeśli ktoś nie chce czekać nie wiadomo ile czasu i nie kupuje na firmę, to zapraszam do kontaktu.
Swoją drogą to jest jakaś masakra, zeszły rok było jeszcze wszystko wporządku.
Skodę zamówiłem po 11/11 a już w połowie lutego miałem ją w garażu, wtedy to wydawało się strasznie długo... ale teraz ??
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

saperek pisze: 5 paź 2021, o 12:25 Cześć,

jeśli ktoś nie chce czekać nie wiadomo ile czasu i nie kupuje na firmę, to zapraszam do kontaktu.
Swoją drogą to jest jakaś masakra, zeszły rok było jeszcze wszystko wporządku.
Skodę zamówiłem po 11/11 a już w połowie lutego miałem ją w garażu, wtedy to wydawało się strasznie długo... ale teraz ??
Ja zamówiłem 12.11.2020 i nadal czekam :lol:
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: saperek »

caballero pisze: 5 paź 2021, o 13:04
saperek pisze: 5 paź 2021, o 12:25 Cześć,

jeśli ktoś nie chce czekać nie wiadomo ile czasu i nie kupuje na firmę, to zapraszam do kontaktu.
Swoją drogą to jest jakaś masakra, zeszły rok było jeszcze wszystko wporządku.
Skodę zamówiłem po 11/11 a już w połowie lutego miałem ją w garażu, wtedy to wydawało się strasznie długo... ale teraz ??
Ja zamówiłem 12.11.2020 i nadal czekam :lol:
A bo wymyśliłeś pewnie od razu z rozpórką of Górnego i dodatkowym wyciszeniem ;) Chyba pamiętam Twoje posty sprzed roku, to chyba było 2.0TSI 190KM ?
Swoją drogą szacun za cierpliwość
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

saperek pisze: 5 paź 2021, o 13:22 A bo wymyśliłeś pewnie od razu z rozpórką of Górnego i dodatkowym wyciszeniem ;) Chyba pamiętam Twoje posty sprzed roku, to chyba było 2.0TSI 190KM ?
Swoją drogą szacun za cierpliwość
Niestety, na rynku nie ma nic, co by mnie interesowało.
Więc tak sobie czekam, choć powoli zaczynam patrzeć na Kię Stinger (tylko wyszłaby pewnie z 30-40k drożej).

Brałem 2.0TSI 280KM, L&K + trochę opcji.
Niektórzy potrafili podobne konfiguracje zamówić później i już odebrali. :)
Ostatnio widziałem, że w Czechach na placu jest bardzo podobny Superb do mojego, ale cena ponad 1.450 mln czk (ponad 260k pln przy obecnym kursie).
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@caballero bo na rynek czeski to jest priorytet ...niektory dealerzy w PL kupują od czechow...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Rafaello
Posty: 24
Rejestracja: 4 sie 2021, o 10:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rafaello »

Wjechałem dzisiaj do Kii z pytaniem o ProCeeda do produkcji gościu mówi że maksymalnie 4 miesiące a nawet szybciej. Wczoraj w innym salonie Kia sprzedawca miał auto do odbioru na grudzień. Renault Arkana od ręki, Talisman w kombi to samo. Skoda każe czekać bez terminu bez gwarancji ceny. Wiadomo kto się nastawił na Skodę ten poczeka ale bez przesady
Ender
Posty: 52
Rejestracja: 26 lip 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 171KM 398NM

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Ender »

Wczoraj dzwonil do mnie przedstawiciel... ja do niego mowie, ze juz wiem co Pan chce mi powiedziec - fabryka stoi, nie mam daty produkcji i nie bedzie samochodu w tym roku.... a on do mnie... mam dobrą wiadomość mamy 40tydz. a produkcja jest zaklepana na 42.... WTF????? :shock: :o :o
Oczywiście się nie nastawiam, zobaczymy co będzie..
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Ender pisze: 6 paź 2021, o 12:23 Wczoraj dzwonil do mnie przedstawiciel... ja do niego mowie, ze juz wiem co Pan chce mi powiedziec - fabryka stoi, nie mam daty produkcji i nie bedzie samochodu w tym roku.... a on do mnie... mam dobrą wiadomość mamy 40tydz. a produkcja jest zaklepana na 42.... WTF????? :shock: :o :o
Oczywiście się nie nastawiam, zobaczymy co będzie..
Jak masz zaklepane to na 99% się wyprodukuje. Ciekawe tylko czy wyprodukuje się kompletny czy stanie na placu jak części osób na tym forum.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Ender pisze: 6 paź 2021, o 12:23 Wczoraj dzwonil do mnie przedstawiciel... ja do niego mowie, ze juz wiem co Pan chce mi powiedziec - fabryka stoi, nie mam daty produkcji i nie bedzie samochodu w tym roku.... a on do mnie... mam dobrą wiadomość mamy 40tydz. a produkcja jest zaklepana na 42.... WTF????? :shock: :o :o
Oczywiście się nie nastawiam, zobaczymy co będzie..
Kiedy zamawiany?
ODPOWIEDZ