Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

Enriquez pisze: 9 paź 2021, o 20:51 Ja zamówiłem Merca. „Moje” zamówione A6 już się wyprodukowało, (termin miałem 4 tygodnie) … ale nie chcę A6 :) Taka sytuacja.
Co za merca wziołeś? Jedyna marka z nowych, która chodzi mi po głowie. Nabrałem się, że bierzesz jakieś elektryczno hybrydowe beemdablju.
Krakow_kult
Posty: 39
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 13:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Krakow_kult »

Złe wieści z frontu:
8 października 2021
https://antyweb.pl/skoda-wstrzymuje-pro ... rak-chipow

Jak donosi Puls Biznesu, Skoda mocno ograniczy albo nawet całkiem wstrzyma produkcję samochodów we wszystkich swoich zakładach na terenie Czech i to aż do końca roku. Dotyczy to zarówno głównej fabryki w Mlada Boleslav, jak i zakładów w Vrchlabí oraz we wsi Kvasiny. W tej chwili firma skupi się tylko na dokończeniu montażu samochodów będących obecnie w produkcji. Oznacza to, że osoby, które obecnie zamówią samochód Skody do produkcji, mogą poczekać na niego kilka miesięcy dłużej. Biorąc pod uwagę, że już teraz u wielu producentów terminy oczekiwania liczone są w miesiącach, zakup nowego samochodu może znacznie się przesunąć w czasie.
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

To już było tutaj dwa razy. Nie wklejajcie na palę ten sam tekst napisany przez inna redakcję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Enriquez pisze: 10 paź 2021, o 12:19 Jeżeli pytasz mnie, to w umowie mam 30.04.2022. Jeżeli chodzi o cenę, dla osoby fizycznej nie zmieni się. Dla firmy - będzie aktualizacja.
Czy info dot. aktualizacji cen dla firm dot. również samochodów już zamówionych - np. z pierwszą ratą leasingową w 06.2021? Czy jest to "pieśń" najbliższej przyszłości, którą usłyszą właściciele firm chcący dopiero kupić auto? No i czy informację, którą podałeś to pewne źródło?
PZDR
GPS
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

grzeswr, taki mam zapis w umowie - podkreślę w umowie na Mercedesa - nie wiem, jak jest w Skodzie.

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Krakow_kult
Posty: 39
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 13:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Krakow_kult »

Zamówienie pod koniec marca 2021, wersja Style 2.0tsi 190km dsg kombi + dodatki np. martwe pole, adaptacyjny tempomat, crew protectant assist, boczne poduszki tył, zapas, alarm z safe lock, podgrzewana kierownica, usb c w lusterku i inne drobiazgi - auto odebrane pod koniec września ; Wyprodukowane i od razu do PL, nie stało (ufff) na lotnisku. Czyli 6 miesięcy oczekiwania.

Nie było zamawiane: hak, ładowanie indukcyjne, skóra, travel assist, line assist

Z ciekawostek w porównaniu do Style z 2017 220KM- na minus: tylko 1 wentylator chłodnicy pod maską (w 220km były dwa mniejsze), brak podświetlenia klamek wewnętrznych (nie wiedziałem że potrzeba pakiet ambient), brak świateł/lampki w drzwiach (te czerwone obrysowe), brak fotochromatycznego lusterka pasażera (wiedziałem że niestety tak jest), brak slotów na kartę SD i SIM w schowku (wiedziałem że tak będzie), tylko 1 parasol (wiedziałem), akumulator EFB niestety z EXIDE'a (a nie BANNERa), mniej przyjemna tapicerka moim zdaniem (szorstka), inne sterowanie oświetleniem wnętrza (w 2017 było lepiej tj - brak centralnego przycisku do włączenia wszystkich źródeł światła/lampek),

Za to w serii/co doszło na plus: jest sun set /ciemne szyby tył/, regulacja fotela pasażera z tylnej kanapy (choć przez to brak schowka w fotelu z boku), szyby akustyczne przód standard (ja domawiałem w 2017), mniej piano black np. koło dźwigni DSG inny dekor, miękka pokrywa silnika na jego górze - taka gąbkowa - (lepiej pewnie tłumi hałas), cichsze siłowniki bagażnika i... hmmm chyba to tyle. Ktoś ma inne spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

DOPISZ do pliku co jeden z kolegów zrobił:

"Oczekiwanie na Superba"
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

już 40 aut jest wpisanych

@Veyron może jakiś filtr by dodać do sortowania po dacie zamówienia czy wyprodukowania auta lub modelu?
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Poruszal ktos temat ceny z dealerem? Przebąkiwał ze może wzrosnąć, ja się zastanawiam jak skoro umowa tego nie przewiduje w obecnej formie ( zmiany VAT ).
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Dział " WARUNKI SPRZEDAŻY DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCY NIEKORZYSTAJĄCEGO Z OCHRONY KONSUMENCKIEJ"

Do chwili wydania samochodu, ale w każdym wypadku nie później niż przed upływem miesiąca od daty wskazanej
w punkcie I ust. 1, Sprzedający może złożyć Kupującemu oświadczenie o podwyższeniu ceny samochodu, wskazując co najmniej
kwotę brutto podwyższenia lub nową cenę brutto samochodu. Jeżeli Kupujący nie później niż w terminie miesiąca od daty
wskazanej w punkcie I ust. 1, a jeżeli w oświadczeniu o podwyższeniu ceny wskazano termin wcześniejszy, to w tym
wcześniejszym terminie:
a) oświadczy, że wyraża zgodę na podwyższenie, lub
b) odbierze samochód, lub
c) zapłaci cenę uwzględniającą podwyższenie,
to z tą chwilą wiążąca staje się cena uwzględniająca podwyższenie. W przeciwnym razie z chwilą upływu terminu, o którym
mowa w zdaniu poprzednim, umowa sprzedaży traci moc. W razie utraty mocy przez umowę, Sprzedający zwróci Kupującemu
wpłaconą przez niego zaliczkę w kwocie nominalnej w terminie 14 dni od daty utraty mocy przez umowę. Zaliczka zostanie
zwrócona Kupującemu na rachunek bankowy, z którego Kupujący dokonał przelewu, lub na inny wskazany przez Kupującego na
piśmie, pod rygorem nieważności, rachunek bankowy.

także mogą przy zakupie na B2B zmienić umowę od tak
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

To zalezy co sie ma na umowie. Czy kupujacy korzysta z ochrony konsumenckiej czy nie.
U mnie jest to punkt 2 i 3, a w 4 decyduje ktora z opcji ma zastosowanie. Ja planuje zakup na firme ale wybralem punkt z ochrona konsumencka wiec u mnie cena nie powinna wzrosnac.
Z tego co wiem, z ochrona konsumencka jest glownie dla przesiebiorcow, dla ktory zakupione auto jest podstawowym przedmiotem dzialalnosci (jak taxi na przyklad).
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Krakow_kult pisze: 12 paź 2021, o 19:17 Zamówienie pod koniec marca 2021, wersja Style 2.0tsi 190km dsg kombi + dodatki np. martwe pole, adaptacyjny tempomat, crew protectant assist, boczne poduszki tył, zapas, alarm z safe lock, podgrzewana kierownica, usb c w lusterku i inne drobiazgi - auto odebrane pod koniec września ; Wyprodukowane i od razu do PL, nie stało (ufff) na lotnisku. Czyli 6 miesięcy oczekiwania.

Nie było zamawiane: hak, ładowanie indukcyjne, skóra, travel assist, line assist

Z ciekawostek w porównaniu do Style z 2017 220KM- na minus: tylko 1 wentylator chłodnicy pod maską (w 220km były dwa mniejsze), brak podświetlenia klamek wewnętrznych (nie wiedziałem że potrzeba pakiet ambient), brak świateł/lampki w drzwiach (te czerwone obrysowe), brak fotochromatycznego lusterka pasażera (wiedziałem że niestety tak jest), brak slotów na kartę SD i SIM w schowku (wiedziałem że tak będzie), tylko 1 parasol (wiedziałem), akumulator EFB niestety z EXIDE'a (a nie BANNERa), mniej przyjemna tapicerka moim zdaniem (szorstka), inne sterowanie oświetleniem wnętrza (w 2017 było lepiej tj - brak centralnego przycisku do włączenia wszystkich źródeł światła/lampek),

Za to w serii/co doszło na plus: jest sun set /ciemne szyby tył/, regulacja fotela pasażera z tylnej kanapy (choć przez to brak schowka w fotelu z boku), szyby akustyczne przód standard (ja domawiałem w 2017), mniej piano black np. koło dźwigni DSG inny dekor, miękka pokrywa silnika na jego górze - taka gąbkowa - (lepiej pewnie tłumi hałas), cichsze siłowniki bagażnika i... hmmm chyba to tyle. Ktoś ma inne spostrzeżenia?
Dzieki za komentarz. Rzeczywiscie te drobnostki dla niektorych maja znaczenie i warto o tym wiedziec. Ja u siebie ve Hyundaiu bylem zaskocozny brakiem podswietlenia niektorych guzikow do sterowania szybami.
siemi1 pisze: 12 paź 2021, o 22:44 @Veyron może jakiś filtr by dodać do sortowania po dacie zamówienia czy wyprodukowania auta lub modelu?
Z filtrem nie ma problemu ale sortowanie psuje formuly do wyliczania czasu oczekiwania (zastosowalem proste funkcje). Sprobuje to poprawic na bardziej inteligentne aby sortowanie tego nie psulo. Ciezko jednak bedzie sortowac bo nie wszystkie dane mamy w takim samym formacie. Niektore daty maja format tygodnia, miesiecy lub konkretnych dat. Jedynie data zamowienia ma, przy zalozeniu ze ja pamietamy, konkretna date i format.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

arczi901 pisze: 13 paź 2021, o 07:44
Dział " WARUNKI SPRZEDAŻY DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCY NIEKORZYSTAJĄCEGO Z OCHRONY KONSUMENCKIEJ"

Do chwili wydania samochodu, ale w każdym wypadku nie później niż przed upływem miesiąca od daty wskazanej
w punkcie I ust. 1, Sprzedający może złożyć Kupującemu oświadczenie o podwyższeniu ceny samochodu, wskazując co najmniej
kwotę brutto podwyższenia lub nową cenę brutto samochodu. Jeżeli Kupujący nie później niż w terminie miesiąca od daty
wskazanej w punkcie I ust. 1, a jeżeli w oświadczeniu o podwyższeniu ceny wskazano termin wcześniejszy, to w tym
wcześniejszym terminie:
a) oświadczy, że wyraża zgodę na podwyższenie, lub
b) odbierze samochód, lub
c) zapłaci cenę uwzględniającą podwyższenie,
to z tą chwilą wiążąca staje się cena uwzględniająca podwyższenie. W przeciwnym razie z chwilą upływu terminu, o którym
mowa w zdaniu poprzednim, umowa sprzedaży traci moc. W razie utraty mocy przez umowę, Sprzedający zwróci Kupującemu
wpłaconą przez niego zaliczkę w kwocie nominalnej w terminie 14 dni od daty utraty mocy przez umowę. Zaliczka zostanie
zwrócona Kupującemu na rachunek bankowy, z którego Kupujący dokonał przelewu, lub na inny wskazany przez Kupującego na
piśmie, pod rygorem nieważności, rachunek bankowy.

także mogą przy zakupie na B2B zmienić umowę od tak
masz to na zamowieniu (sekcja: warunki sprzedazy) czy jakims innym regulaminie?
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

sonic pisze: 13 paź 2021, o 11:17
arczi901 pisze: 13 paź 2021, o 07:44
Dział " WARUNKI SPRZEDAŻY DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCY NIEKORZYSTAJĄCEGO Z OCHRONY KONSUMENCKIEJ"

Do chwili wydania samochodu, ale w każdym wypadku nie później niż przed upływem miesiąca od daty wskazanej
w punkcie I ust. 1, Sprzedający może złożyć Kupującemu oświadczenie o podwyższeniu ceny samochodu, wskazując co najmniej
kwotę brutto podwyższenia lub nową cenę brutto samochodu. Jeżeli Kupujący nie później niż w terminie miesiąca od daty
wskazanej w punkcie I ust. 1, a jeżeli w oświadczeniu o podwyższeniu ceny wskazano termin wcześniejszy, to w tym
wcześniejszym terminie:
a) oświadczy, że wyraża zgodę na podwyższenie, lub
b) odbierze samochód, lub
c) zapłaci cenę uwzględniającą podwyższenie,
to z tą chwilą wiążąca staje się cena uwzględniająca podwyższenie. W przeciwnym razie z chwilą upływu terminu, o którym
mowa w zdaniu poprzednim, umowa sprzedaży traci moc. W razie utraty mocy przez umowę, Sprzedający zwróci Kupującemu
wpłaconą przez niego zaliczkę w kwocie nominalnej w terminie 14 dni od daty utraty mocy przez umowę. Zaliczka zostanie
zwrócona Kupującemu na rachunek bankowy, z którego Kupujący dokonał przelewu, lub na inny wskazany przez Kupującego na
piśmie, pod rygorem nieważności, rachunek bankowy.

także mogą przy zakupie na B2B zmienić umowę od tak
masz to na zamowieniu (sekcja: warunki sprzedazy) czy jakims innym regulaminie?
Warunki sprzedaży
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mms1994 »

Veyron pisze: 13 paź 2021, o 09:38 To zalezy co sie ma na umowie. Czy kupujacy korzysta z ochrony konsumenckiej czy nie.
U mnie jest to punkt 2 i 3, a w 4 decyduje ktora z opcji ma zastosowanie. Ja planuje zakup na firme ale wybralem punkt z ochrona konsumencka wiec u mnie cena nie powinna wzrosnac.
Z tego co wiem, z ochrona konsumencka jest glownie dla przesiebiorcow, dla ktory zakupione auto jest podstawowym przedmiotem dzialalnosci (jak taxi na przyklad).
Na odwrót, ochrona konsumencka dotyczy przedsiębiorców, których CEIDG nie jest związane z zakup. Jak sprzedajesz kwiatki i kupisz laptopa to znaczy, że jesteś konsumentem w transkacji zakupu laptopa, ale jak kupisz doniczki do kwiatków albo narzędzia ogrodnicze to już nie, bo to związane z Twoją działalnością, więc domyslnie jesteś ekspretem w tej dziedzienie i nie potrzebujesz ochrony :)
Zatem jeśli kupujecie na firmę, nie zajmujecie się zawodowo leasingami, autami, częściami itp i PODPISALIŚCIE klauzule że spełnianie warunke konsumenta, przysługuje wam punkt "konsumencki" z warunkow sprzedaży.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

mms1994 pisze: 13 paź 2021, o 13:36
Veyron pisze: 13 paź 2021, o 09:38 To zalezy co sie ma na umowie. Czy kupujacy korzysta z ochrony konsumenckiej czy nie.
U mnie jest to punkt 2 i 3, a w 4 decyduje ktora z opcji ma zastosowanie. Ja planuje zakup na firme ale wybralem punkt z ochrona konsumencka wiec u mnie cena nie powinna wzrosnac.
Z tego co wiem, z ochrona konsumencka jest glownie dla przesiebiorcow, dla ktory zakupione auto jest podstawowym przedmiotem dzialalnosci (jak taxi na przyklad).
Na odwrót, ochrona konsumencka dotyczy przedsiębiorców, których CEIDG nie jest związane z zakup. Jak sprzedajesz kwiatki i kupisz laptopa to znaczy, że jesteś konsumentem w transkacji zakupu laptopa, ale jak kupisz doniczki do kwiatków albo narzędzia ogrodnicze to już nie, bo to związane z Twoją działalnością, więc domyslnie jesteś ekspretem w tej dziedzienie i nie potrzebujesz ochrony :)
Zatem jeśli kupujecie na firmę, nie zajmujecie się zawodowo leasingami, autami, częściami itp i PODPISALIŚCIE klauzule że spełnianie warunke konsumenta, przysługuje wam punkt "konsumencki" z warunkow sprzedaży.
Jesteś pewny tego? Wiem, że prawo się zmieniło w zakresie JDGi praw konsumenta ale chyba dotyczyło to prawa do zwrotu w przeciągu 14dni dla umów zawartych na odległość.
ODPOWIEDZ