Blokada kół superb 4x4 - haldex po regeneracji i dalej to samo

marian351
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2019, o 11:50
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marian

Blokada kół superb 4x4 - haldex po regeneracji i dalej to samo

Post autor: marian351 »

Witam,

Mam poczciwą starą superb II z 2009 roku 2.0 CR 125 kW 4x4 .. no i 2 miesiące temu jadąc zblokowało mi tylnie koła .. mechanik itp - diagnoza haldex .. wysłany DHL do regeneracji zrobione wszystko razem z łożyskami itp cały komplet niby wszystko sprawdzone (szkoda gadać jaka kasa) .. zalany olejem w serwisie .. zamontowany wczoraj odebrany samochód - działa odpycha się na 4 łapy super.. dziś wrzucony wsteczny gaz i czuć że blokuje tył ..cyklicznie .. chwilę później z pod świateł blokuje ... później przerwa i wszystko nagle chodzi do przodu do tyłu .. Jakiś pomysł co to może być ?? Serwis Haldexu dał ciała ? czy coś innego ? przerabiał ktoś takie cuda ?
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blokada kół superb 4x4 - haldex po regeneracji i dalej to samo

Post autor: hubi_pl »

Wyglada bardziej na dyfer niż „haldex”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mr Haldex
marian351
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2019, o 11:50
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marian

Re: Blokada kół superb 4x4 - haldex po regeneracji i dalej to samo

Post autor: marian351 »

może się źle wyraziłem .. wysłałem do sprawdzenia i regeneracji cały most ..zapłaciłem a rozebranie /złożenie mostu .. uszczelnienie półosi ..4 łożyska stożkowe tuleje mostu / czyszczenie haldexu ..pompę haldexu olej ... itp i się zastanawiam czy jest możliwość że to jakiś błąd elektroniki czy firma specjalizująca się w regeneracji takich elementów nie zauważyłaby że coś jest niesprawne ...jak sugerujesz dyfer ?
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blokada kół superb 4x4 - haldex po regeneracji i dalej to samo

Post autor: hubi_pl »

Dyfer dlatego że sprzęgło tylko dołącza, albo działa albo nie, więc nie będzie powodować takich zachowań o których piszesz.
Mr Haldex
ODPOWIEDZ