Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: winiary »

Odgrzewam kotleta. Na drugi dzień po odebraniu samochodu w marcu wleciała mi aktualizacja MIB-a i się zainstalowała. Po tym żadna kolejna już z automatu nie poszła. Dostawałem kilkukrotnie w czasie jazdy komunikat o tym, że jest dostępna aktualizacja, ale nie może być pobrana w czasie jazdy. Po zatrzymaniu samochodu wchodziłem z poziomu ustawień do aktualizacji, ale lista dostępnych zawsze była pusta. Teraz przy okazji wymiany oleju w ASO wspomniałem o tym i wgrali mi najnowszą wersję softu. Tak to wygląda na obecną chwilę:

Obrazek

Mam nadzieję, że poprawiono w niej aktualizacje automatyczne i będą one się wreszcie instalowały. No i ciekawe czy też nie będzie już problemu z całkowitym zanikiem głosu w samochodzie, bo na przestrzeni 5 miesięcy wystąpiło to ze 3-4 razy (jest to problem jakoś powiązany z łączeniem się telefonu z Android Auto bezprzewodowo po uruchomieniu). Jak to już wystąpi i z głośników nic nie leci, to jest niezła kupa, bo restart MIB-a nic nie daje. Trzeba się zatrzymać, wysiąść z samochodu, zamknąć go i otworzyć po kilku minutach...
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: spike1314 »

winiary pisze: 22 sie 2021, o 22:46 No i ciekawe czy też nie będzie już problemu z całkowitym zanikiem głosu w samochodzie, bo na przestrzeni 5 miesięcy wystąpiło to ze 3-4 razy (jest to problem jakoś powiązany z łączeniem się telefonu z Android Auto bezprzewodowo po uruchomieniu). Jak to już wystąpi i z głośników nic nie leci, to jest niezła kupa, bo restart MIB-a nic nie daje. Trzeba się zatrzymać, wysiąść z samochodu, zamknąć go i otworzyć po kilku minutach...
Raczej ślepa uliczka, u mnie mniej więcej tak samo - 6 tys km i tak ze 4 razy się zawiesił dźwięk (ostatnio wczoraj) i raz całkiem padł Columbus (mogłem go tylko włączyć i twardo wyłączyć) ale nie mam nawet telefonu z Android auto a jedyne czego używam z telefonem to odbieranie połączeń a i to może z 10 razy od nowości. Tak samo jak piszesz, trzeba zamknąć auto, wypić kawę wejść i wszystko działa. Czasami też zauważyłem że działa mapa na Columbusie a na VC wisi, wystarczy wyłączyć silnik, włączyć i działa.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: padero »

U mnie samochód odebrany 19 sierpnia wersja softu w columbusie to 0302. Raz mi się zawiesił dźwięk na tidalu po odpaleniu po podłączeniu android auto, przełączyłem na radio i tam dźwięk był normalnie, wróciłem na tidal i dźwięk był. Przy okazji mam pytanie, czy w columbusie w menu pojazdu macie pozycje ustawienia fotela, konkretnie chodzi mi o sparowanie fotela z kluczykiem, za cholere nie mogę znaleźć.
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: mkuldane »

padero pisze: 24 sie 2021, o 23:54 U mnie samochód odebrany 19 sierpnia wersja softu w columbusie to 0302.
A możesz zerknąć jaką masz wersję danych nawigacyjnych? Bo na grupie fejsowej gość wrzucił fotkę 1 sierpnia i miał wersję softu tak jak @winiary 0276, ale danych nawigacyjnych trochę starszą (21.5). Czyli przez 3 tygodnie już weszłe nowe dany navi. A Ty twierdzisz, że w ogóle nawet soft masz 0302, to ciekawe jakie masz navi?

Zapisałem się do serwisu na 10 września na aktualizację (teraz mam 0270 i 21.1). Ciekawe co u mnie wgrają.
Na tą chwilę regularnie wywala mi błąd systemu SOS, który jednoczesnie dezaktywuje mikrofon od zestawu głośnomówiącego (czyli ja słyszę, ale mnie nie słychać). Jak wyłącze auto i wysiąde, to po włączeniu jest ok. Dodatkowo niedawno kazalo mi się zalogowac jako głównemu uzytkownikowi (bo niby za dużo czasu minęło od poprzedniego logowania) i jak wpiszę login i hasło, to mieli mieli i wywala błąd. I muszę jeździć na ogólnym użytkowniku. No i ostatnia wkurzająca rzecz jest tak, że w nawigacji mogę wpisać miasto, ale ulicy już nie (w ogóle nie podpowiada ulic). A co ciekawe, jak podaję ulice głosowo, to wtedy je znajduje.

Fajny ten system multimedialny - taki niedojebany.
Conrado86
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2021, o 10:00
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: Conrado86 »

a spróbuj zacząć wpisywać od słowa "ulica", też to mam
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: mkuldane »

Conrado86 pisze: 2 wrz 2021, o 13:07 a spróbuj zacząć wpisywać od słowa "ulica", też to mam
Patrz, faktycznie działa.
Wydaje mi się jednak, że kiedyś było inaczej. Czyli jak chciałem jechać na Aleję Kardynała Stefana Wyszyńskiego, to wystarczyło, że napiałem "Wyszy" i już podpowiadał całość. A teraz wychodzi, że trzeba klepać po kawałku. No i trzeba zawsze wiedzieć, czy ulica jest z imieniem czy bez.
Zobaczymy co będzie, jak ten soft wgraja nowy.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: padero »

mkuldane pisze: 2 wrz 2021, o 12:57
padero pisze: 24 sie 2021, o 23:54 U mnie samochód odebrany 19 sierpnia wersja softu w columbusie to 0302.
A możesz zerknąć jaką masz wersję danych nawigacyjnych? Bo na grupie fejsowej gość wrzucił fotkę 1 sierpnia i miał wersję softu tak jak @winiary 0276, ale danych nawigacyjnych trochę starszą (21.5). Czyli przez 3 tygodnie już weszłe nowe dany navi. A Ty twierdzisz, że w ogóle nawet soft masz 0302, to ciekawe jakie masz navi?

Zapisałem się do serwisu na 10 września na aktualizację (teraz mam 0270 i 21.1). Ciekawe co u mnie wgrają.
Na tą chwilę regularnie wywala mi błąd systemu SOS, który jednoczesnie dezaktywuje mikrofon od zestawu głośnomówiącego (czyli ja słyszę, ale mnie nie słychać). Jak wyłącze auto i wysiąde, to po włączeniu jest ok. Dodatkowo niedawno kazalo mi się zalogowac jako głównemu uzytkownikowi (bo niby za dużo czasu minęło od poprzedniego logowania) i jak wpiszę login i hasło, to mieli mieli i wywala błąd. I muszę jeździć na ogólnym użytkowniku. No i ostatnia wkurzająca rzecz jest tak, że w nawigacji mogę wpisać miasto, ale ulicy już nie (w ogóle nie podpowiada ulic). A co ciekawe, jak podaję ulice głosowo, to wtedy je znajduje.

Fajny ten system multimedialny - taki niedojebany.
Wersja danych nawigacyjnych 21.7
falisty
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2021, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: falisty »

U mnie wygląda to tak :

https://ibb.co/S7HLjh2

Raz pojawiła się jakas aktualizacja nie wiem skąd i chyba się Nawet nie zainstalowała. Bo patrząc na wasze wersje to jestem daleko do tyłu.

Wchodziłem w ustawienia-informacje o systemie i teraz mamy 2 opcje tam. Klikam aktualizuje oporogarmowanie i cały czas kręci się kółeczko że szuka i nic to nie daje. Nawet jak wkładałem przy okazji 3 różne pendrive z mapami bo też chciałem je zaktualizować. Nic się nie wygrywa nawet mapa.
Opcja pobierz on-line pusta, nie ma systemu j,ęzyka, pusta lista.
Próbowałem z włączonym esim, podłączonym telefonem po bluetooth i połączonym wi-fi i nie udało się nic zaktualizować. Póki gwarancja umowilem serwis - szkoda mojego czasu

Aktualizacja:
Dziś 21.09 w serwisie po 3h wgrali soft 0276 i chyba się sam zaktualizował do 0278. System działa szybciej i płynniej ale dodanie użytkowników chwilę zajęło bo auto tak szybko nie łączyło się z siecią (globu dłuższą chwilę był szary ale załapał w końcu)
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: mkuldane »

falisty pisze: 15 wrz 2021, o 05:03 Aktualizacja:
Dziś 21.09 w serwisie po 3h wgrali soft 0276 i chyba się sam zaktualizował do 0278. System działa szybciej i płynniej ale dodanie użytkowników chwilę zajęło bo auto tak szybko nie łączyło się z siecią (globu dłuższą chwilę był szary ale załapał w końcu)
A mógłbyś fotkę zrobić i wrzucić. Bo u mnie zaktualizowali do 0276 i "samo" się nie chce zaktualizować do 0278, więc będę przy okazji wymiany oleju ich ścigał o ten nowszy. I dobrze by było się podeprzeć dowodem fotograficznym, że taki jest :D
falisty
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2021, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: falisty »

Foto z moim softem

https://ibb.co/0yskbmC
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: mkuldane »

falisty pisze: 12 paź 2021, o 21:13 Foto z moim softem

https://ibb.co/0yskbmC
Podziękował
winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: winiary »

U mnie dane nawigacyjne się same zaciągnęły nie wiadomo kiedy na 21.8. Natomiast wersję softu nadal mam 0276, coś nadal nie chce się sam aktualizować.
ODPOWIEDZ