Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: enocylhdclub »

Maliniak pisze:
pankracy pisze: 1 gru 2021, o 17:48 Nie niewiem co wy próbujecie sobie udowadnić. Jeżeli według niektórych BMW jest to samo co Superb tylko różnica ceny to znaczy, że was na te BMW zwyczajnie nie stać. Dokładacie tylko jakieś ideologiczne argumenty. Superb lepszy bo wiekszy a jeździcie 99.9% sami.
Jedynie Superb 2.0Tsi 4x4 ma argument za Skodą. Reszta to leczenie kompleków.
Czytam wasze argumenty Skoda-Audi- BMW to toćka w toćke argumenty dlaczego Dacia a nie Skoda. Na ich forum tak samo argumentują zakup Daci względem Skody. Nie widać różnicy to po co przepłacać.
Jak pisałem kiedyś, że ja jakbym był producentem to te rabaty bym pozabierał dodatkowo cene podniósł to patrzeliscie z politowanie na mnie. I co zaczyna sie kasowanie rabatow, a wnet bedziecie jeszcze dopłacać do ceny na umowie, by móc zasiąść do Bentle.... a nie pomyliłem forum, miało być Superba.
Ja tam np. nie twierdze, że Skoda to to samo co BMW, bez przesady. Ale prawda jest taka, że jakbym chciał dostać w BMW to co dostaje w Superbie za 200k to musiałbym wziąć BMW 540 za drugie tyle albo i lepiej? To samo z Audi A6, gdzie i tak będę miał mniej miejsca ;) Marka premium ma sens jak się bierze to czego nie oferuje konkurencja w klasie średniej - głównie w kontekście silników. Przynajmniej ja tak mam. Jeżdżenie marką premium "bieda" wersją to jest właśnie leczenie kompleksów i kupowanie pod sąsiada żeby nie mógł spać po nocach z zazdrości ;) Marka ponad wszystko, bo Dacią albo Skodą to wstyd jeździć ;) Poza tym to też nie jest tak, że teraz jest taka sama przepaść jaka była te 10-20 lat temu.
U mnie na ulicy stoi nowa A3 Limusine. W środku jest tapicerka jak w samochodach lat 90tych :E

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 397
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Zreszta, ja widuje czasami jakieś gołe nowe A6 na ulicach, to zazwyczaj auta w najmach. No bieda aż piszczy. Często są to A6 z bazowym silnikiem 163 konie, na jakis felgach bieda 17”, bez chromów, w środku szmata. Takie auto wyglada dosłownie źle, no mega słabo i biednie . Taki pierwszy z brzegu Superb Sportline zabija te Audi, które jest nawet droższe od niego. Niestety, ale masa osób w markach premium zwyczajnie chce się tylko pokazać, a tu król jest kompletnie nagi.
wipawel
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2021, o 22:31
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wipawel »

Wczoraj rozmawiałem z dealerem i mówił, bardzo mało mają nowych dostaw (wszystkich modeli). W 2019 - oddawali średnio 30 nowych samochodów tygodniowo obecnie 4-6.
Ja zamawiałem w sierpniu i nie ma info o podwyżce cen i dostawa ma być w styczniu/ początek lutego.
SkodaSlow
Posty: 4
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SkodaSlow »

Ja zamawiałem S3 LK 190TSI we wrześniu. Pierwotny termin odbioru auta to końcówka lutego.
Dzisiaj dostałem informacje, że realny termin odbioru to 3 kwartał 2022 czyli lipiec-wrzesień.
Także jest jak jest...
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marasmus007 »

Na polskim konfiguratorze już nawet nie można skonfigurować SUPERBa więc temat musi być dużo poważniejszy.......
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Na lotnisku dużo się dzieje. Cały czas zabierają auta.
SkodaSlow
Posty: 4
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SkodaSlow »

Co do konfiguratora to możliwe, że zmiana cennika.
Na stronie Cennik jest informacja o tym, że jest w przygotowaniu.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

No wczoraj czy przed wczoraj Scout'a można było tylko w TDI wybrać.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mms1994 »

Ja dziś rozmawiałem z dwoma salonami odnośnie Octavii, to od jednego handlowca usłyszałem "No na Octe to mógłbym przyjąć zamówienie" a jak pociągnąłem za język to Karoq, Superb i Fabia classic chwilowo zablokowano możliwosć zamawiania, nie wiadomo kiedy "ban" się skończy :P
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Panowie czas na przerwe. Kawka w reke i odstawiamy komputery i prace.
Jak tam na lotnisku. Jakieś zmiany. Coś odjechało czy przyjechało? E-mail wysłany do dilera z życzeniami miłego dnia. A przy okazji co tam z zamówieniem. Czy cena zostanie utrzymana. Bo wiecie za 4 tygodnie premium Superb z 150KM pod maską stanie się rocznym autem. I jakby nie zaklinać rzeczywistości to utrata kilku-kilkunastu tysiecy przy sprzedaży za 3 lata.
Rozmawiałem z osobą w rodzinie o premium kontra "premium Superb" Powiedział, że też nie widział różnicy dopóki na nowe premium nie było go stać. W firmie Superby zamienili na BMW właśnie i nagle Superby stały sie dla pracownikow autem no... nie premium a tylko zwykłym autem.
Ok nie zanudzam czas cos porobić. Powodzenia w czekaniu. Auto im dłużej stoi to się lepiej układa. A nie wyprodukowane będzie dłużej nowe jak się je w końcu dostanie. Same plusy.
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Mówiąc szczerze, jak już tyle czekamy (ja od 16.06 br.), to choć to zabrzmi dziwnie, korzystniej dla Nas będzie jak auta wyprodukują się już po nowym roku i będą miały taką samą datę produkcji jak i modelu.
PZDR
grzeswr
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

pankracy pisze: 3 gru 2021, o 08:23 Jak tam na lotnisku. Jakieś zmiany. Coś odjechało czy przyjechało?
Ja lotnisko obserwuje non stop 8-) Dzieje się tam bardzo dużo, jedne auta znikają, a ich miejsce zajmują kolejne. Cały czas stoi jest tam lor i pracują.
Dzisiaj na kamerze widziałem nawet wóz strażacki. Legenda mówi, że strażacy musieli ugasić zapał kierowców ciężarówek.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Najważniejsze, że "coś" się rusza. Oby tak było z innymi parkingami, bo lotnisko to na bank jeden z wielu takich parkingów. Gorzej jakby się nic nie działo. Nie przeskoczymy pewnych rzeczy i tyle. Czekamy i się doczekamy. Jak pomyślę jak będę skakać z radości z odbioru to uuuhhhh :D Może dlatego, że to będzie pierwsze nowe auto. Ale ile przyjdzie poczekać to nie wiem :) Chciałbym do czerwca auto zobaczyć. Pół roku od mojego zamówienia niedługo minie to i drugie pół roku poczekam. Teraz czas tak zapierdziela, że głowa mała.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
zalezi
Posty: 397
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Ja tam wierze, ze ruszyło z kopyta i auto będzie na luty. Zamówione na początku września. Tez moje pierwsze nowe auto i przeskok u mnie będzie ogromny ( migruje z Citroen C5 X7 z 2009 r manual 2.0 HDI 140 km ) :)
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

:roll: No to ja juz czekam 7 miesięcy a terminów odbioru miałem już 3 ale nie dojechał. Eh
ODPOWIEDZ