Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

sonic pisze: 17 gru 2021, o 15:28 Ja dostalem potwierdzenie ze auta niewyprodukowane sa objete ograniczeniami z tej tabelki, wiec kto nie dostal produkcji na 100% bedzie mial auto wykastrowane. Poki co Canton, co dalej to zobaczymy.
od jakiego dilera takie info?
Mój twierdzi, że jeszcze nie ma szczegółowych wytycznych dla superba... w związku z kastrowaniem jakaś zmiana ceny, czy nie bierzesz to nara?
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Dealerzy mogą wam mówić różne rzeczy, ale musicie wiedzieć, że oni tak naprawdę sami niewiele wiedzą. To nie wynika z ich złej woli.

Moje auto wg systemu się produkowało dwa razy potem cześć historii produkcji zniknęła.
Importer nie odpowiada już na pytania. Tak naprawdę nie zostaje nic innego jak czekać.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: saperek »

Jest artykuł na spiderweb o superbie. Według nich priorytetowymi autami dla Skody będą kodiaq i octavia i to w te auta maja trafiać półprzewodniki. Superb zostanie maxymalnie ogolony. Swoją droga dobrze doposażona Octavia style to koszt 218tys.
Superb L&K w Niemczech to już 270tys w Czechach 260. Będzie drogo w nowym roku
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Jeżeli ja nie otrzymam do końca roku choćby nadanego terminu produkcji w 2022 r to chyba wezmę Stelvio z placu 30k drożej. Masakra, żeby 3-4 miesiące czekać na taką informację.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Raczej nie doczekasz, Skoda teraz na koniec roku wstrzyma wysyłki aut do importera aby kar nie płacić za CO2 i te do ukończenia będą pewnie zjeżdżały na przełomie roku a co tu mówić o planowanej produkcji.
Jedno co wiem podobno moj mimo ze mi się nie spieszy (odbiór 11.2022) pewnie wyprodukuje sie w Q2..oficjalnie oczywiście brak info no jeszcze kwestia co wykastrują.
Do poki nie pojawi sie cennik i nie przebudują całej struktury produkcji sprzedaży nie oczekiwałbym jakiś poważnych terminów produkcji. Bi jeszcze musza być zatwierdzone przez klientów te kastracje/lub rezygnacje.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Maryjan
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2021, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Marian

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maryjan »

siemi1 pisze: 17 gru 2021, o 15:48 Pierwszy Scout'cik odebrany!Obrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Gratki. Moj tez mial byc taki + pakiet black. Widze, ze dobry wybór zrobilem ;).
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@Maryjan oo to wrzuć fotki jak odbiersesz ciekaw jestem tego na żywo bo tez takiego z Blackiem zamowilem. :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

zalezi pisze: 19 gru 2021, o 23:46 Jeżeli ja nie otrzymam do końca roku choćby nadanego terminu produkcji w 2022 r to chyba wezmę Stelvio z placu 30k drożej. Masakra, żeby 3-4 miesiące czekać na taką informację.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
Bierz AR , inna klasa , wrażenia z zjazdy mega pozytywne.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2021, o 18:29 przez Sdss, łącznie zmieniany 1 raz.
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SE7 »

Alfa Romeo to trochę inna bajka, gabaryty inne a radość z jazdy-to należy samemu ocenić.
Ja nie żałuję przesiadki na Giulię.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

zalezi pisze: 19 gru 2021, o 23:46 Jeżeli ja nie otrzymam do końca roku choćby nadanego terminu produkcji w 2022 r to chyba wezmę Stelvio z placu 30k drożej. Masakra, żeby 3-4 miesiące czekać na taką informację.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
Ja już czekam 6 miesięcy i terminu produkcji nadal nie mam. Niezobowiązująco dealer mówi że realny jest marzec 2022 r. Ale to nie jest oficjalne.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Ale co to zmieni jeżeli będziecie mieli nadany termin produkcji? Przecież według obecnej sytuacji termin może się zmieniać w nieskończoność. Czy coś się zmieniło ostatnio?
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Teoretycznie, nadanie terminu produkcji oznacza, że auto będzie miało wszystko skompletowane i będzie mogło zostać wyprodukowane. Nawet jeśli może to być zmienione i nie daje gwarancji, to jest jednak kolejny krok i szansa aby auto w końcu zostało wyprodukowane. Bliżej końca niż dalej 🤣
W moim odczuciu, daje też wieksza gwarancję że nie będą już kombinować z tym zamówieniem pod kątem ucinania wyposażenia lub ceny.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@Veyron musze cie zmarwic, ja mialem w 3 autach nadane terminy o wtedy sie wyprodukowaky ale bez FV tzn brak komponrntow to byl 22-26 tydz a w z 3 superbow odebrane w grudniu:) 3ci zan z marca prod lipiec cisa...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Masz rację, mam jednak nadzieję, że Skoda wyciągnęła wnioski z tej sytuacji z pierwszej połowy roku gdzie przyjmowali auta do produkcji bez wszystkich części. Wierzę, że teraz już inaczej, lepiej to mają rozplanowane i takie sytuacje nie będą się powtarzać.
Teraz mam wrażenie, że będzie to tak, że czekasz długo, ale jak już się dostanie termin i wyprodukują auto to będzie ono w całości.
Czas pokaże 🙂
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Obrazek

W poniedziałek odebrałem swoje Superba - zamawiany pod koniec kwietnia (początkowo ze stycznia). Zapewne będę miał milion pytań, ponieważ przesiadłem się z Octavii I. Wrażenia bardzo pozytywne, ale szkoda, że Park Assist nie chce działać z moim garażem. Odnośnie zamykania samochodu, da się jakoś aktywować automatyczne zakluczanie po oddaleniu się od pojazdu z kluczykiem w kieszeni? Czy faktycznie kluczyk przestaje nadawać sygnał po kilku minutach od opuszczenia auta?
ODPOWIEDZ