Płyn chłodzący - ostrzeżenie na mrozie

pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Płyn chłodzący - ostrzeżenie na mrozie

Post autor: pmi »

Cześć, mój prawie nowy S3 postał kilka dni na mrozie (dzisiaj -15 pokazuje).
Przyszedłem go odśnieżyć przed jazda do domu i po włączeniu silnika zobaczyłem info o niskim poziomie płynu chłodzącego. Przebieg samochodu to 22k.
Przypomniałem sobie ze w poprzednim dieslu tez mi się to raz zdażyło przy niskich temperaturach. Teraz benzyna i ta sama historia.
Te samochody tak maja? Jeśli to się po chwili pracy wyłączy to wszystko jest ok?
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Płyn chłodzący - ostrzeżenie na mrozie

Post autor: kefirek »

Prawie nowy w sensie nowy, nowy? Jeśli tak to generalnie w przeciągu miesiąca od odebrania (na wiosnę) pojawił się taki komunikat w dwóch znanych mi dieslach DTUA. Podczas rozmowy z serwisem zostało stwierdzone, że jest bardzo ciężko odpoiwetrzyc te silniki, więc poprostu układ chłodzenia się finalnie odpowietrzył i tyle. Ja dolałem wody destylowanej i od tego czasu (35kkm) jest spokój. Także pewnie ASO miało rację.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Płyn chłodzący - ostrzeżenie na mrozie

Post autor: pmi »

W maju odebrany. Ale przebieg żaden.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Płyn chłodzący - ostrzeżenie na mrozie

Post autor: pmi »

Wody ciężko dolewać w takiej temperaturze chyba. Chwile pochodził, zagrzał się i po wyłączeniu / włączeniu nic nie pokazuje
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Płyn chłodzący - ostrzeżenie na mrozie

Post autor: kefirek »

No dobra a nie otwarłeś maski i nie sprawdziłeś jak jest faktycznie w zbiorniku wyrównawczym? Tylko tak dowiesz się jaki jest stan faktyczny płynu - oczywiście na zimnym silniku.

Jeśli chodzi o dolewanie wody destylowanej - dolanie nawet i pół litra wody do całego układu, sprawi może że płyn zamarznie nie przy - 35 a przy - 33 stopniach. Także nie ma to większego znaczenia.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Płyn chłodzący - ostrzeżenie na mrozie

Post autor: yaro_1 »

a jak już w serwisie przed wydaniem auta ktoś wpadł na pomysł żeby poziom płynu uzupełnić wodą? bo taniej? po drugie tematów o dolewaniu płynu w superbach jest sporo, dotyczy to nie tylko "traktorów" jak i benzyniaków. raz może to wynikać z odpowietrzania układu, innym razem mogą być jakieś nieszczelności na pompie wody, moja kura ma 4 lata i 62k nalotu, raz mi doleli płynu w serwisie przy przeglądzie, raz dolewałem sam, ale to było do 30k przebiegu, teraz niemy się ustabilizowało ale w bagażniku butelka płynu g13+ jeździ. bo tu gdzie mieszkam -25 w zimę to nic niezwykłego i dolewka wody to trochę duże ryzyko.

kiedy płyn się rozgrzeje to po ponownym uruchomieniu silnika błąd niskiego poziomu płynu może się nie pojawić (jeśli ubytek nie był duży), ale to wcale nie oznacza żę problem się rozwiązał
jak auto znowu postoi problem na bank wróci, i może się pojawić nie przy -15, ale w cieplejszych warunkach
ODPOWIEDZ