Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Ja jestem po prostu optymistą, daleko mi do obecnej władzy i ich poglądów. Ale podejmę Twoje wyzwanie! A więc: co z tego, że w Norwegii litr kosztuje 8zł, skoro Superb L&K 2.0 TSI 280KM max wypas tam kosztuje ponad 350 000zł ? 😜

Tam to naprawdę spore parcie na elektryki... 😮
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Tak. Tylko przeciętna rodzina Norweska ma 2 auta. Jedno to elektryk, na wiosnę i lato. A drugie to tradycyjna benzyna najczęściej 4x4 i często Subaru na jesień i zimę, bo wtedy elektryk się nie sprawdza. Dodatkowo koszty energii elektrycznej w Norwegii to groszowe sprawy.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 351
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

artho pisze: 18 mar 2022, o 08:58 Ja jestem po prostu optymistą, daleko mi do obecnej władzy i ich poglądów. Ale podejmę Twoje wyzwanie! A więc: co z tego, że w Norwegii litr kosztuje 8zł, skoro Superb L&K 2.0 TSI 280KM max wypas tam kosztuje ponad 350 000zł ? 😜

Tam to naprawdę spore parcie na elektryki... 😮
Porównując stawki podane powyżej, zakładając, że całą pensję odkładamy (bo np. pensja małżonka wystarcza na utrzymanie i pozostałe wydatki).

Norwegia
Cena auta: 350k
Pensja: 18k
Czas na uzbieranie: 19,5 miesiąca (rok i 7,5 miesiąca)

Polska
Cena auta: 230k
Pensja: 4k
Czas na uzbieranie: 57,5 miesiąca (4 lata i 9,5 miesiąca)

Czyli w Norwegii odkładamy na takiego Superba niemal 3 razy krócej. ;)
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

Chyba trochę odlecieliście od tematu. Odnośnie spalania Superba jest już inny wątek :)
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

3pm_krk to racja. Sorry za offtop.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

No trochę tak. Tylko temat trochę siadł więc krótka zmiana tematu

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

I to wszystko ma sens ale nie rząd ten czy tamten Wam da tą zachodnią średnią tylko Wy sobie dacie 😄
Nemesis100
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2022, o 11:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Nemesis100 »

Jestem nowy i tylko czytam, ale w tej materii muszę wtrącić. Odnośnie tych cen to nie rozumiem z kąd macie te informację. Często zdaża mi się poruszać poza granicami i zazwyczaj jest zupełnie inaczej niż nasza Polska propaganda głosi. Można to w wielu miejscach sprawdzić. Np. tutaj wystarczy wybrać paliwo i szukaj. https://www.oeamtc.at/spritapp/SimpleSe ... showSimple Disel w Austrii w tej chwili 1.749€ x 4.7zł. daje nam cenę 8.22zł. nie jak ktoś pisał ponad 10.00zł.
Cena we Włoszech ze specjalnej ogólnodostęmpnej aplikacji 2.01€ x 4.7zł. daje nam cenę 9.45zł. a nie 14.00zł. To są sprawdzone źródła z których kożystam podczas każdego wyjazdu i nigdy mnie nie oszukały. Więc może i u nas jest taniej ale wcale tak kolorowo nie jest. A prawda jest też taka że gdyby nie obniżyli vatu który na marginesie zapłacą za wszystkich przedsiębiorcy to było by drożej. Przed obniżką podatku często zdażało mi się tankować w Austrii pod korek bo wychodziło taniej jak w PL.
Pozdrawiam i wytrwałości w czekaniu na autka.
JD
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

artho pisze:I to wszystko ma sens ale nie rząd ten czy tamten Wam da tą zachodnią średnią tylko Wy sobie dacie Obrazek
Tak tak. Trochę mi tu tracą Amway albo herbalife

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Nemesis, nie wiem kto znowu coś o 14zł z litr pisał, bo ja nie, natomiast jestem w dłuższej podróży i podaję to co widzę na dystrybutorach na bieżąco. Nie mam też w życiu czasu na wyszukiwanie najtańszych stacji bo a nuż gdzieś znajdę kilka centów taniej, więc po prostu tego nie robię - podaję ceny takie, jakie widziałem ostatnimi dniami w Alpach.

Liczyłem też oczywiście po bieżącym kursie € do złotówki, teraz już trochę spadło. Tu gdzie jestem teraz 95-tka kosztuje 2.16€ a diesel 2.15€, w dniu dzisiejszym jest to 10.19zł za litr, w Austrii dzisiaj widzę po 1.90€ (trochę więcej trochę mniej), co daje 9zł. Oczywiście Super Plus nieco drożej.

Natomiast nie jestem zainteresowany szemranymi stacjami :D
Nemesis100
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2022, o 11:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Nemesis100 »

Ok,ok. Ja nie chcę się kłócić ani wdawać w dysksję. Stronę którą podałem używam od lat i ch6ba nie ma tam.stacji szemranych jak to ująłeś. Chodzi mi tylko o to żeby nie porównywać cen przy autostradzie z naszymi najniższymi i to jeszcze z 8% vatem. Gdyby był normalny 23% -towy nasza cena disla wachała by się w okolicach 9zł. Co na marginesie jeżeli nie zostanie utrzymane to za kilka miesięcy nas czeka. Ale lepiej wróćmy do przyjemniejszych tematów kto co odebrał albo jakie ma wieści czy i jak produkcja idzie...
Pozdrawiam.
qrczak0
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2022, o 00:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: qrczak0 »

Cześć. Ja się tylko dopisze że też czekam na Style 2.0 TSI/190 z terminu wrześniowego. Dopisałem się do excela. Oczywiście cały czas 0 informacji o przewidywanem terminie, ale jak tak od jakiegoś czasu czytam ten wątek to wydaje mi się że trzeba poczekać do czerwca. Pozdrawiam :)
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Nemesis100 pisze: 18 mar 2022, o 14:06 Ok,ok. Ja nie chcę się kłócić ani wdawać w dysksję. Stronę którą podałem używam od lat i ch6ba nie ma tam.stacji szemranych jak to ująłeś. Chodzi mi tylko o to żeby nie porównywać cen przy autostradzie z naszymi najniższymi i to jeszcze z 8% vatem. Gdyby był normalny 23% -towy nasza cena disla wachała by się w okolicach 9zł. Co na marginesie jeżeli nie zostanie utrzymane to za kilka miesięcy nas czeka. Ale lepiej wróćmy do przyjemniejszych tematów kto co odebrał albo jakie ma wieści czy i jak produkcja idzie...
Pozdrawiam.
Strona fajna, zapiszę. Bawienie się w aplikacje to już dla mnie dużo, można jak ktoś częściej śmiga. To nie były w sumie stacje z autostrad, tam oczywiście jeszcze drożej - dziś jest już nieco mniej bo faktycznie euro po 4.7 a nie po 4.9zł. Oczywiście to jest ciekawe co się wydarzy gdy za 3 miesiące VAT na paliwa wróci do 23%, niemniej tym bardziej powód do radości z niecałych 7zł w Polsce :)
qrczak0 pisze: 18 mar 2022, o 14:10 Cześć. Ja się tylko dopisze że też czekam na Style 2.0 TSI/190 z terminu wrześniowego. Dopisałem się do excela. Oczywiście cały czas 0 informacji o przewidywanem terminie, ale jak tak od jakiegoś czasu czytam ten wątek to wydaje mi się że trzeba poczekać do czerwca. Pozdrawiam :)
Gratulacje wyboru, 2.0 TSI 190 to chyba jedna z najlepszych opcji w Superbie :D
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

qrczak0 pisze:Cześć. Ja się tylko dopisze że też czekam na Style 2.0 TSI/190 z terminu wrześniowego. Dopisałem się do excela. Oczywiście cały czas 0 informacji o przewidywanem terminie, ale jak tak od jakiegoś czasu czytam ten wątek to wydaje mi się że trzeba poczekać do czerwca. Pozdrawiam :)
A co dobrałeś. Ja mam style porównamy. Tylko ze ja mam 1.5tsi i to mi wystarczy. 2.0tsi chyba asfalt zwija:-). Ja czekałem prawie 10miesiecy. Ale jest i pięknie wygląda i jezdzi

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

qrczak0
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2022, o 00:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: qrczak0 »

Mało dobierałem. Poduszki z tyłu, rolety przeciwsłoneczne, usb w lusterku, kamera cofania, przygotowanie pod hak
ODPOWIEDZ