Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1123
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Wierzę wierzę :) , po prostu skojarzyło mi się ze starym Audi A8, tam jakieś 8 lat temu była podobna, duża lampka z boku lusterka. No i dość małe lusterka jak na niemałe auto też zasugerowały, że a nuż jakaś drobna oszczędność się wdarła :D

Poza tym nic na siłę, dolewam benzyny i płynu do spryskiwaczy a kilometry od pięciu miesięcy nie wiadomo kiedy lecą... :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

Big pisze: 30 mar 2022, o 20:44
artho pisze: 30 mar 2022, o 18:50
siemi1 pisze: 30 mar 2022, o 17:57 Zminili to, ja z 2018 r mam w lusterku a od RM21 jest duza lapka w obudowie lusterka jak w VW.
Brzmi jak oszczędność wirusowa :D Ta duża lampka to rozwiązanie bardzo podobne do Audi A8 z okolic 2010 roku.. może taniej było :D
Do tego mam wrażenie, że moje lusterka w Superbie są dość małe. Nie wiem czy wszyscy tak mają, może to faktycznie model czasu oszczędności..
Żadne oszczędności. To jest poprawiony system side asist. Poza tą dużą lampką, która jest notabene duuuużo lepsza, bo lepiej widoczna, niż te małe piktogramy w szkłach lusterka, poprawiony jest cały radar wykrywający obiekty w martwym polu (tak przed obecnym S III FL miałem 4 lata S III przedliftowe z piktogramami w lusterkach). Także proponuję nie szukać na siłę teorii spiskowych.
Subiektywne odczucie - jeździłem autem z lampką w lusterku, mam superba z lampką w obudowie i... wole to pierwsze. I tak zmieniając pas patrzę w lusterka i przez to w zasadzie nie używam side assist - nie można go ustawić na dużą moc bo wtedy wali po oczach w nocy. Już bardziej pomagają mi wibracje w kierownicy.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Kasper pisze: 30 mar 2022, o 16:26 Ja mam oświetlenie ambiente i można regulawac moc oświetlenia. Ten rocznik

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
komoornik pisze: 30 mar 2022, o 17:08 Pojazd -> Ustawienia -> Oświetlenie ambiente, w prawym dolnym rogu trzeba kliknąć na "słoneczko" i potem na odpowiednią strefę.
Dzięki Panowie. Sprawdzę dzisiaj :)

timanfaya pisze: 31 mar 2022, o 08:35 Subiektywne odczucie - jeździłem autem z lampką w lusterku, mam superba z lampką w obudowie i... wole to pierwsze. I tak zmieniając pas patrzę w lusterka i przez to w zasadzie nie używam side assist - nie można go ustawić na dużą moc bo wtedy wali po oczach w nocy. Już bardziej pomagają mi wibracje w kierownicy.
Też w przedlifcie miałem w lusterku i osobiście wolę poliftowe światełko w obudowie.
Jest bardziej widoczne, zwłaszcza gdy świeci mocne słońce z tyłu. W nocy mi na szczęście nie przeszkadza.
Zmieniając pas nie zawsze widzisz wszystko w lusterku i to właśnie do tego jest ten side assist.
Co nie zmienia faktu, że pewnie jak większość, ja traktuję to światełko jako wskazówkę, a i tak zawsze trzeba spojrzeć w lusterka ;)
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wjabl »

Veyron pisze: 30 mar 2022, o 17:14
wjabl pisze: 30 mar 2022, o 11:08 Zbóje jedne......
Ciekawe jakie jeszcze oszczędności odkryjemy w czasie eksploatacji
Z ciekawostek... moje autko przyjechało bez osłony górnej silnika - ma zostać "domontowana"......jak dojdzie :)
To ciekawe, że u ciebie brakuje tego oświetlenia podczas kdy inni piszą że to mają. Może ktoś coś zapomniał w fabryce lub coś się popsuło? Spróbuj podpytać sprzedawcę czy takie oświetlenie jest w standardzie. Może nawet jakiegoś innego dilera dla pewności.
Nie nie, nikt nic nie zapomniał. Sportline rok modelowy 2022 nie ma tego oświetlenia. Nie ma również oświetlenia regulacji nawiewów z tyłu.
Nie wiem jak inne wersje RM 2022.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Ja mam style i wszystko jest RM 2022
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Dobrze wiedzieć Kasper, ja też mam mieć Style 🙂
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

Pamiętam, że ktoś już poruszał tutaj ten wątek ale nie mogę znaleźć. Na ile tygodni przed finalnym tygodniem produkcji zazwyczaj pojawia się zamknięcie tygodnia? Tzn. czy mogę spodziewać się, że np. w poniedziałek dostanę informację o zatwierdzonym terminie produkcji, który odbędzie się za 2 tygodnie, czy może 3,4 lub 5?
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Mi powiedzieli, ze około 2 miesiące przed produkcją.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2358
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

1 mies zazwyczaj ale mozliwe sa.jakies przesuniecia drobne do przodu.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Witam!
Wczoraj byłem u mojego Dealera i pytałem czy mam "zablokowany" termin. Odpowiedział mi, że nie. Daty, które widnieją w systemie tj.16 tydzień produkcji oraz odbiór z salonu 12.05.2022 widnieją i nie uległy zmianie od końca lutego. Więc... też się zastanawiam.
PZDR
Grzeswr
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

U mnie diler mówił że obecnie nie ma czegoś taki go jak zablokowany lub niezablokowany termin. Każdy termin może się zmienić w dowolnym momencie ☹️
Ważne żeby jakiś termin mieć w ogóle
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2022, o 14:14 przez Veyron, łącznie zmieniany 1 raz.
mdm
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2021, o 19:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mdm »

Wczoraj potwierdziłem u dilera, że są problemy z tsi. Szczegółów brak (jak to wpłynie na realizację). Termin produkcji przesuneli mi o kolejne 3 tygodnie. Zamówienie początek sierpnia, termin na 22 tydzień. Co chwila przeskakuje. Potrzebuję samochodu, więc rezygnuję z tej zabawy. Powodzenia Koledzy (i Koleżanki jeśli są).
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Nie możliwe żeby nie było blokowanych terminów, przecież logiczne jest, że musi być plan pracy fabryki na liniach produkcyjnych z zapleczem magazynowym itp itd wiec musi być moment kiedy jest wszystko zapięte i nie może być to na kilka dni wcześniej.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Zblokowane terminy jak najbardziej są, bo jest to związane z planami fabtyki, która musi mieć ustalone co i kiedy będzie produkowane. To nie jest partyzantka i jakaś krótkoseryjna produkcja.
Ja miałem zblokowany termin na ok miesiąc/3 tygodnie, przed datą produkcji.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

Moj diler mówił o 5 tygodniach, u mnie to wypada ze w nadchodzącym tygodniu powinna byc blokada. Ale jak widać roznie to wyglada :)
ODPOWIEDZ