Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Rok temu 137 500 zl

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ikarus85
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2022, o 08:49
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ikarus85 »

Cierpliwie czekam, stary, poczciwy Avensis t25 daje jeszcze radę. Ale nie macie pojęcia, jak żałuję zeszłorocznej oferty Hondy. Auto miałem już w odbiorze, ostatni podpis do złożenia, ale stwierdziłem, że poczekam jeszcze pół roku, na pewno spuszczą z cen...miałbym dziś crv awd za 143000 hybrydę, a tak...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Poprzedni był z 22.03.2022 cos szyba zmiana, ciekawe co jeszcze się zmieniło.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Chcac lub bardziej bedac zmuszonym spogladam w kierunku Kia … ale ten nowy Sportage jest „specyficzny” zeby nie powiedziec slaby … pojezdzilem tym troche …
No szalu nie ma …
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

W Kii aktualnie nie mozna zamawiać do ceeda i blizniaczych modeli skrzyn dct.. tez sie zle dzieje. Ale przynajmniej uczciwie, nie daja rady to nie przyjmują nowych zamowien.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

asteriksx pisze: 7 kwie 2022, o 19:30 Sporo osób dostało terminy widzę, a może na forum jest ktoś ze skody i przestraszyli się rozmowy na temat robienia burzy w necie?
To chyba oczywiste, że jest taka osoba. Ale z tym przestraszeniem się garstki osób bym nie przesadzał.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

ikarus85 pisze: 7 kwie 2022, o 21:29 Cierpliwie czekam, stary, poczciwy Avensis t25 daje jeszcze radę. Ale nie macie pojęcia, jak żałuję zeszłorocznej oferty Hondy. Auto miałem już w odbiorze, ostatni podpis do złożenia, ale stwierdziłem, że poczekam jeszcze pół roku, na pewno spuszczą z cen...miałbym dziś crv awd za 143000 hybrydę, a tak...
Opatrzność nad Tobą czuwała, żebyś nie kupił tego badziewia. Mój ojciec miał szczerą ochotę spalić to na stosie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

pejot pisze: 7 kwie 2022, o 18:41
wac_law pisze: 7 kwie 2022, o 18:36 Dziś dzwonił diler. Zamówienie złożyłem 14 lipca, obecny termin to... POŁOWA WRZEŚNIA. Ale na pocieszenie - raczej się wydłuży, na pewno nie będzie wcześniej. Ja to pierdolę, 1,5 roku czekania na Skodę. Żeby nie było - cena na 99% ulegnie zmianie bo zmienia się rok modelowy :D
Ja się pytałem swojego dealera i przy zmianie roku modelowego nadal mam gwarancję ceny.
Tak masz gwarancje ceny, ale kiedy masz te auto odebrać bo nie doczytałem?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Nowy cennik
https://www.skoda-auto.pl/modele/superb/superb


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

pankracy pisze: 8 kwie 2022, o 01:11
pejot pisze: 7 kwie 2022, o 18:41
wac_law pisze: 7 kwie 2022, o 18:36 Dziś dzwonił diler. Zamówienie złożyłem 14 lipca, obecny termin to... POŁOWA WRZEŚNIA. Ale na pocieszenie - raczej się wydłuży, na pewno nie będzie wcześniej. Ja to pierdolę, 1,5 roku czekania na Skodę. Żeby nie było - cena na 99% ulegnie zmianie bo zmienia się rok modelowy :D
Ja się pytałem swojego dealera i przy zmianie roku modelowego nadal mam gwarancję ceny.
Tak masz gwarancje ceny, ale kiedy masz te auto odebrać bo nie doczytałem?
Nie mam terminu. Z resztą nikt by go i tak nie dotrzymał. M
Mowisz że gwarancja ceny uzalezniona jest od terminu odebrania auta? Ciekawe że dealer nic mi o tym nie powiedział.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Zadzwonił do mnie handlowiec z informacją, że niestety odchodzi do konkurencji, a obsługę mojego zamówienia weźmie ktoś inny. Zapewnił mnie, że wszystko będzie OK, że auto będzie. Realnie to spodziewam się auta na gwiazdkę.
Nie potwierdził problemów z 2.0 TSI, a co do ceny starych zamówień z 2021 utrzymuje, że ta się nie zmieni. Podobno wzrost ceny może pojawić się w przypadku przepisania umowy na innego klienta (sami skasują odstępne).
Zapowiedział za to wzrost ceny pakietów serwisowych, co mnie akurat nie dotyczy, bo nie biorę.
Talismany i Mondeo nie będą już produkowane, fajna za to jest Kuga (a najlepiej w wersji hybrydy plug-in).
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

gdzie znaleźć poprzedni cennik?

dobra znalazłem i z tego co widzę to narazie się nic nie zmieniło, odnośnie roku modelowego 2022, pytanie kiedy ziemini się rok modelowy produkowanych samochodów, czy wtedy będą mi wciskać podwyżkę?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

asteriksx pisze: 8 kwie 2022, o 08:22 gdzie znaleźć poprzedni cennik?

dobra znalazłem i z tego co widzę to narazie się nic nie zmieniło, odnośnie roku modelowego 2022, pytanie kiedy ziemini się rok modelowy produkowanych samochodów, czy wtedy będą mi wciskać podwyżkę?
Jak co roku, czyli w czerwcu.
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

asteriksx pisze: 8 kwie 2022, o 08:22 gdzie znaleźć poprzedni cennik?

dobra znalazłem i z tego co widzę to narazie się nic nie zmieniło, odnośnie roku modelowego 2022, pytanie kiedy ziemini się rok modelowy produkowanych samochodów, czy wtedy będą mi wciskać podwyżkę?
Jeśli bierzesz na firmę to chyba tak. Ja kupuję indywidualnie i mam w umowie zapis, że cena może wzrosnąć tylko w wyniku podwyżki VAT.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Widzę, że sporo piszecie o "gwarancji ceny". Na tyle, na ile kojarzę temat, to globalnie coś takiego nie istnieje. Obowiązuje Was to, co macie w umowie (u mnie np. był zapis, że cena może upec zmianie najpóźniej na 30 dni przed przewidywanym terminem odbioru auta - ten termin był w umowie, i było to 5 miesięcy od dnia złożenia zamówienia).
Po tamtym terminie, zgodnie z umową, dealer nie mógł mi podnieść ceny. Mógłby nie wywiązać się z umowy, ale z jego perspektywy to by nie było zbyt korzystne, bo na tej podstawie mógłbym negocjować zwrot kosztów podwyżki w związku z niewywiązaniem się z umowy, wyszedłby na zero i nie mógłby liczyć na wizyty w serwisie czy przyszłą współpracę, a i opinia by się pewnie gdzieś rozniosła.

Skoda jako koncern, czy centrala w PL, może mieć jakąś politykę odnośnie "gwarancji ceny", ale częściej to zależy od konkretnego salonu, doradcy lub zamówienia.
Dlatego ktoś może mieć gwarancję ceny w umowie, ktoś może mieć tak dogadane z doradcą (w sumie, w KC ma swoje miejsce umowa zawarta w formie ustnej), a ktoś może nie mieć żadnej gwarancji.
Fakt, że umowa z reguły pochodzi z ogólnego wzorca, ale jednak może się różnić w konkretnych przypadkach.
ODPOWIEDZ