Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Na Dustera czkalo się dużo krócej. Kolega który kupil 3 lata temu czekał 3 miesiące na auto do produkcji więc nie opowiadaj głupot, że zawsze.
Cóż jeśli ktoś zapłacił 200 tys za Superba to tyle nie zarobi, a co powiesz, na kwotę dużo niższą za wersję która, bez dodatków, kosztuje obecnie 199 000 zł 😏
A co ma do tego euro?? Ty dalej żyjesz, w śnie w którym Niemiec ma wyrzuty za II wojnę i oddaje Polakowi dobre auto z małym przebiegiem, które jako nowe kupił w niemieckim salonie drożej niż w polskim, za połowę jego wartości 😎
Handlarze przywozili to na czym dało się zarobić, czyli auta albo zniszczone, albo powypadkowe, albo z wielkimi przebiegami bo tylko takie były tanie i dało się je szybko sprzedać z zyskiem w Polsce.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Czekał 3 miesiące bo pewnie brał model który był już zamówiony w kolejke przez salon. Bo dobrać wyposażenie i kolor można prawie do samego końca. A opcja konfiguracji jest baardzo uboga stąd brak ryzyka nie sprzedania zamówionego modelu. Dustery tak schodziły, że zamawiali je w ciemno a i tak je " sprzedali" zanim dokończyli je konfigurować przed produkcją. Wejdz na konfigurator to sie zdziwisz tam prawie niema nic extra. Nawet jak dobierzesz jakiś pakiet to czesto salon to doposaża u siebie. Kolejka autentyczna modelu 2 była minimum 6 miesieczna.
Mowic a zarobic to dwie rózne sprawy. Kto z forum zarobił 20-30tys na swoim nowo odebranym aucie? Niech ktoś to potwierdzi. Ja nie znam nikogo takiego. Stąd moje niedowierzanie.
Euro ma bardzo duzo do rynku aut używanych. Żaden diler używek by nie wystawiał po 160 jakby takie same były z zachodu po 80tys. Salony również sciagają auta i wystawiają u siebie jako pewne i są handlarzami. Nie pisze o Mirku handlarzu co sciagnie 2 auta w roku od byle turka ale o dużych importerach. Jak euro spadnie to ceny aut z 2giej reki spadną. Bez wzgledu czy krajowe czy z importu.
Z ciekawosci zapytam czym sie różni auto z niemiec polisingowe od auta polskiego polisingowego? Obydwa mające +/- 3 lata obydwa serwisowane w ASO. Rynek Superbow to jakby nie patrzec rynek aut po firmowych czy to w polsce czy na zachodzie.
Auta nie firmówki/flotówki bedące promilem rynku sa drogie w polsce i na zachodzie z tym masz całkowitą racje.
Przepraszam za błedy ort. ale nigdy asem ortografi nie byłem stąd edytowałem jak wychwyciłem jakieś.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Big pisze: 15 kwie 2022, o 14:12 Panowie tak czytam i.... naprawdę nie ma sensu rezygnować po paru miesiącach, bo czeka się wszędzie. Dla przykładu wczoraj na fb czytałem dyskusję na temat Dacii Duster. 6 miesięcy oczekiwania to standard a wielu pisało że czeka już nawet dłużej. Jeśli chodzi o terminy produkcji to to samo-jedni mają inni nie.
Oczywiście można rezygnować i szukać czegoś od ręki u konkurencji. Tyle tylko, że trzeba się nastawić na to, że decyzję trzeba będzie podjąć w ciągu paru godzin i kupić to co akurat jest. Niekoniecznie w takmi kolorze w jakim się chciało. Niekoniecznie z takim wyposażeniem czy z takim silnikiem jak by się chciało. Wczoraj właśnie szukałem auta dla znajomego. U kumpla w salonie Hyundai był Jeden! Tucson który był dostępny od ręki. Czerwony w średniej wersji ze 130 konnym silnikiem. I to wszystko! A i tak kumpel powiedział że facet musi się decydować w ciągu 1 dnia bo ma już paru innych potencjalnych klientów na to auto. Tak to teraz wygląda. Więc naprawdę nie ma co się obrażać na Skodę, bo u innych wcale nie jest lepiej.
No ok ale tu wszyscy czekają na samochody a nie na maszyny rolnicze, gdzie tu umieścić między nami dustera...jakis zart
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Big pisze: 15 kwie 2022, o 19:44 Na Dustera czkalo się dużo krócej. Kolega który kupil 3 lata temu czekał 3 miesiące na auto do produkcji więc nie opowiadaj głupot, że zawsze.
Cóż jeśli ktoś zapłacił 200 tys za Superba to tyle nie zarobi, a co powiesz, na kwotę dużo niższą za wersję która, bez dodatków, kosztuje obecnie 199 000 zł 😏
A co ma do tego euro?? Ty dalej żyjesz, w śnie w którym Niemiec ma wyrzuty za II wojnę i oddaje Polakowi dobre auto z małym przebiegiem, które jako nowe kupił w niemieckim salonie drożej niż w polskim, za połowę jego wartości 😎
Handlarze przywozili to na czym dało się zarobić, czyli auta albo zniszczone, albo powypadkowe, albo z wielkimi przebiegami bo tylko takie były tanie i dało się je szybko sprzedać z zyskiem w Polsce.
Big a ten niemiec to płakała jak oddawał? Ale bzdury piszecie, sorki...
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

pankracy pisze: 15 kwie 2022, o 20:45 Czekał 3 miesiące bo pewnie brał model który był już zamówiony w kolejke przez salon. Bo dobrać wyposażenie i kolor można prawie do samego końca. A opcja konfiguracji jest baardzo uboga stąd brak ryzyka nie sprzedania zamówionego modelu. Dustery tak schodziły, że zamawiali je w ciemno a i tak je " sprzedali" zanim dokończyli je konfigurować przed produkcją. Wejdz na konfigurator to sie zdziwisz tam prawie niema nic extra. Nawet jak dobierzesz jakiś pakiet to czesto salon to doposaża u siebie. Kolejka autentyczna modelu 2 była minimum 6 miesieczna.
Mowic a zarobic to dwie rózne sprawy. Kto z forum zarobił 20-30tys na swoim nowo odebranym aucie? Niech ktoś to potwierdzi. Ja nie znam nikogo takiego. Stąd moje niedowierzanie.
Euro ma bardzo duzo do rynku aut używanych. Żaden diler używek by nie wystawiał po 160 jakby takie same były z zachodu po 80tys. Salony również sciagają auta i wystawiają u siebie jako pewne i są handlarzami. Nie pisze o Mirku handlarzu co sciagnie 2 auta w roku od byle turka ale o dużych importerach. Jak euro spadnie to ceny aut z 2giej reki spadną. Bez wzgledu czy krajowe czy z importu.
Z ciekawosci zapytam czym sie różni auto z niemiec polisingowe od auta polskiego polisingowego? Obydwa mające +/- 3 lata obydwa serwisowane w ASO. Rynek Superbow to jakby nie patrzec rynek aut po firmowych czy to w polsce czy na zachodzie.
Auta nie firmówki/flotówki bedące promilem rynku sa drogie w polsce i na zachodzie z tym masz całkowitą racje.
Przepraszam za błedy ort. ale nigdy asem ortografi nie byłem stąd edytowałem jak wychwyciłem jakieś.
No panikracy uwaga. Auto odebrałem w tym roku, rabat 18tys, wzrost ceny katalogowej przez rok 10tys, teraz auta troche wykastrowane... jaki bilans...policz proszę...no i już znasz i kolejna dodatek do wiedzy :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Sprzedaj komuś, bo tak to sobie możesz liczyć :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Klimekpl pisze: 15 kwie 2022, o 18:09 Ja dopiero 7 miesięcy czekam i pewnie poczekam jeszcze ze 4 jak będzie trzeba choć niesmak i wku... jest nie ukrywam. Chyba pojadę do salonu sobie posiedzieć w S3 bo trochę zapomniałem już co zamówiłem. Śmigam sobie teraz od kilku miesięcy Swiftem od żony hehehhehe bo Qashqaia mi już zabrała, miałem mieć już S3 przecież :) Jak po tym Swifcie wsiądę do S3 to się zgubię :)
Klimek dobre podsumowanie sam juz przez te 9 miesiecy zapomnialem z samej zasady dlaczego ja wybralem diesla i dlaczego taki kolor a nie inny …
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

ciusiek101 pisze: 15 kwie 2022, o 22:24
Klimekpl pisze: 15 kwie 2022, o 18:09 Ja dopiero 7 miesięcy czekam i pewnie poczekam jeszcze ze 4 jak będzie trzeba choć niesmak i wku... jest nie ukrywam. Chyba pojadę do salonu sobie posiedzieć w S3 bo trochę zapomniałem już co zamówiłem. Śmigam sobie teraz od kilku miesięcy Swiftem od żony hehehhehe bo Qashqaia mi już zabrała, miałem mieć już S3 przecież :) Jak po tym Swifcie wsiądę do S3 to się zgubię :)
Klimek dobre podsumowanie sam juz przez te 9 miesiecy zapomnialem z samej zasady dlaczego ja wybralem diesla i dlaczego taki kolor a nie inny …
Haha, ja podobnie. 9 miesięcy czekania i przy okazji poszedłem posiedzieć w Superbie w salonie sprawdzić, czy ciągle się mieszczę j czy ciągle mi się podoba 😂. Na szczęście nie urosłem tak bardzo przez ten czas i ciągle mieszczą się moje 2 metry z przodu oraz z tyłu, nawet jakbym musiał siedzieć za sobą samym 🙂
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

Kasper pisze: 15 kwie 2022, o 21:39 ;)
bobrucznik pisze: 15 kwie 2022, o 17:03
artho pisze: 15 kwie 2022, o 14:01

bobrucznik, co tam wyrwałeś innego? 🙃
Trafiłem fajna okazję na przejęcie cesji leasingu Volvo XC60 z przebiegiem 6000km i wszystko wskazuje na to że się uda dopiąć temat i odbiór pojazdu na majówkę :D i nie będzie człowiek myślał czy będą koszty w tym roku czy nie będą bo tylko najstarsi górale wiedzą kiedy się coś wyprodukuje 🤣
No i super gratulacje... teraz myk na forum volvo. Żegnamy
Hehehe Wesołych Świąt kolego i więcej luzu... pozwól że pożegnam się z tym forum sam jak będę miał Volvo pod domem. Do tego czasu jeszcze wciąż czekam na Superba 😉
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Gratulacje, będziesz mieć świetne i solidne auto, przestronne i pakowne i w sumie ciekawsze i bardziej unikatowe niż Superb! Acz najważniejsze to i tak to, że nie czekasz :)
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Z temu dostępności aut, czytałem jakieś miesiące temu że Toyota świetnie sobie poradziła z kryzysem półprzewodników. Wygląda na to że dobra passa się skończyła. Wczoraj znajoma była się dopytać o kupno corroli i termin oczekiwania.... około roku. Myślałem, że chociaż Japończycy sobie radza
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Już nikt sobie nie radzi. W KIA wycofano nawet opcje zamówienia auta z automatem ( lądują one jedynie w Sportage ).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Ja postanowilem zamowic Kodiaka po prostu z braku terminu Superba / co bedzie 1 to lepsze - mam nadzieje ze superb
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Kodiaq tez 6-9 miesięcy (benzyna)
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

ciusiek101 pisze: 17 kwie 2022, o 22:21 Ja postanowilem zamowic Kodiaka po prostu z braku terminu Superba / co bedzie 1 to lepsze - mam nadzieje ze superb
Mi jakoś pod koniec zeszłego roku przyszło do głowy aby zamówić Superba u kilku różnych dilerów i wziąć ten, który by się szybciej wyprodukował. Teraz widzę że to nie byłby zły pomysł. Jestem ciekaw czy oni robią w centrali jakąś weryfikację czy sprawdzanie na takie ewentualności.
ODPOWIEDZ