Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
symek
Posty: 23
Rejestracja: 12 lis 2021, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: symek »

Dzisiaj do dealera przyjeżdża mój Superb


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

ciusiek101 pisze: 18 kwie 2022, o 18:57 @Artho , @Big, lokalne grono - decyzja zapadla 280 km chyba ze sie nie wyprodukuje - badzmy dobrej mysli
No i super, gratulacje decyzji! Teraz tylko trzymaj kciuki żeby się w miarę szybko wyprodukował.
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Big pisze: 19 kwie 2022, o 11:01
ciusiek101 pisze: 18 kwie 2022, o 18:57 @Artho , @Big, lokalne grono - decyzja zapadla 280 km chyba ze sie nie wyprodukuje - badzmy dobrej mysli
No i super, gratulacje decyzji! Teraz tylko trzymaj kciuki żeby się w miarę szybko wyprodukował.
Dziś byłem u Dealera i powiedział mi przy okazji, że źle wygląda produkcja 280KM. Klient, który zmówił u niego z tym silnikiem Superba czeka od 03.2021 i nie ma żadnego terminu. Dobrze by było gdyby osoby zainteresowane podrążyły temat.
PZDR
Grzeswr
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

U mnie tez pusto. 280 koni w Sportline zamówienie z początku września i brak terminu - dziś pytałem dealera. Dramat, ale dobrze, ze mam inne auto ( Giulie ).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

Jak nie problemy z półprzewodnikami to problemy z silnikami TSI 2.0. Przecież przenieśli produkcję wiązek z Ukrainy do Czech więc nie powinno być opóźnień...
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

3pm_krk pisze: 19 kwie 2022, o 14:35 Jak nie problemy z półprzewodnikami to problemy z silnikami TSI 2.0. Przecież przenieśli produkcję wiązek z Ukrainy do Czech więc nie powinno być opóźnień...
Ciekawe, nie słyszałem nic o tym jeszcze. Masz może jakies źródło mówiące o tym czy słyszałeś od dilera?
Zresztą nowe miejsce może nie pracować z taką wydajnością co poprzednie, już nie mówiąc o backlogu jaki pewnie mają do wypełnienia więc opóźnienia będą jeszcze.

P.S. już znalezlem jedno źródło:
https://www.wnp.pl/motoryzacja/skoda-pr ... 67842.html
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Witam Panowie,
Radość z podjętej decyzji nie trawala jednak dlugo :
- otrzymalem informacje, iz zmiana silnika lub budy = > wskoczenie na koniec kolejki
- problemy z "dostepem" do silnikow 2.0 TSI / wiazki ect znany temat
- globalny przekaz jest taki ze jezeli klient chce szybciej samochod = > bierz Pan diesla

Pozytyw ?
- Dealer gwarantuje utrzymanie ceny z lipca

Smutno kapkę sie porobiło.

PS. Usunelismy z konfiguracji "ALARM", ktory to mialby wydluzyc czas produkcji.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

a brak alarmu czasem nie zwiekszy kosztow polisy ac?
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

stanlej pisze: 20 kwie 2022, o 10:34 a brak alarmu czasem nie zwiekszy kosztow polisy ac?
Zaproponowano dolozenie "pastylki" juz poza procesem produkcyjnym po odbiorze samochodu.... K****a o jakim my tu odbiorze mowimy : )
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

ciusiek101 pisze: 20 kwie 2022, o 10:29 Witam Panowie,
Radość z podjętej decyzji nie trawala jednak dlugo :
- otrzymalem informacje, iz zmiana silnika lub budy = > wskoczenie na koniec kolejki
- problemy z "dostepem" do silnikow 2.0 TSI / wiazki ect znany temat
- globalny przekaz jest taki ze jezeli klient chce szybciej samochod = > bierz Pan diesla

Pozytyw ?
- Dealer gwarantuje utrzymanie ceny z lipca
Ja bym nie rezygnował, czekasz i tak długo i nie wiesz kiedy się doczekasz. "Wskoczenie na koniec kolejki" to przecież bajka, póki nie ma terminu mrożonego. No chyba, że ten diler ma takie zasady ale wtedy zmieniłybm dilera. Gdzie jest to szybko jak czekasz rok :( ...
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Kasper pisze: 18 kwie 2022, o 18:33 Cześć dilerów juz dawno to zauważyła i dlatego np w Poznaniu pobierali zaliczkę ok 10tys. i w przypadku rezygnacji zaliczka przepadała
Zaliczka nie przepada, to wynika wprost z przepisów.
Przepada zadatek, ale w przypadku niewykonania umowy przez Skodę muszą Ci go zwrócić w podwójnej wysokości - dałeś 10 tys. to zwracają 20 tys. (10 tys.Twoich plus 10 tys. od Skody). Żaden dealer nie weźmie raczej zadatku, bo bierze na siebie zbyt duże ryzyko. Gdyby klient po roku czekania na auto (obiecane za 9 miesięcy) wypowiedział umowę z powodu jej niewykonania z winy Skody, to dealer ma problem.
Zaliczki biorą po to, żeby uwiarygodnić zamówienie. Zresztą nie wszyscy - Wimar np. nie chce. Jak rezygnujesz to oddają zaliczkę i sprzedają auto z większym zyskiem:)

Dla ciekawości: sprzedawca w bazie widzi tylko klienta, ale nie widzi szczegółów zamówienia złożonego u innego sprzedawcy (tylko że jest jakieś zamówienie). Nawet w ramach tego samego dealera.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

rozwrot pisze: 20 kwie 2022, o 11:15
Kasper pisze: 18 kwie 2022, o 18:33 Cześć dilerów juz dawno to zauważyła i dlatego np w Poznaniu pobierali zaliczkę ok 10tys. i w przypadku rezygnacji zaliczka przepadała
Zaliczka nie przepada, to wynika wprost z przepisów.
Przepada zadatek, ale w przypadku niewykonania umowy przez Skodę muszą Ci go zwrócić w podwójnej wysokości - dałeś 10 tys. to zwracają 20 tys. (10 tys.Twoich plus 10 tys. od Skody). Żaden dealer nie weźmie raczej zadatku, bo bierze na siebie zbyt duże ryzyko. Gdyby klient po roku czekania na auto (obiecane za 9 miesięcy) wypowiedział umowę z powodu jej niewykonania z winy Skody, to dealer ma problem.
Zaliczki biorą po to, żeby uwiarygodnić zamówienie. Zresztą nie wszyscy - Wimar np. nie chce. Jak rezygnujesz to oddają zaliczkę i sprzedają auto z większym zyskiem:)

Dla ciekawości: sprzedawca w bazie widzi tylko klienta, ale nie widzi szczegółów zamówienia złożonego u innego sprzedawcy (tylko że jest jakieś zamówienie). Nawet w ramach tego samego dealera.
No widzisz temat dotyczył w przypadku zamówienia auta w kilku salonach...odbierasz auto w salonie x a w pozostałych kasa przepada...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Bad news z dziś od Skody:

Superb - rekomendacje na przejście na Diesla.

Opcje limitowane niedostępne jesli auto ma się wyprodukować:
- TOP LED
- PBL - Pakiet Black
- PHB - Wentylacja w L&K
- PHC - Skora z wentylacją
- PK0/PK1 - Hak

Pls to co było wcześniej Side Assis/canton...

Auto z powyższym nie dostaną terminu produkcji więc pewnie przed 25tyg kiedy zmiana a RM23 będzie sie jie wyprodukują...

Na Kodiaqa :
- VW5/VW6 szyby dziwiekochłonne,
- PB4 - fotele ergonomiczne
- PB3 - sportowe fotele, elektrycz, skorzane, wentylowane

Zastanawiam sie nad zmianą na Kodiaqa ale rabaty mniejsze ale nie produkują, tyle ze przed 25tg teraz nie ma szans...

Skoda bezpośrednio ma dzwonić po klientach i pytać czy nie zmienia zdania z wyposażenia czy modelu, Karoq w dieslu nie ma restrykcji narazie

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

ja pierdziele, skąd to info?
Ja mam przypisany wstępny 22 tydzień a mam wszystko to co tu wymienione w wyposażeniu :/
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: 3pm_krk »

stanlej pisze: 20 kwie 2022, o 14:53 ja pierdziele, skąd to info?
Ja mam przypisany wstępny 22 tydzień a mam wszystko to co tu wymienione w wyposażeniu :/
"wstępny" - czyli nie zostanie dotrzymany na 99% i za 2-3 tygodnie okaże się, że albo wypadnie całkowicie (brak terminu produkcji) albo zostanie przesunięty np. na 30-35 tydzień.
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
ODPOWIEDZ