Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Witam,
Dzwonił dealer ... odnosnie mojej zmiany silnika z TDI na TSI 280 .... ( przypomne data zamowienia 6 lipiec ).
Samochód nie wskoczył na koniec kolejki - ma ten sam numer "komisyjny" i został wpisany na listę "priorytetowa".
W piątek informacja ta ma być przekazana do Poznania.
Target ? Nieprzekroczenie 1 roku oczekiwania.
Otrzymalem rowniez informacje ze miedzy 23-26 tyg produkowane beda samochody tylko i wyłącznie bez MATRIXOW.

Mozna jednak cos z tego bedzie ....
rossi141
Posty: 19
Rejestracja: 6 lut 2022, o 09:12
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Kuba
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rossi141 »

Owszem podobają mi się matrixy. Ale nie aż tak żeby urastały do rangi przeszkody, trasy nocą poza miastem to może 15% i to głównie zimę z racji szybkiego zaciemnienia
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

To już każdy ocenia indywidualnie. Ja osobiście jak tylko mam możliwość jazdy na noc, to z tej opcji korzystam. Lepiej mi się jeździ. Pusto, spokój itd. Ale też wtedy dobre światła, to bardzo istotny element wyposażenia i tu bym na ustępstwa nie szedł. Z drugiej strony jak ktoś nie jeździ po nocach, albo porusza się tylko w obrębie aglomeracji, gdzie większość dróg jest oświetlona, to oczywiście można żyć bez matrixów i specjalnie się tego in minus nie odczuje. Zależy od sposobu użytkowania auta.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Ja bym z Matrixów na pewno nie rezygnował.

Jak się przesiadłem z Xenonów z przedlifta, to różnica w jakości oświetlenia gigantyczna. O wiele lepiej świecą, a i automatyczne wycinanie działa zawuażalnie sprawniej (dokładniej wycina konkretne strefy i mam wrażenie, że reaguje szybciej).
Ja też jestem z tych, co lubią jeździć nocą.

Ale to wiadomo, kwestia indywidualna. Komuś innemu to może nie przeszkadzać, albo ma jeszcze dodatkowe motywacje (np. kończący się leasing / wynajem długoterminowy).
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Dokładnie jak rowerek pisze, każdy musi oceniać indywidualnie. Ja np. z jednym poprzednich samochodów wręcz unikałem jazd nocą, bo auto było stare i reflektory słabo dawały. Jak widziałem u innych ksenony albo LED-y to oświetlali mi drogę z daleka :D W innym z kolei klasyczne H7 ale fabryczne EKO-H7 świeciły tragicznie, zmiana na Philips RacingVision zrobiła robotę. Wcześniej w jednym miałem ksenony, ale auto miało 10 lat, więc jakoś tak pech chciał, że drobne problemy z tymi ksenonami się zaczęły, tu przetwornica do wymiany, tam żarniki już słabe, reflektor do regenerowania itd.

Matrixy w Superbie są super, ale niech każdy zważy sytuację swoją i rynkową - dla wielu na pewno lepszym wyborem będzie szybciej odebrać auto.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Ja wstępnie chciałem zrezygnować z Matrixów i pojechałem do salonu obejrzeć na żywo, jednak mnie nie przekonały i pozostawiłem Matrixy.
Obawiam się, że znając moje szczęście, że chytry 2 razy traci. dostane za pół roku z matrixami bez innych fajnych rzeczy jakie wykastrują (przykład Cantona). No ale jakieś decyzje trzeba było podjąć. U nas w salonie w sumie jest tylko jedno auto Superb z czerwca a tak schodzą już z lipca więc może w wakacje coś się ruszy bo ja wrześniowy. Gwarancja ceny jest więc mnie to jakoś nie boli ten czas bardzo.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Trochę off-topic, ale w kontekście matrixów - one się dostosowują cały czas, nawet przy światłach mijania, czy tylko w trybie świateł drogowych?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Wycinanie wiązki uwzgledniajace inne pojazdy dotyczy świateł drogowych, natomiast światła mijania są adaptacyjne tzn. skrętne plus mają kilka trybów pracy. W zależności od prędkości oraz występowania opadów zmieniają kształt snopu światła. Świecą bliżej/dalej, szerzej/węziej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Maliniak pisze: 27 kwie 2022, o 14:44 Trochę off-topic, ale w kontekście matrixów - one się dostosowują cały czas, nawet przy światłach mijania, czy tylko w trybie świateł drogowych?
Ja odpowiem inaczej, z matrixami można mieć włączony tryb auto cały czas i wówczas zapominasz w ogóle że jest coś takiego jak światła drogowe, one przełączają się w sposób płynny doświetlając np. tylko zakręty przy światłach mijania albo uruchamiając poszczególne sektory świateł drogowych natychmiast gdy pojawią się do tego odpowiednie warunki
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Bardzo często jest tak że jadąc jeden za drugim Superb ma włączone drogowe i wycina zarówno auto jadące przed jak i z naprzeciwka. W po lifcie też jest tak że nawet jadąc oświetlona ulicą włącza drogowe (w przed lifcie tego nie było). Faktycznie ksenony z wycinaniem z przedlifta są duuuużo gorsze od ledowych matrixów z polifta.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Przed liftem musiałem Smart Light Assista włączać aby na drogowych jechał czy na wycinanych.
Na auto to tylko wlaczal szam wylaczal swiatla czy tam doswietlal zakrety.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Marcell pisze: 27 kwie 2022, o 15:19
Ja odpowiem inaczej, z matrixami można mieć włączony tryb auto cały czas i wówczas zapominasz w ogóle że jest coś takiego jak światła drogowe, one przełączają się w sposób płynny doświetlając np. tylko zakręty przy światłach mijania albo uruchamiając poszczególne sektory świateł drogowych natychmiast gdy pojawią się do tego odpowiednie warunki
Big pisze: 27 kwie 2022, o 15:35 Bardzo często jest tak że jadąc jeden za drugim Superb ma włączone drogowe i wycina zarówno auto jadące przed jak i z naprzeciwka. W po lifcie też jest tak że nawet jadąc oświetlona ulicą włącza drogowe (w przed lifcie tego nie było). Faktycznie ksenony z wycinaniem z przedlifta są duuuużo gorsze od ledowych matrixów z polifta.
Ja akurat właśnie uważam że trochę przesadzili z tym odpalaniem asystenta Matrixów gdy mamy oświetloną drogę.

Specjalnie wykodowałem sobie to aby asystent świateł drogowych mi się nie wyłączał po wyłączeniu zapłonu tak aby jeździć z ciągle włączonym.

Ale jak jadę dobrze oświetloną S-ką, powyżej ok 80 km/h asystent na siłę się uruchamia - ale przez to dobre oświetlenie jezdni ma problem z rozpoznawaniem świateł innych aut i często oślepia krótkotrwale osoby w innych autach które jadą w tym samym kierunku.

No i niestety nie ma za bardzo jak zmienić parametrów pracy systemu.
siemi1 pisze: 27 kwie 2022, o 16:02 Przed liftem musiałem Smart Light Assista włączać aby na drogowych jechał czy na wycinanych.
Na auto to tylko wlaczal szam wylaczal swiatla czy tam doswietlal zakrety.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Tu się nic nie zmieniło, zasada uruchamiania asystenta świateł drogowych jest taka sama.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

ciusiek101 pisze: 27 kwie 2022, o 10:58 Otrzymalem rowniez informacje ze miedzy 23-26 tyg produkowane beda samochody tylko i wyłącznie bez MATRIXOW.
Jeżeli to prawda to namawiają pewną grupę zniecierpliwionych klientów żeby zapchali im tę dziurę rezygnując z matrixów.
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Big pisze: 27 kwie 2022, o 15:35 Faktycznie ksenony z wycinaniem z przedlifta są duuuużo gorsze od ledowych matrixów z polifta.
Ale i tak lepsze niż poliftowe Basic Led ;)
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wjabl »

To może i ja coś dodam w temacie Matrixów w Superbie FL.
Przesiadłem się z przedliftowrgo Superba Ambition, w którym miałem skrętne biksenony bez asystenta drogowych i wycinania. Początkowo bylem bardzo zdegustowany....i chyba po drugiej jeździe nocnej podjechałem do ASO na regulację (podniesienie). Od tego momentu polubiliśmy się z ksenonami. Skonczyl się leasing i zamowilem Superba FL z matrixami.
W miedzy czasie zmieniono samochod mojej małżonce na T-Roca ze światłami led - tam dostępne byly tylko zwykle ledy (przedlift)....i doznałem lekkiego rozczarowania. Swiatla, mimo że mają funkcje automatycznych drogowych świecą baaaardzo przeciętnie-uwazam, że dużo gorzej niż biksenon w Superbie.
....tak więc z lekkim niepokojem czekałem na Superba FL z matrixami....i na szczęście się nie rozczarowałem. Jeśli chodzi o swiatla led to jest przepaść pomiędzy basic led w trocu a Matrix w Superb.
Wycinanie dziala rewelacyjnie, światło jest jasne i równomierne.
Nie wiem jak swieci basic led w Superb....ale jeśli tak jak w trocu.....to ja bym za nic w świecie nie rezygnował z Matrixow. Uważam, że są warte ceny i czasu....
ODPOWIEDZ