Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Tylko że w zamówionym przeze mnie równolegle Karoqu Matrixy są dostępne. Tam odpadają inne elementy wyposażenia, ale na razie nikt do mnie w tej sprawie nie dzwonił.
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wjabl »

Marcell pisze:Sądzę że nawet jeśli nie całe lampy to inne podzespoły elektroniczne wchodzące w ich skład mogą być produkowane na Tajwanie lub w Chinach a przez tamtejsze lockdowny i ograniczenia w przepustowości portów jest i będzie kłopot z ich dostępnością
Hejka, lampa matrix jest produkowana na Słowacji.....a przetwornica w Chinach.... przynajmniej te w moim samochodzieObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Ok, to dobrze, bo wg mojej wiedzy w takiej przetwornicy nie ma żadnych blockerów, tj elementów których nie ma i nie da się zastąpić innymi. To nie jest jakiś kosmos w środku, prędzej bym się spodziewał że kuleje dostępność LEDów jako takich
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Może VAG zdecydował, że ledy i przetwornice idą do Porsche, Audi, VW a na końcu do Skody. I zabrakło.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

rozwrot pisze: 2 maja 2022, o 09:33 Otrzymałem kolejną informację.
- rezygnuję z matrixów - auto do odebrania w 2022 r. (bez wskazania miesiąca),
- zostają przy matrixach - auto do odebrania w lutym/marcu 2023.

M.

hmmm...? Mi mój sprzedawca powiedział, że wstrzymana produkcja aut z lampami matrix ma być przez dwa miesiące maj i czerwiec. Ciekawe na jakiej podstawie jest data: lutym/marcu 2023? To bym miał auto 1,5 roku od zamówienia trochę farsa...

Już bym był skłonny mieć te lampy bez funkcji wycinania ale z dynamicznym kierunkowskazem led. Śmiech na sali, że w 21 wieku jest problem z technologią rodem z ozdób choinkowych.
lu_lucynka
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2022, o 20:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lu_lucynka »

Przed weekendem majowym rozmawialiśmy z dealerem po kolejnym przesunięciu terminu produkcji z 17 na 23 tr. Powiedział nam, że rezygnacja z matrixów może przyspieszyć termin - zrezygnowaliśmy. Dziś tel z zatwierdzonym terminem produkcji na 22 tydzień (30.05-05.06:) (zamowienie z 21.07.2021)

I teraz mam pytanie, jak dlugo moze potrwać odbior samochodu po produkcji? 25.06 wyjezdzamy i mielismy nadzieje, że do tego czasu samochód bedzie bo ciezko zmiescic sie z dwojką małych dzieci na dluzszy wyjazd w astrze sedan:p
Jak wyglądały wasze doświadczebia z czasem odbioru od momentu wyprodukowania? :)
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Kurcze z jednej strony zazdroszczę wykastrowanym z matrixów, że już idą na taśmę a z drugiej bardzo bym chciał te lampy :(

dylemat....
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Klimekpl pisze: 4 maja 2022, o 10:28 Kurcze z jednej strony zazdroszczę wykastrowanym z matrixów, że już idą na taśmę a z drugiej bardzo bym chciał te lampy :(

dylemat....
Czekam 11 miesięcy to ja sobie jeszcze poczekam. Mi to już różnicy nie robi, kolejne wakacje rozwalone i tak i tak :(
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
pwr218448
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2022, o 21:55
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Radek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pwr218448 »

lu_lucynka pisze: 4 maja 2022, o 08:36 Przed weekendem majowym rozmawialiśmy z dealerem po kolejnym przesunięciu terminu produkcji z 17 na 23 tr. Powiedział nam, że rezygnacja z matrixów może przyspieszyć termin - zrezygnowaliśmy. Dziś tel z zatwierdzonym terminem produkcji na 22 tydzień (30.05-05.06:) (zamowienie z 21.07.2021)

I teraz mam pytanie, jak dlugo moze potrwać odbior samochodu po produkcji? 25.06 wyjezdzamy i mielismy nadzieje, że do tego czasu samochód bedzie bo ciezko zmiescic sie z dwojką małych dzieci na dluzszy wyjazd w astrze sedan:p
Jak wyglądały wasze doświadczebia z czasem odbioru od momentu wyprodukowania? :)
31.01 produkcja, 07.02 w Poznaniu, 10.02 u dealera.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Gdyby kogoś zaniepokoiło (jak mnie), czy rezygnacja z matrixów oznacza również rezygnację z full led z tyłu, to dealer twierdzi, że nie.
jbeetle
Posty: 20
Rejestracja: 1 gru 2021, o 10:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jbeetle »

Aktualizacja z mojej strony: 21 -> 23 tydzień, dodatkowo Dealer napisał (wrzucił też screenshot), że to "tydzień zamknięty" i raczej nie powinno się nic zmienić.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

lu_lucynka pisze: 4 maja 2022, o 08:36 Przed weekendem majowym rozmawialiśmy z dealerem po kolejnym przesunięciu terminu produkcji z 17 na 23 tr. Powiedział nam, że rezygnacja z matrixów może przyspieszyć termin - zrezygnowaliśmy. Dziś tel z zatwierdzonym terminem produkcji na 22 tydzień (30.05-05.06:) (zamowienie z 21.07.2021)

I teraz mam pytanie, jak dlugo moze potrwać odbior samochodu po produkcji? 25.06 wyjezdzamy i mielismy nadzieje, że do tego czasu samochód bedzie bo ciezko zmiescic sie z dwojką małych dzieci na dluzszy wyjazd w astrze sedan:p
Jak wyglądały wasze doświadczebia z czasem odbioru od momentu wyprodukowania? :)
U mnie produkcja 9 marca. Auto u dealera było 16 marca. Czyli tydzień czasu od chwili jego wyprodukowania.
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

jbeetle pisze: 4 maja 2022, o 11:30 Aktualizacja z mojej strony: 21 -> 23 tydzień, dodatkowo Dealer napisał (wrzucił też screenshot), że to "tydzień zamknięty" i raczej nie powinno się nic zmienić.
Dzieki za info. Dobra wiadomosc.
Ciekawi mnie ten 23 tydzien bo ja jak wspomnialem wczesniej dostalem info ze miedzy 23-26 tyg tylko bez matrixow beda produkowane ...
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Czy ktoś się w ogóle orientuje czy w przyszłości byłaby opcja dorzucenia matrixów? Czy to niewykonalne? ASO pewnie powie, że albo nie do zrobienia albo koszt 50k.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Ciężka sprawa raczej, inne wiązki, układ automatycznego poziomowania, spryskiwacze a zatem inny zderzak, soft - sporo innych rzeczy wiąże się z tym poza samymi lampami. Kiedyś rozkminiałem temat wymiany lamp w Renault Clio ze zwykłych H7 z osobnymi ledami w zderzaku na Pure Led (czyli odpowiednik takich basic led jak w S3) i okazało się to całkiem nieopłacalne. Oprócz innych kabli i kostek oraz zderzaka, inne zaczepy, jakieś zbiorniczki umieszczone po innej stronie komory silnika, a tam przecież nie było żadnych zaawaansowanych układów które występują przy matrixach.
ODPOWIEDZ