Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Veyron pisze:
adamzory pisze: 2 cze 2022, o 07:52 Hej, pytanko mam. Flotowiec powiedział mi na podstawie informacji ze skody, że zamówione w kwietniu 2021 auto jesli nie wyprodukuje sie do zmiany roku modelowego z 22 na 23 (czyli chyba do przełomu VII - VIII 2022) to zamówienie się automatycznie kasuje. To prawda ?
Ciekawe. Jeszcze takie coś tutaj nie padło. Mi to śmierdzi jakąś ściema. Podniesc cenę ze względu na zmiany w wyposażeniu mogę zrozumieć ale aby anulować przez to że Skoda nie zrobiła auta to dziwne.
Może to na rękę komuś z floty lub dielera aby to zamówienie "przepadło" bo auto już dawno jeździ gdzieś indziej?
Auta ktore byly zam. w 2021 co byly wrzucone na liste RM22 wypadly z niej wszystkie i teraz importer recznie przezuca te zamowienia na RM23 te ktore wyłapią termin do produkcji jeszcze w wakacje z odbiorem do końca sierpnia moga wylapac tylko podwyzke 3,5k pln inne moga stracic rabaty porzednie i miec przeliczone na nowo po nowych cenniach, braku wsparcia prawie 7k pln jak bylo wczesnij i mnijsze rabaty tak slyszalem. Moj delaer cisnie importera bo ma dobry kontak tam aby moj sie jakims cudem wyprodukowal.
Nie mam zadnej umowy jak juz ktos pytal tylko na gebe ale współpracuje z tym dealerem od 8lat.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Ja pytałem mojego handlowca w Skodzie... to ma jeszcze samochody bez terminu produkcji 1 z Kwietnia 21 i jakoś 3 z Czerwca potem ja z Lipca.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

info z dzisiaj - status: przekazane do produkcji, cokolwiek to znaczy :D
MikiM
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2021, o 09:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MikiM »

Do mnie tez dzwoniła Pani ze skody i pytała czy potwierdzam, że mam złożone zamówienie. Żadnych dodatkowych informacji nie chciała udzielić.
Generalpaton
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2022, o 12:44
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Generalpaton »

Jestem tu nowy. Zamówiłem Skodę Superb 2.0 280km L@K w czerwcu 2021 roku. Najpierw dostawa grudzień, potem marzec potem czerwiec. Zamówiłem w Niemczech na firmę. Informacja z piątku. Skoda będzie dostarczona nie wcześniej niż w MAJU 2023. Dramat. Nigdy więcej Skody. Staram się zrezygnować z zakupu bo żeby 2 lata czekać na auto to już jest dramat. Żeby tak mieć klienta głęboko żeby w czerwcu powiedzieć że nie będzie w tym roku. . No to jest OSZUSTWO.
Generalpaton
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2022, o 12:44
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Generalpaton »

Jestem tu nowy. Zamówiłem Skodę Superb 2.0 280km L@K w czerwcu 2021 roku. Najpierw dostawa grudzień, potem marzec potem czerwiec. Zamówiłem w Niemczech na firmę. Informacja z piątku. Skoda będzie dostarczona nie wcześniej niż w MAJU 2023. Dramat. Nigdy więcej Skody. Staram się zrezygnować z zakupu bo żeby 2 lata czekać na auto to już jest dramat. Żeby tak mieć klienta głęboko żeby w czerwcu powiedzieć że nie będzie w tym roku. . No to jest OSZUSTWO.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

Czyli nie tylko w Polsce takie cyrki. Współczuję serdecznie :(
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Sam czekam na S3 Sportline, ale mam smutne przypuszczenie - auta zamówione w 2021 z dużym rabatem nie zostaną nam wydane. Dilerom to się zupełnie nie opłaca. Po starych cenach, ze sporym rabatem nierzadko…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »


3pm_krk pisze: Czy ja dobrze widzę, że Superb 280 KM 4x4 L&K kosztuje w przeliczeniu na PLN 250 000 zł?
Zerknolem na ceny innych wersji
Scout TDI 214.200 PLN po przeliczeniu, teraz w PL RM22 185.900 PLN to jest 28.300 roznicy( tyle ze jest tam juz Amundsen, ACC, kamera cofania, szyby dźwiękoszczelne)!!
Grubo.
Co ciekawe w cenniku CZ Scout Bazuje/ma to co Style plus dod. Co w Scout
U nas z tego co pamietam na Ambition bazuje.


Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

siemi1 pisze: 4 cze 2022, o 21:33
3pm_krk pisze: Czy ja dobrze widzę, że Superb 280 KM 4x4 L&K kosztuje w przeliczeniu na PLN 250 000 zł?
Zerknolem na ceny innych wersji
Scout TDI 214.200 PLN po przeliczeniu, teraz w PL RM22 185.900 PLN to jest 28.300 roznicy( tyle ze jest tam juz Amundsen, ACC, kamera cofania, szyby dźwiękoszczelne)!!
Grubo.
Co ciekawe w cenniku CZ Scout Bazuje/ma to co Style plus dod. Co w Scout
U nas z tego co pamietam na Ambition bazuje.


Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Tak jest, czasy gdy Czechy byly tańsze albo na równi z Polska już minęły. Jedyne co to cena piwa jest ciągle konkurencyjna 🙂
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Trzeba być zdrowo pie... żeby za Superba 3, nawet LK na full wypasie, dać ćwierć bańki. Jeździłem w zeszłym tygodniu w ramach przypomnienia (na auto czekam już prawie rok, zapomniałem jak jazdy próbne wyglądały i jakie były moje odczucia) i naprawdę mocno się zastanawiam na co ja do cholery czekam.
DSG jest beznadziejne, dusi silnik, zmienia biegi za wcześnie. Auto ma bolączki typowego automatu z DSG - podszarpuje, robi głupoty, kickdown powoduje zajebistego laga podczas którego nie dzieje się nic. Mimo 280KM pod butem wyprzedzanie trzeba mocno planować bo redukcja z 7 na 3 trwa wieki. I to co mnie mocno wk... a jest typowe dla nowoczesnych aut - wciskam gaz, do połowy nie dzieje się nic (bo DSG trzyma obroty na 1000-1400), auto próbuje przyspieszyć ale przy 1200 obr po prostu brak mocy, dociskam mocno gaz po czym następuje redukcja (z lagiem) o 3 biegi, silnik się wkręca na wysokie obroty, zaczyna ryczeć i idzie jak rakieta...
Sam silnik - przy spokojnej jeździe cichy, przy dynamicznej ryczy ponad miarę i brzmi po prostu średnio (niestety, uroki R4). Pali przeciętnie, nie powiedziałbym że jest oszczędny. Na moje 1h jazdy próbnej średnie spalanie wyszło 18l/100.
Wnętrze poprawne, zalatuje nieco tandetą spod znaku piano black. Rozwala mnie ta mini roletka przy schowku, kicz..

Boję się że ta Skoda robi wrażenie tylko tym że jest fabrycznie nowa - środek czyściutki, nic nie jest zakurzone, porysowane, wszystko działa. 250k w życiu bym za to nie dał, zastanawiam się czy 200k w ogóle warto pakować...
Ostatnio zmieniony 5 cze 2022, o 15:49 przez wac_law, łącznie zmieniany 1 raz.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

wac_law pisze: 5 cze 2022, o 08:11 Trzeba być zdrowo pierdolniętym żeby za Superba 3, nawet LK na full wypasie, dać ćwierć bańki. Jeździłem w zeszłym tygodniu w ramach przypomnienia (na auto czekam już prawie rok, zapomniałem jak jazdy próbne wyglądały i jakie były moje odczucia) i naprawdę mocno się zastanawiam na co ja do cholery czekam.
DSG jest beznadziejne, dusi silnik, zmienia biegi za wcześnie. Auto ma bolączki typowego automatu z DSG - podszarpuje, robi głupoty, kickdown powoduje zajebistego laga podczas którego nie dzieje się nic. Mimo 280KM pod butem wyprzedzanie trzeba mocno planować bo redukcja z 7 na 3 trwa wieki. I to co mnie mocno wkurwia a jest typowe dla nowoczesnych aut - wciskam gaz, do połowy nie dzieje się nic (bo DSG trzyma obroty na 1000-1400), auto próbuje przyspieszyć ale przy 1200 obr po prostu brak mocy, dociskam mocno gaz po czym następuje redukcja (z lagiem) o 3 biegi, silnik się wkręca na wysokie obroty, zaczyna ryczeć i idzie jak rakieta...
Sam silnik - przy spokojnej jeździe cichy, przy dynamicznej ryczy ponad miarę i brzmi po prostu średnio (niestety, uroki R4). Pali przeciętnie, nie powiedziałbym że jest oszczędny. Na moje 1h jazdy próbnej średnie spalanie wyszło 18l/100.
Wnętrze poprawne, zalatuje nieco tandetą spod znaku piano black. Rozwala mnie ta mini roletka przy schowku, kicz..

Boję się że ta Skoda robi wrażenie tylko tym że jest fabrycznie nowa - środek czyściutki, nic nie jest zakurzone, porysowane, wszystko działa. 250k w życiu bym za to nie dał, zastanawiam się czy 200k w ogóle warto pakować...
Praca DSG to chyba bolączka większości vag'ów. Zaraz po końcu gwarancji trzeba lecieć i robić program skrzyni. Niektórzy nie wytrzymują i zaraz po wyjeździe z salonu jadą poprawiać fabrykę. Ekologia zabija motoryzacje, niestety.
Co z tego że wypasiony LK kosztuje 250k jak konkurencja z podobnym wyposażeniem będzie kosztować 300k+. Takie mamy czasy.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Maciejas
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2022, o 21:35
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maciejas »

wac_law pisze: 5 cze 2022, o 08:11 Trzeba być zdrowo pierdolniętym żeby za Superba 3, nawet LK na full wypasie, dać ćwierć bańki. Jeździłem w zeszłym tygodniu w ramach przypomnienia (na auto czekam już prawie rok, zapomniałem jak jazdy próbne wyglądały i jakie były moje odczucia) i naprawdę mocno się zastanawiam na co ja do cholery czekam.
DSG jest beznadziejne, dusi silnik, zmienia biegi za wcześnie. Auto ma bolączki typowego automatu z DSG - podszarpuje, robi głupoty, kickdown powoduje zajebistego laga podczas którego nie dzieje się nic. Mimo 280KM pod butem wyprzedzanie trzeba mocno planować bo redukcja z 7 na 3 trwa wieki. I to co mnie mocno wkurwia a jest typowe dla nowoczesnych aut - wciskam gaz, do połowy nie dzieje się nic (bo DSG trzyma obroty na 1000-1400), auto próbuje przyspieszyć ale przy 1200 obr po prostu brak mocy, dociskam mocno gaz po czym następuje redukcja (z lagiem) o 3 biegi, silnik się wkręca na wysokie obroty, zaczyna ryczeć i idzie jak rakieta...
Sam silnik - przy spokojnej jeździe cichy, przy dynamicznej ryczy ponad miarę i brzmi po prostu średnio (niestety, uroki R4). Pali przeciętnie, nie powiedziałbym że jest oszczędny. Na moje 1h jazdy próbnej średnie spalanie wyszło 18l/100.
Wnętrze poprawne, zalatuje nieco tandetą spod znaku piano black. Rozwala mnie ta mini roletka przy schowku, kicz..

Boję się że ta Skoda robi wrażenie tylko tym że jest fabrycznie nowa - środek czyściutki, nic nie jest zakurzone, porysowane, wszystko działa. 250k w życiu bym za to nie dał, zastanawiam się czy 200k w ogóle warto pakować...
Dlatego osobiście zdecydowałem się na wersję Ambition 2.0 tsi 190 KM z kilkoma dodatkami za 150k pln. Auto zamówiłem 15.02.2022 i po weekendzie mam odbiór - co prawda z automatu poszła z centrali informacja o wykasowaniu matrixów - trochę nad tym ubolewam ale trudno. W moim przypadku auto ma służyć do jazdy z punktu A do B i nie wyobrażam sobie szpikować auta nie wiadomo czym dopłacać za to 50 tysięcy (z połowy systemów nie będę korzystał) i czekać za nim rok czy półtora nie wiedząc w ogóle czy i kiedy w końcu będzie. Rozumiem, że czasy są ciężkie dla producentów itd. ale żeby nie byli w stanie wyprodukować jakichś podzespołów przez rok to grube przegięcie.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Dlatego ja wziąłem Giulie Veloce 2.0 280 z bardzo szybka skrzynia ZF8HP, mega precyzyjnym układem kierowniczym, świetnie zestrojonym zawieszeniem. Nawet ten ich napęd 4x4 oparty na Haldexie jest słaby w stosunku do konkurencji. Superb nie nadaje się do szybkiej jazdy idynamicznej jazdy, jest pod tym względem dramatyczny. Ma bardzo dużo miejsca, super bagażnik i ma lampy matrix. Jednak jeździ to mega cieniutko w stosunku do Giulii czy BMW 3.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Maciejas pisze:
wac_law pisze: 5 cze 2022, o 08:11 Trzeba być zdrowo pierdolniętym żeby za Superba 3, nawet LK na full wypasie, dać ćwierć bańki. Jeździłem w zeszłym tygodniu w ramach przypomnienia (na auto czekam już prawie rok, zapomniałem jak jazdy próbne wyglądały i jakie były moje odczucia) i naprawdę mocno się zastanawiam na co ja do cholery czekam.
DSG jest beznadziejne, dusi silnik, zmienia biegi za wcześnie. Auto ma bolączki typowego automatu z DSG - podszarpuje, robi głupoty, kickdown powoduje zajebistego laga podczas którego nie dzieje się nic. Mimo 280KM pod butem wyprzedzanie trzeba mocno planować bo redukcja z 7 na 3 trwa wieki. I to co mnie mocno wkurwia a jest typowe dla nowoczesnych aut - wciskam gaz, do połowy nie dzieje się nic (bo DSG trzyma obroty na 1000-1400), auto próbuje przyspieszyć ale przy 1200 obr po prostu brak mocy, dociskam mocno gaz po czym następuje redukcja (z lagiem) o 3 biegi, silnik się wkręca na wysokie obroty, zaczyna ryczeć i idzie jak rakieta...
Sam silnik - przy spokojnej jeździe cichy, przy dynamicznej ryczy ponad miarę i brzmi po prostu średnio (niestety, uroki R4). Pali przeciętnie, nie powiedziałbym że jest oszczędny. Na moje 1h jazdy próbnej średnie spalanie wyszło 18l/100.
Wnętrze poprawne, zalatuje nieco tandetą spod znaku piano black. Rozwala mnie ta mini roletka przy schowku, kicz..

Boję się że ta Skoda robi wrażenie tylko tym że jest fabrycznie nowa - środek czyściutki, nic nie jest zakurzone, porysowane, wszystko działa. 250k w życiu bym za to nie dał, zastanawiam się czy 200k w ogóle warto pakować...
Dlatego osobiście zdecydowałem się na wersję Ambition 2.0 tsi 190 KM z kilkoma dodatkami za 150k pln. Auto zamówiłem 15.02.2022 i po weekendzie mam odbiór - co prawda z automatu poszła z centrali informacja o wykasowaniu matrixów - trochę nad tym ubolewam ale trudno. W moim przypadku auto ma służyć do jazdy z punktu A do B i nie wyobrażam sobie szpikować auta nie wiadomo czym dopłacać za to 50 tysięcy (z połowy systemów nie będę korzystał) i czekać za nim rok czy półtora nie wiedząc w ogóle czy i kiedy w końcu będzie. Rozumiem, że czasy są ciężkie dla producentów itd. ale żeby nie byli w stanie wyprodukować jakichś podzespołów przez rok to grube przegięcie.
Rozsądne podejście i rozsądna cena. Tak, jak piszesz - zamówiłem ma początku września 2021 wersje 2.0 4x4 280 koni z mocnym wyposażeniem i ani widu, ani choćby słychu…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ