Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2355
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »


Maciejas pisze:[

Dlatego osobiście zdecydowałem się na wersję Ambition 2.0 tsi 190 KM z kilkoma dodatkami za 150k pln. Auto zamówiłem 15.02.2022 i po weekendzie mam odbiór
.
Dopisz sie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
rossi141
Posty: 19
Rejestracja: 6 lut 2022, o 09:12
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Kuba
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rossi141 »

Ja mam już zarejestrowany ubezpieczony odbior w środę
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

pejot pisze: 5 cze 2022, o 08:57

Praca DSG to chyba bolączka większości vag'ów. Zaraz po końcu gwarancji trzeba lecieć i robić program skrzyni. Niektórzy nie wytrzymują i zaraz po wyjeździe z salonu jadą poprawiać fabrykę. Ekologia zabija motoryzacje, niestety.
Co z tego że wypasiony LK kosztuje 250k jak konkurencja z podobnym wyposażeniem będzie kosztować 300k+. Takie mamy czasy.
Jak ktoś się przesiada z manuala to to DSG wydaje się spoko, ale ja obecnie mam auto z tiptronic i mimo wielu lat na karku to skrzynia sprawa o wiele lepsze wrażenie. To jest inny świat, szybsza reakcja na gaz, auto sobie potrafi 15km/h płynąć na trzecim biegu, zmiana z 6 na 3 nie trwa tak długo jak w DSG... DSG jest świetne na start od zera z butem w podłodze, wtedy skrzynia ma prosty scenariusz zmiany biegów i go realizuje szybko, ale przy normalnej jeździe redukcja o 3-4 biegi trwa o wiele dłużej niż w takim tipie



Maciejas pisze: 5 cze 2022, o 09:18
Dlatego osobiście zdecydowałem się na wersję Ambition 2.0 tsi 190 KM z kilkoma dodatkami za 150k pln.
Kurde, i tu masz totalną rację. Jak z uwagi na to że śmigam teraz ponad 300KM dieslem to szukałem czegoś o zbliżonych osiągach i juz nie-diesla (z uwagi na ekooszołomstwo). Padło na Superba i cóż - do setki jest szatan, mój ciężki V6 nie ma podejścia, ale w trasie? Mój stary diesel jest i przyjemniejszy, i CICHSZY (nie znoszę tego "ryku" R4, żeby to było 3.0 TFSI to by jeszcze miało sens) i zdecydowanie mniej pali.

No naprawdę, po roku czekania zastanawiam się czy w ogóle warto. Jedyne czego mi w moim aucie brakuje to panoramiczny dach i wentylacja w fotelach. Może zbyt wiele wymagam od Skody, ale do diabła, to auto kosztuje ponad 200 klocków
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Ja z kolei testowałem 2.0 TDI 200KM 4x4 DSG i o ile zawieszenie faktycznie jest słabe (mam porównanie do Mondeo MK5), to napęd i skrzynia biegów bardzo mi pasuje.
Ja na wszelki wypadek zaMówiłem też Kodiaqa:-)
artho
Posty: 1106
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

wac_law pisze: 5 cze 2022, o 10:55ale przy normalnej jeździe redukcja o 3-4 biegi trwa o wiele dłużej niż w takim tipie
Kto przy normalnej jeździe redukuje o 4 biegi :mrgreen: :mrgreen:
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

artho pisze: 5 cze 2022, o 22:21
wac_law pisze: 5 cze 2022, o 10:55ale przy normalnej jeździe redukcja o 3-4 biegi trwa o wiele dłużej niż w takim tipie
Kto przy normalnej jeździe redukuje o 4 biegi :mrgreen: :mrgreen:
Kolega ma inne doświadczenia i oczekiwania. Dla mnie DSG wystarcza do normalnej jazdy i sporadycznego uciekania ze skrzyżowania.
Przy jeździe dynamicznej i jak mam zrzucac więcej przełożeń to tryb sportowy daje radę. Dużo lepsza reakcja na gaz i szybsza praca skrzyni
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

zalezi pisze: 5 cze 2022, o 09:41 Dlatego ja wziąłem Giulie Veloce 2.0 280 z bardzo szybka skrzynia ZF8HP, mega precyzyjnym układem kierowniczym, świetnie zestrojonym zawieszeniem. Nawet ten ich napęd 4x4 oparty na Haldexie jest słaby w stosunku do konkurencji. Superb nie nadaje się do szybkiej jazdy idynamicznej jazdy, jest pod tym względem dramatyczny. Ma bardzo dużo miejsca, super bagażnik i ma lampy matrix. Jednak jeździ to mega cieniutko w stosunku do Giulii czy BMW 3.
Żeby jeszcze było tyle miejsca co w Superbie, ale już to wałkowaliśmy ;)
artho
Posty: 1106
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Bardziej chodzi mi o to, że to nie jest porównanie Tiptronic vs DSG, tylko mapa 1 vs mapa 2. W niektórych nowych Audi zwłaszcza w trybach eko reakcja na gaz także jest kiepska :P
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

artho pisze: 6 cze 2022, o 13:05 Bardziej chodzi mi o to, że to nie jest porównanie Tiptronic vs DSG, tylko mapa 1 vs mapa 2. W niektórych nowych Audi zwłaszcza w trybach eko reakcja na gaz także jest kiepska :P
Zawsze można wgrać pedała z Audi 😂🤣😅😁😄
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Obiło mi się o uszy - niepotwierdzone, ze z L&K z pakietu comfort wypada grzanie przedniej szyby - ktoś też to słyszał już może?
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: enocylhdclub »

Potrzebuję porady. Mam obecnie Superba 2019 r. 4x4, webasto, automat 220KM w dieslu. Samochód ma praktycznie pełne wyposażenie. Przejechałem nim już prawie 100k km. W sierpniu mogę go sprzedać bez podatku.
Myślę teraz nad dwoma opcjami.
Pierwsza to jeździć nim do 200k czyli kolejne 3-4 lata i wtedy wymienić na coś innego.
Druga to sprzedać w dobrych pieniądzach, myślę, że 110 - 120k do osiągnięcia i wziąć w leasing nowego Superba, Kodiaqa a może dołożyć do Highlandera w hybrydzie.

Druga opcja jest spoko bo niskim kosztem zyskuje nowe auto, bo kwotę ze sprzedaży obecnego przeznaczyłbym na maksymalną wpłatę i miał niskie raty na 3-4 lata.

Pierwsza opcja wiadomo. Mam całkiem świeże, sprawdzone auto, które lubię :)

Co byście zrobili?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

enocylhdclub pisze: 7 cze 2022, o 15:31 Potrzebuję porady. Mam obecnie Superba 2019 r. 4x4, webasto, automat 220KM w dieslu. Samochód ma praktycznie pełne wyposażenie. Przejechałem nim już prawie 100k km. W sierpniu mogę go sprzedać bez podatku.
Myślę teraz nad dwoma opcjami.
Pierwsza to jeździć nim do 200k czyli kolejne 3-4 lata i wtedy wymienić na coś innego.
Druga to sprzedać w dobrych pieniądzach, myślę, że 110 - 120k do osiągnięcia i wziąć w leasing nowego Superba, Kodiaqa a może dołożyć do Highlandera w hybrydzie.

Druga opcja jest spoko bo niskim kosztem zyskuje nowe auto, bo kwotę ze sprzedaży obecnego przeznaczyłbym na maksymalną wpłatę i miał niskie raty na 3-4 lata.

Pierwsza opcja wiadomo. Mam całkiem świeże, sprawdzone auto, które lubię :)

Co byście zrobili?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
Sorki ale przenioslbym temat do innego watku
lu_lucynka
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2022, o 20:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lu_lucynka »

U mnie dzień zaczął się od dobrych wieści od dealera:) moj superb sportline zamawiany 21.07.2021 jest już w drodze do salonu:) na początku maja podjeliśmy decyzje o rezygnacji z matrixów i od razu wskoczył zamkniety termin produkcji:) w przyszlym tygodniu odbior:) wyrobimy się przed wyjazdem na wakacje:D
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

lu_lucynka pisze: 8 cze 2022, o 09:24 U mnie dzień zaczął się od dobrych wieści od dealera:) moj superb sportline zamawiany 21.07.2021 jest już w drodze do salonu:) na początku maja podjeliśmy decyzje o rezygnacji z matrixów i od razu wskoczył zamkniety termin produkcji:) w przyszlym tygodniu odbior:) wyrobimy się przed wyjazdem na wakacje:D
Gratulacje. Ale muszę dodać że matrixy robią robotę podczas nocnych podróży...wiele razy doświadczyłem super jakości oświetlenia drogi
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Klimekpl pisze: 7 cze 2022, o 13:33 Obiło mi się o uszy - niepotwierdzone, ze z L&K z pakietu comfort wypada grzanie przedniej szyby - ktoś też to słyszał już może?
tak samo z Sportline, jest jako opcja dodatkowo platna poza pakietem.
ODPOWIEDZ