Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Nemesis100
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2022, o 11:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Nemesis100 »

rozwrot pisze: 29 sie 2022, o 20:26 Już przestańcie narzekać na czas oczekiwania, wyposażenie. Jest LEPIEJ niż było :D :D :D

https://tinypic.host/images/2022/08/29/cinque.jpg
No no moi rodzice kupowali tak fiata uno... To były czasy.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mario789 »

Moi rodzice mieli „cieniasa” 900 😁 za dzieciaka tym w niedziele z Tata jeździłem po polnej drodze - aż się rozmarzyłem 😁
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

I wszyscy wchodzili! A tutaj ludzie jęczą, że poniżej Superba sięnie zmieszczą😁
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Nowy news u mnie z dziś.

Zmienił się status na zakończno produkcje - CP8 ... ale bez FV czyli na parking pewnie i czeka na uzupelnienie czego brakowało, na razie brak info dalej ze coś sie z wyposażenia sie nie wyprodukowało wiec dalej 3mamy kciuki:)
teraz najważniejszcze info na ktore trzeba czekać to ,że wysłano do importera.
W przyszła środe mija 12mies równo od wprowadzeniu zamówienie przez dealera.

No i dostałem info od delaera, że jest dalej restrykcja na RADAR w zderzaku i nie ma czipów do DSG wiec sie na razie nie będą auta produkowały co mają DSG, oprócz Kamiq/Karoq/Enyaq produkować mają sie normalnie.

Brakuje też czipów do radii MIB ... wiec bez radaru i MIB to gruba lipa bedzie ...
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Trochę ściema z tymi chipami... Za chwilę im braknie opon albo powietrza do pompowania kół.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Enriquez pisze: 30 sie 2022, o 22:53 Trochę ściema z tymi chipami... Za chwilę im braknie opon albo powietrza do pompowania kół.
W polsce brak gazu CO2 ma wkrtóce zaafektować dość sporo branż, braknie między innymi piwa czy innych napojów gazowanych 😂😂
Prenrzyk
Posty: 50
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 19:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Prenrzyk »

artho pisze: 31 sie 2022, o 07:43brak gazu CO2
1. Niezły off top
2. Pomyśl co napisałeś
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Prenrzyk pisze: 31 sie 2022, o 08:12
artho pisze: 31 sie 2022, o 07:43brak gazu CO2
1. Niezły off top
2. Pomyśl co napisałeś
dobrze wiedzieć, a ten, Twój post co dokładnie wnosi? 🤣
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Ja chyba poczekam jeszcze max 3 miesiące (od września czekam 2021) jak nie to chyba kupie jakąś używane albo mieszkanie pod wynajem i będę jeździł dalej tym co mam :) zaczyna mnie to już męczyć ten burdel, że nikt nic nie wie, że wiecznie czegoś nie ma, że może tak a może srak. To chyba taka gra aby ludzie porezygnowali sami bo teraz używane są w cenie z salonu wiec im się nie opłaca ich sprzedawać w tej cenie.
Pablito
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Pablito »

Zaafektować - nie znałem tego słowa. Sprawdziłem. Afektować - wypowiadać się, zachowywać w sposób przesadny, nienaturalny. Nie pasuje mi do kontekstu zdania, ale nie ważne. Nie o tym tu mowa. Taka ciekawostka tylko.

Wracając do Skody, której chyba się nie doczekam, i powoli tracę cierpliwość, bynajmniej nie z powodu długiego czasu oczekiwania (bo wyrozumiały jestem, wiadomo jaka sytuacja itd., ale też bez przesady), lecz z powodu wrażenia, że ktoś tu kogoś w balona robi. Oni chyba faktycznie czekają, aż wszyscy porezygnujemy, bo woleli by sprzedawać po wyższych cenach niż nasprzedawali rok temu.

Kilka dni temu minął rok od mojego zamówienia. Terminu na wczoraj brak! Tak sobie czytam na forum, że tu matrixów brak, wiązek nie ma, z radarami problemy, radia, fotele, chipy, sripy... Wszystko już chyba było. Jak tu ktoś dobrze napisał, niedługo powietrza do opon zabraknie. A wczoraj dowiedziałem się, że moje zamówienie jest zblokowane z powodu side assist. Bo chipów nie ma XD Sprzedawca pokombinował i ten side assist usunął z konfiguracji, i zamówienie się odblokowało. Że niby ma to przyspieszyć nadanie terminu. Czekam na informację, tej na razie brak. Ja to odbieram tak, że w salonie wisi sobie zamówienie, i jeśli ma ono w wyposażeniu coś, czego fabryka nie może wyprodukować, to nie zaciągnie tego zamówienia, i jednocześnie nie nadadzą mu terminu. I moje zamówienie zapewne na tej zasadzie jest blokowane co chwilę przez coś innego. Obecnie było to side assist, czyli martwe pole. Ostatecznie brak tego jakoś bym przeżył. Zastanawia mnie jednak, że na tym forum nikt o side assist nie wspominał (chyba).
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@pablito, o SA była mowa dawno temu ze to problematyczne wyposażenie wypadło automatycznie z Ambition i Scout z pakietów i nie można tego domówić w obecnym cenniku również (choć u mnie na razie cisza aby cokolwiek mieli wyrzucić jak będzie w drodze do importera i specyfikacji nie zmienia to będzie można szampana otwierać :))
Jeśli chodzi o LK to miało nie mieć żadnych ograniczeń (flagowy model) jako jedyna wersja (miała :p) ale może być ze w danej chwili jest z tym problem i wykastrowanie jest jedyna opcja by przyspieszyć produkcje.
tj jak był przez czas jakiś info ze matrixy to duży problem a też już podobno z matrixami nie ma już takiego problemu, wiec myślę ze co tydzień może być inny news tj ja wczoraj dostałem info o problemami z chipami do DSG wiec tu może być również przestój...innego razu był problem z wiązkami do Benzyn to cisnęli aby na Diesle zamówić i tak myślę możemy kółko... dla nie cierpliwych to problem inni po prostu musza poczekać...

@Mazbi - T29
@Adam44 - T32
@pejot - T33
@sonic - T34
@AndrzejOSI - T34
@hultaj84 - T35
@rozwrot - T35
I co wyprodukowały się wam w 100%? jakieś newsy, że w drodze do importera?


Nowy cennik też sie pojawił S3XST22223203A 29.08.2022
https://www.skoda-auto.pl/_doc/564a7eff ... 9546714b06

poza chyba reklamą "Najmu All Inclusive" bez zmian, jest dla RM23 wyprodukowanych w 22.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2022, o 15:42 przez siemi1, łącznie zmieniany 2 razy.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Pamiętajcie jeszcze o mnie - zrezygnowałem z zakupu, ale diler postanowił zatrzymać sobie moje zamówienie "na wszelki wypadek", w związku z czym nadal je mogę monitorować. Zamówienie z połowy lipca 2021, LK 280KM w full wersji, nadal bez terminu :D Dobrze że to olałem
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

siemi1 pisze: 31 sie 2022, o 12:15 @pablito, o SA była mowa dawno temu ze to problematyczne wyposażenie wypadło automatycznie z Ambition i Scout z pakietów i nie można tego domówić w obecnym cenniku również (choć u mnie na razie cisza aby cokolwiek mieli wyrzucić jak będzie w drodze do importera i specyfikacji nie zmienia to będzie można szampana otwierać :))
Jeśli chodzi o LK to miało nie mieć żadnych ograniczeń (flagowy model) jako jedyna wersja (miała :p) ale może być ze w danej chwili jest z tym problem i wykastrowanie jest jedyna opcja by przyspieszyć produkcje.
tj jak był przez czas jakiś info ze matrixy to duży problem a też już podobno z matrixami nie ma już takiego problemu, wiec myślę ze co tydzień może być inny news tj ja wczoraj dostałem info o problemami z chipami do DSG wiec tu może być również przestój...innego razu był problem z wiązkami do Benzyn to cisnęli aby na Diesle zamówić i tak myślę możemy kółko... dla nie cierpliwych to problem inni po prostu musza poczekać...

@Mazbi - T29
@Adam44 - T32
@pejot - T33
@sonic - T34
@AndrzejOSI - T34
@hultaj84 - T35
@rozwrot - T35
I co wyprodukowały się wam w 100%? jakieś newsy, że w drodze do importera?


Nowy cennik też sie pojawił S3XST22223203A 29.08.2022
https://www.skoda-auto.pl/_doc/564a7eff ... 9546714b06

poza chyba reklamą "Najmu All Inclusive" bez zmian, jest dla RM23 wyprodukowanych w 22.
U mnie info bez zmian. Czeka na kontrolę jakości. Hgw ile to potrwa. Podobno od jakiegoś czasu to normalne.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
hultaj84
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2022, o 11:41
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hultaj84 »

Ja czekam na koniec tygodnia (żeby nie dzwonić codziennie). Jeszcze tydzień temu miałem nadzieję.. Ale... W piątek dam znać.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Ja nic nie wiem, niby mamy T35 i powinien się właśnie produkować. U mnie w wyposażeniu brak asystentów, więc może….. Mam plan napisać maila w następny pon.-wt. I zapytać.
Na razie mija miesiąc odkąd zrezygnowałem z Kodiaqa i nadal brak rozliczonej zaliczki. Sprawa przekierowana do kierownika działu sprzedaży, bo handlowiec nie zrobił nic (nie zdjął zamówienia i nie dał zlecenia do księgowości).
ODPOWIEDZ