cieknący szyberdach...

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: cieknący szyberdach...

Post autor: orlik »

O super, dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Ciekawe jak wygląda procedura ASO w przypadku sprawdzania tego.

Ale wiesz, mimo, że już jesteś po gwarancji, a dwa miesiące temu byłeś na sprawdzeniu w ASO to z ich dobrej woli powinni tam zajrzeć ponownie właśnie w ramach gwarancji. Spróbuj może zagadać, powiedz, że problem się zaczął zaraz po tym sprawdzeniu, ale nie miałeś czasu podjechać.
Ja bym poważnie próbował, mimo, że już miesiąc po.
ktryk
Posty: 232
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: cieknący szyberdach...

Post autor: ktryk »

Temat mnie zaciekawił ,bo pewnie i mnie dotknie ,tylko ciekawe kiedy? :)
Kiedyś temat przerabiałem , ale w aucie prawie 20 letnim. Problem polegał na zatkanych odpływach ,ale nie na wlocie wody jak na zdjęciu. Tylko co gorsze na samym wylocie odpływu. Tam było jakieś sitko czy zawężenie na samej końcówce i cały syf zatykał cały przewód odpływowy. Śmieciami z pyłami które razem z wodą tam spływały. Woda zlatywała do pewnego momentu aż uzbierało się tyle brudu że i ona już nie przelatywała.
Możliwe że to jest ta wada fabryczna tylko w nowym wykonaniu :D .
Beton14
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2021, o 08:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: JAROSŁAW
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: cieknący szyberdach...

Post autor: Beton14 »

Jak byłem w ASO na przeglądzie to sami mi proponowali sprawdzenie szyberdachu pod kątem szczelności, chociaż jeszcze nic się nie dzieje. Mówili że trzeba czyścić odpływy bo jak się zatkają to będzie ciekło.
Cybuch
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2018, o 23:53
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 362 KM
Lokalizacja: Łódź

Re: cieknący szyberdach...

Post autor: Cybuch »

Cześć Panowie,

jestem już po ogarnięciu problemu. Zapomniałem napisać o tym wcześniej, bo kłopot został rozwiązany już na początku września.
Byłem w ASO. Tak jak pisałem wcześniej serwis szczelności panoramy był przeprowadzony na przeglądzie w lipcu.
Okazało się jednak, że problem tkwił w odpływach wody w okolicach nadkoli. Doszło do sytuacji, że woda nie była odprowadzana nie tylko z szyberdachu ale i z podszybia. Te kanały łączą się gdzieś w słupkach a wylot jest chyba zaraz za nadkolami.
Nie miałem okazji zerknąć pod auto od tego czasu ale pogmeram jak poradzić sobie z problemem jeśli jeszcze kiedyś wystąpi.
Spróbuję przy okazji cyknąć fotki i wstawię je na forum.

Pozdrawiam,
Piotrek
ODPOWIEDZ