Webasto, dziwne działanie

pavulon85
Posty: 7
Rejestracja: 8 lis 2021, o 06:23
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał

Webasto, dziwne działanie

Post autor: pavulon85 »

Witam. Mam problem (tak mi się wydaje) z działaniem fabrycznego Webasto. Po uruchomieniu z pilota załącza się prawidłowo i grzeje płyn. Natomiast nadmuch działa w cały świat. Raz dmucha, raz nie. Panel klimatronik jest podświetlony, temperatura płynu ok, a mimo to nie dmucha i jest chłodno. Próbowałem na trybie auto, jak i manualnie. Czasem jestem w porządku ale najczęściej tak jak opisuje. Dodam jeszcze że po wejściu do samochodu temp. cieczy chłodzącej jest ok 80st ale po odpaleniu od razu spada o 20 stopni. W poprzednim samochodzie (mazda6) dmuchało ciepłym dlatego rozpatruje to pod kątem jakieś nieprawidłowości. Podsunie ktoś pomysł co sprawdzić? (SSII 2.0TDI 170 4x4)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1820
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Webasto, dziwne działanie

Post autor: marioti »

Czy przed wyłączeniem auta, przypadkiem nie wyłączasz kllimtronika. Czyli, czy zostawiasz nadmuch?
Czy normalne ogrzewanie (nie webasto) działa Ci prawidłowo?
Gdzie robisz pomiar płynu chłodzącego jak działa webasto. Bo to mi wygląda jak nie działającą pompka od webasto. Grzeje tylko plyn na obiegu przy webasto a potem jak rusza pompa wody po odpaleniu auta to miesza z zimnym plynem w całym obiegu
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Webasto, dziwne działanie

Post autor: Skodnik4x4 »

U mnie mam podobne objawy i podejrzewam pompkę ale póki działa dogrzewanie podczas jazdy to tego nie naprawiam.
pavulon85
Posty: 7
Rejestracja: 8 lis 2021, o 06:23
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał

Re: Webasto, dziwne działanie

Post autor: pavulon85 »

marioti pisze: 28 lis 2022, o 17:11 Czy przed wyłączeniem auta, przypadkiem nie wyłączasz kllimtronika. Czyli, czy zostawiasz nadmuch?
Czy normalne ogrzewanie (nie webasto) działa Ci prawidłowo?
Gdzie robisz pomiar płynu chłodzącego jak działa webasto. Bo to mi wygląda jak nie działającą pompka od webasto. Grzeje tylko plyn na obiegu przy webasto a potem jak rusza pompa wody po odpaleniu auta to miesza z zimnym plynem w całym obiegu
Normalne ogrzewanie działa ale wydaje mi się że mało wydajnie. Temperatura ustawiona na 22st a w samochodzie tak raczej letnio.... Pomiar temp. plybu z zegarów. Zawsze zostawiam włączony klimatronic, próbowałem na różnych ustawieniach łącznie z max i auto. jak sprawdzić pompkę?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1820
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Webasto, dziwne działanie

Post autor: marioti »

Jak bez webasto masz ustawione na 22 stopnie, silnik rozgrzany a z nawiewów leci letnie powietrze, to masz zapchaną nagrzewnicę. Plukanie może nie pomóc, polecam wymianę. Poszukaj na yt krzynol garage, on tam pokazuje jak wymieniał w octavii ale w superbie jest identycznie.

Uszkodzona pompa od webasto dała by błąd po podpieciu do kompa. A gdzie to jest to masz tutaj
ODPOWIEDZ