Skrzypienie z zawieszenia

piotrswiderski12
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2022, o 17:04
Samochód: Superb III
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Piotr

Skrzypienie z zawieszenia

Post autor: piotrswiderski12 »

Cześć. Pacjent Skoda Superb 3 2.0TDI 190km. Od jakiegoś czasu słyszę dziwne skrzypienie trzeszczenie z zawieszenia. Pojawia się to przy przejeżdżaniu przez progi, zjeżdżając z krawężnika i skręcaniu w lewo, ale to tylko na postoju. Byłem z tym na skp, ale wszystko wyszło ok. Ostatnio wyczytałem coś o tylnych tulejach wahacza przedniego, ale to chyba powinno wyjść na stacji. Może ktoś przerabiał ten temat albo wie o co chodzi?
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Skrzypienie z zawieszenia

Post autor: mario789 »

Powinno i nie powinno - kwestia zaangażowania diagnosty i jego wiedzy. Różne rzeczy już widziałem na skp.

Jeśli masz warunki i pojęcie zdemontuj i zobacz w jakim sa stanie. Jeśli kiepskim to albo wymiana na oem lub te od audi rs3 - był wątek na forum. Tez miałem klekota z tym silnikiem i tam tuleje i rozporka kielichów poszły na pierwszy strzał do wymiany po zakupie
janecki
Posty: 12
Rejestracja: 1 lip 2022, o 17:04
Samochód: Superb III
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jan

Re: Skrzypienie z zawieszenia

Post autor: janecki »

Podejście diagnosty było takie ze wkurzony był, że mu przeszkodziły w drzemce i w zasadzie mówił tylko, żeby folie z szyb zerwać. Jak wszedł pod auto to wszystko w porzadku
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Skrzypienie z zawieszenia

Post autor: mario789 »

janecki pisze: 23 gru 2022, o 05:38 Podejście diagnosty było takie ze wkurzony był, że mu przeszkodziły w drzemce i w zasadzie mówił tylko, żeby folie z szyb zerwać. Jak wszedł pod auto to wszystko w porzadku
Jak czytam takie relacje klientów skp to się gotuje. I tacy indolenci chcą podwyżek cen badań diagnostycznych bo pracy maja dużo i duża odpowiedzialność. Pfff nygusy robiące przegląd w 2 minuty i to z łaską jak u Ciebie.

Podjedz do jakiegoś mechanika. Zacząłbym od tulejek żeby zobaczyć w jakim sa stanie
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Skrzypienie z zawieszenia

Post autor: piramida »

Te fabryczne tuleje skrzypią jak są nawet nowe, więc nic na stacji nie wyjdzie. Montuj te z RSa i spokój na lata.
ODPOWIEDZ