Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1127
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Nowe modele przecież nadchodzą. A7 w sedanie oraz A6 liftback e-tron - czy jakoś tak, cośtam mają pozamieniać 😁
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 718
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Do nowych A6/7 jeszcze trochę, bo premiera ma być niby najwcześniej za rok.
Pierwsze w kolejności nowe A5 (wchłonie obecne A4).
Wydaje mi się, że zwyczajnie chodzi o normy emisji i mniejsze zapotrzebowanie na te silniki. U Nas już rzadko spotyka się A6 3.0tdi, w większości to właśnie 2.0 benzyna/diesel. Jak się po Niemczech czasami snuję, to mam wrażenie, że podobnie wygląda sytuacja.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

kefirek pisze:
zalezi pisze: 9 maja 2023, o 08:51 Mam smutne dla mnie spostrzeżenie - takie A6 się bierze z silnikami 3.0
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tylko, że od jakiegoś miesiąca zwykły A6 Avant czy Sedan nie jest dostępny z żadnym silnikiem 3.0. Z dużymi silnikami zostało tylko allroad, S6 i RS6. Najmocniejsza wersja obecnie to 45TFSI 260KM, pytanie czy to stan przejściowy/błąd konfiguratorze na stronie, czy też Audi stwierdziło, że 3.0 już nie do zwykłego kombi.
Z tej edycji A6 silniki 3.0 zniknęły na amen :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

rowerek pisze: 10 maja 2023, o 08:35 A6/7 i wróci jako mild-hybrid?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Miękka hybryda jest już od dawna w silnikach 2.0 12V a w 3 litrowkach problematyczne 48V w którym po przebiegach 80kkm pada rozruszniko-alternator.
. Z tej edycji A6 silniki 3.0 zniknęły na amen :(
Potwierdzone info? Bo koło jesieni miałem właśnie celować w A6 55TFSI.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

w 3 litrowkach problematyczne 48V w którym po przebiegach 80kkm pada rozruszniko-alternator.

Kefirek, skąd ta informacja? Zmartwiłeś mnie bo mam 63tys przegbiegu.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

Z grup dyskusyjnych Audi, kiedyś też na kanale AutoDyżur był ten temat poruszany, ale było to dla nich coś nowego. Problem jest znany dla Audi i ASO, ale mimo wszystko nie ogłaszali kampanii naprawczej. Ostatnio na grupie pisał ktoś, że podczas wymiany w ASO dostał informację, że finalnie element został przeprojektowany na nowo i w nowych C8 czy też naprawianych problem już nie występuje i ASO daje extra 5 lat gwarancji na ten element.

Jeśli auto masz na gwarancji to Ci wymienią (aczkolwiek z dostępnością nowych elementów jest ponoć padaka, a jak padnie to auto jest unieruchomione) gorzej jeśli już po gwarancji bo nie jest to tani element (8k jeśli dobrze pamiętam).

Z ciekawości 3 litry w benzynie (55TFSI) czy dieslu (50TDI)?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 718
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

kefirek pisze: Potwierdzone info? Bo koło jesieni miałem właśnie celować w A6 55TFSI.
Z polskich i niemieckich cenników 55tfsi także wypadło. Jedynym dostępnym silnikiem benzynowym w A6 jest obecnie 45tfsi.

Jak chcesz 55tfsi, to póki co jest utrzymane w A7, pytanie na jak długo.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Maliniak
Posty: 616
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Trzeba iść w S6 ;) To jest jest niezłe kuriozum, że od S4 wzwyż mamy tylko TDI ;)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 718
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Większym kuriozum jest fakt, że w dobie ograniczania emisji i hejtu na diesle, Audi pcha właśnie do S4/S5/S6/S7 diesla, a jednocześnie w USA w tych modelach są silniki benzynowe (3.0 w S4/5 lub 2.9 w S6/7). Niepojęte.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

kefirek pisze: 11 maja 2023, o 08:52 Z grup dyskusyjnych Audi, kiedyś też na kanale AutoDyżur był ten temat poruszany, ale było to dla nich coś nowego. Problem jest znany dla Audi i ASO, ale mimo wszystko nie ogłaszali kampanii naprawczej. Ostatnio na grupie pisał ktoś, że podczas wymiany w ASO dostał informację, że finalnie element został przeprojektowany na nowo i w nowych C8 czy też naprawianych problem już nie występuje i ASO daje extra 5 lat gwarancji na ten element.

Jeśli auto masz na gwarancji to Ci wymienią (aczkolwiek z dostępnością nowych elementów jest ponoć padaka, a jak padnie to auto jest unieruchomione) gorzej jeśli już po gwarancji bo nie jest to tani element (8k jeśli dobrze pamiętam).

Z ciekawości 3 litry w benzynie (55TFSI) czy dieslu (50TDI)?
Dzięki. Mam diesla, jeszcze ponad rok na gwarancji (5 lat). Jedyny model z mechanicznym quattro:) To jest dla mnie o tyle istotna informacja, że odłożę na pewno ewentualne modyfikacje, żeby tej gwarancji nie stracić, a rozważałem strojenie silnika i skrzyni biegów. W sumie jestem zadowolony z osiągów i jazdy, to strojenie to by była taka "wisienka na torcie". Według mnie jest jednak duży skok jakościowy w porównaniu z superbem, wbrew temu co niektórzy pisali w tym wątku. C7 była sporo mniejsza w środku niż C8 (też rozważałem zanim kupiłem superba).
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Maliniak pisze:Trzeba iść w S6 ;) To jest jest niezłe kuriozum, że od S4 wzwyż mamy tylko TDI ;)
S6 fajne, chciaaałbym. Szybkie i oszczędne daily. Tylko kosztuje mało przyjemną kasę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:
kefirek pisze: Potwierdzone info? Bo koło jesieni miałem właśnie celować w A6 55TFSI.
Z polskich i niemieckich cenników 55tfsi także wypadło. Jedynym dostępnym silnikiem benzynowym w A6 jest obecnie 45tfsi.

Jak chcesz 55tfsi, to póki co jest utrzymane w A7, pytanie na jak długo.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
A7 piękne, ale pod katem ergonomii ( wsiadanie, ilość miejsca nad głową ) troszkę kuleje. Choć nie ukrywam - wybaczyłbym te niedogodności dla takiej budy i silnika ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

kefirek pisze:Z grup dyskusyjnych Audi, kiedyś też na kanale AutoDyżur był ten temat poruszany, ale było to dla nich coś nowego. Problem jest znany dla Audi i ASO, ale mimo wszystko nie ogłaszali kampanii naprawczej. Ostatnio na grupie pisał ktoś, że podczas wymiany w ASO dostał informację, że finalnie element został przeprojektowany na nowo i w nowych C8 czy też naprawianych problem już nie występuje i ASO daje extra 5 lat gwarancji na ten element.

Jeśli auto masz na gwarancji to Ci wymienią (aczkolwiek z dostępnością nowych elementów jest ponoć padaka, a jak padnie to auto jest unieruchomione) gorzej jeśli już po gwarancji bo nie jest to tani element (8k jeśli dobrze pamiętam).

Z ciekawości 3 litry w benzynie (55TFSI) czy dieslu (50TDI)?
Potwierdzam, jest z tym duży problem.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
komoornik
Posty: 1043
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

W MQB (np Octavia IV) też były jakieś akcje serwisowe na miłe hybrid, bodajże na wadliwy akumulator.

Mild Hybrid fajna sprawa ale widać w VAGu chyba trzeba trochę poczekać na dopracowanie 😉
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

rowerek pisze: 11 maja 2023, o 09:10
kefirek pisze: Potwierdzone info? Bo koło jesieni miałem właśnie celować w A6 55TFSI.
Z polskich i niemieckich cenników 55tfsi także wypadło. Jedynym dostępnym silnikiem benzynowym w A6 jest obecnie 45tfsi.

Jak chcesz 55tfsi, to póki co jest utrzymane w A7, pytanie na jak długo.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
A7 przy moim wzroście (197cm) odpada w przedbiegach, zwłaszcza, że szklany dach dla mnie jest obowiązkowy. Jakoś z końcem marca byłem oglądać A6 w salonie i Pani z obsługi nic nie wspominała, że 3 litrówki mają wypaść, a nawet mieli dla nich większy rabat. Co prawda nie doczekałem się finalnie oferty od nich - chyba moja zmodzona kura która zaparkowała przed drzwiami wejściowymi była zbyt biedna, żeby mocniej zainteresować się klientem :lol:
ODPOWIEDZ