Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Za mała. W dodatku imo brzydka i nie mam gdzie ładować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kylo125
Posty: 210
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Nie jeździłem ale podobno miejsca jest dużo. Podejrzewam że więcej niż w mercedesie. Z urodą i brakiem miejsca do ładowania nie dyskutuję.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: LMB »

artho pisze: 18 maja 2023, o 16:43
Natomiast drugi raz bym Superba nie kupił, więc to też dość dużo mówi. Wybrałbym ambitniejszą (wcale nie bardziej "prestiżową" tylko ambitniejszą) markę i mniej doposażony model.
Ja, zeby dolac oliwy do ognia, to moge powiedziec, ze w prawie katalogowej cenie Superba (£47k) mozna kupic Jaguara XF 300 Sport (£49k). I choc jest to sliczne auto, to ja jednak nadal w tym wypadku bralbym Superba. Dzieciom nawet nie mowilem, ze zamiast Superba mogly miec Jag'a bo by mnie zlinczowaly... "Troche" Jag'owi nie ufam :lol:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Maliniak pisze: 17 maja 2023, o 23:38 Na siłę nie na siłę, ale to jest 100k różnicy ;) Dowartościowywanie się autem to nic innego jak leczenie kompleksów, które wynikają z niskiego poczucia własnej wartości. Myśli sobie człowiek, że go będą bardziej poważać, będzie lepszy, bo jeździ "prestiżowym" autem? Pamiętam dyskusje o tym magicznym prestiżu (z niejakim pankracym bodajże) i była to niezła farsa. Oczywiście nie pije do rozterek Zaleziego, bo kupuje co chce, tylko do tekstów o prestiżu i osiągnięciach życiowych, bo mam wrażenie, że pisze je 18-latek. Patrzenie na auta nie pod kątem użyteczności, wyglądu, osiągów, jakości itd., a tego co sąsiad powie, jest delikatnie mówiąc dość płytkie :)
Czuje się wywołany do tablicy. Ja od początku pisałem, że sam posiadam Superb-a bo na premium szkoda mi kasy. A mam możliwość jeżdzenia w pracy takimi autami i to jest inna liga. Przede wszystkim cofnij się kilka stron w tym temacie i zobaczysz moje wpisy. Ja nie pisałem o  żadnym "magicznym prestiżu" marki premium. A o tym, że część z was pomimo dobrej kwoty na auto służbowe nie może wybrać nic z marki premium bo szef nie pozwala. I bierzecie Superba pod korek i myslicie, że macie premium. Na nic bieganie do szefa, aż kolka łapie bo polityka firmy nie pozwala. Śmiali się niektórzy, że ktoś, gdzieś słyszał o BMW z gumową kierownicą i Mercedesie co ma z tyłu korbki.  Superb-a ratowało jedynie 280KM i 4x4 bo w premium kosztowało by to z drugie tyle. A temat był poruszany przed i w trakcie srajdemi gdzie takie premium szarpało się w rabatach o których teraz można pomarzyć.  Każdy argument był obalany
na zasadzie: w Superb-ie wystarczy TYLKO zrobic Stage 3 , przeprogramować skrzynie, wymienić hamulce, wymienić zawieszenie, zrobic wygłuszenie i w sumie po co przeplacać za premium. No zobacz wcześniejsze wpisy jak było. Podsumowując wynika z tego, że niestety zarabiamy za mało skoro 100tyś robi różnice przy zakupie auta. No niestety Casio z melodyjkami nie bedzie nigdy Patkiem, a spodnie Bugjo Levis ami.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

W nowej serii 5 BMW ewidentnie wzorowało się na Octavii 4 🤣

artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Obrazek

^ BMW wie jak zażartować 🤣

Joke.

Obrazek
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 737
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

To tylko pokazuje jak bardzo rynek europejski przestaje mieć znaczenie dla producentów, a skupia się głównie na tym azjatyckim. BMW jest tu wybitnym przykładem. Chińczyki lubią to, tam wszystkie auta w takim niedorobionym stylu chińszczyzny.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Z góry wygląda lepiej, tutaj lepszy film popularnego niemieckiego kanału, który pokazuje różne wersje z różnych perspektyw:



Nie wiem czemu tak niską perspektywę obrali wk onfiguratorze.

zalezi, może się skusisz? Nie ma takiego price bumpa jak u niektórych
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 737
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Niewiele to zmienia wg mnie. Tzn. nadal jest źle. Nowe modele od BMW nie pozostawiają żadnych złudzeń, z myślą o kim zostały stworzone. Bije chinszczyzną z kilometra. Od liftu poprzedniej "7", z tymi karykaturalnymi nerkami jest równia pochyła. Tak jakby dać chińczykowi do skopiowania bmw, żeby nie wyglądało jak bmw, to otrzymamy nowe bmw

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 210
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Mam wrażenie że proporcje są "dziwne" bo trzeba było znaleźć miejsce i na baterie i nogi pasażerów. Przez to część karoserii do wysokości szyb musi być wyższa. Chyba w BMW zdawali sobie z tego sprawę i dlatego dali czarne progi żeby optycznie obniżyć bok auta. Ale dla mnie o dziwo najlepiej wyglądała ta prawie czarna gdzie tego efektu nie widać.
Maliniak
Posty: 621
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

pankracy pisze: 24 maja 2023, o 14:07
Maliniak pisze: 17 maja 2023, o 23:38 Na siłę nie na siłę, ale to jest 100k różnicy ;) Dowartościowywanie się autem to nic innego jak leczenie kompleksów, które wynikają z niskiego poczucia własnej wartości. Myśli sobie człowiek, że go będą bardziej poważać, będzie lepszy, bo jeździ "prestiżowym" autem? Pamiętam dyskusje o tym magicznym prestiżu (z niejakim pankracym bodajże) i była to niezła farsa. Oczywiście nie pije do rozterek Zaleziego, bo kupuje co chce, tylko do tekstów o prestiżu i osiągnięciach życiowych, bo mam wrażenie, że pisze je 18-latek. Patrzenie na auta nie pod kątem użyteczności, wyglądu, osiągów, jakości itd., a tego co sąsiad powie, jest delikatnie mówiąc dość płytkie :)
Czuje się wywołany do tablicy. Ja od początku pisałem, że sam posiadam Superb-a bo na premium szkoda mi kasy. A mam możliwość jeżdzenia w pracy takimi autami i to jest inna liga. Przede wszystkim cofnij się kilka stron w tym temacie i zobaczysz moje wpisy. Ja nie pisałem o  żadnym "magicznym prestiżu" marki premium. A o tym, że część z was pomimo dobrej kwoty na auto służbowe nie może wybrać nic z marki premium bo szef nie pozwala. I bierzecie Superba pod korek i myslicie, że macie premium. Na nic bieganie do szefa, aż kolka łapie bo polityka firmy nie pozwala. Śmiali się niektórzy, że ktoś, gdzieś słyszał o BMW z gumową kierownicą i Mercedesie co ma z tyłu korbki.  Superb-a ratowało jedynie 280KM i 4x4 bo w premium kosztowało by to z drugie tyle. A temat był poruszany przed i w trakcie srajdemi gdzie takie premium szarpało się w rabatach o których teraz można pomarzyć.  Każdy argument był obalany
na zasadzie: w Superb-ie wystarczy TYLKO zrobic Stage 3 , przeprogramować skrzynie, wymienić hamulce, wymienić zawieszenie, zrobic wygłuszenie i w sumie po co przeplacać za premium. No zobacz wcześniejsze wpisy jak było. Podsumowując wynika z tego, że niestety zarabiamy za mało skoro 100tyś robi różnice przy zakupie auta. No niestety Casio z melodyjkami nie bedzie nigdy Patkiem, a spodnie Bugjo Levis ami.
Wiem co pisałeś i śmieszy mnie jak wszystkich wrzucasz do jednego wora. Wymyśliłeś sobie, że ludzie tutaj piszący wybierają Superba na auto służbowe, bo na więcej ich firmy nie stać albo taka polityka - jesteś w błędzie. Większość z nas bierze te auta prywatnie i robi to świadomie ze względu na stosunek ceny do tego co dostajemy. Nie zaglądaj ludziom do portfela (piszę to po raz kolejny) i nie wnikaj kto ile zarabia. Nie mierz innych swoją miarą. Stać mnie na auto premium, ale nie takie jakie warto brać, czyli 400-500k. I tak, gdyby Superb nie miał prawie 300KM i 4x4 w serii to pewnie bym rozważał wiele innych aut - nawet premium w bieda wersji. Nikt nigdy nie twierdził, że Superb to auto premium - zresztą to jakaś dupna metka, które mnie kompletnie nie interesuje, bo nie lubię przepłacać i nie kupuję drogiego auta żeby sąsiadowi żyłka pękła. Skoda to po prostu marka dla ludzi, którzy mają w głowie dużo zdrowego rozsądku - dotyczy to szczególnie najnowszej generacji. Co do analogii, jak jeszcze ta z zegarkami jest ok, to z ciuchami nie bardzo, bo tutaj jakość często nie idzie w parze z ceną ;)
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Maliniak pisze: 24 maja 2023, o 18:01Skoda to po prostu marka dla ludzi, którzy mają w głowie dużo zdrowego rozsądku - dotyczy to szczególnie najnowszej generacji
Z tym niesposób się akurat nie zgodzić - Skoda od kilku lat de facto zastąpiła Volkswagena oferując po prostu normalną jakość spasowania materiałów oraz w sposób normalny wyglądające wnętrza.

Nie wiem jak Wy, ale ja zdecydowanie wolę:
Obrazek

niż:

Obrazek
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Maliniak A mnie śmieszy, że ktoś nie chce widzieć różnicy miedzy nową E klasą, BMW5 a Superbem i próbuje wciskac kit, że to to samo. Wystarczy tylko wymienić  pół samochodu. Napisze po raz enty. Auto służbowe/ na firme/JDG nie jest autem prywatnym. Jest autem firmowym bez względu co użytkownik sobie myśli. A osób które maja na siebie auto kupione jako nowe na forum jest raptem kilka, dlatego o tym wspomniałem, a nie że komuś do kieszeni zaglądam.
Napisze krótko jak kogos stać to idzie wywala sałate i ma.  Jak kogoś nie stać to przelicza, analizuje i doprawia historyjki o zadrosnych sąsiadach. Czy idąc do Maca też robisz analizy no nie, idziesz kupujesz, zjadasz, wychodzisz.  To samo jest z autem oraz innymi dobrami.
Dzisiaj auto premium w lizingu może mieć byle Seba mieszkajacy z rodzicami. Mnie stać na Superba, ale nie doprawiam do tego historyjek o pękajacych żyłkach. A Ciebie stać na premium ale wolisz Superba bo nie lubisz bezsensownie wydawać kasy. Napisz jeszcze, że nie posiadasz markowych ubrań bo to też bezsens. Na codzień ubierasz dzinsy z targowiska Bugjo i buty z Lidla. Bo przecież nie będziesz się dowartościować markowymi ubraniami.
A poza tym zdroworozsądkowo to nie nowy Superb zamiast BMW5  z podporządkowaniem życia pracy zawodowej, a iść na 7 do roboty i skończyć o 15tej. A reszte dnia spędzić z dziećmi lub na rybach. Kończe i pozdrawiam
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

A ja nie kumam po co stawiać obok dwa kompletnie oderwane od siebie argumenty, czyli:
pankracy pisze: 26 maja 2023, o 16:54Maliniak A mnie śmieszy, że ktoś nie chce widzieć różnicy miedzy nową E klasą, BMW5 a Superbem i próbuje wciskac kit, że to to samo.
oraz:
pankracy pisze: 26 maja 2023, o 16:54Auto służbowe/ na firme/JDG nie jest autem prywatnym. Jest autem firmowym bez względu co użytkownik sobie myśli. A osób które maja na siebie auto kupione jako nowe na forum jest raptem kilka, dlatego o tym wspomniałem, a nie że komuś do kieszeni zaglądam.
Nie rozumiem 🤷 Dzisiaj nikt nie kupuje samochodów za gotówkę, to nie PRL.
pankracy pisze: 26 maja 2023, o 16:54Dzisiaj auto premium w lizingu może mieć byle Seba mieszkajacy z rodzicami. Mnie stać na Superba, ale nie doprawiam do tego historyjek o pękajacych żyłkach.
I cóż w tym złego. Tylko mała poprawka: typowy Seba nie kupuje auta w leasingu, tylko 10-letnie Audi za forsę zarobioną za granicą na przerzucaniu mięsa dla KFC. I stąd niestety smutne historie z wycinaniem DPF-ów oraz kręconymi przebiegami, bo niestety kupić to jedno utrzymać ambitniejszego 10-latka to nieraz drugie. Gdyby ten Seba faktycznie brał leasing i płacił ten 1000zł miesięcznie, to naprawdę może jeździłby tańszą Octavią ale na polskich drogach śmierdziałoby zdecydowanie mniej... 😒
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Ludzie na umowach o prace kupują za gotówke, górnicy itd. Nie przesadzajmy, że tylko firmówki jako nowe są sprzedawane.
Dzieci moich znajomych to w większoszci osoby w wieku 20-30 lat i każdy ma w lizingu albo najmie auto premium. A mieszkają z rodzicami opłacając tylko własny telefon i internet. Takie dziwne mamy czasy.
ODPOWIEDZ