Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Kylo125
Posty: 209
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Przejedź się tym kodiaqiem może ci to coś rozjaśni.
Najlepiej tego samego dnia i jednym i drugim.
zalezi
Posty: 414
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Kylo125 pisze:Przejedź się tym kodiaqiem może ci to coś rozjaśni.
Najlepiej tego samego dnia i jednym i drugim.
Tak byłoby najlepiej. Wnętrze Kodiaqa w L&K naprawdę bez zarzutu.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1141
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Dla mnie przestarzałe strasznie. Zaprezentowali świeższy design w Octavii 4 oraz Enyaku a facelift niedźwiedzia nie przyniósł żadnych zmian.

I żebym został dobrze zrozumiany - Q5 też już jest nieco mniej świeże niż niektóre najnowsze modele, które wyszły rok temu ale z drugiej strony dopłacając trochu mamy sporo lepsze technologicznie auto.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: LMB »

artho pisze: 27 cze 2023, o 14:36 Dla mnie przestarzałe strasznie. Zaprezentowali świeższy design w Octavii 4 oraz Enyaku a facelift niedźwiedzia nie przyniósł żadnych zmian.

I żebym został dobrze zrozumiany - Q5 też już jest nieco mniej świeże niż niektóre najnowsze modele, które wyszły rok temu ale z drugiej strony dopłacając trochu mamy sporo lepsze technologicznie auto.
Problem w tym, ze ten "swiezszy" design jest dosc mocna wtopa, z ktorego VAG sie powoli wycofuje (macane przelaczniki). A te drive-by-wire przelaczniki biegow, no coz, co kto lubi.

Zeby nie bylo - wnetrze Superba jest slabe, ledwo 3.5 bym dal (zawsze wiecej niz 3+) - ale nie dlatego, ze ma kupe przyciskow i "reczna" wajche, ale dlatego, ze jest po prostu brzydkie. Ale ja lubie przyciski, i mam dupie wybajerzony w kosmos system infotainment. Dla mnie ideal byl w Ioniq'u, prosto, czytelnie i moim skromnym zdaniem ladnie:
iona.JPG
ionb.JPG
Ale zdaje sobie sprawe, ze nie kazdemu to pasi.

I zeby nie bylo, bardzo lubie technike, i komputery. Swoje PC zmieniam srednio co dwie generacje i zawsze sa to topowe komponenty, ale w samochodzie to ja chce miec prosto i szybko, nawet jesli bedzie troszke mniej ladnie.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: LMB »

zalezi pisze: 27 cze 2023, o 14:06
Kylo125 pisze:Przejedź się tym kodiaqiem może ci to coś rozjaśni.
Najlepiej tego samego dnia i jednym i drugim.
Tak byłoby najlepiej. Wnętrze Kodiaqa w L&K naprawdę bez zarzutu.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Mi tez sie Kodiaq podoba w srodku, szkoda, ze Superb tak nie wyglada :/.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
zalezi
Posty: 414
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Q5 z tempomatem aktywnym to 229k, ehh. A i tak masy opcji nie kliknąłem

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 730
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Pisałeś, że to auto do jazdy wokół komina, to adaptacyjny tempomat jest rzeczywiście aż tak niezbędny?
Pakiet Comfort lepiej dobierz, bo w początkowej konfiguracji go nie widziałem. Podobierałeś jakieś pojedyncze opcje z niego, a to się w ogóle nie kalkuluje, bo za niewiele więcej masz kilka dodatkowych pozycji.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 414
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Pisałeś, że to auto do jazdy wokół komina, to adaptacyjny tempomat jest rzeczywiście aż tak niezbędny?
Pakiet Comfort lepiej dobierz, bo w początkowej konfiguracji go nie widziałem. Podobierałeś jakieś pojedyncze opcje z niego, a to się w ogóle nie kalkuluje, bo za niewiele więcej masz kilka dodatkowych pozycji.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
On jest potrzebny do Traffic Jam Assist.
Kamerę cofania mam w pakiecie asystentów w jeździe miejskiej, grzane fotele to 1800 zl, wiec po co wydawac na pakiet 9300? Za 3 strefę klimy czy niepotrzebny kluczyk komfortowy?


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


artho
Posty: 1141
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

zalezi pisze: 27 cze 2023, o 17:43On jest potrzebny do Traffic Jam Assist.
Kamerę cofania mam w pakiecie asystentów w jeździe miejskiej, grzane fotele to 1800 zl, wiec po co wydawac na pakiet 9300? Za 3 strefę klimy czy niepotrzebny kluczyk komfortowy?
Traffic Jama assist - kompletnie przereklamowane, użyłem kilka razy i zapomniałęm o systemie.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 730
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

zalezi pisze:
rowerek pisze:Pisałeś, że to auto do jazdy wokół komina, to adaptacyjny tempomat jest rzeczywiście aż tak niezbędny?
Pakiet Comfort lepiej dobierz, bo w początkowej konfiguracji go nie widziałem. Podobierałeś jakieś pojedyncze opcje z niego, a to się w ogóle nie kalkuluje, bo za niewiele więcej masz kilka dodatkowych pozycji.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
On jest potrzebny do Traffic Jam Assist.
Kamerę cofania mam w pakiecie asystentów w jeździe miejskiej, grzane fotele to 1800 zl, wiec po co wydawac na pakiet 9300? Za 3 strefę klimy czy niepotrzebny kluczyk komfortowy?


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Ja bym wziął. Masz tam oba zewnętrzne lusterka samosciemniające, a system keyless też bardzo przydatny na codzień, bo masz otwieranie/zamykanie klapy bagażnika z kopa. Jak chcesz dzieci wozić, często zapewne obładowany, to się bardzo przydaje.
Klima 3 strefy też przydatna przy dzieciach, bo można zawsze trochę cieplej dać na tył.
Ale jak uważasz, że nie potrzebujesz, to ok.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1141
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

rowerek pisze: 27 cze 2023, o 18:04Ja bym wziął. Masz tam oba zewnętrzne lusterka samosciemniające, a system keyless też bardzo przydatny na codzień, bo masz otwieranie/zamykanie klapy bagażnika z kopa. Jak chcesz dzieci wozić, często zapewne obładowany, to się bardzo przydaje.
Klima 3 strefy też przydatna przy dzieciach, bo można zawsze trochę cieplej dać na tył.
Ale jak uważasz, że nie potrzebujesz, to ok.
+1 do postu rowerka

Brak ściemniających lusterek w Kodiaqu i Superbie to jakaś porażka systemu. Ale to są właśnie te drobne ukryte szczegóły, które potrafią bardzo przeszkadzać w codziennym użytkowaniu ale niektórzy się do nich przyzwyczajają i zapominają o nich. No i normalne cupholdery w Audi, czyli takie, które łapią kubek. W którymś droższym pakiecie Q5 może mieć nawet podgrzewany/chłodzony cupholder, ale to już pewnie opcja dla bogatych, mnie by wystarczyły takie, które trzymają puszki i kubki a nie te które mam w Superbie gdzie wszystko lata 😁
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

artho pisze: 27 cze 2023, o 18:22
rowerek pisze: 27 cze 2023, o 18:04Ja bym wziął. Masz tam oba zewnętrzne lusterka samosciemniające, a system keyless też bardzo przydatny na codzień, bo masz otwieranie/zamykanie klapy bagażnika z kopa. Jak chcesz dzieci wozić, często zapewne obładowany, to się bardzo przydaje.
Klima 3 strefy też przydatna przy dzieciach, bo można zawsze trochę cieplej dać na tył.
Ale jak uważasz, że nie potrzebujesz, to ok.
+1 do postu rowerka

Brak ściemniających lusterek w Kodiaqu i Superbie to jakaś porażka systemu. Ale to są właśnie te drobne ukryte szczegóły, które potrafią bardzo przeszkadzać w codziennym użytkowaniu ale niektórzy się do nich przyzwyczajają i zapominają o nich. No i normalne cupholdery w Audi, czyli takie, które łapią kubek. W którymś droższym pakiecie Q5 może mieć nawet podgrzewany/chłodzony cupholder, ale to już pewnie opcja dla bogatych, mnie by wystarczyły takie, które trzymają puszki i kubki a nie te które mam w Superbie gdzie wszystko lata 😁
Jedna z wielu wad suberba, niby SIMPLY, a uchwyty na kubki dramat.
zalezi
Posty: 414
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Za 750 zl masz w Audi podgrzewane/chłodzone te cupholdery. Ale są one pod podłokietnikiem.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1141
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Fajny bajer, nie wiedziałem że tak tanio. A czasem nie jest podłokietnik przesuwany przód tył? Już nie pamiętam jak tam było.

Tak czy tak 3 lusterka lusterka fotochromatyczne to dla mnie i tak cenniejsze niż normalne cupholdery.
(PS: poza ciut lepszym zawieszeniem, lepsze cupholdery znajdują się też w VW)
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

artho pisze: 27 cze 2023, o 19:14 Fajny bajer, nie wiedziałem że tak tanio. A czasem nie jest podłokietnik przesuwany przód tył? Już nie pamiętam jak tam było.

Tak czy tak 3 lusterka lusterka fotochromatyczne to dla mnie i tak cenniejsze niż normalne cupholdery.
(PS: poza ciut lepszym zawieszeniem, lepsze cupholdery znajdują się też w VW)
Mam przyciemnione szyby, wiec nie działa.
ODPOWIEDZ