Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Caballero, jest możliwość zamówienia grzanej przedniej szyby w A4

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 200
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Jak tylko miasto to zamiast toyoty może być Lexus. Znajomy na początku roku kupił es 300 za chyba 213 czy 214.
Ewentualnie jak chcesz 4x4 to może nx.
artho
Posty: 1126
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Kylo125 pisze: 28 cze 2023, o 16:37 Jak tylko miasto to zamiast toyoty może być Lexus. Znajomy na początku roku kupił es 300 za chyba 213 czy 214.
Ewentualnie jak chcesz 4x4 to może nx.
tzn. Lexus ES się na trasie świetnie sprawdza jak coś 😉
Maliniak
Posty: 613
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

caballero pisze: 28 cze 2023, o 15:22 Przy różnicy 52 tys. zł już rzeczywiście poważnie się można zastanawiać nad A4.
Ale jaki ma sens porównywanie Superba do ciasnej A4? Skonfiguruj podobnie A6. Jak ktoś bierze Superba to raczej tego miejsca potrzebuje, bo jak nie to po co Superb? ;)
artho pisze: 28 cze 2023, o 15:43 Spora różnica często się pojawia też w obsłudze klienta (np. serwis Lexusa przyjeżdżający nadal na lawecie z autem zastępczym na czas przeglądu itd.). Nie wiem jak Wy, ale ja w Skodzie podczas każdej wizyty w serwisie muszę płacić za zastępczą Fabiannę, może nie dużo ale jednak za każdym razem mi ręce opadają 😆😆.
Tylko za taką obsługę też się płaci, czy to bezpośrednio czy pośrednio ;)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2023, o 19:16 przez Maliniak, łącznie zmieniany 1 raz.
artho
Posty: 1126
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Maliniak pisze: 28 cze 2023, o 18:07 Ale jaki ma sens porównywanie Superba do ciasnej A4? Skonfiguruj podobnie A6. Jak ktoś bierze Superba to raczej tego miejsca potrzebuje, bo jak nie to po co Superb? ;)
Taki, że to ten sam segment i nawet mimo, że A4 ma nieco mniej miejsca z tyłu to przy typowym wzroście Polaków miejsca jest aż nadto. Jeżeli ktoś ma dwa metry, to oczywiście robi się ciasno, ale poza recenzentami motoryzacyjnymi nikt normalny w tym kraju tyle nie ma 😉
Maliniak pisze: 28 cze 2023, o 18:07 Tylko za taką obsługę też się płaci, czy to bezpośrednio czy pośrednio ;)
Oczywiście, że tak. Ale 2 lata użytkowania Superba mnie baaaardzo przekonują, że to dobrze wydane pieniądze. W ASO bywam 6 razy w roku.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: caballero »

rowerek pisze: 28 cze 2023, o 15:46 Caballero, jest możliwość zamówienia grzanej przedniej szyby w A4 Obrazek
Czyli gdzieś przeoczyłem :)
Maliniak pisze: 28 cze 2023, o 18:07 Ale jaki ma sens porównywanie Superba do ciasnej A4? Skonfiguruj podobnie A6. Jak ktoś bierze Superba to raczej tego miejsca potrzebuje, bo jak nie to po co Superb? ;)
Napisałem, że w moim przypadku A4 jeszcze by uszło. Fakt, teraz się przyzwyczaiłem do tej przestrzeni w środku i fajnie mieć tyle miejsca, ale ja jeszcze dałbym radę i przy zmianie auta na pewno w kierunku A4 popatrzę.

A6 to już jednak segment wyżej.
Jeśli ktoś potrzebuje tak dużego auta, to rzeczywiście albo idzie w 380-400 tys. zł za auto, albo zostaje przy Superbie za 240 tys. zł (mówię o cenach katalogowych).
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

artho pisze: 28 cze 2023, o 18:45
Maliniak pisze: 28 cze 2023, o 18:07 Ale jaki ma sens porównywanie Superba do ciasnej A4? Skonfiguruj podobnie A6. Jak ktoś bierze Superba to raczej tego miejsca potrzebuje, bo jak nie to po co Superb? ;)
Taki, że to ten sam segment i nawet mimo, że A4 ma nieco mniej miejsca z tyłu to przy typowym wzroście Polaków miejsca jest aż nadto. Jeżeli ktoś ma dwa metry, to oczywiście robi się ciasno, ale poza recenzentami motoryzacyjnymi nikt normalny w tym kraju tyle nie ma 😉
Maliniak pisze: 28 cze 2023, o 18:07 Tylko za taką obsługę też się płaci, czy to bezpośrednio czy pośrednio ;)
Oczywiście, że tak. Ale 2 lata użytkowania Superba mnie baaaardzo przekonują, że to dobrze wydane pieniądze. W ASO bywam 6 razy w roku.
Czyli wyszło, że jestem nie normalny bo mam 197cm :lol:

Wracając któryś raz do dyskusji Superb vs premium. U mnie kura już prawie 2,5 roku, przelatane 78kkm, auto po tych podstawowych modach: gwint DCC, tuleje RS, heble na 6T, box do diesla + wyciszenie nadkoli. Jednak po tych 78kkm widać, że niestety Skoda robi auta budżetowe, coraz więcej elementów zaczyna się odzywać, to skrzypnie, tamto skrzypnie itp. Nie przeszkadza to w trakcie jazdy, bo to głownie skrzypi np. podczas wsiadania, czy tam grzebania po schowkach/podłokietnikach, ale słychać. Kura jak dla mnie broni się wyglądem, projektowali ją dawno temu, ale SzarySteel w sportline, gleba, dystanse i czarne dokładki maxtona na zderzaku i progach robią fajną robotę.
No i odpuśćcie sobie porównywanie ilości miejsca w Superbie do A4, przecież to jest przepaść na korzyść Superba. Przymierzając się do A6 gdy żona siadła z tyłu za mną (197cm wzrostu, żona 166cm) to stwierdziła wprost, że w Skodzie miejsca jest znacznie więcej, wiec co dopiero A4. Bagażnik w kombi kura też ma większy, nie porównuje tutaj litrażu, gdzie liczą każdą wnękę tylko przestrzeń jaką widzisz po otwarciu pokrywy.

Tyle z mojej strony, ja wiem że jak tylko koniunktura się poprawi się w mojej branży zamawiam albo A6 albo Q8 z 3 litrowa V6 i jeśli tylko nie potwierdzi się to co idzie wyczytać w sieci, że Audi też skrzypi to będzie raczej auto na 5-6 lat abo i dłużej.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Trochę Cię zmartwię, ale A6 3.0 już raczej nie kupisz (ani diesla, ani benzyny)
Wbrew polskiemu konfiguratorowi, nie da się w tej chwili u Nas zamówić 50tdi/55tfsi, a z niemieckiej oferty wyleciał już oficjalnie i nawet w konfiguratorze i cennikach nie ma. A6 allroad i A7 podobnie. S6 też nie do zamówienia w chwili obecnej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1126
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Czyli wyszło, że jestem nie normalny bo mam 197cm :lol:
No sprawdź sobie medianę, modę, rozkład 😜 Nigdy nie kumałem dlaczego głównie recenzenci o wzroście 2m testują miejsce w samochodzie, to jest kompletnie bez sensu. Oczywiście tak samo jak testy recenzentów mających 170cm wzrostu. Taki test nie daje praktycznie żadnej informacji osobie "typowej", zwanej wyżej żartobliwie przeze mnie "normalną", a celuje jedynie w bardzo mały procent społeczeństwa.
Ale jaki ma sens porównywanie Superba do ciasnej A4? Skonfiguruj podobnie A6. Jak ktoś bierze Superba to raczej tego miejsca potrzebuje, bo jak nie to po co Superb? ;)
Taki, że to ten sam segment i nawet mimo, że A4 ma nieco mniej miejsca z tyłu to przy typowym wzroście Polaków miejsca jest aż nadto. Jeżeli ktoś ma dwa metry, to oczywiście robi się ciasno, ale poza recenzentami motoryzacyjnymi nikt normalny w tym kraju tyle nie ma 😉 A6 to dobre auto, fajny segment ale ponownie - wożenie powietrza.
U mnie kura już prawie 2,5 roku, przelatane 78kkm, auto po tych podstawowych modach: gwint DCC, tuleje RS, heble na 6T, box do diesla + wyciszenie nadkoli. Jednak po tych 78kkm widać, że niestety Skoda robi auta budżetowe, coraz więcej elementów zaczyna się odzywać, to skrzypnie, tamto skrzypnie itp. Nie przeszkadza to w trakcie jazdy, bo to głownie skrzypi np. podczas wsiadania, czy tam grzebania po schowkach/podłokietnikach, ale słychać.
Nie trzeba 80 000km. U mnie cała deska skrzypi od około 10 000km. I poprawka ode mnie: przeszkadza podczas jazdy, zakręty, nierówności - wszystko gada i to bardzo głośno. Oczywiście w sezonie letnim na moment ustępuje ale gdy przychodzi jesień znowu jest skrzyp skrzyp skrzyp. ASO nic z tym nie robi.
Tyle z mojej strony, ja wiem że jak tylko koniunktura się poprawi się w mojej branży zamawiam albo A6 albo Q8 z 3 litrowa V6 i jeśli tylko nie potwierdzi się to co idzie wyczytać w sieci, że Audi też skrzypi to będzie raczej auto na 5-6 lat abo i dłużej.
Ty niestety z uwagi na swój nienormalny wzrost 😆 jesteś zmuszony do pustych pudeł. Natura Cię pokarała i nic z tym nie poradzisz, natomiast ciężko wmawiać komuś zbliżonemu do przeciętnego bądź nawet np. mnie (trochę ponad 180), że trzeba wozić puste pudło i do czegoś się przyda. Ja mimo nienajniższego wzrostu dzisiaj zdecydowanie wybrałbym lepszą jakość i materiały ponad wożenie pustego pudła.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2023, o 17:30 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
Maliniak
Posty: 613
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Ta klasyfikacja aut do poszczególnych segmentów jest mocno kontrowersyjna. Ja bym się tego sztywno nie trzymał ;)

Trzeba zapytać, po co w takim razie jeździcie Superbami skoro nie macie >190 wzrostu i nie potrzebujecie tyle miejsca w środku/bagażniku? Sdss to wiem, pracodawca taki dał ;)
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

artho, "No sprawdź sobie medianę, modę, rozkład 😜 Nigdy nie kumałem dlaczego głównie recenzenci o wzroście 2m testują miejsce w samochodzie, to jest kompletnie bez sensu. "


Muszę zaprotestować, recenzenci o wzroście 2m to właśnie to co powinno się robić. Mniejsi i tak się zmieszczą. :D
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2988
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Kurde, to mi auto jakoś nie skrzypi, mimo mocnego usztywnienia nadwozia (rozpórka, grubsze sportowe stabilizatory). Owszem w zimie przez chwilę się zdarzy zanim auto się w środku nagrzeje, ale nie liczcie, że premium, które będzie stało w zimie na zewnątrz też nie zaskrzypi.
Podłokietnik można też okleić, pisał chyba o tym Enri co i jak. Niestety, premium już też się robi coraz bardziej ,,plastikowe" w środku i nie jest to tym premium jakie było jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, pod względem przepaści do budżetowych aut a co za tym idzie użytych materiałów.
Już kiedyś o tym mówiłem, o ile audi C7 było świetnym autem, to nowe C8 po za ładniejszym i nowocześniejszym wyglądem trochę mnie zawiodło pod względem wykonania w środku i wyciszenia.
A tu premium, które mega mnie zaskoczyło:
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

rowerek pisze: 29 cze 2023, o 08:19 Trochę Cię zmartwię, ale A6 3.0 już raczej nie kupisz (ani diesla, ani benzyny) Obrazek
Wbrew polskiemu konfiguratorowi, nie da się w tej chwili u Nas zamówić 50tdi/55tfsi, a z niemieckiej oferty wyleciał już oficjalnie i nawet w konfiguratorze i cennikach nie ma. A6 allroad i A7 podobnie. S6 też nie do zamówienia w chwili obecnej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Przez chwilę nie było 3 litrówek, ale obecnie wyszedł facelifting A6 (choć to z lupą trzeba szukać zmian) i 3 litrówki wróciły - ale fakt nie byłem w salonie i nie pytałem. Jeśli faktycznie nie będzie dostępnej 3litrówki dla A6 to zostanie tylko ta Q8 do której mocno przekonuje mnie małżonka. I mimo wszystko coś to auto ma w sobie, szyby bez ramek, stylistyka tez niczego sobie, ale z 55TFSI to będzie paliło potężne ilości benzyny.

Co do skrzypienia u mnie ASO na gwarancji rozbierało między innymi tunel i podklejało na filcu na pewno to pomogło.
orlik pisze: 29 cze 2023, o 10:35 Niestety, premium już też się robi coraz bardziej ,,plastikowe" w środku i nie jest to tym premium jakie było jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, pod względem przepaści do budżetowych aut a co za tym idzie użytych materiałów.
i to mnie przeraża w tym wszystkim, zostawiasz potężne pieniądze w salonie (pomijam sposób finansowania), oczekujesz najwyższej jakości a dostajesz takie prawie premium. Chyba prócz marek ultra luxury typu Rols, Bentley i inne, to tylko do Lexusa można dopiąć łatkę dawnego premium jak było dawniej w BMW/Audi/Mercedesie gdzie teraz mimo wszystko rządzą księgowi.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

W DE polifta z 3.0 na ten moment nie kupisz, nawet nie występuje w cenniku. Może u Nas z jakichś względów będzie inaczej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

W ogóle szok, że wróciła opcja zamawiania A6 z 2.0


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ