SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: vDanTe »

Pany,

a myślicie że mogę "dawne" pęknięcie podciągnąć pod nowe ubezpieczenie ;d?
Mam przód podgrzewany, a kupiłem furę z małym pajączkiem .. średnica mniej niż 0,5cm po stronie pasażera, także nie denerwuje ..

Aczkolwiek, auto ubezpieczone z ac / szybami ...

W teorii pewnie można to podczepić, że stało się np "wczoraj", aczkolwiek nie wiem czy przyjeżdza jakiś rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej na oględziny? Wysyłasz zdjęcia uszkodzenia? Szczerze nigdy nic nie wymieniałem z AC, a nie chciałbym zgłosić szkody by mi potem ktoś powiedział panie spier**laj, to się stało pół roku temu :D
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: marioti »

siedzę w branży odszkodowań majątkowych, aczkolwiek związanej z nieruchomościami. Natomiast mam kilku dobrych znajomych w szkodach komunikacyjnych.
Jestem zdania, że zawsze można zgłosić, najwyżej odmówią i tyle. Nic na tym nie tracisz. Teoretycznie podchodzi to jednak pod próbę wyłudzenia, ale raczej nikt od ubezpieczyciela nie będzie cię ścigał za szybę bo to niski koszt.
Jeżeli pęknięcie nie ma śladów brudu, co by mogło świadczyć o dawniejszym powstaniu, to nie ma znaczenia czy zrobisz im sam zdjęcia czy przyślą kogoś do oględzin. I tutaj nie ma reguły, to zależy od osoby z którą będziesz rozmawiał i od polityki danego ubezpieczyciela. Jeden zapłaci na podstawie twoich zdjęć, a drugi będzie wysyłał rzeczoznawcę.

Ja bym też sprawdził czy twój wariant ubezpieczenia obejmuje wymianę aso czy warsztat partnerski. Ja niby miałem wariant ubezpieczenia aso, ale szyby były już na warsztat i mogłem co najwyżej wymienić sobie na Nordglas-a a warsztat nie chciał tego zrobić na innej szybie z moją dopłatą.
Ale to wszystko zmienia się i wymaga dopytania w konkretnym twoim przypadku.
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: vDanTe »

Mam na wymianę na nową szybę o tych samych parametrach, w wyznaczonym przez ubezpieczyciela warsztacie.

Szyby nieoryginalne. No nic, spróbuję .. nie chcę siedzieć i rzucać kamieniem po szybie by zrobić nowe uszkodzenie ... aż tak zdesperowany nie jestem :D

dzięki za opinie
ODPOWIEDZ