[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Chyba na dokładne 100% potwierdzenie będzie trzeba poczekać. Mocowo by pasowało jak miękkie hybrydy Audi (wersja 204KM też), ALE wg oficjalnej rozpiski na stronie Skody, tylko przy 1.5tsi jest dopisek mHEV. Czyli nie wiadomo jak to rozumieć.
Na jednej ze stron znalazłem kiedyś tylko taką wstawkę: "The six-member lineup will include a trio of petrol engines with one of them getting mild hybrid assistance (...)", czyli wychodzi, że 2.0tsi nie będzie mHEV.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka




komoornik
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Przecież wszystkie dane o silnikach były już zaprezentowane:

https://www.skoda-storyboard.com/en/pre ... echnology/
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Pytam bo w przypadku Audi A6 ten silnik pali dosłownie grosze.

wg. wklejki komoornika wychodzi na to, że oba mocniejsze silniki benzynowe NIE będą wyposażone w mild-hybrid.
Maliniak
Posty: 633
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maliniak »

artho pisze: 29 sie 2023, o 14:04 Czy 2.0 TSI 265KM będzie hybrydą jak w Audi?
To samo co jest teraz - tylko pewnie przyduszony z racji norm. Zenada ;)
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Smuteczek 😐
JackP
Posty: 47
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: JackP »

rowerek pisze: 29 sie 2023, o 13:45
JackP pisze:
rowerek pisze: 29 sie 2023, o 12:09 W końcu premium Obrazek

Co ciekawe, to w Pasku chyba nie ma takich fizycznych pokręteł.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Coś mi się wydaje, że tak jak dawniej Superb był powiększonym Passatem B5 tak nowy Passat 2024 przypomina z zewnątrz bardziej Golfa8 i linię ID aby jakoś ujednolicić design marki. W środku już wszystko na dotyk, pewnie podstawowa wersja też będzie miała już klimę tylko w infotainmencie.
Ogólnie Passat wygląda bardziej nowocześnie i przemyślanie - obsługa głównie dotykiem ze wszystkimi tego zaletami i wadami.

Skoda raczej celowo została technologicznie postarzona co dla mnie akurat jest na plus. Dotykowa kierownica I sterowanie klimatyzacja z ekranu jest w czasie jazdy dramatyczne.
Nie wiem, czy można mówić o celowym postarzeniu technologicznym, w sytuacji gdy to Pasek będzie/jest klonem nowego Superba, a nie na odwrót. Pasek stracił miejsce w niemieckich fabrykach i będzie robiony razem ze Skodą w Bratysławie. To będzie to samo auto, a VW chciał zrobić nowego Paska minimalnym kosztem, zachowując najbardziej sprzedawalną wersję, żeby zupełnie nie odpuścić dogorywającego segmentu D. Czyli tak patrząc z boku, to Passat jest na 'doczepkę'.
No i wg mnie takie inteligentne pokrętła są nie mniej 'nowoczesne' od pełnego dotyku.
Patrząc na deski obu aut Superb robi zdecydowanie lepsze wrażenie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
To czy to jest/będzie klon i czy będzie produkowany na Słowacji czy w Indiach to nie ma znaczenia bo VW i ich Passat zawsze jest oczko wyżej w lineupie VAG, nawet jeśli Skoda oferuje więcej miejsca.
Do czasu aż Golf i Passat nie zostaną zastąpione całkowicie przez serię ID - już teraz widać, że VW będzie szybciej bardziej elektryczne i droższe a jeśli ktoś będzie jeszcze chciał klasyczne auto to będzie miał do wyboru Seata lub Skodę z "tradycyjnymi" modelami.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Zobaczymy po premierze porównując specyfikacje Paska i Superba. Sytuacja zmieniła się o tyle, że następcą Passata w gamie VW zostało ID.7. To jest tak naprawdę rozwój VW w prostej linii. Pasek został zrobiony na pół gwizdka, podczepiony pod Superba, tylko w kombi (bo rolę limuzyny przejęło ID.7), z tym samym rozstawem osi, gabarytami, przestrzenią we wnętrzu. Po prostu klon.
Fun fact w tym zakresie - to Skodzie powierzono prace rozwojowe Superba/Passata.
Gdyby nagle Passat miał być bardziej dopasiony, mieć więcej silników, lepsze rozwiązania techniczne, to oznaczałoby znacznie większe nakłady. A sam fakt powstania klonów Superb/Passat już wprost mówi, że chodzi o cięcie kosztów ze strony VW. Nic zresztą nie ryzykują - koszt kilku plastików dla pobocznego modelu, poza główną linią rozwoju, jest znikomy, a zawsze ktoś kupi.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Jeszcze kontynuacja myśli.
Nie chcę tu zarzucać milionów zdjęć, bo każdy ma internet i może to znaleźć w 5 sekund, ale porównajcie zdjęcia nowego Passata i Superba.
W nadchodzących modelach karoseria/linia boczna wygląda identycznie, fotele, tunel środkowy z roletami i podłokietnikami to samo. Jak się człowiek przyjrzy, to nawet moduły soczewek w przednich reflektorach wyglądają (wg mnie) identycznie. Tylko 'szybka' inna.
Nigdy wcześniej te modele nie były tak zbliżone i nie posiadały tak wiele wspolnych elementów.
Teraz są, bo to jest ten sam samochód.
Historia podobna jak kiedyś z trojaczkami Citroen C1, Toyota Aygo, Pug 107.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

JackP
Posty: 47
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: JackP »

rowerek pisze: 29 sie 2023, o 20:58 Zobaczymy po premierze porównując specyfikacje Paska i Superba. Sytuacja zmieniła się o tyle, że następcą Passata w gamie VW zostało ID.7. To jest tak naprawdę rozwój VW w prostej linii. Pasek został zrobiony na pół gwizdka, podczepiony pod Superba, tylko w kombi (bo rolę limuzyny przejęło ID.7), z tym samym rozstawem osi, gabarytami, przestrzenią we wnętrzu. Po prostu klon.
Fun fact w tym zakresie - to Skodzie powierzono prace rozwojowe Superba/Passata.
Gdyby nagle Passat miał być bardziej dopasiony, mieć więcej silników, lepsze rozwiązania techniczne, to oznaczałoby znacznie większe nakłady. A sam fakt powstania klonów Superb/Passat już wprost mówi, że chodzi o cięcie kosztów ze strony VW. Nic zresztą nie ryzykują - koszt kilku plastików dla pobocznego modelu, poza główną linią rozwoju, jest znikomy, a zawsze ktoś kupi.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Silniki to już w w obecnym Pasku są takie same jak w Skodzie.
Zgadzam się z tym co napisałeś i technicznie może/jest to klon tylko nawet w tym wypadku, on będzie sztucznie pozycjonowany wyżej.
Nawet obecny Pasek w podstawowej wersji elegance jest droższy niż Superb w Stylu z tym samym silnikiem i zapewne tak samo będzie w nowym - bardziej spójne wnętrze, może lepsze moduły diód za soczewką w reflektorze, pod tym względem Passat zawsze miał świetne topowe reflektory na dwóch soczewkach w porównaniu nawet to matrixow, które miały segmenty na odbłyśniki i było to widać w nocy jak mniej jednorodne było przejście ze świateł mijania do drogowych.

Pewnie tych smaczków będzie trochę ale niezbyt wiele ze względu na unifikację platformy w tej generacji.
Cięcie kosztów w VW jest już od dłuższego czasu na topie priorytetów i i teraz będziemy mieli kolejną generację unifikacji modeli.
komoornik
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Passat będzie miał nawet 15" ekran a Superb 13", więc pozycjonowanie się zgadza ;)

A z unifikacją poszli tak po bandzie że np tunel środkowy jest praktycznie identyczny - takie podobieństwa do tej pory były wręcz niedopuszczalne :D
superb.png
passat.png
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

Upewnię cena skody nie będzie się znacznie różnic od VW.
JackP
Posty: 47
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: JackP »



Jest ładne wideo na temat nowego Passata więc można zobaczyć dokładniej czego mniej więcej się spodziewać lub nie względem Superba.
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 188
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: mackowski30 »

Maliniak
Posty: 633
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maliniak »

Strasznie mnie irytuje ten pasek ledowy pod maską - puścili go po całej długości i według mnie wygląda festyniarsko, przynajmniej jak patrzę na aktualnego Arteona i co tam jeszcze go ma. Tutaj może będzie to trochę lepiej wyglądało, ale wolałbym żeby jednak z niego zrezygnowali ;) Z drugiej strony nie mam zamiaru kupować Passata ;)

A no i najważniejsze, nie ma dotyków na kierownicy ;)
yogibabu
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: yogibabu »

Ta b9 to wygląda tak: światła z avensis,gril z peugeota 407,a tablet jak z audi a4 q5....
Wcale mi się to nie podoba.
Już nie kurak....
ODPOWIEDZ