[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: JackP »



Dłuższy film, więcej zbliżeń.
Ładnie wygląda z zewnątrz i wewnątrz. Spodziewałem się, że z zewnątrz będzie gorzej a jednak wyszło zgrabnie i nowocześnie. W środku tablet skierowany w stronę kierowcy robi lepsze wrażenie niż ten w Skodzie, który będzie bardziej symetryczny względem centralnej części deski rozdzielczej i mniejszy.
Wartości użytkowej nie oceniam bo o ile fajnie mieć tak dużego "ipada" to dla mnie jednak obsługa dotykowa w samochodzie to jest największy niewypał użytkowy w motoryzacji. Nie ma co więcej biadolić, nikt tego nie odkręci i trzeba się przyzwyczaić tak samo jak do smartfonów ze szklanym frontem i plecami.

Czekam aż w końcu zaprezentują Superba i jeszcze bardziej na wersję liftback.
Spodziewam się, że konfigurator Skody zostanie celowo opóźniony względem uruchomienia sprzedaży Passka.

W nowym Passacie cyfrowe zegary mają mieć dodatkową powłokę antyodblaskową, być może skodzina nie dostanie tego ficzeru?
Ekran tak czy siak jest standardowo matowy jak w monitorach lcd.

Pokrętła z bliska wyglądają słabo, przez te okrągłości robią trochę tandetne wrażenie mimo, że ich obecność to dla mnie bardzo duży plus nowej skody.
Jakoś tak małonowocześnie ociosane.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2023, o 20:22 przez JackP, łącznie zmieniany 1 raz.
krzymek
Posty: 78
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: krzymek »

kolejny film o passacie i również zbliżenia.
komoornik
Posty: 1051
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

JackP pisze: 31 sie 2023, o 17:07

Dłuższy film, więcej zbliżeń.
Ładnie wygląda z zewnątrz i wewnątrz. Spodziewałem się, że z zewnątrz będzie gorzej a jednak wyszło zgrabnie i nowocześnie. W środku tablet skierowany w stronę kierowcy robi lepsze wrażenie niż ten w Skodzie, który będzie bardziej symetryczny względem centralnej części deski rozdzielczej i mniejszy.
Wartości użytkowej nie oceniam bo o ile fajnie mieć tak dużego "ipada" to dla mnie jednak obsługa dotykowa w samochodzie to jest największy niewypał użytkowy w motoryzacji. Nie ma co więcej biadolić, nikt tego nie odkręci i trzeba się przyzwyczaić tak samo jak do smartfonów ze szklanym frontem i plecami.

Czekam aż w końcu zaprezentują Superba i jeszcze bardziej na wersję liftback.
Spodziewam się, że konfigurator Skody zostanie celowo opóźniony względem uruchomienia sprzedaży Passka.



Nie ma daszka nad zegarami, ciekawe. Czyżby była opcja aby najbiedniejsza wersja miała analogowe i stąd ten daszek na wcześniejszych fotkach prototypów czy być może ekrany były specjalnie z daszkiem na czas testów aby zmniejszyć odbicia.
W nowym Passacie cyfrowe zegary mają mieć dodatkową powłokę antyodblaskową, być może skodzina nie dostanie tego ficzeru?
Ekran tak czy siak jest standardowo matowy jak w monitorach lcd.

Pokrętła z bliska wyglądają słabo, przez te okrągłości robią trochę tandetne wrażenie mimo, że ich obecność to dla mnie bardzo duży plus nowej skody.
Jakoś tak małonowocześnie ociosane.
W filmie główną rolę gra Kodiaq a nie Superb, dlatego nie ma daszka ;)
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: JackP »

Ładną zmyłkę puściłem, na koniec filmu są statyczne zdjęcia i pomyliłem kokpit Kodiaqa z Superbem.
Zedytowałem poprzedni post aby nie wprowadzać w błąd.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 739
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Dosyć wcześnie pokazali tego Passata, biorąc pod uwagę, że na rynek ma trafić w połowie lutego (z tego co w niemieckim internecie przeczytałem).
Możemy sobie też pogdybać o cenach. Podobno ogłosili cenę startową za Passata na poziomie 39 995 euro za podstawową wersję 1.5tsi 150KM (dokładne specyfikacje i ceny innych wersji póki co nie są jeszcze znane- jest tylko cena 'bazowa'). Obecny Passat kombi 1.5tsi kosztuje w DE od 38 850 euro. Czyli jakby nie patrzeć cena nowego modelu wydaje się atrakcyjna - mamy miękką hybrydę, no i samo wyposażenie też będzie zapewne bogatsze już wyjściowo (choćby cały infotainment).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: JackP »

Superb hatch/liftback

Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Danio »

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale totalnie nie podoba mi się trend z wystającymi ekranami ponad deskę rozdzielczą - tyczy się to wielu nowych samochodów. Z zewnętrz wygląda to paskudnie, prosta linia nie jest zachowana i kompozycja gdzieś ucieka...
yogibabu
Posty: 358
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: yogibabu »

Jestem tego samego zdania.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Enriquez »

Jest to jednak bardziej ergonomiczne niż ekran niżej, bo nie musisz tak bardzo wzroku od drogi odwracać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Danio »

Enriquez pisze: 10 wrz 2023, o 09:07 Jest to jednak bardziej ergonomiczne niż ekran niżej, bo nie musisz tak bardzo wzroku od drogi odwracać.
Doskonale to rozumiem, ale zwróciłem uwagę na estetykę i zaburzenie prostej kreski, a jednak taki Superb jest doskonałym przykładem prostych linii :)
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: 3pm_krk »

Danio pisze: 9 wrz 2023, o 18:32 Możecie się ze mną nie zgodzić, ale totalnie nie podoba mi się trend z wystającymi ekranami ponad deskę rozdzielczą - tyczy się to wielu nowych samochodów. Z zewnętrz wygląda to paskudnie, prosta linia nie jest zachowana i kompozycja gdzieś ucieka...
Dokładnie. Z tego powodu zrezygnowałem np. z Audi A4, A5 :)
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: orlik »

Dlatego mi jak już coś, to taki wyświetlacz podoba się w mercedesie E, wszystko idzie pięknie w jednej linii aż od wyświetlacza za kierownicą.
maison
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2023, o 10:36
Samochód: Inny
Rocznik: 2014
Silnik: Inny
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: maison »

Nie wiem czy już to gdzieś pisali, ale ja widzę po raz pierwszy, że wersje wyposażenia Active, Ambition i Style zostaną zastąpione nową bogatszą wersją Selection. Oprócz tego będą też wersje Sportline i Laurin & Klement.

https://auto.dziennik.pl/premiery/artyk ... koczy.html
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

Czyli 3 plus opcje . Dali zintegrowany lejek 🤪🤪😂
komoornik
Posty: 1051
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Niestety ale chyba nie warto czytać polskich artykułów typu "tłumaczenia" ;)

https://www.skoda-storyboard.com/en/pre ... hatchback/

Wersje będą:
Essence, Selection, Sportline i Laurin & Klement
ODPOWIEDZ