Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

I jeszcze jedno A4 jest malutkie przy Super ie. Ilość miejsca z tyłu jest niewiele wieksza, niż w Giulii - porównywałem. Jak wozisz dziecko z tyłu w foteliku obrotowym to się robi problem :)

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Pardon, w Avancie jest trochę większe, niż Giulia z tyłu. Obrazek

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 749
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Sedan, czy Avant, miejsca na nogi tyle samo i na pewno zauważanie więcej niż w Giulii. Do Alfy też się przymierzałem, wzrostu i budowy jestem raczej z tych mniejszych i nawet mi w Alfie było ciasno. W A4 jest naprawdę spoko. Nawet osoby wyraźnie większe nie narzekają i są pozytywnie zaskoczone, bo każdy uważa, że to (A4) ciasny samochód. Nie do końca właśnie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Maliniak pisze: 29 cze 2023, o 09:20 Ta klasyfikacja aut do poszczególnych segmentów jest mocno kontrowersyjna. Ja bym się tego sztywno nie trzymał ;)

Trzeba zapytać, po co w takim razie jeździcie Superbami skoro nie macie >190 wzrostu i nie potrzebujecie tyle miejsca w środku/bagażniku? Sdss to wiem, pracodawca taki dał ;)
Klasyfikacja segmentów odnosi się głównie do podobieństwa w rozstawie osi oraz zastosowania. Rozstaw oczywiście może być w różny sposób wykorzystany, dlatego w Superbie mamy takie dziwne proporcje, króciutka maska jak w segmencie "C" ale za to sporo miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu oraz spory bagażnik a w Audi A4 mamy mniej miejsca z tyłu i mniejszy bagażnik mimo, że rozstaw osi jest praktycznie ten sam. Zastosowanie samochodu jest także to samo - oba są tzw. wygodnymi samochodami rodzinnymi - czyli segment "D". Dlatego też średnio pasuje tutaj porównywanie do Audi A6, które jest klasycznym wręcz wzorem segmentu "E". Segment "E" to nie jest segment do wożenia rodziny, tylko segment managerski - samochody wyposażone są w lepsze i delikatniejsze materiały, lepsze wyciszenie, bogatsze silniki, które chłonąć litry się nie wstydzą. Segment skupia się na wygodzie pasażerów a nie na praktyczności - w końcu Audi A6 ma w litrach mniejszy bagażnik niż Superb, za to fotele tak z przodu jak i z tyłu są zdecydowanie wygodniejsze. Wszystko to nie pasuje do wożenia brudnych dzieci i psa.
WG pisze: 29 cze 2023, o 09:46Muszę zaprotestować, recenzenci o wzroście 2m to właśnie to co powinno się robić. Mniejsi i tak się zmieszczą. :D
No na pewno 😄 Ja muszę zaprotestować na Twój protest, statystyka - testujesz max ale nie testujesz min. Co za tym idzie słuchając recenzenta o wymiarach 200cm oczywiście w niemal 100% przypadków masz pewność, że Ty się zmieścisz, ale jednocześnie nie masz praktycznie ŻADNEJ informacji jak duża osoba zmieści się za Tobą, jak dużo miejsca będzie za Tobą jak dużo miejsca wreszcie sam będziesz mieć nad głową itd. itp.
kefirek pisze: 29 cze 2023, o 10:53Chyba prócz marek ultra luxury typu Rols, Bentley i inne, to tylko do Lexusa można dopiąć łatkę dawnego premium jak było dawniej w BMW/Audi/Mercedesie gdzie teraz mimo wszystko rządzą księgowi.
Ultra premium to dopiero potrafi trzeszczeć, sprawdź Mercedowskiego Maybacha: tak limuzynę jak i Maybach GLS-a, tragedia. Natomiast Audi i Lexus spasowanie moim zdaniem jest na całkiem dobrym poziomie, ja złego słowa nie powiem, chociaż zawsze wyjątek potwierdzi regułę! 😁
rowerek pisze: 29 cze 2023, o 17:42 Sedan, czy Avant, miejsca na nogi tyle samo i na pewno zauważanie więcej niż w Giulii. Do Alfy też się przymierzałem, wzrostu i budowy jestem raczej z tych mniejszych i nawet mi w Alfie było ciasno. W A4 jest naprawdę spoko. Nawet osoby wyraźnie większe nie narzekają i są pozytywnie zaskoczone, bo każdy uważa, że to (A4) ciasny samochód. Nie do końca właśnie.
Dokładnie, nie przesadzajmy już z tym Audi A4. Cztery dorosłe osoby wchodzą, bagaży też sporo.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Ale A6 już w sedanie robi robotę. Mam 182 cm wzrostu, fotel pode mnie i miejsca bardzo dużo, sam próg wejściowy wyraźnie większy, niż w A4. Obrazek

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 749
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Widzę, że obczajanie Audi trwa. Coś się wyklarowało?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Chyba ta Q5-tka najlepiej leży?
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Mam być szczery? Zdecydowanie bardziej mi leży A6. Choćby z racji widoku deski ( wkomponane ładnie tablety zamiast niechlujnie doklejonego jak w Q5). To jednak segment wyżej, a cena raptem 17k wyższa.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

A bo myślałem, że żona chciała Q5 😀 No tak, A6 to jednak zawsze segment wyżej, nie da się ukryć.
Sdss
Posty: 538
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Był Kodiaq za 300 podobne pieniądze kosztuje Tuareg z V6 i pneumatyka.
4procars
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2023, o 12:43
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: 4procars »

Witam serdecznie.
Proponuję VW Atlas. Jest wielki i prowadzi się świetnie.
Sami zobaczcie: https://www.youtube.com/@znanyczowiek9099

_
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Kochani, jednak wziąłem Kodiaqa na prawie fullu L&K w klekocie 2.0 TDI 200km 4x4.
Jest w porządku, daje radę, choć szału nie ma :)
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Litości ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Enriquez pisze:Litości ...
Mozesz się śmiać, ale mam bardzo dobre wyposażenie, nowoczesne multimedia,
dużo miejsca, leasing 106% na 4 lata.
Ja wiem, ze wolicie X5 3.0 z leasingiem z sumą opłat 125%, bo masz wtedy super BMW z ratą 6k brutto, ale mnie na taka furę nie stać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 749
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Rzecz chyba w tym, że już trzeba było zostać przy Superbie, zamiast kupować takiego pontona. Tym bardziej, że w Kodiaqu masz ukryty 'podatek od bycia cool', jak przy wszystkich suvach, które nijak nie wychodzą korzystniej cenowo niż kombi. W Superbie za tę samą cenę miałbyś więcej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ