Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

nessip pisze: 14 wrz 2023, o 10:24Kiedy zamawiałeś ? Mam nadzieję, że Twoja to nie ostatnia...ja swoją zamówiłem wczoraj...jeszcze przyjęli ale zobaczymy co dalej :)
Ciekawi mnie jaki Ci podali czas oczekiwania na samochód skoro zamawiałeś przed chwilą.

Mój egzemplarz właśnie został zatwierdzony, produkcja zaczyna się w poniedziałek, do odbioru w okolicach 10 października :D
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: nessip »

MS7 pisze: 14 wrz 2023, o 18:26
nessip pisze: 14 wrz 2023, o 10:24Kiedy zamawiałeś ? Mam nadzieję, że Twoja to nie ostatnia...ja swoją zamówiłem wczoraj...jeszcze przyjęli ale zobaczymy co dalej :)
Ciekawi mnie jaki Ci podali czas oczekiwania na samochód skoro zamawiałeś przed chwilą.

Mój egzemplarz właśnie został zatwierdzony, produkcja zaczyna się w poniedziałek, do odbioru w okolicach 10 października :D
6-8 miesięcy. A Ty ile czekałeś od zamówienia na potwierdzenie produkcji ? Mi dealer powiedział, że informacje o bardziej precyzyjnych datach to są dopiero w stanie podać jak właśnie auto zostanie zakolejkowane do produkcji czyli na ogół to miesiąc max 2 przed prognozowaną dostawą.

Pozdr,
n.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

nessip pisze: 14 wrz 2023, o 18:45
MS7 pisze: 14 wrz 2023, o 18:26
nessip pisze: 14 wrz 2023, o 10:24Kiedy zamawiałeś ? Mam nadzieję, że Twoja to nie ostatnia...ja swoją zamówiłem wczoraj...jeszcze przyjęli ale zobaczymy co dalej :)
Ciekawi mnie jaki Ci podali czas oczekiwania na samochód skoro zamawiałeś przed chwilą.

Mój egzemplarz właśnie został zatwierdzony, produkcja zaczyna się w poniedziałek, do odbioru w okolicach 10 października :D
6-8 miesięcy. A Ty ile czekałeś od zamówienia na potwierdzenie produkcji ? Mi dealer powiedział, że informacje o bardziej precyzyjnych datach to są dopiero w stanie podać jak właśnie auto zostanie zakolejkowane do produkcji czyli na ogół to miesiąc max 2 przed prognozowaną dostawą.

Pozdr,
n.
Zamówione pod koniec grudnia :)
McGan
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2011, o 15:29
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: McGan »

Niech to będzie początek mojej historii w tym temacie :)

W zeszły piątek zamówiliśmy z Żoną dwa auta, każde z różnymi dodatkami:
- Kodiaq Sportline 4x4 2.0 TSI 190 KM
- Superb Sportline 4x4 2.0 TSI 280 KM

Obydwa w kolorze szarym (Steel Grey)

Na razie nic dalej nie wiadomo - diler mówił, że przewidywane terminy to grudzień/styczeń, ale jakoś mi się wierzyć nie chce. Niemniej jednak czekamy z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

To już chyba będzie jako S4:)

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
McGan
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2011, o 15:29
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: McGan »

Nie, jeszcze "stary" model ;)
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

To ja też się pochwalę.
13 września zamówiłem S3 w liftbacku. Szukałem wszędzie ale żaden przedstawiciel nie miał już do produkcji liftbacka. W końcu po długich bojach znalazłem firmę z Krakowa, która 9 wrzesnia miała jeszcze 6 sztuk. Rabat 5.5% :(
S3 w TDI 200KM style, napęd na przód. Z dodatków Canton, Webasto, DCC, progresywna kiera, Adaptacyjny tempomat i jakieś tam drobiazgi. Beżowe wnętrze w tkaninie ( skóra super ale jeżeli mam zapłacić za syntetyk/natural ponad 6 kafli to preferuję pokrowce syntetyk/alkantara) I co najważniejsze bez żadnych asystentów i innych nikomu nie potrzebnych protez za miliony monet.
Przy zamówieniu otrzymałem informację 4-5 miesięcy. Dziś wiem, że produkcja jest ustawiona na 48 tydzień roku czyli koniec listopada.
Też myślałem, że to będzie raczej 5 miesięcy no ale to się jeszcze okaże w praktyce.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

Schodzący model to i luzy w fabryce . W 2019 tyle się czekało.
McGan
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2011, o 15:29
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: McGan »

Bardzo dobry termin :) Ja zamawiałem 15.09, jeszcze niestety cisza. A też liczę po cichu na ten rok ;)
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JackP »

Zamawiałem w sierpniu, termin produkcji na listopad.
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

Jak pewnie wiecie 11 września wstrzymano produkcję w Kvasinach. Informację potwierdziłem również u osób tam pracujących oraz w salonie skody.
I pewnie też wiecie, że produkują tam właśnie S3 :( W materiałach prasowych fabryka miała się zamknąć do odwołania, natomiast nieoficjalnie podobno tylko na 2 tygodnie więc jest szansa, że już ruszyła. W materiałach prasowych wspomniano o problemach z dostawą komponentów ze Słowenii po ostatnich powodziach. Nie wspomniano jednak o tym, że chodziło o koła zamachowe do silników TSI ( nie wiem do których). Podobno problem jest duży. Tak duży, że dostałem informację, że gdybym zamawiał benzynę to by się w tym roku nie wyprodukowała. Tak informacja doszła od przedstawiciela skody. Było to 10dni temu. Może coś już się zmieniło ale nie znalazłem takiej informacji w sieci. Nie ma problemu z TDI, tam wszystko jest dostępne więc może się okazać, że produkcja będzie zmieniona i samochodu z TDI wyprodukują się wcześniej niż zaplanowano.
W fabryce jednak krążą pogłoski, że przerwa w produkcji jest spowodowana brakiem zamówień i nie opłacało się na siłę zmieniać harmonogramu.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

Wacholek pisze: 26 wrz 2023, o 19:15 Jak pewnie wiecie 11 września wstrzymano produkcję w Kvasinach. Informację potwierdziłem również u osób tam pracujących oraz w salonie skody.
I pewnie też wiecie, że produkują tam właśnie S3 :( W materiałach prasowych fabryka miała się zamknąć do odwołania, natomiast nieoficjalnie podobno tylko na 2 tygodnie więc jest szansa, że już ruszyła. W materiałach prasowych wspomniano o problemach z dostawą komponentów ze Słowenii po ostatnich powodziach. Nie wspomniano jednak o tym, że chodziło o koła zamachowe do silników TSI ( nie wiem do których). Podobno problem jest duży. Tak duży, że dostałem informację, że gdybym zamawiał benzynę to by się w tym roku nie wyprodukowała. Tak informacja doszła od przedstawiciela skody. Było to 10dni temu. Może coś już się zmieniło ale nie znalazłem takiej informacji w sieci. Nie ma problemu z TDI, tam wszystko jest dostępne więc może się okazać, że produkcja będzie zmieniona i samochodu z TDI wyprodukują się wcześniej niż zaplanowano.
W fabryce jednak krążą pogłoski, że przerwa w produkcji jest spowodowana brakiem zamówień i nie opłacało się na siłę zmieniać harmonogramu.
To prawda, wstrzymanie produkcji kół zamachowych do TSI potwierdził mi mój handlowiec (czekam na swoje 2.0 280 KM), przy czym powiedział też, że mają spory zapas tego w montowniach i składanie Superbów jako tako idzie. W każdym razie mój egzemplarz produkuje się bez przeszkód i odbieram za 3 tygodnie.

EDIT: Mi z kolei mówiono, że po SIII klienci nadal walą drzwiami i oknami. W Plichcie (Gdańsk) wydają po kilka sztuk tygodniowo i handlowiec przewiduje, że prędzej fabryki przestaną przyjmować nadmiar zamówień niż będą się nudzić z powodu ich braku.
zaczo
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zaczo »

W kwestii wstrzymania produkcji w Kavasinach. Fabryka stała tylko tydzień. W zeszłym tygodniu już normalnie praca szła. Ten tydzień jest niestety też nieco gorszy bo pracowaliśmy tylko 2 dni, ale nie spowodowane jest to brakiem komponentów a jutrzejszym (czwartek) świętem w Czechach. Więc nie przewiduje się jakichś większych opóźnień w produkcji.
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

MS7 pisze: 26 wrz 2023, o 22:11
To prawda, wstrzymanie produkcji kół zamachowych do TSI potwierdził mi mój handlowiec (czekam na swoje 2.0 280 KM), przy czym powiedział też, że mają spory zapas tego w montowniach i składanie Superbów jako tako idzie. W każdym razie mój egzemplarz produkuje się bez przeszkód i odbieram za 3 tygodnie.

EDIT: Mi z kolei mówiono, że po SIII klienci nadal walą drzwiami i oknami. W Plichcie (Gdańsk) wydają po kilka sztuk tygodniowo i handlowiec przewiduje, że prędzej fabryki przestaną przyjmować nadmiar zamówień niż będą się nudzić z powodu ich braku.
Jak pisałem wcześniej to były tylko plotki. Wiadomo, że wersja kombi będzie jeszcze długo produkowana po premierze S4, podobnie jak to było z O4.
zaczo pisze: 27 wrz 2023, o 09:13 W kwestii wstrzymania produkcji w Kavasinach. Fabryka stała tylko tydzień. W zeszłym tygodniu już normalnie praca szła. Ten tydzień jest niestety też nieco gorszy bo pracowaliśmy tylko 2 dni, ale nie spowodowane jest to brakiem komponentów a jutrzejszym (czwartek) świętem w Czechach. Więc nie przewiduje się jakichś większych opóźnień w produkcji.
No to bardzo dobra wiadomość. Można więc się trzymać szacowanych terminów produkcji.
A tak na marginesie. Ile czasu obecnie zajmują wszystkie procedury od wyprodukowania do odbioru w salonie?
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 187
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mackowski30 »

Panowie, a wie ktoś może do kiedy będzie można zamawiać obecną SIII zanim zaczną przyjmować zamówienia na SIV?
ODPOWIEDZ