Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

Wacholek pisze: 27 wrz 2023, o 18:32A tak na marginesie. Ile czasu obecnie zajmują wszystkie procedury od wyprodukowania do odbioru w salonie?
Mój ma się skończyć produkować w przyszłym tygodniu i odbiór w salonie po 10 października. Typ powiedział, że transport i papierologia trwa bardzo różnie, zwykle od jednego do trzech tygodni.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: PK87 »

Ja mam świeży przykład: Produkcja w tygodniu 4-11 września, auto dotarło do dealera 18.09, zarejestrowane 22.09 i można by odbierać już (a odbieram 2.10 bo tak pasuje).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

No to u mnie produkcja końcówka maja, odbiór 9 lipca. Nie wiem z czym oni się tak pier...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

mackowski30 pisze: 28 wrz 2023, o 08:11 Panowie, a wie ktoś może do kiedy będzie można zamawiać obecną SIII zanim zaczną przyjmować zamówienia na SIV?
Mój zaprzyjaźniony przedstawiciel stwierdził, że do końca roku kombiaczek powinien być do zamówienia, ale może się okazać, że będzie można zamawiać zarówno do końca listopada jak i grubo po nowym roku. Liftback już tylko z placu.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

Świeże info z dzisiaj: naklepali tyle Superbów, że mają kilka dni obsuwy w kontroli jakości i autka trafią do salonów z małym opóźnieniem - mój się spóźni mniej więcej tydzień.
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

MS7 pisze: 2 paź 2023, o 20:25 Świeże info z dzisiaj: naklepali tyle Superbów, że mają kilka dni obsuwy w kontroli jakości i autka trafią do salonów z małym opóźnieniem - mój się spóźni mniej więcej tydzień.
I jak udało się może już odebrać?
Lazy_Łuki
Posty: 15
Rejestracja: 9 paź 2023, o 07:52
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Lazy_Łuki »

Cześć, to i ja coś dodam.
Superb Sportline 2.0 280KM kombi, bogata wersja. Z drogiego wyposażenie nie zamawiałem tylko zawieszenia DCC, Columbusa, panoramy, webasto i haka (instalację pod hak wziąłem). Zamówienie złożone pod koniec maja, 3 tygodnie temu dealer zadzwonił i poinformował, że auto będzie wyprodukowane ale nie ma jeszcze daty produkcji. W zeszły tygodniu pojawił się termin, mianowicie 40 tydz. tego roku. Zobaczymy w ile uwiną się z dostawą.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

Wacholek pisze: 8 paź 2023, o 23:05
MS7 pisze: 2 paź 2023, o 20:25 Świeże info z dzisiaj: naklepali tyle Superbów, że mają kilka dni obsuwy w kontroli jakości i autka trafią do salonów z małym opóźnieniem - mój się spóźni mniej więcej tydzień.
I jak udało się może już odebrać?
Właśnie rejestruję w tym tygodniu, odbiór w sobotę - o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem :D
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Lazy_Łuki pisze: 9 paź 2023, o 11:45 Cześć, to i ja coś dodam.
Superb Sportline 2.0 280KM kombi, bogata wersja. Z drogiego wyposażenie nie zamawiałem tylko zawieszenia DCC, Columbusa, panoramy, webasto i haka (instalację pod hak wziąłem). Zamówienie złożone pod koniec maja, 3 tygodnie temu dealer zadzwonił i poinformował, że auto będzie wyprodukowane ale nie ma jeszcze daty produkcji. W zeszły tygodniu pojawił się termin, mianowicie 40 tydz. tego roku. Zobaczymy w ile uwiną się z dostawą.
Jakiś powód dlaczego nie brałeś DCC? Będziesz robił zawieszenie? ;)
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

Maliniak pisze: 9 paź 2023, o 23:54Jakiś powód dlaczego nie brałeś DCC? Będziesz robił zawieszenie? ;)
Ja w swoim też nie brałem. Trochę się boję kosztów eksploatacji przy dużych przebiegach, poza tym wszyscy na forum zachwalają aftermarketowe zawiasy, więc może kiedyś kiedyś :D
Lazy_Łuki
Posty: 15
Rejestracja: 9 paź 2023, o 07:52
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Lazy_Łuki »

Maliniak pisze: 9 paź 2023, o 23:54 Jakiś powód dlaczego nie brałeś DCC? Będziesz robił zawieszenie? ;)
Obecnie mam Leona ST w wersji FR gdzie zawieszenie jest "usportowione", -15mm prześwit i podobno twardsze niż standardowe i mi takie pasuje, żonie również. Jeżdżę dynamicznie i chce żeby auto było pewne w prowadzeniu a czytając tutaj o zawieszeniu DCC stwierdziłem, że nie ma sensu dokładać prawie 3k za możliwość zmiany charakterystyki zawieszenia jeżeli i tak będę używał tylko jednego. Druga sprawa to taka, że mam zamiar kupić gwint, najprawdopodobniej st xa.
A i jeszcze jedno. Auto ma mi posłużyć minimum 5 lat a moje przebiegi roczne będą w granicach 10-12tyś, więc koszty serwisowania nie powinny mnie zrujnować.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2023, o 09:18 przez Lazy_Łuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Standardowe zawieszenie w Superbie sportline z pewnością nie będzie takie jak w Cuprze, ale jak masz zamiar montować gwint to luz.
Lazy_Łuki
Posty: 15
Rejestracja: 9 paź 2023, o 07:52
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Lazy_Łuki »

Tylko ja mam FR a nie Cuprę, więc tu pewnie też jest różnica w zawiasie.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: PK87 »

Nie wiem jakiego masz Leona - czy z belką z tyłu czy wielowahacz. Ja miałem z belką, też FR i też bardzo lubiłem jak jeździł - sztywniejszy niż "zwykły" i bujania przy skręcaniu praktycznie nie było, ale bez wybijania zębów. W Superbie na plus oczywiście wielowahacz z tyłu. Ja mam akurat DCC i powiedziałbym że w trybie Sport odczucia są podobne do Leona ST. Ale jednak auto większe i cięższe i trochę inaczej się prowadzi. Ale tutaj się nie zawiodłem i myślę że seryjne zawieszenie Sportline będzie dawało podobne wrażenia jak seryjne w Leonie FR. Rezygnacja z DCC to może być całkiem dobra decyzja. Ja mam od 2 tygodni DCC i nie zdecydowałem jeszcze czy jestem z tego zadowolony czy nie, muszę jeszcze pojeździć :)
Lazy_Łuki
Posty: 15
Rejestracja: 9 paź 2023, o 07:52
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Lazy_Łuki »

Również mam z belką.
Zobaczę jaki będzie zawias, pojeżdżę i zdecyduje czy wkładać gwint czy nie.
ODPOWIEDZ