Sound System

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Sound System

Post autor: marioti »

jeżeli cena nie gra roli, nie przeszkadza mały wyświetlacz, ale za to jest pełna integracja z autem, to też polecam MIB-a
W przeciwnym wypadku - chińczyk na androidzie
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Sound System

Post autor: pab567 »

Dlaczego nie lubię Chińczyków (będę trochę generalizował- wiadomo, że są lepsze i gorsze):
1. Słabej jakości moduły Bluetooth
2. Słabej jakości mikrofon
3. Słabej jakości tunery radiowe
4. Słabe wsparcie pozakupowe
5. Brak aktualizacji Androida (najczęściej kończą swój żywot na tej wersji, z którą zostały kupione)
6. Problemy z pełną integracją z samochodem (np. Sound System)
7. Typowe dla Androida zamulanie się systemu z upływem czasu

Czsami można chińczykowi dopłacić żeby np. dostać lepszy moduł Bluetooth.

Ekran w MIBach PQ jest wprawdzie mniejszy (6.33") ale brak ww. wad jak dla mnie rekompensuje to z nawiązką. Android na telefonach jest aktualizowany a jak się telefon zestarzeje to i tak go wymieniamy i nie musimy ruszać radia.
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sound System

Post autor: Roni »

A jaki jest koszt na gotowo z montażem takiego Mina PQ ? A chińczyk który by dawał radę w Skodzie? Sound system nie mam więc kompatybilność nie gra roli.
Druga rzecz to temat pozostawienia mojego radia i co zrobić/wymienić żeby polepszyć jakość dźwięku?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Sound System

Post autor: marioti »

Co do MIB-a to raczej Pab może się wypowiedzieć.

A co do chińczyków, to jakąś tam wiedzę mam bo sam od marca w Superbie jeżdżę z radiem Ossuret S8 (8/128Gb).
Wcześniej miałem do czynienia z marką Junsun. A w innym aucie mam radio marki Teyes.
Jak chcesz coś wiedzieć konkretnie to pytaj.

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=4343
temat o poprawie jakości audio w Skodzie. Ale wydaje mi się, że jak nie masz wolnych minimum 5000, na same głośniki, wzmacniacz i wygłuszenie (nie licząc radia), to raczej będzie ciężko coś sensownego zaproponować. Wszystko poniżej tej kwoty, będzie tylko akceptowalnie nieco lepsze niż to co masz teraz
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Sound System

Post autor: pab567 »

Ale on ma Columbusa, sama wymiana na MIBa daje bardzo dużo. A potem można jeszcze kombinować co polepszyć.

Zestaw MIB2 pod telefon z Androidem od 2200 zł.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Sound System

Post autor: marioti »

pab567 pisze: 20 paź 2023, o 14:23 Dlaczego nie lubię Chińczyków (będę trochę generalizował- wiadomo, że są lepsze i gorsze):
1. Słabej jakości moduły Bluetooth
2. Słabej jakości mikrofon
3. Słabej jakości tunery radiowe
4. Słabe wsparcie pozakupowe
5. Brak aktualizacji Androida (najczęściej kończą swój żywot na tej wersji, z którą zostały kupione)
6. Problemy z pełną integracją z samochodem (np. Sound System)
7. Typowe dla Androida zamulanie się systemu z upływem czasu

Czsami można chińczykowi dopłacić żeby np. dostać lepszy moduł Bluetooth.

Ekran w MIBach PQ jest wprawdzie mniejszy (6.33") ale brak ww. wad jak dla mnie rekompensuje to z nawiązką. Android na telefonach jest aktualizowany a jak się telefon zestarzeje to i tak go wymieniamy i nie musimy ruszać radia.
Nie mogę wypowiedzieć się za wszyskich sprzedawców, a tylko tych co wymieniłem poprzednio.
1. tylko w Ossuret miałem problem z działaniem dwóch urządzeń jednocześnie po BT. Aktualizacja z września, rozwiązała ten problem. Aktualnie mam na stałe wpięte tanie OBD i odczytuję dane w programie Torque, a jednocześnie może być podpięty tel.
Na pozostałych dwóch jednostkach nie miałem tego problemu.

2. Zgadza się, bardzo częsty problem ale. W Teyes jest mod softowy który poprawia jakość dźwięku, i obecnie jest porównywalnie do fabrycznego RNS315, którego miałem. Oczywiście nie wypowiem się o jakości na MIBi-e, bo nie miałem. W Ossuret, sam zrobiłem moda na samym mikrofonie wbudowanym. Wg rozmówcy którym najczęściej jest moja żona, w trakcie jazdy jest zdecydowanie lepiej niż na RNS-ie. Junsun faktycznie miał problem z mikrofonem ale nie wiem jak to się rozwinęło bo już nie śledzę tematu.

3. To fakt, wszystkie chińczyki mają słabe tunery, zwykle pojedyncze, więc funkcja AF to raczej lipa. Natomiast obecnie mam podpięty dobrej jakości separator (nie wzmacniacz), i szczerze mówiąc poza faktycznym brakiem AF, nie widzę różnicy w odbiorze. I tutaj mogę to potwierdzić we wszystkich trzech jednostkach

4. Racja. A jak któryś chińczyk twierdzi inaczej to bredzi. Nawet Teyes niby ma swoje wsparcie przez whatsapp, ale szczerze mówiąc, więcej i szybciej znajdziesz odpowiedzi na wielu forach jak ruskie pda, czy amerykańskie XDA.

5. Też racja. Jednostki z przedziału cenowego 1000-2000, zwykle są zafiksowane na Androidzie 10, jeżeli chińczyk obiecuje Androida 12 i 13, to kłamie. przykładowo Ossuret, obiecuje androida 12, a tak naprawdę wystarczy zainstalować dowolny program np. DevInfo żeby zobaczyć, że to 12 to fake a naprawdę działa na 10.
Natomiast. czy ktoś mi powie po co np. android 13 w takiej jednostce? Naprawdę nie zauważyłem, żadnych nieprzyjemności i niczego nie było mi brak podczas mojego użytkowania wspomnianych jednostek. Dla mnie z tych androidowych funkcji które wykorzystuję na codzień, to podzielony ekran a ten jest już w Andku 10.

6. Problemy z integracją są zależne od marki. Akurat w Skodzie działa to ok. Oczywiście nie ma co porównywać do MIB-a, ale. Jednostki o których mówię, nie mają problemów z soundsystem. Każda ma canbus, który pozwala np.:
- śledzić włączenie świateł - i zmienić motyw na ciemny
- wyświetlić wszystkie komunikaty z klimatronika - a z tego co wiem MIB już tego nie wspiera.
- wyświetlić podstawowe dane jak przebieg, aktualna prędkość, temperatura na zewnątrz, aktualne napięcie, zapięcie pasów, itp,
- wyświetlenie obrazka otwartych drzwi,
- w moim przypadku, mam inny moduł PDC / PLA, wyświetla się też OPC podczas dojeżdżania przodem do przeszkody. Przy parkowaniu tyłem działa to też ze zwykłymi modułami PDC.

7. Tego nie wiem. Jak na razie tylko Ossuret-a mam od marca, Teyes testuję w innym aucie od niedawna, a Junsun-a już nie mam. Na ossuret, mam zainstalowane ok. 20 apek, z czego najczęściej korzystam z 3-ech na raz (czyli yanosik w tle, mapy google i radio lub odtwarzacz muzyki), jak dla mnie wszystko działa płynnie, bez lagów, zawieszania się itp. NAtomiast trzeba mieć na uwadze, że mam topowe jednostki z 6GB ram i 8-rdzeniowym prockiem (w ossuret wszystkie rdzenie 1,8GHz, w teyes 2,0GHz), procek graficzny w osuret to ARM Mali-G52, może nie najwyższych lotów ale tak jak mówię, daje radę z tym co musi obsłużyć (tak mi się wydaje, ze radio nie służy do gier, choć pewnie i tutaj dały by radę - nie wiem nie testowałem)

8. Jak ktoś potrzebuje zawsze można korzystać z Android Auto (CarPlay), które też działa płynnie i szybko się uruchamia.

9. Z wielkością wyświetlacza to jest jak z telewizorem, jak ktoś kupił 55" to po krótkim czasie powie a mogłem kupić 65". W ossuret sam wyświetlacz ma 10", w teyes chyba 10,5", a ja już mam wrażenie, że mógłby być większy :)

i tak podsumowując, żaden chińczyk nigdy nie dorówna jednostce fabrycznej, przemyślanej w konstrukcji, zrobionej na dobrych podzespołach i zintegrowanej z autem. Trzeba jednak sobie zadać pytanie czego oczekuję od radia i jaki mam budżet
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Sound System

Post autor: pab567 »

Całkowicie się zgadzam. Z radiami, jak z kobietami - jeden woli brunetki, drugi blondynki, trzeci rude a czwarty łyse ;)
ODPOWIEDZ