[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Jeżeli wyposażenie l&k jest kompletne i rzeczywiście lista opcji jest tak krótka, to nie ma przeskoku wielkiego, bo teraz z konfiguratora można też S3 za 250k poskładać.
Wygląda tylko na to, że będzie o wiele mniejsza elastyczność konfiguracji. L&K będzie się brało tylko i wyłącznie gdy ktoś i tak chciał upchać wszystko co się da.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1049
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Jeśli przewidywane ceny będą zgodne z rzeczywistością - to faktycznie bez wchodzenia w szczegóły można powiedzieć że prawie nie ma zmian cen (przynajmniej dla wersji która by mnie potencjalnie interesowała, czyli 1.5 TSI w L&K) :?

Biorę po 200 PLN od Państwa i rozpoczynam gównoburzę o tym jak to 1.5 TSI to tragedia vs 2.0 TSI. W S3 to jest dopłata na poziomie 8k.

W S4 prawie 12k, w gratisie dostajemy brak MHEV ;)

2.0 TSI 4x4 to oczywiście zupełnie inna bajka, bo po 4x4 i totalnie nieporównywalna moc.

O dieslach nie ma co gadać - ceny odklejone od benzyn, produkt tylko dla specyficznych klientów 8-)
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: mipmi »

Jeszcze cennik pakietów dla niższych wersji i kolory oraz prognozowany cennik kombiaka
Załączniki
Screenshot 2023-12-17 at 06.43.56.png
Screenshot 2023-12-17 at 06.42.37.png
Screenshot 2023-12-17 at 06.42.17.png
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

mipmi pisze: 16 gru 2023, o 22:10 Dodam jeszcze że L&K ma niemal pełne wyposażenie.
Dobrać można okno dachowe, ogrzewanie postojowe, felgi, podłogę bagażnika i pakiety serwisowe. Reszta jest w standardzie w L&K.
I to jest ciekawa zmiana, zwykle w kurkach każda wersja wyposażenia to był dopiero początek doklikiwania.
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Uważam uczciwe ceny, a auto robi wrażenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

No właśnie, jak się Wam wnętrze S4 podoba? Wg. mnie najciekawsze zmiany to wprowadzenie zagłówków regulowanych przód-tył (a przynajmniej tak wyglądały na którymś materiale promocyjnym) oraz uchwyty na kubek, które wreszcie będą łapać puszkę/kubek.

Pionowy "grill" imitujący nawiewy idące przez całą deskę średnio mi przypadł do gustu.
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: mipmi »

Zagłówek dla mnie to must. Aktualnie mam S3 i zagłówki kupiłem z Audi A7 bo lubię sobie oprzeć głowę w długiej trasie.
Moim zdaniem L&K jest dobrze wycenione (o ile te propozycje cenowe będą utrzymane) i ma wszytko. Dotychczas dodawałem sobie systemy bezpieczeństwa. poduszki z tyłu, roletki, wentylację foteli. Teraz ponad to będzie headup itp.
Co ciekawe - wygląda na to że nie będzie okna dachowego w limo. ciekawe czemu. Aktualnie prowadzę długą walkę z serwisem na temat trzasków i stuków z tego okna. Moi koledzy z superbami i arteonami mieli dokładnie to samo. Może to jest po prostu wadliwe i skoda się wycofała z całego pomysłu? Okno jest chyba produkowane przez Vebasto. Nie wiem czy jest montowane w innych samochodach niż VAGi i czy są podobne kłopoty.

Problem który widzę to kolory: zarówno nadwozia jak i wnętrza. Blachy malują na takie smutne kolory a ze środka zniknęła jasna wersja. Będzie tylko czarny grobowiec i kowbojskie siodło. Oba mi słabo pasują. Ja zawsze mam jasne wnętrza i nie lubię czasnych. Ten koniak jakiś też słaby - słyszał ktoś o czeskim koniaku?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Okno dachowe, to zawsze wrzód na tyłku. Przede wszystkim zawsze jest głośniej w środku i jak ktoś dużo jeździ w trasie, to potrafi być wkurzające. Jak dodatkowo skrzypi i trzeszczy, to tylko strzelić sobie w głowę.

Uważam podobnie, że brak jasnej tapicerki to wielki minus.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Moim zdaniem to wszystko jeszcze się pojawi, tak silniki jak i jasna tapicerka (jeżeli komuś bardzo zależy w Pasku już jest). Tak samo konfigurator na pewno nie będzie się kończył na 243k za L&K 😆. Większości opcji jak zawsze - po prostu jeszcze nie ma. Pewnie dojdą po roku-dwóch, tak samo jak wersje specjalne typu Sportline czy Scout.

S3 L&K IV można skonfigurować na 280 000zł.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: siemi1 »

mipmi pisze:Jeszcze cennik pakietów dla niższych wersji i kolory oraz prognozowany cennik kombiaka
A masz coś takiego co bedzienw standardzie? Ciekawe czy mimo wszystko bedzie Scout...

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

artho pisze:Moim zdaniem to wszystko jeszcze się pojawi, tak silniki jak i jasna tapicerka (jeżeli komuś bardzo zależy w Pasku już jest). Tak samo konfigurator na pewno nie będzie się kończył na 243k za L&K Obrazek. Większości opcji jak zawsze - po prostu jeszcze nie ma. Pewnie dojdą po roku-dwóch, tak samo jak wersje specjalne typu Sportline czy Scout.

S3 L&K IV można skonfigurować na 280 000zł.
A może zwyczajnie nawet w Skodzie się podrapali po głowie i stwierdzili, że przegięli pałę już z S3, bo wyceny najwyższych wersji są kosmiczne i nie ma możliwości podbicia cen jeszcze wyżej, bo nikt tego nie kupi?
Czy to na naszym forum, czy na grupach fb, widać, że jest spory odpływ użytkowników na rzecz marek premium, bo niewielu decyduje się wydawać tak wysokie kwoty na Skodę.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

rowerek pisze: 17 gru 2023, o 11:07 A może zwyczajnie nawet w Skodzie się podrapali po głowie i stwierdzili, że przegięli pałę już z S3, bo wyceny najwyższych wersji są kosmiczne i nie ma możliwości podbicia cen jeszcze wyżej, bo nikt tego nie kupi?
Ja wiem czy kosmiczne? Przecież trzeba cennik topowych modeli zrównać z odmianami elektrycznymi, aby nie odstawały 😋

Jeżeli doposażony Enyaq L&K Coupe 4x4 doklikany w konfiguratorze do końca wraz z pakietami serwisowymi zamyka cenę na 342k PLN, to jak flagowa limuzyna, którą wożeni są politycy najwyższej rangi (ale i szeregowi dowódcy) w takich krajach jak Polska, Czechy i Słowacja ale tez nieraz menadżerowie, dyrektorzy i prezesi ma kosztować połowę tej ceny? To się nie spina już. Inna sprawa, że faktycznie podwyżki w okresie faceliftingu S3 były tak kosmiczne - nazywajmy rzeczy po imieniu - że może startowo S4 aby napędzić sprzedaż odrobinę zejdzie z celowania w ów kosmos.
rowerek pisze: 17 gru 2023, o 11:07 Czy to na naszym forum, czy na grupach fb, widać, że jest spory odpływ użytkowników na rzecz marek premium, bo niewielu decyduje się wydawać tak wysokie kwoty na Skodę.
Skoda w swoich topowych modelach powoli zbliżając się do czegoś, co ja nazywam takim "entry premium", niestety musiała też mocno zaktualizować cennik. I ten zaktualizowany cennik chcąc niechcąc niestety już mocno zbliżył się do marek uznawanych za "standard premium" więc kompletnie mnie nie dziwi, że niektórzy wybierają nieraz odrobinę mniejszy samochód a jednak lepiej spasowany, poskładanych na lepszych częściach a w środku udekorowany materiałami lepszej jakości. Natomiast chyba i tak cieszy mnie, że Skoda przetrwała i nie musiała skończyć tak jak Seat.

Sporo fanów Skody ale z czasów, gdy była sporo tańszym i solidnym wozidłem przesiadło się już kilka lat temu do Dacii, marek francuskich oraz koreańskich. W 2024 na rynku europejskim ma się pojawić większa oferta marek chińskich, które też będą walczyły o klienta, który na nowe auto może wydać 100-130k PLN i nie ma więcej. Może to i dobrze, że Skoda przejmie teraz niektórych klientów tak po Seacie jak i po VW, które też zmienia ofertę w silnikach spalinowych (a choćby ten brak Paska w sedanie), ja tam życzę Skodzie dobrze.
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: mipmi »

myślę że superb ma swoje miejsce na rynku. Jest prawie sedanem a tych już już nie zostało. Ponadto liftback jest znacznie wygodniejszy od typowego sedana. no i Skoda oferuje przestrzeń w środku której nie mają nawet marki premium. wydaje mi się że głównie wyciszenie może dzielić superba od lepszych modeli.

po bliższym obejrzeniu superba i paska, widać że to są teraz identyczne samochody zrobione z tych samych elementów. każdy z nich ma odrobinę Inne wnętrze i opakowanie ale unifikacja jest niezwykła.
Cienki221
Posty: 496
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Cienki221 »

rowerek pisze: 17 gru 2023, o 11:07
artho pisze:Moim zdaniem to wszystko jeszcze się pojawi, tak silniki jak i jasna tapicerka (jeżeli komuś bardzo zależy w Pasku już jest). Tak samo konfigurator na pewno nie będzie się kończył na 243k za L&K Obrazek. Większości opcji jak zawsze - po prostu jeszcze nie ma. Pewnie dojdą po roku-dwóch, tak samo jak wersje specjalne typu Sportline czy Scout.

S3 L&K IV można skonfigurować na 280 000zł.
A może zwyczajnie nawet w Skodzie się podrapali po głowie i stwierdzili, że przegięli pałę już z S3, bo wyceny najwyższych wersji są kosmiczne i nie ma możliwości podbicia cen jeszcze wyżej, bo nikt tego nie kupi?
Czy to na naszym forum, czy na grupach fb, widać, że jest spory odpływ użytkowników na rzecz marek premium, bo niewielu decyduje się wydawać tak wysokie kwoty na Skodę.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Tu jestem wyjątkiem, miałem nowe full ss3 przedlift 2.0tdi 2lata/98kkm zero problemów, później spełniłem marzenie (miłośnik BMW, kilka używanych modeli e39,e60) w 2018r zamówienie BMW g30 konfig na 330tyszl (rabat na 280) 525d po superbie fajnie latało (rwd i 8biegow) ale 27kkm i laweta (coś z czujnikami dpf) później 42kkm laweta (coś z podciśnieniem), a wykonanie w stosunku do starszych modeli też się zmieniło. Do meritum, wróciłem do ss3fl tylko teraz 280tsi jeżdżę 2 lata i mnie cieszy te auto, tak wqurza mnie kilka rzeczy, ale tak samo wkurzało w bmw, trzeszczenie konsoli, myszkowanie auta przy wyższych prędkościach (częsty problem w pierwszych latach produkcji)
Dość mocno myślę o ss4, ale czekam na sportline i mocny benzyniak, a fajnie, że wypuszczą słabsze (testowe) wersje i człowiek dowie się opinii o wykonaniu.
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Aby poczuć premium to trzeba było w BMW/Audi po prostu dużo wydać kasy. Tam płacisz nawet za grzane fotele/kierownice, skóra kosztuje duże pieniądze, podobnie fotele komforty w bawarce, elektryka foteli kolejne $, lepszy zawias też 5-7k, felgi 20” w A6 lekko 7k, należy dokupić pakiet dźwiękoszczelnych szyb, matrixy, lepsze audio oraz cena 2.0 diesla wychodziła około 280k. To sporo za 190/204 konne BMW 5/Audi A6. Dochodził też dosyć drogi leasing, polisa i pakiety serwisowe czy przegląd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ