Wibracje, dziwne rzężenie, dźwięki SIII

adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Wibracje, dziwne rzężenie, dźwięki SIII

Post autor: adamzory »

Witam,
Mam superba z 2023 roku (produkcja grudzień 2022). kombi 2.0 diesel 200km. Od samej nowości mam takie dziwne dźwięki w okolicy deski rozdzielczej. Bardziej słyszalne jakby z prawej strony kierownicy, gdzieś w okolicy przycisku do uruchamiania auta. Może bliżej wyświetlacza. Można to nazwać rzężeniem, wibracjami (tylko słychać, nie czuć nic), chrobotaniem, zwał jak zwał... mam wrażenie że bardziej się to objawia na zimnym silniku, mniej na rozgrzanym.
Słychać najbardziej przy przyspieszaniu na niskich biegach lub jak jadę szybciej i wcisnę pedał gazu ma max. Na początku myślałem, że to coś typu jakieś plastiki, niedokręcona śrubka, ale im dłużej z tym jeżdżę to dochodzę do przekonania że to coś z mechaniką auta. Gdzieś już kiedyś szukałem na forach i znalazłem pasujący opis do problemów ze sprzęgłem, ale nie mogę teraz odnaleźć tej strony. Gdzieś znalazłem problemy innych użytkowników z wykrytą wadą przewodów paliwowych, ale te słyszałem idą drzwiami więc to nie to miejsce.
Byłem już w ASO rozbierali wszystkie plastiki, nawet jedno ASO chciało wyciągać wszystkie bebechy ale ostatecznie nie doszło do tego bo w środku był GPS i bali sie go rozbierać. (GPS też juz wymieniony na nowy bo było podejrzenie, że to wibrowało).
Pomocy bo mega to męczące te dźwięki. Mam nadzieję, że jak ktoś coś podpowie to pojadę do ASO i podpowiem gdzie szukać.
Już tak miałem w swoim życiu, że naprawę nie do naprawy w Arteonie naprawiło ASO dzięki informacjom jakie znalazłem na forach.
Dodam na koniec, że te dźwięki to nic subiektywnego bo w dwóch niezależnych ASO Skody na jazdach z serwisantami zostało to potwierdzone.
Help!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wibracje, dziwne rzężenie, dźwięki SIII

Post autor: Enriquez »

Przewody paliwowe słychać jakby zza radia/schowka przed pasażerem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Wibracje, dziwne rzężenie, dźwięki SIII

Post autor: adamzory »

Dziekuję, nagram ten dźwiek i wrzucę tutaj, może ktoś coś jeszcze pomoże.
Tak czy owak udam się do ASO bo mnie to męczy bardzo.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wibracje, dziwne rzężenie, dźwięki SIII

Post autor: Enriquez »

Poproś kogoś znajomego aby podczas przygazówki na postoju - przytrzymal te rurki ręką. Jak się okaże, że dźwięk ustał - masz jasny przekaz do ASO. Warto spróbować przytrzymać je zarówno w komorze silnika, przy wejściu w tą prowadnicę w karoserię, jak i z tyłu przy prawym kole - jak z baku idą do przodu samochodu. Wiem, jest trochę gimnastyki i zachodu, ale warto poświęcić te 15 minut i ewentualnie odetchnąć z ulgą.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Wibracje, dziwne rzężenie, dźwięki SIII

Post autor: adamzory »

Dziękuję za radę. Jednak to słychać tylko w trakcie jazdy. Na tzw przegazówce na postoju problem nie istnieje... może to sprzęgło ???
To gdzieś tez chyba wyczytałem....
Enriquez pisze: 3 sty 2024, o 20:19 Poproś kogoś znajomego aby podczas przygazówki na postoju - przytrzymal te rurki ręką. Jak się okaże, że dźwięk ustał - masz jasny przekaz do ASO. Warto spróbować przytrzymać je zarówno w komorze silnika, przy wejściu w tą prowadnicę w karoserię, jak i z tyłu przy prawym kole - jak z baku idą do przodu samochodu. Wiem, jest trochę gimnastyki i zachodu, ale warto poświęcić te 15 minut i ewentualnie odetchnąć z ulgą.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wibracje, dziwne rzężenie, dźwięki SIII

Post autor: orlik »

Jak na przygazówce nie słychać to nie przewody. Miałem ,,brzęczenie" z przewodów i w danym zakresie obrotów było je słychać czy to na postoju czy podczas jazdy.
Niestety nie pomożemy, dawaj auto na kanał i lokalizuj skąd ten dźwięk.
ODPOWIEDZ