Fotochromy boczne - problem

Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Fotochromy boczne - problem

Post autor: into »

Hej,
Mam kilka pytań. Padły mi kierunki w lusterkach, a w prawym nie działa podgrzewanie. Będę się za to zabierał i zastanawiam się czy przy okazji można zamontować fotochromy. Wydaje mi się, że nie mam tej opcji ponieważ bardzo mnie rażą auta, które jadą za mną. Na lusterku wstecznym mam przycisk, który ściemnia światła auta jadącego za mną i taki sam efekt chciałbym mieć w bocznych. Czy to jest możliwe? Jaki mniej więcej koszt ?
Pozdrawiam
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Fotochromy boczne - problem

Post autor: krzynol »

koszt to jest samych wkładów luster z fotochromem, bo są po ponad 1500sztuka nowe

też chciałbym mieć taki przycisk co ściemnia światła auta za mną :D ;)
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Fotochromy boczne - problem

Post autor: into »

Oj tam, może to dziwne napisałem ale wiadomo o co chodzi z tym lusterkiem wstecznym. Koszt tych fotochromów w lusterkach bocznych oderwany od rzeczywistości. Zauważyłem, że w lewym lusterku mam pionowy pasek, a w prawym go nie ma. Czyżby podgrzewane było tylko lewe lusterko ?
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Fotochromy boczne - problem

Post autor: rowerek »

Nie, ten pionowy Pasek to fizyczny wskaźnik gdzie się w lusterku kończy strefa asferyczna/sferyczna - zewnętrzna część lusterka inaczej skupia obraz - ma zmniejszać martwą strefę, a ta linia pokazuje, gdzie jest lusterko inaczej odbija. W lusterku pasażera tego nie ma, dlatego nie ma i pionowego paska.

Lusterko grzeje całą powierzchnią od spodu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Fotochromy boczne - problem

Post autor: lwlw »

into pisze: 25 sty 2024, o 09:36 Wydaje mi się, że nie mam tej opcji ponieważ bardzo mnie rażą auta, które jadą za mną.
A masz takie jakby obramówki z 5 mm wokół szkieł? Jeśli tak to masz fotochromy. U mnie np. lewe lusterko nie działało, bo uszkodzony był przewód w harmonijce drzwi.
ODPOWIEDZ